Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zolee5016


zolee5016
őstag

Tippek?Trükkök?Ti hogy oldottátok meg a saját gépeteken a pormentességet? Már ha meglehet oldani teljesen? :K

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#2) Davidof92 válasza zolee5016 (#1) üzenetére


Davidof92
senior tag

sehogy, néhanéha kifújom azt jóva' :DDD

(#3) zolee5016 válasza Davidof92 (#2) üzenetére


zolee5016
őstag

:DDD na ja de azért ez már tényleg sok szemét volt.Csak kordában lehet tartani valahogy. :K

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nekem igaz a házam elején van porszűrő, de egyébként ami nálam bevált, hogy az asztalon tartom, ott nem áll meg a por annyira és olykor lekapom gyorsan az oldalát és ecsettel körbeszaladok benne!:)
Kérdezted, hogy mivel lehetne megakadályozni a porosodást. A véleményem a következő: Amennyiben elzárod a por útját, úgy azzal párhuzamosan a levegőét is elfogod. A te esetedben meg kell a szellőzés, azért annak a két VGA-nak elkél. Szerintem szerezz be egy palack sűrített levegőt és azzal gyorsabban megvagy ami a takarítást illeti!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#5) zolee5016 válasza mexicanraven (#4) üzenetére


zolee5016
őstag

azzal 1 bajom van:fagy ! az nem tesz kárt a cuccosban?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#6) ZetorGumi válasza zolee5016 (#5) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Annyira nem fagy, és direkt erre van, szóval nem tesz kárt. :)
Nem egyszer kifújtam már a laposomat vele, és semmi baj nem lett. És tnyleg haladósabb vele a munka.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7) kmisi99


kmisi99
addikt

Én úgy oldom meg hogy itt gyakran van takarítva a szobába. Gyakorlatilag közel egy éve nem takarítottam a gépet pedig összesen 8db venti dolgozik benne de szinte alig van por csak egy vékony portakaró van néhol de semmi komoly. Igaz pár részen van egyszerű műanyag háló de van csomó hely ahol még a por bemehetne.

(#8) zolee5016 válasza ZetorGumi (#6) üzenetére


zolee5016
őstag

Én gomdolkozom egy kisebb kompresszor beszerzésén is.De azt is észrevettem,hogy van mégegy szerintem nagy hátrányom.A szobánk a padlótól a plafonig lambériás.csak 1 fal vakolt.lehet ez se mindegy.Régebben szoktunk a szobába is cigizni de már kb 1 éve nem gyújtunk rá bennt , a lakásba sem.Tehát már ez sem ilyen porbarát tényező.Ha a nagy ventit nem járatom az oldalán,talán nem is lenne ilen komoly a helyzet.Támadt még 1 gondolatom:mi van ha az oldalventi forgásirányát megforditom?Akkor elméletileg a meleget kihuzza a kecóból.Az elöl lévő ventik biztositanák a friss levegőt.Ezáltal ugye por sem befelé jönne.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#9) Davidof92 válasza zolee5016 (#8) üzenetére


Davidof92
senior tag

ez a ventimegfordítás nem rossz ötlet, próbáld ki :D

(#10) nyunyu válasza zolee5016 (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Ti hogy oldottátok meg a saját gépeteken a pormentességet?

Por magatol lefele szall, igy egy padlon allo gep joval porosabb levegot sziv, mint egy asztalra tett.

Mivel nalam venti csak a tapban, meg a radiator oldalan van, igy a gep belsejebe nem kergeti be semmi a port.

Takaritani amugy lusta vagyok, ~1 ev utan lefujtam a port a radiatorrol.
Na, attol volt pruszkoles ;]

Meg nehanapjan felmosom a padlot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) zolee5016


zolee5016
őstag

Ma teszek egy próbát....Átruccanok a Tesó-ba és ha van (épp nem szezonális de talán)veszek fekete pamut harisnyanadrágot.Megpróbálom pofásan rászabni a 22-es belső felére.Minmálisan próbálom nyújtani ,és figyelgetem,hogy viselkedik a gép,meg a haarisnya megfog-e valamit.(már látom az értetlen arcokat ;) 35fok- fekete harisnya-férf vásárló- hosszú haja van de akkoris???)Ha nem müködik..ez kiderül kb 3-4 nap alatt akkor ventiforditás lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#12) ZetorGumi válasza zolee5016 (#8) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az sem rossz ötlet, csak a kompresszornál egy hátrány van. Ha nem minőségi, akkor egy nagyon kevés olajpermet is kerül a levegőbe, ami nem tesz jót az alkatrészeknek. Ezért is javallott a sűrített levegő.
Amúgy a ventimegfordítás tényleg nem rossz ötlet, elől megfogja a szűrő a port, a kifelé fújó ventinél meg nem tud beszállni a por, és még mozog is mellette a levegő. (Ez akkor előnyös, ha az asztalon van, és tud valamilyen szinten téged fújni. :D)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#13) zolee5016 válasza ZetorGumi (#12) üzenetére


zolee5016
őstag

Kb így helyeztem most el LINK

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#14) ZetorGumi válasza zolee5016 (#13) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát ha ez kifele fog fújni, akkor ad egy kicsit a monitornak. :)
Amugy nekem is így van elhelyezve a gépem, csak nekem 4db 18cm-es venti néz rám, nem a gép oldala.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.