Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Keeperv85 válasza lamarc47 (#250) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, ez most azt jelenti, hogy fogalmam nincsen... :B

(#252) mttssz


mttssz
senior tag

Üdv!

Rootolni próbálom a telefont a leírás alapján, de a recovery cserénél megakadok, mivel [EZT] kapom, mikor megpróbálom az illesztőprogramot az eszközkezelőből telepíteni. Mindegyik csomaggal próbálkoztam, egyik sem működött. Win7 32bit van fenn. Mit tehetnék?

Előre is köszönöm:

MaTMaN

(#253) Keeperv85 válasza mttssz (#252) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Ajaj... rossz megközelítés.

Először is.

Írd meg légyszives, hogy hol akadtál el (az én leírásom követed?), tehát miért is akarsz kézzel drivert telepíteni. Aztán, ha megvan, akkor keresd meg a cuccot az eszközkezelőben, töröld, hagyd hogy a Windows megtalálja.

Ha megvan, akkor a leötlött csomagot használd úgy, mint a gyártótól kapott lemez. (Ha eddig nem tette volna fel a rendes drivert)

Ha pedig minden kötél szakad, akkor keress egy "Motorola USB driver"-t, azzal szokott menni.

(#254) mttssz válasza Keeperv85 (#253) üzenetére


mttssz
senior tag

Azt követtem, és azért mert alapból semmit nem volt hajlandó csinálni. De megoldódott már, raktam fel egy Motorola USB Drivert, kézzel bootloader-módba raktam a telefont és az "install-cwm-recovery.bat" fájllal felraktam, utána flottul ment minden.

(#255) Keeperv85 válasza mttssz (#254) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez is egy megoldás. Szép volt! :R De ha fenn a driver, akkor már amúgy sem lett volna baj. ;)

(#256) mttssz


mttssz
senior tag

Az lenne még a kérdésem, hogy a telefon egyenlő-e a Telenor Touch Plus-szal? Kinézetre teljesen megegyezik... [EMIATT] érdekelne, hogy működne-e a készülékkel.

(#257) Keeperv85 válasza mttssz (#256) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen, megy rajta a említett rom. Annyira hogy szívok vele 3 hete. Ha felrakod, akkor ne felejtsd el a másik kernelt is. Leírhatnád ezzel egy időben, hogy nálad is dupla bootol-e. FM rádió és előlapi kamera nincs...

[ Szerkesztve ]

(#258) mttssz válasza Keeperv85 (#257) üzenetére


mttssz
senior tag

Hű, ha te szívsz vele, akkor én meg sem próbálom egyelőre, amennyire értek hozzá, még a végén berontok valamit. :DDD

(#259) Keeperv85 válasza mttssz (#258) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ja nem úgy. Úgy nincs vele gond. Felmegy, elindul. Ha kicseréled a kernelt (lásd a linket) akkor az érintőgombok is mennek. Én a dupla boot miatt szívok... :Y

(#260) mttssz válasza Keeperv85 (#259) üzenetére


mttssz
senior tag

A dupla boot pontosan mit takar?

(#261) Keeperv85 válasza mttssz (#260) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az hogy lemegy a bootanimáció, aztán újra lemegy és csak utána indul el. Remélem csak engem ért utol és már ma kirakom a saját, sok téren javított verzióm. De még ez megvan, addig nem akarom kitenni. :B

(#262) mttssz válasza Keeperv85 (#261) üzenetére


mttssz
senior tag

Azt hittem valami komoly, de ha csak ennyi akkor nem nagy gond. :)

Amint tudok nekiállok és felrakom. :)

[ Szerkesztve ]

(#263) mttssz


mttssz
senior tag

Na a CM7 felrakva, a dupla boot nekem is megvan :DDD Viszont minden más működik, kivéve az előlapi kamerát meg az FM rádiót ugye.

(#264) Keeperv85 válasza mttssz (#263) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mondhatnám "remek", de nem mondom. Inkább siralmas... :Y

Fantasztikus pl. a sim feloldó képernyő... :W

(#265) mttssz


mttssz
senior tag

Sikerült megoldanom a kamerahibát, ugyanis azt nem érzékelte a telefon. A system/lib mappából hiányzott 2 fájl, név szerint "libbridge.so" és "libLCML.so". Bemásolás, újraindítás után a kamera tökéletesen működik, kép és videó egyaránt. Előlapi kamera viszont továbbra sem, sajnos lehetőséget sem találtam a váltásra.

(#266) Keeperv85 válasza mttssz (#265) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nálam a kamera eddig is ment, de az alap CM romban nem is figyeltem az az igazság. A előlapi viszont elég esélytelen, mert nincs átportolva a kerneldriver. Állítólag nincs is benne, a kiadott kernel forrásában sem (bár a konfigban látom...), de még ha meg is van a támogatás, a kameraszoftvert is újra kell hozzá írni.

..viszont az FM rádiót továbbra sem értem miért nem megy... Elvileg ugyan az a chip, mint a korábbi modellekben is, ugyan azon a rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#267) mmmmmm66666


mmmmmm66666
csendes tag

Sziasztok! Nekem újabban azt csinálja, hogy ha pl. lezárt képernyővel megnyomom a bekapcs. gombot - hogy megnézzem hány az óra :) -, akkor normál esetben visszamegy alvó módba pár másodperc múlva! De mostanában nem alszik vissza, csak akkor ha újra megnyomom a bekapcs gombot! Elég idegesítő, mert pl. ébresztőnél is úgy szokott maradni, ha nem nyomom meg a gombot - és persze szívja rendesen az akksit is... Valaki nem tapasztalta ugyanezt? Mi lehet a probléma? Valami alkalmazás csinálhatja?? Aki tud segíteni, azt előre is megköszönöm! :)

(#268) Keeperv85 válasza mmmmmm66666 (#267) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos pont el kell szaladnom itthonról és elég bonyolult folyamat levadászni mitől nem alszik, de ha visszajöttem (délután) szívesen segítek, persze ha senki más nem jön addig... ;)

--------------------------------------------------------------------------

Jó hír annak aki esetleg CM7-et használ vagy szeretne használni. Kicsit megpiszkáltam a kernelt, a dupla boot a múlté. Ma még adok neki időt, aztán feltöltöm valahová. (többek között az előbb emlegetett távozás is kényszeríti a tesztet...)

(#269) mttssz válasza Keeperv85 (#268) üzenetére


mttssz
senior tag

A kernellel nem csak ez volt a gond, a végén már nem érzékelte az érintést, a töltést csak 28%-ig vette, azrán megállt, reboot után levágta 4%-ra...

(#270) Keeperv85 válasza mttssz (#269) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az nem a kernel hibája, sajnos az akku kijelzéssel nagyobb bajok vannak. Mellesleg nem csak a custom romok alatt. Ezen még dolgozni kell(ene, ha tudnám mi a nyűgje). Amivel még nem jutok dűlőre, az az FM rádió, ami ugyan egy az egyben portolható elvileg a kistesóról (Blade), ehhez képest meg sem nyikkan....

@mmmmmm66666:

Itt vagyok, ha még aktuális a kérdésed, tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#271) mmmmmm66666 válasza Keeperv85 (#270) üzenetére


mmmmmm66666
csendes tag

Igen, még mindig aktuális a kérdésem...mitől csinálhatja ezt??

(#272) Keeperv85 válasza mmmmmm66666 (#271) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Valamelyik telepített app okozza, szóval ki kell deríteni melyik az. Sajnos vagy sem, még nincs rootolva a szoftver, addig a korlátozások miatt pont nem férsz hozzá egyik olyan eredményhez sem, ami monitorozza az alkalmazásokat.

Marad az, hogy leírod miket tettél fel eddig.

(#273) mmmmmm66666 válasza Keeperv85 (#272) üzenetére


mmmmmm66666
csendes tag

Írok inkább priviben!

(#274) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Elkészítettem a saját CM7 verziómat, ami kifejezetten az Atlas mellé készült, annak paramétereit figyelembe véve.

Részletek

(#275) mttssz válasza Keeperv85 (#274) üzenetére


mttssz
senior tag

Köszönjük! :R Ha esetleg sikerül kijavítani az akkuproblémát akkor valószínű hogy huzamosabb ideig használom majd, így csak kipróbálás lesz. :)

(#276) Keeperv85 válasza mttssz (#275) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azért megér egy próbát, mert nálam most pl szépen működik és kiváltani sem tudom a hibát... bezzeg korábban...

(#277) mttssz válasza Keeperv85 (#276) üzenetére


mttssz
senior tag

Holnap vagy valamikor felrakom, megnézegetem. :) Egyébként legelső alkalommal mikor felraktam a ROMot, semmi gondom nem volt a kijelzéssel, újrahúzás után kezdett szenvedni. :F

(#278) Keeperv85 válasza mttssz (#277) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez most biztos nem így van, mert nálam kb 30-adikra települ :DDD (A kernel magában több mint 25-ször)

(#279) mttssz válasza Keeperv85 (#278) üzenetére


mttssz
senior tag

Lenne egy kis problémám, mégpedig hogy a Google Apps nem igazán működik, legalábbis amit eddig próbáltam, [innen] és [innen]. Erre valami megoldás? :F

(#280) Keeperv85 válasza mttssz (#279) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Katt! ;)

(#281) mttssz válasza Keeperv85 (#280) üzenetére


mttssz
senior tag

Köszönöm! :R

(#282) mttssz


mttssz
senior tag

Valakinek ötlete hogy miért nem érem el a rootot a CM7 alól? Ha bármilyen fájlkezelőt engedélyezni próbálok hogy elérhesse, SU hibával visszadob..

(#283) mttssz


mttssz
senior tag

Valakinek ötlete hogy miért nem érem el a rootot a CM7 alól? Ha bármilyen fájlkezelőt engedélyezni próbálok hogy elérhesse, SU hibával visszadob..

(#284) Keeperv85 válasza mttssz (#283) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Feltetted a Superuser-t a Play-ről? :B

(#285) mttssz válasza Keeperv85 (#284) üzenetére


mttssz
senior tag

A ROM-ban alapból benn van. :) Több alkalmazást engedélyeztem is már vele, csak ezekre dobja vissza, hogy a készülék nem támogatja a root browsingot. :F

(#286) Keeperv85 válasza mttssz (#285) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Upsz... most nézem, hogy CM7... (Még jó hogy én raktam bele... :Y ).

Konkrét fájlkezelőt tudnál mondani? Hátha tudom mi a gond. (Verziószámot is légyszi! )

(#287) mttssz válasza Keeperv85 (#286) üzenetére


mttssz
senior tag

ES File Explorer-t használok, 1.6.2.0 .

(#288) Keeperv85 válasza mttssz (#287) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha emlékeim nem csalnak, annál még nem volt meg a frissítés és rossz helyen keresi a su binárist (A régi helyén)

Át kéne pakolni a system/bin mappa alól a system/xbin mappa alá is, majd ráadni a jogokat és úgy megpróbálni. Ha így sem megy, akkor kérek szépen logot, megnézzük mi a gond! (Csak egy apró probléma van: nincs Atlasom, sőt másik telóm sem... :Y :W )

(#289) mttssz válasza Keeperv85 (#288) üzenetére


mttssz
senior tag

A system/bin-ből pontosan melyik fájlt is mozgassam? :B

(#290) Keeperv85 válasza mttssz (#289) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A "su"-t. Ne mozgasd, hanem másold, az xbin alá. :)

szerk:

..és a jogokat ne felejtsd el ráadni.

[ Szerkesztve ]

(#291) mttssz válasza Keeperv85 (#290) üzenetére


mttssz
senior tag

Ott már van egy su fájl. Azt felülírjam?

(#292) Keeperv85 válasza mttssz (#291) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen, ugyanis azt nem szokta frissíteni a Superuser újabban... :U

(#293) mttssz válasza Keeperv85 (#292) üzenetére


mttssz
senior tag

Azt írja nincs elég hely. Próbáltam SU-ból frissíteni, "Failed to gain root access." :F

(#294) Keeperv85 válasza mttssz (#293) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ahh... valamiért nincs root jogod. Próbáld meg a kis root csomagot rátenni, amit itt használtam.

(#295) mttssz válasza Keeperv85 (#294) üzenetére


mttssz
senior tag

Csomag felrakva, SU sikeresen frissült, system/bin-ből system/xbin-be a su fájl átmásolva, de még mindig nem működik az ES root-ban. :F Logot miről és hogyan tudok nézni?

(#296) Keeperv85 válasza mttssz (#295) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

ADB alól. Ezt megteheted PC-re telepített adb-vel, vagy a telefonon a Terminal Emulatorban.

adb logcat > a.txt.

Ezután indítsd el a progit, majd a hibaüzenetig juss el és az ekkor keletkezett fájlt (a.txt) juttasd el nekem.

Kezdem azt hinni, hogy a program rossz, nem a rendszer... :U (Főleg hogy én a Root Explorert le is teszteltem rajta és tökéletesen megy)

(#297) mttssz válasza Keeperv85 (#296) üzenetére


mttssz
senior tag

Közben én is kipróbáltam és megy. Csak érdekes hogy pár hete még ment az ES is. :F Mindegy, akkor használom egyszerre a kettőt, bár így macerásabb. Köszönöm a segítséget. :R

(#298) Keeperv85 válasza mttssz (#297) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincs mit. Lehet az ES-nél bekavartak valamit... :F

(#299) mttssz


mttssz
senior tag

Üdv!

Találtam egy CM9 romot ugyanott, ugyanolyan készülékre mint az előző CM7-t, és az a kérdés hogy vajon rámenne a telefonra/használható lenne? [Erről] lenne szó. A 220MB-s /system miatt aggódom, van annyi az Atlasnak? :F

(#300) Keeperv85 válasza mttssz (#299) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van annyi. Én ki is próbáltam, de nekem túl sok a kamera hiba, beleértve azt is hogy nincs vaku és az FM rádió teljes hiánya. Ha ezekkel tudsz élni, akkor "használható". Van JB rom is rá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.