Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Vagyis a 2000-es végre tudja akárhol a 100Mbps-et. Jó is ez a marketing. :D

Amúgy a tesztekbe bevonhatnátok zavart méréseket is, pl. bekapcsolni egy mosógépet. Nekem egy régebbi TPLink 600-as set-el az volt a tapasztalatom, hogy amint egy az albérletben bekapcsoltuk az azonos ágon lévő mosógépet (egy ezer éves Hajdu mondjuk) akkor gyakorlatilag megszűnt a hálózati összeköttetés amíg a villanymotor hajtotta a dobot, ami játék közben annyira nem vicces, az még hagyján hogy a sávszélesség leesik.

(#2) Daywalker válasza DarkByte (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Mint írtam, ment a hűtő a konyhában, és ha kihúztam, ugyanannyit ment, mint amikor be volt dugva (mármint nem az adapterbe, hanem közvetlenül mellé). Minden szobában volt aktív fogyasztó egyébként, tehát nem az volt, hogy minden más ki volt húzva.
Annak idején csináltam méréseket úgy, hogy mosógép volt mellé dugva (végig a 2 órás program mellett ment az átvitel) és nem látszódott ezzel kapcsolatba hozható lassulás. Ugyanezt megcsináltam porszívóval is. Nem tudom mi újság az ezer éves hajdúval, mert olyan sajnos nincs kéznél, és csak azért nem is szándékozom beszerezni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Válaszidőkről tudni valamit? (a sebesség nem minden :) )

(#4) Daywalker válasza Lacccca87 (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

1-3 ms.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kíváncsi lennék arra, hogy mennyire kelendőek ezek a powerline-os dolgok. Belegondolva nagyon szűk szegmense lehet a hálózati piacnak. Biztos van olyan jellemzően teoretikus állapot, ahol ez a jobb választás, pontosabban a "kisebbik rossz".

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Raymond


Raymond
félisten

Dicseretes hogy vegre atleptek a 100Mbps-t, nincs gond ezekkel, csak az aruk sokszro nem megfelelo. Volt egy 500-as TPLink 3-as set ami azert a ket kozelebbi egyseg kozott hozta a 80-at stabilan (a tavolabbi csak 40-et) es most van egy Netgear 500-as paros ami a ket gyakorlatilag legtavolabbi csatlakozo kozott hozza a 70-80-at. Nem a legjobb mert igy a 100-as internetet nem hasznalja ki rendesen a gep, de azert mert csak 20EUR-t fizettem erte kiarusitasban es hogy nem kell osszesen talan 20 meter kabelt huzni es falakat furni valahogy tulelem a veszteseget :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) Daywalker válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

Nálam otthon üzemel egy 1200-as pár (nem ZyXel), mert nincs bekábelezve a lakás. Igazából nem nagyon van szükség Gigabitre...120-as netet vígan elviszi, a NAS-ról pedig DLNA-zok a tévére Wi-Fin (ami a mobil eszközök miatt amúgy is kell). Gépek között nem mozgatok állományokat.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) rudi válasza Daywalker (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Bizony, ez a zavarás nagyon egyedi jellegzetesség. Nekünk pl. volt egy powerline gyilkos IKEA állólámpánk. Semmi extra, két E14-es kis foglalat, bennük egy-egy középkategóriás Philips kompakt fénycső, de amint bekapcsoltam, teljesen elment a powerline. Miközben a vasaló (Philips középkat), mikró (olcsó noname), porszívó (felső középkat Electrolux) meg a többi fogyasztó alig volt hatással az átviteli sebességre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Daywalker válasza rudi (#8) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, ezt mondtad. Eddig nem találtam meg a tuti eszközt, amivel reprodukálni tudnám. Gyanítom azért, hogy az ilyen esetekben nem a powerline a hibás, hanem az adott eszköz száz éves vagy csak annyira kínai, hogy tojtak a megfelelő zavarszűrésre. De lehet, hogy ezt a lámpát elkérném, ha még megvan :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) DarkByte válasza Daywalker (#2) üzenetére


DarkByte
addikt

Érthető. Épp lakást veszek amúgy és az új helyen sokkal jobb lesz az elektromos hálózat és egy ebben az évezredben gyártott mosógépet szeretnék. :D Illetve az újabb powerline standardoknál biztosan jobb a moduláció is, főleg hogy a földelési ágat is bevonják a MIMO végett. Ha lesz lehetőségem kipróbálok majd ott is egy modernebbet :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Daywalker válasza DarkByte (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem eddig nincsenek rossz tapasztalataim. Csináltam méréseket nagyobb házakban, régi panelben (vegyes vezetékekkel), és olyan helyen is, ahol 3 fázis volt. Még kint a sufniban is le lehetett szedni róla jó pár 10 megabitet egy másik fázison. Na persze akinek Digi1000 van otthon, annak nem alternatíva.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) DarkByte válasza Daywalker (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Na igen. Amúgy ott pont elérhető lesz az 1000-es Digi, de részemről teljesen feleslegesnek gondolom. Egy 100/100 vagy 200/100-as csomag bőven elég bármire. De mivel most úgy is lesz festés, még játszom a gondolattal hogy "bekábelcsatornáztatom" a helységeket és rendes Ethernet-et rakok mindenhova. Igazából árban nem biztos hogy olcsóbban jövök ki ha veszek ilyen set-et, mintha megfizetem most a kőművest és az anyagárt.

[ Szerkesztve ]

(#13) Raymond válasza rudi (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Kiprobaltam most kettovel (IKEA asztal lampak), olyan 15-20%-ot is levesz a sebessegbol (darabonkent) ha be vannak kapcsolva. Az egyik direkt az egyik Powerline-ba van dugva a masik a masik Powerline melletti csatlakozoba.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) kenand válasza Raymond (#13) üzenetére


kenand
veterán

Korábban én is használtam powerlin-et, mert a vasbeton födémen nem akart megfelelő sebességű Wifi átjönni....de végül kábelezés lett a vége, és az sokkal jobb lett...Ezeken okulva új lakásban mindenhova vittem UTP kábelt..... stabil filmnézéshez 100x jobb, mint bármilyen wifi... és nyugodtan lóghat rajta 3-4 számítógép és media player egyszerre...és még gigabites rooter sem kell hozzá (egyébként csak minimálisan a gyorsulás a jóval drágább gigabites rooter+gigabites swith párosokkal... jól megépített 100 megabites mindent kiszolgál, mivel azt atom stabilan teszi)

[ Szerkesztve ]

(#15) _Lacos_


_Lacos_
tag

Én anno megpróbáltam 2-2 géppel két iperf szerverrel és nekem nem sikerült ~400Mbps-nél jobban kihajtani.
[link]

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#16) darvinya


darvinya
titán

Nem rossz, teszt élvezetes.

Viszont felvet pár hibát:
-elektromos hálózat kialakítása és mikori, mert általában inkább emiatt vannak gondok más eszköz/megszakító/elosztó használatakor
-betáp hálózat mennyire terhelt/mikori, mert egy leterhelt betápon vannak tüskék, amik ezekre nagyhatást gyakorol a meglévő gépek mellett

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17) gianni85 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem ezzel lesz megoldva, hogy az emeletre netet varázsoljak egy set-top boxnak. Egyszerűen nem érné meg csak egy hálószobai tv miatt bekábelezni a házat

szerk. mármint egy kicsit kedvezőbb árfekvésű párral fogom kipróbálni. Max ha nem hozza a kellő szintet akkor megy vissza a boltba, én meg a tervezőasztalhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#18) _csocso_


_csocso_
senior tag

Sziasztok! Pár szót fűznék a hálózati zavar részéhez. Azok az eszközök, melyek sima sinus alakú áramot vesznek fel, valószínű kevésbé fogják zavarni a magasabb frekvencián működő powerline hálózatot. ( Normál izzó, vasaló ( hisz ez is csak egy fűtőszál, nem termel plusz zajt ), villamos motor már termelhet felharmonikusokat, de a leginkább zavaró lehet, az inverteres klímák, mosógépek, teljesítményszabályzós lámpák, kompakt fénycsövek, stb. melyek nem sinusos áramot vesznek fel a hálózatból, és rengeteg felharmonikust termelnek.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#19) MongolZ válasza Daywalker (#4) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez érdekelt engem is. Lehet, hogy jó lett volna kiemelni a cikkben, mert még az értéke is jó.

(#20) DarkByte válasza _Lacos_ (#15) üzenetére


DarkByte
addikt

Upsz, most látom hogy oda kommenteltem is hogy 200-as TPLink járt nálam, nem is 600-as. :B

(#21) Duree


Duree
veterán

Minden szempontból remek lenne, ha egy kicsit olcsóbb lesz biztosan lecserélem a jelenlegit.

duree54

(#22) MongolZ válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


MongolZ
addikt

Hát nézd, nekem egy 1920. körül épített házam van (vagyis házrészem), több lakórészre bontva. Az utóbbi 5 évben 4 felújítás történt, különböző helyeken. Az elsőnél még tapasztalatok híján csak néhány helyre lett bevezetve az UTP kábel, a másodiknál (bővítésnél) átestem a ló túloldalára, és az összes új helyiséget bekábeleztük úgy, hogy gondoltam a központi helyre, egy emeleti folyosóra fog menni a router. Ember tervez, Isten végez, persze, hogy nem oda került, hanem az egyik szobába, innentől kezdve a kábelezés is eléggé nehézkes, de végülis megoldottuk. Sajnos újrahúzni nem lehet, mert túl sok kanyar van a gégecsövekben, neki sem állok. Erős WiFi-m van, viszont a monolit vasbeton födém és az eredeti ház vasbeton koszorúja (na meg az akkoriban épített jó vastag téglafal) azt eredményezi, hogy a ház felében nincs jel, vagy ha van is, akkor is meg-megszakad (érzékeltetés képpen: a háztól 30 méterre szinte minden irányban nagyobb a jel, mint akárhol a földszinten). Én ezen túlteszem magam, viszont jött az igény, hogy mégis kéne internet a túloldalra is, hát hogyan oldjuk meg... Padlásra én már biztos, hogy nem fogom felvezetni a netet, házon kívül lenne még értelme elvinni, de az meg ugye "hogy néz ki". Mivel az igény összesen az, hogy leveleket akar olvasni az illető, illetve híreket nézni, ezért kb. ez a legolcsóbb, legegyszerűbb megoldás.
Viszont marha kíváncsi vagyok, mert az egy dolog, hogy nekünk 3 fázisunk van, de van 3 kapcsolótábla is... Szóval gondolom legalább egy fázison kellene lennie a kettőnek, hogy legyen valami értelmezhető jel.

(#23) Tigerclaw válasza gianni85 (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én úgy vagyok ezzel, hogy a wifire mindenképp szükség van és ha az megy állandóan, akkor minden más felesleges. Az mondjuk igaz, hogy az egyetlen gép, amin fontos lehet a latency az vezetéken csatlakozik, de az ugyanott van, mint a router meg a NAS, szóval könnyű kábelezni. Ha a házban lenne másik gép amin játszanának latency érzékeny netes játékokat, akkor már más lenne a helyzet, de nálam nem így van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) mikung


mikung
aktív tag

A "tesztből" (inkább ajánló ?) elég sok minden hiányzik. Pl. az FI relé mennyire szerette a földelés macerálását ? Az adapter vlanolható ? Régebbi vagy csak mási plc eszközökkel hogy fér meg egy hálózaton ? Villanyóra után (pl. a szomszédnál) mennyi látszik belőle (netmegosztás lehetősége, illetve biztonsági kérdés) ?

(#25) BatchMan


BatchMan
senior tag

Egy előző generációs Zyxelt (5256) tettem a fiam 20 méteres lengő ethernet kábelének a helyére. Csend van és béke.

(#26) Daywalker válasza mikung (#24) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem annyira ajánló, inkább teszt, mint látható. De mindent azonban nem tudunk tesztelni, nyilvánvaló okokból.
A tapasztalataimat le tudom írni, de pár dolgot szerintem magadtól is kitaláltál. Mivel ez pár kiépített villamos hálózat, nyilván van Fi relé és ha baj lett volna vele, akkor biztos megjegyzem. De nem volt, sem most, sem másiknál, sem máshol.
1200-as adapterrel próbáltam párosítani, ami más chip, más gyártó terméke és nem volt gond. Illetve egy D-Link powerline kamera plc adapterét dugtam be, nem mai darab, de azzal is ment. Nyilván nem MIMO adaptereknél a sebességet visszaveszi...
Villanyóra után nem próbáltam. De tekintettel arra, hogy titkosítás van, nem hiszem, hogy a biztonság miatt kéne aggódni. A megosztást villanyóra után nem tudom. Ugyanakkor a gyártó azt mondja, villanyórán kívül nem működik, de ha mégsem így lenne, nem vállal semmilyen garanciát rá, nem erre találták ki.
VLAN: tudtommal a szabvány biztosítja, próbálni nem próbáltuk.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27) pubyy


pubyy
tag

A szomszédos konnektorban mért jelátvitel 417 Mb/s. Itt a két egység szinte már egymásba van dugva, itt már semmire sem fogható az alacsony átvitel.
Nem pofátlanság ilyen esetben 2000-nek titulálni egy ilyen cuccot ???

(#28) GoldhandRent válasza _csocso_ (#18) üzenetére


GoldhandRent
őstag

De jo volt felharmonikusokat meg szinuszokat olvasni igy nyari szunet vegen :D
Udv #OE_KVK

-

(#29) Ku'leth válasza Daywalker (#26) üzenetére


Ku'leth
tag

Hány mA -es leoldású az FI -d ?

Amennyiben defaulton hagysz mindent és a szomszéd is vesz egy hasonló eszközt simán felcsatol. Nekem anno az első dolgom volt megváltoztatni a jelszót. ;)

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#30) Daywalker válasza Ku'leth (#29) üzenetére


Daywalker
addikt

30.
Hacsak nem ügynök az egyik szomszéd, akkor a kutya se csatlakozik rá, mert itt mindenki 70 és a halál közt van.
Le fogok menni a garázsba és bedugom, kíváncsi vagyok, de emlékeim szerint annak idején próbáltam és nem sikerült csatlakoztatni órán kívül.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31) Lacok


Lacok
őstag

Annak aki nem szereti a kábel dzsumbujt mint pl. én annak jó alternatíva lehet.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#32) weiss válasza pubyy (#27) üzenetére


weiss
addikt

Wifi sem tudja, ami rá van írva.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#33) _csocso_ válasza GoldhandRent (#28) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szintén zenész, csak 20 évvel ezelőtt..

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#34) nemlehet válasza weiss (#32) üzenetére


nemlehet
őstag

Ott a több csatorna ami átverős lehet. De ha egy megfelelő vevővel leülsz ugyan abban a szobában ahol a router van akkor hozza vagy jelentéktelenül lassabb.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#35) mikung válasza Daywalker (#26) üzenetére


mikung
aktív tag

Kicsit régebbi adapterekre gondoltam, pl. 11, 85, 200 Mbps. Villanyóra simán kipróbálható ha szerzel egyet óccóé' piacon, bontóban vagy kolompáréktól, nem feltétlen kell a szomszédot piszkálni. A titkosítás nem sokat ér ha a szomszéd is ilyet használ és automatikusan lemeccselik az eszközök hogy most minden secure. A VLAN problémába belefutottam már és néztem hogy miért nem megy ez a sz.... szuper kis eszköz. :D

Elnézést, de szerintem egy tesztben ezek lényeges dolgok és "a gyártó azt mondja, villanyórán kívül nem működik, de ha mégsem így lenne, nem vállal semmilyen garanciát rá" illetve "a szabvány biztosítja, próbálni nem próbáltuk." rész miatt is fenntartom hogy ez max egy ajánló.

Aki PLC -t épít ki, általában nem azért teszi mert túl sok elchesni való pénze van hanem mert nem tud (pl. műemléképület) vagy nem akar (pl. frissen felújított esetleg új ház amiből kifelejtődött az UTP) fúrni.

(#36) Daywalker válasza mikung (#35) üzenetére


Daywalker
addikt

Én is fenntartom, hogy nem lehet mindent mindig letesztelni, de lehet még lovagolni a szavakon, hogy teszt vagy bemutató, a tényeken nem változtat. A VLAN eszembe nem jutna, mert otthoni felhasználók szemszögéből nem sűrű rá igény. Korábban sem néztünk ezt meg egyébként, és senki sem hiányolta, szóval ekkora az igény rá.
Másrészt nem tartunk mindenféle PLC-t, hogy ki tudjuk próbálni a visszafele kompatibilitást, nem így működnek a dolgok (értsd, nincsenek nálunk maradós teszttermékek, amiket bármikor elő tudunk rántani). Első generációsat és 200 Mbps adaptert amúgy sem tudnék már kérni. Egyébként pedig kértem a gyártótól régebbit, mert én is kíváncsi voltam a kompatibilitásra, de nem kaptam, a végén örülünk, hogy ezt sikerült megszerezni (az 1200-as a sajátom, azzal azért tudtam kipróbálni). Tehát ez ügyben megértésedet kérem.

Ami meg a villanyórás-szomszédos dolgot illeti, ismerve az itthoni sufnituningolt villamoshálózatokat, 30x szétválasztott belvárosi lakásokat és hasonló állapotokat, bármi lehet. Én is hallottam, hogy valaki a szomszédnál látta, nekem eddig nem sikerült reprodukálni. Tehát ez pont olyan dolog, amit hiába tesztelek, lehet, hogy másnál nem így lesz.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#38) mikung válasza Daywalker (#36) üzenetére


mikung
aktív tag

Hagyjuk már ezt az "otthoni felhasználó" menekülést. Egyszerű példa : IPTV mondjuk a HGW egy adott portján jön, de egy kábelen kell vezetni (pl. máshol akarod nézni) ... vagy szétszeded 2x 100 -ra (PLC -nél nem játszik) vagy VLAN. Ez elég átlagos felhasználás ? :))

Ok, hogy nem tartotok mindenféle PLC -t, de ha kértek, sztem páran csak kölcsönadnak 1-1 elfekvőt pár napra.

A villanyóra analógiájára : A Radeon Vidia RTXXL299 vidkártyán nálad nem fut jól a BrutalShooter 4. Attól még kipróbálhatod és max megírod hogy a BrutalShooter 6 is akad mint a sz@r.

"... lehet még lovagolni a szavakon, hogy teszt vagy bemutató, a tényeken nem változtat. ..."

Ebben egyetértünk. :R A hiányosságok pótlásával viszont még változhat a státusz.

Szerk. : Ha nagyon nem megy, van itthon két db. 11 -es.

+1 Extra teszt lehetne hogy két titkosított pár (persze más-más jelszóval) mennyire zavarja egymást (lsd. WiFi tesztek).

[ Szerkesztve ]

(#39) Daywalker válasza mikung (#38) üzenetére


Daywalker
addikt

Egyébként mértem már két párt...kb. semennyire se zavarják egymást. Van egy adott kapacitása a hálózatnak, azon osztoznak. Olyan, mintha egy hálózatban lenne négy adapter, csak más-más irányba kommunikálnak.

Ami a technikai részét illeti, nem kívánok vitába szállni a továbbiakban, de még pár megjegyzés. Még az istenített smallnetbuilder sem tesztel VLAN-t plc-nél. Egyszerűen azt kell belátni, hogy mindig lesz valaki, vagy valami, ami hiányozni fog. Általában egy sémára épülnek a tesztek, és mivel korábban sem volt, így most sem került bele, de eddig igény sem volt rá.
Másrészt nekünk kell mérlegelni, hogy egy tesztre mennyi idő és energia van. Arra nincs egyik sem, hogy valakitől mindig kölcsönkérjünk egy másikat, elszaladgáljunk érte stb. Én nem azért, mert lusták vagyunk. Nem mennék bele jobban, mert egyszerűen a mezei olvasónak nincs rálátása a dolgok működésére, én meg nem fogom kifejteni.
Ennyit erről, vita lezárva, továbbiakban ezzel ne offoljuk a topikot.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40) Döglött Róka válasza Daywalker (#39) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Dobbenet hogy egyes cikkirok milyen arrogansan reagalnak a kritikara. A lapcsaladon belul tenyleg sok bemutatot tesztnek csufoltok

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#41) weiss válasza nemlehet (#34) üzenetére


weiss
addikt

A 150-es wifi hozza a 150 Mb/s-ot?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#42) dchard válasza Daywalker (#2) üzenetére


dchard
veterán

Azt azért érdemes volna megemlíteni, hogy a Homeplug AV2 teljes MIMO kiépítésben sem tud 2000 megabitet, ez egyszerűen átverés. A technológia jelenlegi elméleti maximuma 1500mega, érdemes a chipset gyártó specifikációját megnézni, ott a valós értékek szerepelnek:

Broadcom BCM60500

Azt sem árt tudni, hogy a Homeplug technika a Wi-Fi-hez hasonlóan időosztásos elven működik (TDD), tehát az 1500megabitet összesen kell érteni, nem úgy mint a giga ethernetnél ami full duplex, tehát mindkét irányban egyszerre kihasználható.

Ha valamelyik fogyasztó notóriusan rombolja a Homeplug hálózat minőségét, lehet a konntektor és a fogyasztó közé egyszerű szűrőt tenni. A cikkben szereplő eszközön is azért van aljzat, mert az ebbe dugott fogyasztókat az eszköz szűri (érdemes is mindent amit lehet ebbe dugni). Kis odafigyeléssel jól tud ez működni.

mikung:

A powerline adapterek önmagukban nem tag-elnek (VLAN), viszont a tag-elt forgalmat minden gond nélkül továbbítják, tehát a kérdésedre a válasz az, hogy működik velük a VLAN. Egy swtichelt hálózaton neked egyébként sem VLAN képesség kell, hanem IGMP snooping, de ez megint csak nem a powerline feladatköre, hanem a swtich/router/HGW-é. Többen használnak telekomos IPTV-t powerline segítségével egyébként.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#43) dchard válasza mikung (#24) üzenetére


dchard
veterán

Lejárt a szerkesztési idő, de azért ezeket még gyorsan megválaszolom:

1. VLAN - kiveséztem

2. FI relé: nulla hatással van (rövid zár)

3. Bármilyen Homeplug eszközzel működik, de a régebbi eszköz sebességén. Példa: ha AV200 és AV1500 eszközt párosítasz, akkor AV200-as sebességre lehet számítani. Azt el tudom képzelni, hogy két AV1500 és egy AV200-as eszköz esetén a két 1500-as tudni fog egymással nagyobb sebességet, de ez érdekes teszt eset lehetne (valaki bővítené a meglévő hálózatát).

4. Villanyóra után szinte semmi, kb. mint a fázisok között. Maximum az áthallásból fog maradni valami, de az normális használatra nem lesz elég. Az Homeplug AV2 pont ezért is érdekes, mert a nulla-földet is tudja használni, ergó 3 fázisnál fázisközösítő nélkül is tudni fog egy viszonylag tisztességes sebességet, de persze nem annyit, mint ha fázisközösítő lenne beépítve.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#44) Seirus


Seirus
tag

Jópár éve még csak néztem hogy "hű mik vannak", most a panelban (1+2fél) meg életmentő lett.

1 évig szenvedtem, próbálgattam mindenféle wifi eszközöket 15K-ig bezárólag, de mindegyiknél voltak ilyen megmagyarázhatatlan 1-2 mb/s-ra lassulások, meg 1000-es pingek amikor ment az anyázás.

Szóval megelégeltem és vettem egy ilyen átmenő konnektoros csodát, persze webshopból, hogy legyen 14 napos elállás mert marha bizonytalan voltam. (sebességét nem tudom de az ára 16K körül volt).

Azóta atomstabilan jön a 75 mbites net, üresjáratban 3-4 ms ping.
Mondanom sem kell, egy játékból sem lettem disconnect miatt kidobva, szóval maga a menyország. :K

A rácsatlakozás meg itt elvileg úgy működik hogy "csatlakozás módba" kapcsolás után, tehát se véletlenül, se akarva nem tud más bepofátlankodni (bár nem ástam bele magam hogy működik, de elvileg titkosít is)

Telefonszám adatlapomon.

(#45) dchard válasza Seirus (#44) üzenetére


dchard
veterán

Arról nem beszélve, hogy pont panelban, ahol egyébként jó eséllyel egy fázis van, a WiFi nettó interferencia, meg a falak is vasaltak, ott pont jól jöhet egy ilyen cucc.

A másik érdekes gondolat, hogy akár panleban, akár családi házban az emeletek/szobák között lehet kialakítani egyszerűen "gerincet" poerline-on, és az eszközöben akár egy kis teljesítményű wifi AP is elfér, így a szart nem érő repeaterek helyett lehet tisztességes hálózatot építeni. Néhány gyártó már rájött erre, de az árakon valóban reszelni kéne picit.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#46) mikung válasza dchard (#42) üzenetére


mikung
aktív tag

Nekem egy 200 -as TP-Link továbbította ... tagek nélkül ... :C

Az IPTV végülis meg lett oldva, de a hálózatszeparáció abban a helységben kukázva lett.

Ha tegyük fel van 11-200-1500-2000 -eszközöd, ezek tudnak e a kisebbik párral egyszerre max sebességen beszélni ?

Pl. : 11-200 11Mbps forgalma mennyiben befolyásolja az 1500-2000 kommunikációját ? Illetve 11-200-2000 + 1500-2000 átvitelkor (feltételezve hogy a 2000 mögött van a szerver/modem/...) a 2000 -res mindenkivel a saját maximumán tud beszélni egyszerre ?

(#47) dchard válasza mikung (#46) üzenetére


dchard
veterán

"Nekem egy 200 -as TP-Link továbbította ... tagek nélkül ..."

Ahogy írtam, a TAG-nek semmi köze az IPTV-hez.

"Ha tegyük fel van 11-200-1500-2000 -eszközöd, ezek tudnak e a kisebbik párral egyszerre max sebességen beszélni ?"

A 11-es biztosan nem, mert az nem homeplug AV. Az AV bevezetésével gyökeresen megváltozott a moduláció (OFDM), ezért ott csak az összeférhetőség volt szempont, a kompatibilitás nem.

Az AV és az AV2 eszközök működnek együtt, de nyilván a lassabb link sebessége lesz a maximum.

Ha egy hálózatban keverten vannak mondjuk 200 és 1200-as eszközök akkor a gyorsabb eszközök között a protokolról szerzett ismereteim alapján kéne működniük gyorsabban, de ki nem próbáltam. Ha sikerül majd végre beszerezni az új linkpárt (ami a TP-Link 1200-as megoldása lesz, mert abból ki tudom nyerni a vonali paramétereket), akkor kipróbálom, hogy mi a maximum.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48) Daywalker válasza dchard (#47) üzenetére


Daywalker
addikt

Az AVM/Fritz menüjében van ilyen:

Ha szeretnéd, kölcsön tudom adni valamikor.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49) mikung válasza dchard (#47) üzenetére


mikung
aktív tag

Az IPTV -hez lehet, csak ott azért más is ment volna még. ;)

Tehát a 14 -es még elmegy a 200 -assal ("Fully HomePlug 1.0.1 Compliant"), de a 2000 már nem beszél vele ?

(#50) dchard válasza mikung (#49) üzenetére


dchard
veterán

"Tehát a 14 -es még elmegy a 200 -assal?"

Szerintem nem. Nyilván számszakilag nem ez látszik, de műszakilag a 14-es és a 200-as között sokkal nagyobb a különbség, mint a 200 és a 2000 között.

A lényeg, hogy homeplug AV képesek legyenek. A 14megás az csak homeplug 1 képes, de nem AV képes.

Ami biztos, hogy ha képesek is egymással beszélgetni, ott biztosan az egész hálózat ugyanilyen lassú lesz, mivel a 14megás eszköz DSSS-t használ, az AV és fölfelé meg OFDM-et, és vagy az egyik megy, vagy a másik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.