Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

én a launchy-t használom, az tud számolni

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

win gomb - calc - enter - számol - örül

nem vettem le a kezem a billentyűzetről

(#3) lapa válasza DeFranco (#2) üzenetére


lapa
veterán

nagyon hasznos tud lenni, hogy a desktop ikonkhoz tudsz billzet shortcutot. én ctrl + shift + kezdőbetűt lövök be a gyakran használtakra, és nagyon könnyű rászokni (notepad, paint, ilyenek).

hozzáteszem a régebbi wineknél elég hülyén működött, mert második ablakot nem lehetett vele nyitni. ha jól látom 7 körül már megoldották.

(#4) DeFranco válasza lapa (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vagy tálcára rögzíted, és aztán win gomb + [szám]

[szám] = ahanyadik ikon a tálcán

ha nincs nyitva megnyitja, ha nyitva van átvált rá

csodálatos dolog ma már a számítástechnika

(#5) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem gondolod, hogy tud olyat, amit a legrégebbi TVC-s BASIC-ek is tudnak...?

https://www.coreinfinity.tech

(#6) zdanee válasza DeFranco (#4) üzenetére


zdanee
őstag

Ez mind igaz, de ha ott az a szövegmező a startmenüben (immár 8 éve), lehetne hasznosabb dolgokra is használni. És igen, én is szoktam a calc-ot használni, de az nem egy túl okos számológép, összeadni pont elég, a Google (illetve közvetve a böngésződ címsora) tetszőlegesen zárójelezett hatványozós-gyökvonós-trigonometrikus egyenleteket is megold, vagy megmondja neked a napi valutaárfolyamokat... a modern ember command-promptja. Na ezt látnám szívesen a Start menü képességei között: "[Win] usd to huf" és jöjjön az eredmény. De igazából az volt a kérdés, van-e olyan program, ami beépül a Start szövegmezőjébe és ilyenre lehet használni?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#7) DeFranco válasza zdanee (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A kérdésed nem erre vonatkozott, hanem két szám összeadására.

Tetszőlegesen zárójelezett hatványozós-gyökvonós-trigonometrikus egyenletek megoldására valóban nem (sem) képes, a számológép viszont igen, amennyiben meg nem elegendő, akkor

win gomb - chrome - enter - számol - örül

gyorsabban kész vagy vele, mint hogy kimondanád: "sudo"

[ Szerkesztve ]

(#8) zdanee válasza DeFranco (#7) üzenetére


zdanee
őstag

Igen, ezt csinálom most. Chrome mindig nyitva, ha nem abban vagyok, arra átvált, új tab, képlet beír örül. Ehhez viszont kell internet. Ami az esetek többségében van, de néha meg nem.
Végül is csak egy ötlet, hogy a sokak által mellőzött / szidott Start parancssora egy kicsit hasznosabb legyen. Nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne megvalósítani... ha nem lenne zárt az API ezen része.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#9) DeFranco válasza zdanee (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van vele gyakorlati bajom egyébként (pl. internet nélkül hogy nézel valutaárfolyamot, moziműsort, akármit amit akarsz és nem számolás, amit meg tud a calc) de végül is lehetne akár ilyen is, valóban. végül is jogos igény.

de addig is meg lehet oldani a fent leírt módon.

amúgy meg az nem paranccsor, hanem kereső. oda is van írva. "keresés programokban és fájlokban" erre való. ki lehetne ezt terjeszteni még azzal, hogy "és interneten" de még attól sem lenne paranccsor. ez egy kereső. annak viszont elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#10) Hieronymus válasza zdanee (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"... És igen, én is szoktam a calc-ot használni, de az nem egy túl okos számológép ..."

Azért lehet bonyolultabb számításokat is végezni vele.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) DeFranco válasza Hieronymus (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

plusz van benne

- mértékegység átváltó (ahogy nézem úgy 300 átváltást biztos ismer)
- dátumok közötti különbség számító
- hitel- és lízing kalkulátor (érték, időszak, részlet, kamatláb, maradványérték)
- stb.

(#12) Syl válasza zdanee (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

Én munkám nagy részét Adobe InDesign-ban végzem. Abban a méret/pozíció mező mindegyike számológép is egyben. Pl ha valami adatot meg akarok felezni, simán beírom /2. De olyat is tud, hogy 2,50 cm +1,25in.

De ahogy elnézem a többiek javaslatát, jobban teszed ha veszel egy zsebszámológépet. Vagy beizzítod a telefonon a calc-ot :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) DeFranco válasza Syl (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na jól van, akkor én itt szálltam ki

nem igaz, hogy a linux brigád annyi gyerekszobát nem tud összeszedni, hogy legalább egyszer ne szóljon be feleslegesen ha ablakos téma van, hihetetlen.

eléggé színvonaltalan. aztán meg csodálkoznak, hogy az ember még véletlenül sem akar ilyen klubba tartozni, aztán idén is elmarad a linuxévi.

vegyen számológépet nyilván. meg telefonon calcoljon. bravó. véletlenül sem a két gombnyomással beépített dedikált appot használja, amit háromféleképpen tud meghívni mint kiderült, és minden olyan funkciót tud amire neki szüksége van, dehogy. nyisson telón számológépet. okos.

(#14) Syl válasza DeFranco (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Szmájli nem mond semmit? Vagy kiégett az irónia-detektorod? Vagy mi van? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) DeFranco válasza Syl (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem jött át a poén, pedig háromszor elolvastam pont a smiley miatt...

érted... nem személyes, de már marha uncsi, hogy ahogy felkerül egy ilyen téma,

egy linuxos bejön és diadalittasan bejelenti, hogy a binugz ezt már 1983-ban tudta
egy linuxos kijelenti, hogy a javasolt megoldás ezt meg ezt az (egyre légbőlkapottabb) funkciót akkor se tudja (itt most nem a jelenlegi poszt-tolóra gondolok, általánosítok)
egy linuxos kijelenti, hogy hát igen, a fenti szánalmas próbálkozásokból is látszik, hogy ez egy szar, vegyen inkább számológépet/vigyen be laptopot/csábítsa el a rendszergazdát/cseréjjen tápot/verjen be egy ablakot egy pingvinszoborral

jó, az ember nem megy olyan helyre, ahol ilyen van, szórakozzon mindenki ahogy akar, elég tág az internet, de az már egy kicsit felcseszi ugyanezt az embert, amikor van értelmes javaslata a témában, horrible dictu még meg is oldja a problémát, vagy legalább egy jó részét, akkor is jár ez hozzá kötelező olvasmányként.

komolyan... disztingválni kellene már megtanulni. annyira szánalmas ez a mindenhova odatrollkodás. mint az osztály hülyegyereke általánosban... persze, van amikor van ennek helye, de állandóan ezt csinálni?!

jó, ha poén volt, hát poén volt, akkor ne vedd magadra, nem rólad írom ezeket, csak tényleg kiakaszt mert sok munkám van abban hogy ezeket elkerüljem. meg mellesleg csalódás is, mert magával a linux-szal mint szoftverrel szimpatizálok, és ezek a dolgok meg a sírját ássák. én sem piszkálnám ezek után bottal sem, ha ilyen társaságba kellene beleásnom magam miatta.

[ Szerkesztve ]

(#16) petipetya


petipetya
nagyúr

Azonkívül hogy egy jót röhögtem, ma megint tanultam valamit. :DD Gépen és telón is működik. hogy csak beírom a műveletet a gugliba és előjön a virtuális számológép. És bizony a gépen praktikusabb a böngészőben használnom, mint új alkalmazást nyitni. Köszi. :C

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#17) lapa válasza DeFranco (#13) üzenetére


lapa
veterán

jó passzban vagy ma. meg se említette a linux témakörét. vagy én nem tudok olvasni.

on: én kinyomtam a netes keresős metros baromságot, de lehet alapból tudná. ahogy lehet search providert választani, úgy gondolnám sima win gomb és képlet beírral be kéne tudd küldeni a gugliba.

kipróbáltam most sportszerűségből ubuntun is, de azon is kinyomtam a netes keresős baromságot. szal 0:0.

(#18) 7 válasza zdanee (#6) üzenetére


7
addikt

Minden igénytől függ. Arra, amit a bejegyzésben felvetettél, a calc untig elég, és remekül végzi a dolgát. Bonyolultabb számolásokra ott van a Google, még bonyolultabbakra ott van a WolframAlpha (okos dög), ha pedig nem akarsz netet, akkor biztos van számtalan ingyenesen letölthető számológép-alkalmazás.

Viszont azt nem értem, hogy míg a bejegyzésben egy egyszerű összeadással kapcsolatos igényt fogalmaztál meg, addig itt (miután mondták neked, hogy bár nem a Start keresőjével, de a calc alkalmazással ugyanolyan gyorsan meg tudod oldani, ugyanúgy egerészés nélkül) már azzal jössz, hogy a calc nem jó, mert nem elég okos.

Lehet, hogy én értem félre, de ez kicsit olyan, mintha csakazértis elégedetlen akarnál lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Syl válasza DeFranco (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne értsd félre, ez is csak poén akar lenni:
Menstruálsz? ;]

Viccen kívül, semmi bántót nem szándékoztam írni a vindózra. Sőt, amit felhoztam példát, az keményen vindózos szoftver. A számológépet meg kitűztem win7-en a tálcára, linuxon meg a dock-ra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) DeFranco válasza Syl (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, elnézést, ha nem ment volna át, akkor leírom, nem rád értettem első sorban. fátylat rá, OK?

(#21) Syl válasza DeFranco (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

Nincs semmi gond. Úgy tűnik ez egy ilyen hibbant nap :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) zdanee válasza 7 (#18) üzenetére


zdanee
őstag

Nem, igazából egy kicsit meglepődtem, hogy ilyen nincs, legfőképp a mobil oprendszereken terjedő személyi asszisztensek miatt, amik pont ezt csinálják. Wolfram Alphát néha használom. Régen volt sulis Mathematica licenszem is. Egész egyszerűen a dolgot annyira kézenfekvőnek látom, hogy le kellett írjam.
De, hogy tisztázzuk, nem egy felháborodott cikket írtam, hanem egy blogposztot (és nem vagyok felháborodva, inkább csak furcsállom).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.