Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 5h4rK


5h4rK
tag

BIzarr :DDD Ha valakinek sikerulni fog megszoknia akkor biztos nagyon fogja novelni a hatekonysagot

(#2) Nagy Gábor


Nagy Gábor
tag

Sokgombos egeret már többen is készítettek/készítenek, de eddig elsősorban a CAD szoftverek felhasználóit célozták meg vele. Annó 2002/2003-ban módom volt a CHIP szerkesztőjeként több ilyennel is szembesülni.

Mindenesetre én sem hinném, hogy több milliós szériákban gyártott tömegtermékké válna a közeljövőben ez az OOo Mouse. Ha visszaemlékezünk a korai Apple Macintosh modellek egygombos egerére, és a nemrég felröppent hírre, hogy már gomb nélküli egereket is fejlesztenek az Apple számára, még furcsábban hat az említett 18 programozható gomb. A magam részéről maradok a hagyományos egérnél. Nekem se a tapipad, se a pöcökegér (lásd a régebbi IBM noteszgépek) se a hanyattegér nem jött be. Talán öregszem.... :O :O

[ Szerkesztve ]

dr. Nagy Gábor

(#3) .mf


.mf
veterán

Első ránézésre kissé ijesztő :Y :DDD
Kellene egy ideig szokni... egy kicsit más elrendezést használtam volna, mert ez így nem túl kézre- illetve ujjraeső. A két nyolcas csoportból a középsőt mélyebbre tettem volna, esetleg egy kis pöcökkel is éreztetném, hogy az a középső (ahogy a billentyűzeten f és j-nél is van).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) kételkedem


kételkedem
addikt

Aki irodai szoftvert, különösen szövegszerkesztőt használ és vakon gépel, annak sokkal előnyösebb a billentyűkombinációk használata, mint a géppuska egéré. Próbálkozásnak elmegy de nem fogják titkárnők ezrei használni.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5) phanzetomox


phanzetomox
őstag

hát nemtudom... ezzel az a baj hogy ha meg is szokja az ember akkor is nyomni fogja az ujját ... igazából ezeknek a sokgombos egereknek sosem láttam az értelmét . :) (ha az oldalán van a gomg még mindig jobb... de így.. )

(#6) rudymester


rudymester
senior tag

Aki ezzel dolgozni akar, az mazochista. Nekem már 4-5 gomb is sok. 2 gomb+görgő számomra elég.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#7) KBB


KBB
tag

Az átlag office használó ECDL szökevény már a két gombba is belezavarodik, akkor ettől valószínű sírógörcsöt kapna :D

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

18 gomb!

végre!

ha megfelelően konfigurálom, meg tudom nyitni egyszerre külön ablakokban az összes DOC állományomat :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Ptech


Ptech
őstag

Nem tudom, hogy van-e értelme, vagy hogy valaki meg tudná-e egyáltalán szokni ezt az egeret.

Bár csak eggyel több gombja van, mint ennek a Razernek, szerintem a Razer kialakítása munkára is jobb és kényelmesebb, mint ha az ujjait sem tudja az ember normálisan az egér tetejére rakni.

(#11) Móci


Móci
addikt

Mikor lesz már rajta az egéren a komplett alfanumerikus rész? Kevés ez a 'pár' gomb... :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) Ptech válasza Móci (#11) üzenetére


Ptech
őstag

Vagy egy komplett billentyűzet. Új értelmet nyerne az egér + billentyűzet kombó kifejezés :DDD

(#13) .mf válasza Ptech (#10) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem viszont pont fordítva, ennek van logikusabb kialakítása, ellenben az a Razer görgő melletti két normál gombja játékban könnyebben használható, célszerűbb. Ha ennél a két nyolcas gombcsoport középső elemén tartod alapállapotban az ujjad, akkor onnantól fel, fel-jobbra, jobbra, le-jobbra, le, le-balra, fel-balra vannak a gombok (gyűrűsujjnál értelemszerűen jobb-bal fordítva van). A Razer 4*3-as kiosztásánál nincs középső, a legalsó/legfelső sorhoz 2 sort is át kell nyúlnod, ami már nagyobb, kényelmetlenebb mozdulat.

Amúgy én is inkább használom a billentyű-kombinációkat irodai programoknál, mint levenni a kezem a billentyűzetről, megkeresni az egeret, menüben odanavigálni, kattintani, visszatenni a kezet a billentyűzetre, megkeresni a j-t jelző kis dudort. Egér helyett már inkább pöcökegér vagy tapipad (amit meg azért az egy mozdulatért csak hüvelykujjal kezelek, míg a többi ujjam marad a helyén a billentyűzeten).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) Vladi


Vladi
nagyúr

Ez akkor is egy fasza egér. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) Major Major


Major Major
őstag

megnézném azt a Calc huszárt, aki minden gombot kihasznál ezen az egéren :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.