Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dchard válasza Daywalker (#48) üzenetére


dchard
veterán

Pontosan erről beszéltem, de ezt én is ki tudom nyerni bármelyik qualcomm alapúból, ráadásul nem csak a bitallokációt, de az SNR-t és a frekvencia választ is csatornánként.

Azt nem értem, legalább ezt miért nem teszi bele minden gyártó? Nagy segítség lenne az ügyfélnek, mert ezzel ki lehet szúrni egy csomó hibát.

Ezen a képen is látszik, hogy elég vacak a spektrum, nem mondanám ideálisnak.

Amúgy köszi a felajánlást :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52) Daywalker válasza dchard (#51) üzenetére


Daywalker
addikt

Jah, közben átdugdostam, mert tényleg nem volt jó. Kb. 60 jött le róla, most 200 Mbps.
Érdekelne a módszered, hogy nyered ki. Én anno próbálkoztam a QCA-féle cuccal, de az újabbakkal nem kommunikált.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#53) mikung válasza dchard (#50) üzenetére


mikung
aktív tag

Lehet hogy rosszul központoztam ... szóval ...

A 14 -es elmegy a 200 -assal.

A kérdés hogy a 14 elmegy e a 2000 -ressel úgy hogy közben pl. a két 2000-2000 vagy 2000-1500 közti kommunikáció ne essen vissza a kőkorba ?

(#54) dchard válasza Daywalker (#52) üzenetére


dchard
veterán

Pedig én is a QCA powerline toolbox-szal csinálom. Vigyázz mert frissítették, és az újjabb chipsetekhez más bináris kell:

https://github.com/qca/open-plc-utils

Ha ezt megnézed, QCA7500-ig támogatott minden, és ha jól nézem ennél pillanatnyilag nincs újabb verzió:

https://github.com/qca/open-plc-utils/blob/master/plc/chipset.c

Én linuxon használom, ha akarod, mehet VM-ben is, de akkor kell a bridged és promisuos mód a VM és a hálókártya közé. A kimenet egy sor szöveges adat, könnyű vizualizálni.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#55) Daywalker válasza dchard (#54) üzenetére


Daywalker
addikt

Na majd beleásom magam, most erre nincs kapacitásom. Nekem régebbi volt, de asszem az amptone-nál volt valami hiba.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#56) dchard válasza mikung (#49) üzenetére


dchard
veterán

Tehát akkor még egyszer:

A nagy váltás a sima homeplug (1.0-1.1) és a Homeplug AV között következett be.

A 14megás eszközöd DSSS-t beszél, az összes több meg OFDM-et. Tegyük fel, hogy van 14-es, 200-as meg 2000-es kliensedből is kettő, és azt szeretnéd, hogy mindenki mindenkit elérjen. Ebben az esetben mindenki 14megával fog kommunikálni, mivel mindenkinek DSSS-t kell "beszélnie".

Ellenben ha elhagyod a 14megás eszközöket és csak AV képes marad a rendszerben, azok mind (windowed) OFDM-et használnak, és az a két eszköz aki éppen adatot cserél ismeri a túloldal képességeit. Valószínűleg így is buksz némi kapacitást (például az AV2-es eszköz hatékonyabb keretezése miatt), de nem butul vissza a két 2000-es eszköz a 200-as sebességére. Legalább is ez az elmélet :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57) mikung válasza dchard (#56) üzenetére


mikung
aktív tag

A két 200 -as ezek szerint tud egyszerre két üzemmódban működni (tesztelve, ment a 200-200 normálisan miközben a 14 -eseket is kiszolgálta), de a 2000 -esben már dobták a támogatást.

Akkor +1 kérdés : Ha AV2 -es adapterek mennek abc123 jelszóval, s mellette a 14 -esek cde456 jelszóval egy közös fizikai átviteli közeget használva (230V, azonos fázis), a 2000 akkor is lefékez 14 -re ?

(#58) dchard válasza mikung (#57) üzenetére


dchard
veterán

A kérdésere a válasz, hogy nem, viszont azt hogy mennyit buksz attól fog függeni, hogy a 14-es mennyit forgalmaz, ez ugyanis interferencia lesz az AV2-es hálózat számára. Nem túl nagy tragédia, mivel a 14-es eszköz az AV2-es spektrumának csak a töredékét használja.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#59) J.J. András válasza Daywalker (#11) üzenetére


J.J. András
őstag

nekem nincs még Digi1000, de a régi 200-as csomag van, és ALU vezeték + kismegszakító + Fi-relé + rézvezeték, itt szedem le a végén a NETet, így jön stabilan 60÷80Mb/sec le,- és feltöltés esetén is....

nem is használok WiFit amióta ezt a NetGear powerline-t megvettük, a Wifit jobban szétbassza a szomszéd izomroutere...

Szóval tetszik, csak nem tudom hogy szabad-e mondjuk a NETGEAR-es hálózatba Zyxel terméket bedugnom....

kÖszi az írást, szeretem a nem sugárzó dolgokról szóló írásokat :R

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#60) J.J. András válasza mikung (#35) üzenetére


J.J. András
őstag

mi az a VLAN ? (nekem is kell :)) )

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#61) dchard válasza J.J. András (#59) üzenetére


dchard
veterán

Ha a meglévő eszközöd Homeplug AV jelölésű, akkor igen. Egyébként nem a gyártó a lényeg, hanem hogy a verzió kompatibilis legyen.

Ha veszel, mindenképpen AV2 MIMO képes darabot vegyél, amin van aljzat. Ilyen például a tesztben bemutatott Zyxel, a TP-Link hasonló terméke, és több más hasonló termék is.

Én személy szerint a QCA chipsetes verziót preferálom, mert tudom diagolni ami kielégíti a műszaki érzékemet, meg elég jól lehet vele látni, ha valami gond van a hálózattal. A fenti TP-Link például QCA és AV2 MIMO képes, meg az ára is elég baráti (szettben 28 bruttó a két darab).

Nem kell neked VLAN :)

Ezt a viszonylag szemléletes képet már régen be akartam tenni:

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#62) J.J. András válasza dchard (#61) üzenetére


J.J. András
őstag

na, ilyen leírás kell a halandó embernek, köszi :R (ezt már értem)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#63) dchard válasza J.J. András (#62) üzenetére


dchard
veterán

A tp-link kézikönyvéből van a kép, de a maga egyszerűsége ellenére jól összefoglalja a lényeget.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#64) exabit


exabit
tag

Nekem mindig kicsit fura ez a fajta adattovábbítás. Amikor itthon építettük ki a gigabites LAN-t akkor utánaolvastam hogy mik a gigabites hálózat kiépítésének követelményei. Eleve ott a megfelelő kábel a csavart érpárakkal amit hosszú szakaszokon nem szabad erősáramű kábel mellet vinni, figyelni kell a hajlítási sugárra hogy ne torzuljon nagyon a keresztmetszet és az érpárakat is csak kb 15 mm hosszan lehet szétcsavarni a végpontokon (stb.) És akkor egy ilyen zavarokkal terhelt hálózatra gondolják a 2000 Mbps-ot?

(#65) dchard válasza exabit (#64) üzenetére


dchard
veterán

Ahogy korábban már írtuk, két gigabitről szó sincs, a chip gyártó is "csak" másfél gigabitet állít. Ez a problémakör hasonló a wifi-hez: maga az IC tudja ezt a sebességet maximum, labor körülmények között, tehát nincs ebben semmi átverés, maga a beépített technológia tényleg képes erre a sebességre. Mást pedig nem írhatnak rá, hiszen ahogy a wifi-nél, itt is megjósolhatatlan, hogy egy házban milyen jellegű villamos hálózat lesz, mennyi a zaj, ki milyen klienseket használ stb.

Ami általánosságban elmondható, hogy az AV2 1200 az AV600-AV500-hoz képest legalább kétszeres sebességet tud nyújtani azonos hálózaton, bizonyos esetekben akár többet is.

A műszaki háttérre rátérve a meglátásod nagyon jó. Hogyan lehetséges ez a 4-5-600megabitet egy fostos villamos hálózaton? Hát úgy hogy a gigabit ethernet megalkotása óta rengeteget fejlődött a digitális jelfeldolgozás, iszonyatosan megnőtt a sávszélesség (az AV2 teljes kiépítésben 2-86MHz közötti sávot használja), az elérhető legfejlettebb RF modulációt használja (pont mint az LTE), illetve beépültek olyan technikák, mint a MIMO, ami pont az elektromos hálózatokra jellemző erős multipath-hatást használja ki.

Hát így lehetséges.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#66) nemlehet válasza weiss (#41) üzenetére


nemlehet
őstag

Nálunk a 150 Mbit-es wifin lehet 9-10 Mb másolni ergo igen közel van hozzá 1 falon keresztül :)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#67) dchard válasza nemlehet (#66) üzenetére


dchard
veterán

Ha egy plasztikus politikát sem mellőző példával akarnék élni, akkor azt mondanám, ahogy a 46% sem egyenlő a 2/3-dal, úgy a 2/3 sem egyenlő a 100%-kal :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#68) delig


delig
tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen powerline kit-et. Lehet valamit rosszul csináltam (pedig informatikus vagyok :B ), lehet az albérlet vezetékeivel nem stimmel valami (szerencsére költözünk, ott elvileg rendben lévő réz vezetékek vannak).
Szóval kibontom, bedugom a LAN kábelt, ami jön a HGW-ből, majd konnektor. Bedugom a másikba is a kábelt, majd konnektor. A háromból 3 LED ég, csak a legfontosabb, a Homeplug nem. Bárhová teszem őket, nem jó. Bárhogy nyomom szegény gombot rajta, sehogy nem jó. Lehet ezzel rontottam el valamit, nem tudom.
Kérdésem lenne, hogy a gyári alapállapotba visszaállítás csak annyi, hogy a Reset-t nyomom 7-8 mp-ig? Elég egyiken, vagy mindkettőn?
A titkosítás része fontos? (Én úgy gondolom nem annyira)
Mi okozhatja, hogy nem működik? User error-on kívül :)
Ha a saját lakáunkban sem fog működni, akkor lehet eladom, sajnos a 14 nap elállásból már kicsúszok addigra.

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#69) BatchMan válasza delig (#68) üzenetére


BatchMan
senior tag

"A háromból 3 LED ég, csak a legfontosabb, a Homeplug nem."
Most ég vagy nem.
Mit vettél?
Összesen 3 LED van. Nekem PLA5256 van és nem tökölök gombnyomásokkal. Bedugom, használom (Már 3 van a lakásban, +1 Wifis). Próbáld ki egymás melletti konnektoron, ami biztosan egy fázison van.
Ha működik, és titkosítani akarsz, akkor kell mindkét eszközön gombot nyomni, kb egyszerre (max 2 perc), rövid időre.

[ Szerkesztve ]

(#70) delig válasza BatchMan (#69) üzenetére


delig
tag

Bocs, háromból kettő ég csak
Próbáltam persze. A szobában van 3 konnektor, egyiknél sem ég.
De még párszor végig próbálom

(#71) J.J. András válasza delig (#70) üzenetére


J.J. András
őstag

más mérőn nem lehet az a konnektor ?:)
régi bérházakban már láttam ilyent, az egyik konnektor a házvilágításra volt rákötve....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#72) milu


milu
aktív tag

Powerline eszközöket (TP-LINK TL-PA8010P) szeretnék vásárolni, hogy ne kelljen újrakábelezni a lakást!
Kérdezlek Benneteket, mielőtt megvásárolom a kiválasztottat, van-e olyan "ökörszabály", amire feltétlenül oda kell figyelni, hogy biztosan és a dobozán feltüntetett sebességgel működjenek az eszközök?

Pl.: Milyen minőségű és vastagságú kábelek esetén biztos a jelátvitel? Villanyszerelő vagy más szakember ezt be tudja a vásárlás előtt mérni valamilyen műszerrel? (hogy nagy biztonsággal ne kelljen 14 napon belül visszaadnom az eszközöket a forgalmazónak!)

Amit tudok, hogy (mivel három fázis van a lakásban) azonos fázison kell, hogy legyen az adó és a fogadó rész is! (azt kipróbáltam, azok egy fázison vannak)

[ Szerkesztve ]

(#73) weiss válasza milu (#72) üzenetére


weiss
addikt

Szia, kábel vastagsága, anyaga nem befolyásolja az átvitelt. Legalábbis a szakdogámhoz használt 200-as berendezésekkel ez volt a konklúzió. A sebességet kb. senki nem méri ki neked /főleg nem egy villanyszerelő, aki valószínűleg a működési elvét sem érti a berendezésnek/, szóval a legbiztosabb, ha megveszed, és kipróbálod.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#74) mikung válasza milu (#72) üzenetére


mikung
aktív tag

Pl. 23 AWG CAT7 SFTP kábellel betonstabil, viszont ha nem akarsz újrakábelezni irreleváns a kérdés.

Nem árt ha nincs előtte/közben/közelben/... kb sehol nagyfogyasztó, régi tv, ..., nem ezer éves alu+kéz kombó van kátránypapírral betekerve vagy csak lazán egymásra tekerve két kicsit oxidált alu csonk és hasonlók, de amúgy pl. UPS (Line-Interactive) mögé kötve is szoktak menni.

A ráírt sebesség fele alatt számolj vele (lsd. WiFi).

[ Szerkesztve ]

(#75) milu válasza weiss (#73) üzenetére


milu
aktív tag

Ma megkaptam az eszközöket. A leírás szerint beüzemeltem.
Az eredmény nem dobott fel.

A wifi (UPC-s teszt oldalt figyelembe véve) letöltés: 68 Mbps, feltöltés: 10 Mbps. A Ping 18 ms. (nem is a wifi miatt vettem meg, hiszen azt nem tudják ezek az eszközök)

Az eszközökkel (wifi kikapcsolva a gépen) 24 Mbps, feltöltés: 13 Mbps. A Ping 20 ms.

A szolgáltató net névleges sebessége 210-es UPC.
(igaz, a szolgáltató általi garantált le- és feltöltési sebesség 60/5 Mbps)

Holnap kipróbálom egy másik aljzattal is, talán ott mást mutat.

[ Szerkesztve ]

(#76) kerti008 válasza dchard (#65) üzenetére


kerti008
aktív tag

Sziasztok
Egy Poverline halozaton gondolkodom de valamelyik szomszed legkondija zavarja a hazimozi erositomet. Zug allandoan a hazimozi erositom ha a szomszed legkondija megy. (de ha esos ido van akkor nem vagyis valami foldelesi gond lehet kizarasos alapon, majd egyszer megkeresem a sorhaz szondajat es teszteles celjabol meglocsolom par szaz liter vizzel :DD ) Plussz meg ket emelet kulon biztositekon stb. Lan kabelre nincs lehetoseg, a wifi meg napi ujrainditgatasokkal es rendszeres raolvasassal mukodik az emeleten. Szerintetek erdemes ilyen korulmenyek kozott powerline adaptereket venni?

(#77) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, jó teszt! Már korábban is nagyon tetszettek ezek a megoldások, jó látni, hogy fejlődik a technológia!
Ha egyszer lesz házam, normális elektromos hálózattal, tuti így fogom megoldani a netet, mintsem hogy mindenhova kábelt húzzak!

A "kakukktojás" zavaró eszközök (pl. IKEA lámpa) kiiktatására van valami mód az eltávolításukon kívül?
Zajszűrős aljzat, elosztó, stb.?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#78) BLC


BLC
tag

Sziasztok!

Egy technikai illetve elméleti kérdésem lenne felétek.
Jelenleg egy ZyXel PLA5256 használok. A "gerinchálózat" t-home 250/20 Mbit/s, szolgáltatói modemre van direkt módon rákötve. Így maximum 120/20 Mbit/s tudok kihozni a hálózatból.
Kérdésem:
- Amennyiben ZyXEL PLA5456 AV2000-re váltanék, elérhető lenne legalább 200 Mbit/s nevleges sebesség? Továbbá a PLA5456-ra csatlakozik a Pla5256? (Így nem válna feleslegessé a meglévő hálózatom.)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.