Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Realme, Realme UI

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:48:14

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ha van MIUI topik, legyen egy Topik a " konkurenciának " is :)
Persze csak ha van rá igény.

(#2) svgyula


svgyula
addikt

Szia! Akkor inkább itt kellene folytatni. Beállítottam azt amit írtál, kivettem az automatikus időzóna funkciót. Lezárt képernyőnél 2perc késés volt 10 perc alatt vagyis kb 6 percig képes az alkalmazás követni a rendszert és utána a rendszer kiköpi. De ez sem lenne gond ha a képernyő bekapcsolásnál frissítené magát! Viszont ez semmit nem csinál. Most a következő lépésem az volt, hogy megkerestem a widget betűtípusai kötött a "default device" típust és most élő képernyőnél még egyszerre lépnek. De lehet nem lesz estére rétes mert a következő feloldáskor már nem mennek egyszerre :P Ennyi szarakodás után már csak nevetni lehet ezen az egyszerű dolgon ami 8éve kifogástalanul működött szinte az összes telefonon ma pedig napokat szopatjuk magunkat egy olyan telefonnal aminek előre kellene köszönni ha meglát és ezeket magától megcsinálni nem pedig a felhasználót szopatni napokig.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#3) aprokaroka87 válasza svgyula (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Érdekes, hogy ilyen dolgok is vannak.
Nekem Realme 6 van, de én pl nem tapasztalok semmi ilyet.
Van pl saját szerkesztésű KWGT Widgetem amiben emlékeim szerint nem gyári betűtípus van használva :)

(#4) svgyula


svgyula
addikt

Nos írtam a Realme ügyfélszolgálatának. Leírtam a problémát a szinkronizálást már elengedtem. DE! Az értesítés jelzést és az akkumulátor önkényes működése nagyon bosszantó és idegesítő!
Leírtam nekik fontos lenne, hogy ha leteszem a telefont akkor lássam az értesítéseket. DE! Nem az akkumulátor figyelő visítására vagyok kíváncsi! Az ráadásul nem kikapcsolható! Mivel ha kikapcsolom a szalagcímen és az értesítősáv jelzést akkor is felugrik. Random kidobja az alkalmazást a memóriából 12GB RAM nem elég!??
Na jött az értelmes szerintem indiai 1bit-es callcenteres válasz:
Thank you for writing to us.
We apologize for the inconvenience caused to you.
Please follow the steps below to resolve your issue.
1. Update the app and phone system to the latest version.
2. Reinstall the app, or install another similar app instead or uninstall it.
3. Use the phone at 0°C-35°C environment.
4. Use original charger and right format power bank.
5. Charge the battery to 100% power percent each time.
. Turn off GPS, Bluetooth, hot spot, Wi-Fi and Auto-sync when not in use.
. Turn on auto brightness adjust,set auto screen off less than 30 seconds.
. Clear background Apps, tasks and clear caches regularly in phone manager.
. Limit the App self-starting in Phone manager>Privacy Permissions>Startup Manager >choose the App to want to limit.
. Not receive the useless notification in Setting>Notification & Status Bar>Manage Notifications.
. Use the phone under good Internet condition.
. Open power save mode in Setting>Battery>Power Saving.

Additionally:Run the app > Go to recent apps > Tap on three dots on top right > Lock
If the problem remains the same,we request you to kindly share the details below,It will help us to examine the issue further so that we can resolve your issue as soon as possible.
MARGIT! NORMÁLIS! Ezek minek csinálnak telefont???

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#5) aprokaroka87 válasza svgyula (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Általában azért javasolják ezt, mert csak ezt lehet javasolniuk. ')

(#6) svgyula válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


svgyula
addikt

Ma jött egy másik mert erre megírtam nekik, hogy ne nézzenek hülyének! Ez jött:
Greetings from realme Europe,

Thank you for reaching out to us. We really appreciate your time and patience. In response to your above-mentioned query; we have escalated the same to our concerned team and we will revert you back within 24 to 48 business hours.

Please feel free to write us back on the same email for more information.
Nagyon kíváncsi leszek, hogy ez is csak egy formaválasz vagy van mögötte ember is :U

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Időközben készül egy összefoglaló is, egyenlőre még csak 1 dolog van benne.
De tervezek majd további dolgokat is bele tenni.

(#8) novinyul válasza aprokaroka87 (#7) üzenetére


novinyul
veterán

Jó lesz ez, lesz rá igény :) Még nem annyira ismert mint a Xiaomi, de szépen lassan növekszik a Realme tábor. Pláne hogy most a Oneplus telefonok menüje is egy az egyben a Realme lett. Mondjuk annyira azért nem örültem ennek, de akár még jó is lehet a vége(vagy nem)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#9) aprokaroka87 válasza novinyul (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez az első ilyen probálkozásom, lehet nem minden egyértelmű, szóval bocsi.

Amúgy neked a Realme GT 5G-n már Android 12, Realme ui 3 van?

(#10) novinyul válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére


novinyul
veterán

Igen :) Sajnos kell vpn hozzá(Németországot választva) ebből elég sok negatív komment megy a Realme oldalán. Mert az OTA frissítéseket nem igazán sikerül mindenhol kiadni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#11) aprokaroka87 válasza novinyul (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem, a Realme ui 3-ban, van bármilyen változás abban ami most itt az összefoglaló-ban van?

(#12) novinyul válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


novinyul
veterán

Nagyon nincs benne. Esetleg amit még szoktam csinálni, az az alkalmazás váltásnál a lakatolás. Így elég jól bent maradnak az alkalmazások

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#13) aprokaroka87 válasza novinyul (#12) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az lesz a következő pont az összefoglalóban :)

külön szedtem, ugyanis tapasztalaim alapján nem sok köze van egymáshoz a két dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#14) novinyul válasza aprokaroka87 (#13) üzenetére


novinyul
veterán

Én mindkettőt megcsináltam, eddig nem volt gondom, pedig már fél éve megy folyamatosan. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#15) aprokaroka87 válasza novinyul (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából nekem sem nagyon, igaz azért 8gb ram mellett már illene pár dolgot a memóriában tartani :)
Viszont ezt a lakatolás opciót, nem nagyon használtam.

(#16) novinyul válasza aprokaroka87 (#15) üzenetére


novinyul
veterán

Sok évi Xiaomi használat alatt megmaradt ez a lépés :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#17) aprokaroka87 válasza novinyul (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ott mindig segített?
Mert szerintem a lakatolással nem teszünk mást mint hogy hozzá adunk kivételeket, akkor amikor megnyomjuk az összes be zárása gombot, a feladatkezelőben.
Attól még be záródhat az alkalmazás a háttérben, ha a rendszer úgy gondolja.

(#18) novinyul válasza aprokaroka87 (#17) üzenetére


novinyul
veterán

Eddig nem zárta be ezeket az alkalmazásokat.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#19) aprokaroka87 válasza novinyul (#18) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem :)

(#20) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Egy lista arról, hogy melyik Realme telefonok kapják meg majd az Android 13-at.
Természetesen ez a lista még változhat, és nem is biztos hogy teljesen hivatalos :)

link

(#21) novinyul válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


novinyul
veterán

Ez nagyjából hivatalos is. A Realme a Telegram-n ír ki mindent. A hivatalos oldalán meg a nagy csend.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#22) aprokaroka87 válasza novinyul (#21) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem :)
Közben néztem hogy a Realme 6 telefonom mennyire esélyes az Android 12-re.

itt azt olvasom hogy valószínűleg :)
Persze ha nem kapná meg, sem tehetnék semmit nagyon.
Elvileg Most március környékén jár le a 2 év támogatás :)

(#23) novinyul válasza aprokaroka87 (#22) üzenetére


novinyul
veterán

Lehet hogy már hagyják a 6-s szériát :( 2 év támogatás vége fele már nem biztos hogy foglalkoznak vele. Igazából azt vettem észre hogy, a mostani szériák vannak igazán támogatva(GT, GT Master,Realme 8 stb.) Ahogy nő a piac, úgy foglalkoznak velük többet. Bár ezt a 2 évet legalább még 1 évvel meg lehetne hosszabbítani, legalább security patch szintjén.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#24) aprokaroka87 válasza novinyul (#23) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Majd kiderül, nyilván egy közép kategória alján található telefon esetén, jelenleg még nem el várható a 2 fő verzió frissítés.
Ugyan akkor viszont lehetséges hogy a Realme-nek valamivel könnyebb dolga van, hiszen ők mindig az aktuális android verzió-hoz kötik a saját rendszerüket.

(#25) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!

Van valaki, aki ezt a készüléket használja Voda Infinity World díjcsomaggal?
Ha van, akkor megkérhetem, hogy fotózza be az APN-t?
Leginkább a MVNO rész érdekelne...

Nem tudom eldönteni, hogy az előfizumon van valami kehe vagy a készülékbeállításom a rossz. YT videókat nem tudok zavartalanul 720p feletti felbontáson nézni. Olyan, mintha valami lekorlátozna, hogy 1080 vagy a feletti YT videó megtekintéskor ne legyen sávszélességem...

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#26) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv, azt tudja valaki hogy a Realme telefonokban található Elektronikus garancia kártya itthon mennyire támogatott?
Pl hivatalos forgalmazók elfogadják ha aktivált állapotban van?

Erre gondolok.

Ez a Realme 6-ban van, de a Realme 9 pro + ban is ott van.

(#27) rigoberto válasza aprokaroka87 (#26) üzenetére


rigoberto
őstag

Nem valószínű, hogy egy elektronikus garanciakártyának itthon lenne létjogosultsága más, hivatalos forgalmazóknál..de ennek lehet náluk kéne utánakérdezni..

(#28) NJanika


NJanika
aktív tag

Realme 11 pro+ készülékre miért nem jön az új MIUI ? 4-es van fent miközben a C55-re már fent az 5-ös.
:R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#29) aprokaroka87 válasza NJanika (#28) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miui?
Rossz topik 😁

(#30) NJanika válasza aprokaroka87 (#29) üzenetére


NJanika
aktív tag

Jogos :B :D

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#31) Bugatti63


Bugatti63
csendes tag

Sziasztok ! Rendelnék egy Realme 11pró pluszt Spanyolból. CN verzió van rajta de ha jól értelmeztem tesznek rá Globál verziót. Úgy is van írva CN-Globál verzió. Kérdésem, hogy akkor olyan lesz mint amit itt árúlnak ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Realme, Realme UI
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.