Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peterson_


Peterson_
addikt

Jó kis teszt, a cím is ötletes:) csak nekem zavaróan sok a szóismétlés az elejében
Illetve kicsit lehetne terjedelmesebb. :B
Ha jól vettem ki, jelen esetben több a negatívum mint a plusz a frissítés miatt.
Pl programokat egy sima root utánis tudok ritkítani.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#2) Lenry


Lenry
félisten

a kernel nem attól lesz ICS, mert 3.0-s Linux van alatta...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) dokee78


dokee78
félisten

A cikk jó lett viszont nekem a szintetikus tesztekben hozta a sebességet ICS alatt is.

A teszteket szerintem úgy érdemes mérni,hogy vagy 4-5 tesztet le kell futtatni és azt átlagolni ugyanis elég változó eredményeket mérnek.
Pl. nekem az Antutu 2800-3200 között méreget.

(#4) atush21 válasza Peterson_ (#1) üzenetére


atush21
csendes tag

hogy tudom frissiteni?valaki tudna segíteni ebben:)?

(#5) sdd2 válasza Lenry (#2) üzenetére


sdd2
veterán

Valóban de most nem volt kedvem boncolgatni tovább a dolgot, akár erről is lehetne külön tesztet írni. A lényeg az, hogy ez a kernel nem olyan az ICS-hez mint amilyen a 2.6 a GB-hez. Ez az ICS amolyan nézzétek milyen a fagyi, ha tetszik és gyorsabbat akartok vegyetek új Sony-t. Ez egy üzletpolitika. :)

dokee78

screenshotokal tudom igazolni az eredményeket, kinek mit hoz. Inkább legyen kevesebb mint több és azon sopánkodjanak, hogy nekik nem ad ennyit sehogy. Hidd el, senki nem fogja 15-ször lefuttatni aztán átlagolni. Ha most lefuttatom neked 3-szor nem fog többet adni hidd el. Amúgy is, ezek a szintetikus tesztek nem az igazi "gyorsaság" felmérők, hisz nem azt nyomkodod egész nap hanem magát a szoftvert. Ha ott nincs gáz akkor már bődületes problémák nem lehetnek. :)

Peterson_

Nem tudom milyen szóismétlésekre gondolsz, kérlek jelezd és javítom. ;)

Köszönöm a dicséreteket és a kritikákat :R

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#6) Lenry válasza sdd2 (#5) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom mennyit értesz a Linuxhoz, de 2.6-os és a 3.0-s kernel között semmi olyan különbség nincs, ami a 3.0-t nélkülözhetetlenné tenné az ICS-hez

igen, a gyári ICS 3.0.1 alapú, de a 2.6.akármennyi is pontosan ugyanúgy lekezeli ugyanazokat az utasításokat és ugyanúgy meg tudja hajtani a telefont.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) sdd2 válasza Lenry (#6) üzenetére


sdd2
veterán

Kifogom majd próbálni a 3.0-ás kernelt de hidd el számít. Az LG Optimus L5-öt nyomkodtam (nem kiállított darabot) és abban a hardver gyengébb, de 3.0-ás kernel van rajta és gyorsabb volt mint a Mini-m most ezzel a 2.6-os kernelel, ICS-vel.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#8) Lenry válasza sdd2 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

ez nem feltétlenül a kernel érdeme, de ha lesz 3.0-val ICS a minire, mindenképp írd meg, kíváncsi leszek az eredményre :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) sdd2 válasza Lenry (#8) üzenetére


sdd2
veterán

Hivatalosan nem lesz, de az xda-n már készülgetnek ha jól értesültem. :) Nem tudom, úgy hány embert érdekelne mert ahhoz nyitott Bootloader és működő fastboot kell.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#10) halaszk válasza Lenry (#6) üzenetére


halaszk
csendes tag

Azért van különbség a 2.6 és 3.x kernelek között.
3.x-nek ARM alapokon sokkal jobb a memória kezelése (van KSM része), jobb a több magos kezelése (testreszabhatóbb hotplug mode stb)
Tény hogy modderek ezeket áttudják tenni 2.6.x-be is, de gyárilag ilyeneket nem kapsz ICS alá 2.6.x kernellel.

(#11) Löncsi


Löncsi
őstag

De ez most főzött ROM vagy mi?

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#12) Lenry válasza Löncsi (#11) üzenetére


Lenry
félisten

nem
van már hivatalos.

(#10) halaszk :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) sdd2 válasza Löncsi (#11) üzenetére


sdd2
veterán

Ez gyári ICS

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#14) Löncsi válasza sdd2 (#13) üzenetére


Löncsi
őstag

Akkor jó arcok a Sony-nál, Samu-nál nem nagyon erőltetik meg magukat. Bár ha nem hoz előrelépést, akkor tök8, ICS Skin pedig tonnaszámra van.

Ami még poén, hogy a pro/kontra leírás pont olyan mintha az ember főzött ROM-ot használna, azért kérdeztem. Nem véletlen nem használok ilyesmit, csak gyári ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#15) sdd2 válasza Löncsi (#14) üzenetére


sdd2
veterán

Van pozitívum, negatívuma ahogy olvashatod. Aksi idő miatt már megéri a frissítés, legalábbis nekem. A kernel ami nagy fekete pont, ha az a megfelelő lenne nagyon jó ICS lenne. :K

Azt ne felejtsük még el, hogy vannak olyan programok amik 4.0.x-et adnak ki alap rendszerkövetelménynek.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#16) halaszk válasza sdd2 (#15) üzenetére


halaszk
csendes tag

Van CM9 is erre a telóra már jóideje, ami sokkal stabilabb és az már 3.x-es kernellel van.
Igaz ott nincs meg a gyári Sony kezelőfelület, de könnyen áttehető akinek nagy szüksége lenne rá.

(#17) Löncsi válasza sdd2 (#15) üzenetére


Löncsi
őstag

Persze értem, de pont a kernel a lényeg... leírást olvasva olyan mintha egy CM7-es modot használna az ember, legalábbis én ezzel vettem a telót és eleinte 2 hét használat alatt pont ugyanilyen eltéréseket tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#18) sdd2 válasza halaszk (#16) üzenetére


sdd2
veterán

CM9 azért még Bug-os. Nekem X10 mini-n is volt fent és még ott is voltak problémák pedig ott aztán már egy éve fejlesztik rá a CM7-et.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#19) dokee78 válasza sdd2 (#5) üzenetére


dokee78
félisten

Én ezt értem és tudom is.
De lesznek olyanok akik egy alacsonyabb eredmény miatt azt mondják majd:-De hisz ez lassabb,fel sem teszem.

Igaz a többség is,mint jómagam teszek a teszteredményekre.
Félre ne érts nem kötekedni akartam.

(#20) sdd2 válasza dokee78 (#19) üzenetére


sdd2
veterán

Nem értelek félre, ezért is írtam hogy leheletnyivel gyengébben teljesít a benchmark progiknál, de ez nem hat ki a működési sebességre. Van egy videó is, láthatja mennyire gyors. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#21) ko9 válasza Lenry (#6) üzenetére


ko9
addikt

Nem tudom mennyit értesz az Androidhoz - mert akármennyire Linux alapú, az Android csak Android marad -, de hidd el, hogy 2.6.35+ kernelverzióra tervezték az ICSt. 2.6.29-es kernelre elég sokat kell foltozni, hogy menjen. Teszem azt, Kamarush ahhoz hogy tökéletesen menjen a videókamera például (mert az alap dolgokkal vagy laggolt, vagy el se indult) a 3.0.8-as kernelből portolt vissza dolgokat.
Nétd meg BÁRMELY ICS alapú készüléket, minimum 2.6.35ös kernel van rajtuk, egyetlen kivétel: Sony...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#22) Lenry válasza ko9 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

a driverkérdés más, az egyértelmű. én most a 2.6 és 3.0-s kernelcsalád közti sebességkülönbséget vitattam.

Nézd meg BÁRMELY ICS alapú készüléket, minimum 2.6.35ös kernel van rajtuk

tényleg, most lecsekkoltam a Blade-t, azon is 2.6.35-ös kernel van :K
ha jól tudom a Skate-ből lett átportolva

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) walkmanboy


walkmanboy
tag

Jó cikk,elég érdekes volt, azt nem tudja valaki mikor jön ki az ICS- Xperia Mini Pro-ra? T-Mobile függő, előfizetéses vagyok.

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#24) 8zabi


8zabi
őstag

én azt nem tudom felfogni, hogyan tart nálad 4 napig az akksi? :F igaz mini pro-m van, de ott is láttam ilyen elvetemült üzemidőket

nekem legfeljebb 24 órát bír, mobilnet mindig bekapcsolva, illetve a facebook messenger fut folyamatosan az üzenetek miatt, semmi más nem szinkronizál, le van csupaszítva agyonra, droidwall bekapcsolva, reklámok szűrve

mit csinálok rosszul? vagy te mit nem csinálsz, hogy napokig megy?

[ Szerkesztve ]

(#25) sdd2 válasza Lenry (#22) üzenetére


sdd2
veterán

Hidd el ko9 érti az Androidot nem gyengén :C

walkmanboy

Már az összes 2011-es modellre elérhető az ICS, kivéve a Play-t.

8zabi

Amikor 4 napig ment nem sokat volt használva. Ment a szinkronizálás, wifi meg minden de nem sokat volt képernyőn. Ez a titka. De ha nem használom nagyon intenzíven 2 napot biztos kibír akkor is.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#26) motoflug


motoflug
őstag

Nem tudom,hogy megéri-e feltenni,ha csak a pro és kontrát nézzük, szerintem marad a 2.3,amíg nem jön valami pengébb ICS.
Egyébként köszi a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#27) sdd2 válasza motoflug (#26) üzenetére


sdd2
veterán

Nincsmit, azoknak szántam akik a kettő közt nem tudnak dönteni, vajon melyiket. Itt talán kapnak rá választ. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#28) Lenry


Lenry
félisten

kis addendum.
frissítettünk egy Tegra2-es Lenovo tabletet gyári ICS-re: Android 4.0.3, kernel 2.6.39

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) sdd2 válasza Lenry (#28) üzenetére


sdd2
veterán

Akkor az már a 2.6.35 felett van ami már jó. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#30) Lenry válasza sdd2 (#29) üzenetére


Lenry
félisten

a minin milyen verzió van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) sdd2 válasza Lenry (#30) üzenetére


sdd2
veterán

2.6.32.9-prfBuildUser@BuildHost # 1

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#32) prolad


prolad
őstag

jó kis cikk lett.Neked ics-sel nem fogy el gyakrabban a ram?

(#33) anatre1


anatre1
tag

Hogy kevesebb alkalmazás van ics-re, miért pro? :D
Amúgy jó cikk.

[ Szerkesztve ]

"a TouchWiz úgy szaggat, mint nagyanyám a tésztát"-Bog \\\ /tele/kommunikáció minden mennyiségben

(#34) sdd2 válasza prolad (#32) üzenetére


sdd2
veterán

Nem fogy el nekem soha :N

anatre1

Az alapból telepített gyári alkalmazásokat értsd alatta. ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#35) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Xperia Mini ST15i -t.

Olvastam erről az ICS ről hogy jön és hogy
erre a telóra fel lehet rakni, viszont amit itt írtatok
az kissé elbizonytalanított már amennyit értettem belőle :DDD :Y

Nekem a telefon adatai menüben ezt írja;

Kernelverzió:

2.6.32.9-perf
SEMCUser@SEMCHost #1

Buildszám

4.0.2.A.0.62

Tudna nekem valaki segíteni abban hogy erre érdemes e rárakni az új szoftvert vagy sem?!

Nem szeretném ha laggolna a telefon meg bugos lenne utána:S

Előre is köszi a válaszokat,

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#36) sdd2 válasza joker1220 (#35) üzenetére


sdd2
veterán

Felteheted nyugodtan, csak a felhasználói adatokat töröltesd a programmal. Majd az animációkat pedig kapcsold ki a menüben és már jó is lesz az ICS. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37) joker1220 válasza sdd2 (#36) üzenetére


joker1220
őstag

Elképzelhető hogy a jövőben csiszolnak egy kicsit a cuccon és akkor mehet majd az animáció is normálisan, vagy itt a telo miatt nem az igazi és nem a szoftver nincs
megfelelően optimalizálva?!:)

Igazából nekem személy szerint a Symbian után ez az Android maga a csoda
ezzel a GB vel is:)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#38) sdd2 válasza joker1220 (#37) üzenetére


sdd2
veterán

Nem hiszem, hogy csiszolnak még rajta mert a kernelt kéne újra cserélni, nem pedig csiszolni. Ez ha jól tudom nem fog bekövetkezni, Custom ROM-al különben csodákra képes még így is. ;) A készülék hardveresen elvinné az ICS-t, repesztene vele de ez az ICS nem az igazi sajna... :(

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#39) joker1220 válasza sdd2 (#38) üzenetére


joker1220
őstag

Remélem nem csap át a fejlesztés windows módiba mert akkor bajba leszünk:D

Tehát magyarul ahhoz hogy normálisan menjen maga a telefon ugymond biosát
kellene újrairni vagy frissiteni ugye!?

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40) sdd2 válasza joker1220 (#39) üzenetére


sdd2
veterán

Figyelj, azért mert mobilt értem a gépet nem fújom annyira :DDD Tudom mi a bios de itt nem azt kéne átírni de nem is hasonlítható össze a kettő. A kernelt kéne másikra cserélni, az az alapja a droidnak ha így érted. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#41) joker1220 válasza sdd2 (#40) üzenetére


joker1220
őstag

Na erre gondoltam, csak én meg nem értem a mobilt, próbáltam konvertálni :DD

Nem vagyok ''read only'' emberke :DDD

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#42) sdd2 válasza joker1220 (#41) üzenetére


sdd2
veterán

Én meg számítógép szakértő :DDD Alapokat ott ismerem de kész. Bios még megy aztán kaput :))

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#43) joker1220 válasza sdd2 (#42) üzenetére


joker1220
őstag

Na akkor már csak azt árulja el nekem valaki hogy mi a fene az a főzött rom, és miért lesz az nekem jó ha elkezdem babrálni a telót!? Ebben a telóban is vannak letiltott / rejtett funkciók???

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#44) Lenry válasza joker1220 (#43) üzenetére


Lenry
félisten

a főzőtt ROM, az az Android, amit nem a gyártó ad neked, hanem bárki más, és azért jó, mert gyakorlatilag pótolja a nem létező gyártói támogatást. nekem ZTE Blade-em van, gyárilag az Android 2.2 az utolsó, ami rámegy.
főzőtt ROM-okból azonban elérhető a 2.3 és összes alverziója, illetve akár a 4.0 is, nekem is így van rajta ICS (sőt, egy fórum mélyén még egy félkész 3.0-t is láttam :) )
a gyártó sosem fogja ezeket kiadni, b*szik ránk, mert az az álláspontja, hogy vegyél újat, de a közösség megoldja. ezért fasza dolog az Android

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) k850


k850
addikt

Szia!
Valóban egy kicsit kúrta lett, de így is nagyra értékelem a munkádat. Féltem, hogy hülyére lesz ajnározva az ICS, de látom, hogy objektív tudtál maradni.
Sajna beigazolódott, amitől féltem! Nem minden megszokott alkalmazást frissítenek időben az új rendszerhez. Remélem ez csak idő kérdése lesz.
A cikked alapján úgy látom, hogy eget rengető dolgokat nem kapunk ill. sok esetben csak veszítünk. A sebesség teszted nagyon meglepett, többre számítottam!
Bízunk benne, hogy a ROM fejlesztők majd egy kicsit felturbózzák a rendszert, mert ez így nagyon fagyi. ;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#46) FET-MEN


FET-MEN
veterán

jó kis teszt lett. én tettem fel minipro-ra nekem csak a beállításokk mögötti háttér nem tetszik. ott olyan a szín mintha fakó lenne a kijelző.

Iphone 7

(#47) Komplikato válasza Lenry (#6) üzenetére


Komplikato
veterán

"nem tudom mennyit értesz a Linuxhoz, de 2.6-os és a 3.0-s kernel között semmi olyan különbség nincs, ami a 3.0-t nélkülözhetetlenné tenné az ICS-hez"

Mennyire biztos ez egy tízes skálán? Nekem a CM9 2.6.x kernelre épülő ICS adaptációja alapján, illetve az azokról hallott negatívumok és problémák okán nem ez jött le.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48) anatre1 válasza sdd2 (#34) üzenetére


anatre1
tag

Jahogy ja :)

"a TouchWiz úgy szaggat, mint nagyanyám a tésztát"-Bog \\\ /tele/kommunikáció minden mennyiségben

(#49) mAiNiAc válasza sdd2 (#5) üzenetére


mAiNiAc
csendes tag

Akit érdekel ténylegesen az többször is lefuttatja, nem mellesleg nálam is olyan 2900-3200 között mozog az Antutu Benchmark-ban elért pontszám, meg úgy a többi program is, az én véleményem szerint tehát nem igazán van változás, de majd kiderül, ha végre megérkezik a saját készülékemre is a frissítés.

(#50) sdd2 válasza mAiNiAc (#49) üzenetére


sdd2
veterán

Szerintem az a lényeg, hogy ne laggoljon az eszköz :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#51) beef


beef
őstag

Hogyan lehet előcsalni az első lap utolsó képén látható (wifi, bt, gps, stb.) ikonsort a fejlécbe?

(#52) motoflug válasza joker1220 (#37) üzenetére


motoflug
őstag

Én ugyanebben a cipőben járok.A symbian utan minden aprosagon gyönyörködöm az androidban,most váltottam szinten erre a telefonra.Én nem rakom még fel az ics-t,egyelőre ez is új,majd ha jön valami jobb verziója.

(#53) k850 válasza Peterson_ (#1) üzenetére


k850
addikt

"Ha jól vettem ki, jelen esetben több a negatívum mint a plusz" :Y
Hogy mondhatsz ilyet? :B

Nagyon szomorú vagyok, de valóban úgy néz ki a dolog! :O

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#54) dokee78 válasza beef (#51) üzenetére


dokee78
félisten

Erre gondolsz?

Kell hozzá:
-ROOT-olt eló
-CWM

(#55) beef válasza dokee78 (#54) üzenetére


beef
őstag

Igen, erre.
Így elég praktikus helyen van, könnyen elérhető bárhonnan.
Kár, hogy root nélkül nem megy.

(#56) dokee78 válasza beef (#55) üzenetére


dokee78
félisten

Van ROOT nélküli megoldás csak az nem így néz ki.
Itt keress rá.

(#57) mvarga


mvarga
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok ugyhogy valaki leírná nekem hogy hogyan lehet rootolni és a statusbarba berakni ezeket a wifi,bt,gps,stb. kapcsolókat :))
előre is köszi a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

SE Xperia Mini with ICS /xNXT 8/

(#58) dokee78 válasza mvarga (#57) üzenetére


dokee78
félisten

Esetleg benézhetnél a topikjába is,mert ott még soha nem láttalak.

(#59) sdd2 válasza dokee78 (#58) üzenetére


sdd2
veterán

Hát én se :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#60) ordoglak


ordoglak
csendes tag

Sziasztok valaki nem tudja véletlen xperia mini-nél van már ICS alatt automatikus fényérzékélő kikapcsolás ??????? :F

(#61) atush21


atush21
csendes tag

help!!:) segitség kellene,mert az xperia mini hd-n a facebook nem szinkronizálja contactokat,vagyis igen csak kép nélkül..... ez mért van?
akinek lenne ilyen gondja vagy megoldás erre annak várnám válaszát:S

(#62) krisikee


krisikee
csendes tag

Sziasztok!!! 12 éves vagyok és ne nagyon értek ilyen roothoz olyan roothoz de nemtudjátok h mikor jön ki a hivatalos 4.0 ha megtudnátok mondani annak nagyon örülnék
Köszi előre is ;)

(#63) joker1220 válasza krisikee (#62) üzenetére


joker1220
őstag

A hivatalos 4.0 már lassan 2 hónapja kint van, ha kártyafüggetlen a telefonod akkor adatkábellel a gépről már tudod is frissíteni, ha valamilyen szolgáltató függő a telefon pld T-mobile os, akkor addig kell várnod amég a T-mobile ki nem adja a frissítést mert a kártyafüggetlen telókra való szoftvert nem engedi csak úgy rámásolni a telefonra.

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#64) krokk


krokk
senior tag

srácok nálam is fenn van minden frissítés a minin de az értesítő felületen vagy állapotsor vagy mi ez, nem jelennek meg a wifi, gps,... kapcsoló gombok mint itt a cikkben ezen a képen
ezt valahol kapcsolni lehet ki és be? ha jól tudom ez ICS-ben benne van és nem program telepítéssel hozható elő.
nem nincs rajtam semmi egyedi téma,lock képernyő, rom vagy ilyesmi, minden a beépített.

csak vissza kellett volna olvasnom...

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.