Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbchris

    senior tag

    válasz Dalai Láma #2136 üzenetére

    Nem - nemőrá számítottam sőt meg sem nézném főleg őt de azért S. L talán már jobb lett volna . Bár inkább nem mondjanak semmit az a legjobb szerintem az jobb ha mi magunk mondunk egy részvétet mert tényleg fájó hogy csak '' á leugrok megnézni a tüzijátékot , aztán meg nincs tovább'' szal azért ez tényleg tragédia .

    Ami a régebbi időjárást illeti sokkal pontosabb volt és hogy miért is , anno mikor az én apum katona volt ő mesélte hogy 68-ban több ellenőrző pont volt ahol időjárást is mértek , több helyről jeleztek be a központba a régi megfigyelések alapján is , mikor a fecskék alacsonyabban voltak , a bogarak nem ciripeltek stb-stb na meg a régi műszerek adatait is figyelembe véve , de akkor tényleg az is volt amit mondtak vagy legalábbis többször bejött mint most . Az viszont igaz hogy úgy kb 20 éve még a napi maximum 27-29 fok volt nyáron és volt tél is , mostmeg minden a feje tetején áll , ez viszonylag ritka vihar mikor hevesen villog az ég megállás nélkül én ilyet kb 5 éve láttam legalábbis a mi környékünkön . Bár sokszor én is látom hogy olyankor mikor nyáron kuss van a bogaraknál akkor tuti hogy valami baj lesz és ez sokszor be is jön , olyan vihar előtti csend . Bár azt is megfigyeltem hogy vannak választó napok az évszakokban , ugye mindenki megfigyelte már hogy Március 15-én ugye elmúlik a tél bár az idén is megvolt aztán utána jött megint a cidri , aztán ugye Május 1 az is egy választó nap akkor szokott a nyár eljönni és ugye Augusztus 20 -is egy ilyen nap de ha valaki emlékszik akkor minden évben majdnem , na meg a November 22-23 az meg a tél , és ez így van minden évben . Tegnapelőtt szombaton is lehetett már látni az időn hogy mintha elköszönt volna a nyár és valószínű így is lesz . Persze lesz még meleg de már nem annyira ami nem is annyira baj mert azért az OK hogy meleg van de ne pokol legyen . És az a sanda gyanúm hogy ha eljön a szeptember akkor megint fűteni fogunk . Azért aki megteheti tartson otthon magánál egy barométert avagy ma már időjárás állomást az is valamit segíthet az előrejelzésen bár az is néha aztán jelez olyan marhaságokat de sokszor bejön amit kiír .

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés