Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:29:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A2 Lite (kódnév: daisy) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) sam25-6 válasza kokuszdio01 (#3250) üzenetére


sam25-6
csendes tag

Semmi, csak PIN kód.

(#3252) sam25-6


sam25-6
csendes tag

Ha "fastboot oem lock"-al visszazárom, akkor csak felvillan a kijelző, de nem kapcsol be a telefon. Ez így jó?

(#3253) Kuter


Kuter
senior tag

Rakd újra, és a data-t is töröld. Ezzel elveszik minden ami a telefonon volt ,zene, fénykép stb stb. Úgy hogy remélem mentettél mindent ami kell. Sajnos más megoldás nincs vagy is én nem tudok róla.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#3254) kokuszdio01 válasza Kuter (#3253) üzenetére


kokuszdio01
csendes tag

Pont ezt akartam írni, hogy egy data törlés és újrarakás.

(#3255) szotadi válasza tomszli11 (#3244) üzenetére


szotadi
tag

Elvileg már van: [link]

OTA-n még nincs??? :F

(#3256) csaba_28 válasza sam25-6 (#3245) üzenetére


csaba_28
csendes tag

Úgy néz ki hogy nem lesz :(
[link]

(#3257) kovacss72 válasza szotadi (#3255) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Ez MIUI és nem is Android 10 alapú.

(#3258) ivopapus válasza kovacss72 (#3257) üzenetére


ivopapus
tag

Az One és Pie.
Mellesleg 2 főverzió frissítés kötelező , az Android One alapja. 3 évig pedig biztonsági frissítés.

(#3259) aprokaroka87 válasza ivopapus (#3258) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ami meg ha jól számolom meg is volt.
Android 8.1-el jött ki, megkapta a 9-et is.

Tehát szerintem senki ne is várja az Android 10-et hivatalosan.

(#3260) Ryoo válasza aprokaroka87 (#3259) üzenetére


Ryoo
senior tag

8.1 és 9 között szted mi volt? Ha megkapta a 2 főverzió frissítést.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#3261) aprokaroka87 válasza Ryoo (#3260) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk igaz, akkor kapnia kellene Android 10-et, bár azt nem tudom hogy ilyenkor az SOC esetleg mennyire tud tényező lenni.

(#3262) szotadi válasza kovacss72 (#3257) üzenetére


szotadi
tag

Bocs, elnéztem! :F

[ Szerkesztve ]

(#3263) tomszli11 válasza szotadi (#3255) üzenetére


tomszli11
tag

Sajnos OTA-n nincs még fenn.
Én eddig minden frissítést onnan töltöttem le, igy kicsit félek a linkelt megoldástól.

(#3264) Ryoo válasza aprokaroka87 (#3261) üzenetére


Ryoo
senior tag

Lehet bekavart az, hogy pl a Nokia 3 8.0-val jött és az kapott 8.1-et és 9-et is, az nyílván 10-et már nem fog. Ezzel sok alsó-közép kategóriás Android one telefon megúszta. :DD

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#3265) Dr.NX válasza kovacss72 (#3257) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez nem MIUI, de valóban nem is Android 10.

Elfogadom a sütiket.

(#3266) aprokaroka87 válasza Ryoo (#3264) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De itt meg elvileg nincs 9.1 csak 8.1 > 9.0.

Nyilván ha kapna egy 9.1 frissítést, már meg is van a 2 frissités:D

(#3267) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Hello.Pár napja vettem észre,hogy a csatlakoztatott Bluetooth fejhallgató sokkal halkabban szól mint régebben? Tapasztalt valaki hasonlöt?? Megoldás? Másik xiaomival tökéletes a hang. Csak az A lite problémás.??

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#3268) kis-attila válasza Kuter (#3225) üzenetére


kis-attila
tag

Szia! Azt szeretném megkérdezni,hogy ez a MIUI a gyárilag nem duplakopp-os kijelzővel is működik?

(#3269) kokuszdio01 válasza kis-attila (#3268) üzenetére


kokuszdio01
csendes tag

Igen. Én cseréltem a kijelzőmet és eddig nem működött.

[ Szerkesztve ]

(#3270) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Van baj. Segítek. Jön a 10. Egy időben debütált az A2, és az A2 Lite. [link] Az A2 megkapta, akkor a Lite miért ne kapná meg? Dupla koppos ébresztés. Két féle kijelzővel szerelték ezt a telefont. Jó darabig amelyik olyan volt tudta is. Később ezt a funkciót szoftveresen megszüntették mert ment a sírás hogy valakinek megy, valakinek nem. Egységesítették és most már nincs és nem is lesz duplakoppos ébresztés. Módosított rom esetén mehet a duplakopp ha hardveresen is támogatott.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#3271) benzol válasza TaylorPro (#3270) üzenetére


benzol
aktív tag

Úgy legyen! A Mi Community-n kismillió duplikált topic van amiben a "10-es frissítés" miatt nyírják egymást az emberek :DDD, legfőképp az Ázsiai régióból.

Kíváncsi leszek mi lesz majd a vége...

///\oo/\\\

(#3272) Csendeske válasza TaylorPro (#3270) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Szia!
Egész biztosan jön a 10-es frissítés?
csaba_28 fórumtárs linkje szerint nem lesz! :U

(#3273) Orlin


Orlin
addikt

A fórumokon nem sok jót írnak ezzel kapcsolatban. :DDD
Ha nem jön a 10 akkor legközelebb nem Xiaomi telefonom lesz.Pedig több éve már ilyen telefonokat vásárolok.
Természetesen a Xiaomi nem fog megrogyni nélkülem és voltaképpen én sem a 10-es nélkül.Csak tényleg arról volt szó,hogy megkapja.
(A Realme telefonkkal már régóta szemezek... ;] )

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3274) aprokaroka87 válasza Csendeske (#3272) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát szerintem akkor kb egy időben kapta volna meg az A2-vel, viszont abban erősebb az SOC is.

Pl a Redmi 7-ről sincs még infó Android 10 kapcsán, aztán hogy megkapja-e az kérdéses.

Persze a xiaomi megtehetné hogy ki ad valami hivatalos nyilatkozatot.

(#3275) Csendeske válasza aprokaroka87 (#3274) üzenetére


Csendeske
aktív tag

A Google nem kötelezheti a céget a két főverzió frissítésre?

(#3276) Csendeske válasza Orlin (#3273) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Igazad van! A Xiaomi nem megy tönkre nélkülünk, és mi is elvagyunk a frissítés nélkül, de az Android One alapja a két főverzió biztosítása!
Erre a cég is kötelezettséget vállalt a rendszerrel! :Y

(#3277) TaylorPro válasza aprokaroka87 (#3274) üzenetére


TaylorPro
addikt

És? Még az A3-ra sem jött ki. Hivatalosan az A2 Lite még bele esik ebbe a főverzió frissítésbe. Az hogy a fórumokon mit irkálnak az nekem nem hivatalos közlemény.

Pixel 8 Hazel

(#3278) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Párom A2 Lite-ja egy ideje hát olyat produkál, hogy én biztos nem tudnám használni így.

Az érintéseket alig veszi, ha kézben tartod. Amint leteszed az asztalra, és nem fogod kézben, akkor jobban érzékel.

Kérdésem, hogy ez szoftveres nyűg lesz, vagy könyveljük el típushibának?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3279) TaylorPro válasza Graphics (#3278) üzenetére


TaylorPro
addikt

Üdv!

Van rajta kijelzővédő fólia? Az is produkálhat ilyet. Vagy ha nagyon koszos, zsíros a kijelző.

Pixel 8 Hazel

(#3280) benzol válasza Graphics (#3278) üzenetére


benzol
aktív tag

Valószínűleg valami hardveres hiba miatt a képernyő széle szinte folyamatosan érintést érzékel ahogy azt megfogjátok (hasonló problémán nekem is volt más típussal), ezt kilehet szűrni azzal hogyha a telót a fejlesztői módba rakod, majd utána a "debug" talán hibakeresés menünben engedélyezni kell a következőt: "show touches" vagy érintések mutatása, vagy valami hasonlót (a teló a feleségemnél van így pontos megnevezést nem tudok mondani).

Ha ezt bejelölöd akkor minden érintésről kapsz visszajelzést a kijelzőn, és ha megfogjátok és a képernyő szélén látszik az érintés akkor az szervíz lesz...

Szerencsésebb esetben pedig csak az amit TaylorPro mondott, viszont ebben esetben is az "érintések megjeleníttetésével" látszódni fog az esetlegesen problémás kijelzőterület.

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#3281) benzol


benzol
aktív tag

Ha ennek a tesztnek lehet hinni és valóban lesz Android 10 a telóra, akkor elég tetemes az a 15-20%-os teljesítménycsökkenés. :F

///\oo/\\\

(#3282) Csendeske válasza benzol (#3281) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Hát ez nem sok jót ígér! :U
Persze, ha igaz?!

(#3283) TaylorPro válasza benzol (#3281) üzenetére


TaylorPro
addikt

Melyik 9 és melyik 10 lett összemérve? Simán lehet a 10 egy béta verzió ami még nincs véglegesen optimalizálva, stb. Mik voltak még pluszban rátelepítve és mik futottak a háttérben, stb.? Ez megint egy légből kapott infó.

Pixel 8 Hazel

(#3284) benzol válasza TaylorPro (#3283) üzenetére


benzol
aktív tag

Egyenlőre csak spekulálunk. Valahogy el kell ütni az időt! :D

A feleségem amúgy is agybajt fog kapni amint megérkezik a telójára. Mondjuk ezt a részét nagyon nem várom... ;]

///\oo/\\\

(#3285) TaylorPro válasza benzol (#3284) üzenetére


TaylorPro
addikt

Tudom, az én feleségemnek is ilyen telója van, együtt érzek... ;]

Pixel 8 Hazel

(#3286) Met


Met
nagyúr

Ma fedeztem fel hogy van egy kis hiba a híváslistában.
Kedden volt utoljára fogadott hívásom, az tegnapnak jelzi, a vasárnapi hívásomat tegnap előttnek.
Ezt valahogy rendbe lehet rakni?
A régebbi hívásoknál kiírja a dátumot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3287) Sztui


Sztui
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis gebasz a hívásfogadásaimnál: Két SIM kártyát használok. A SIM1 egy 50-es kártya, a SIM2 pedig egy 20-as. Az 50-es kártyával semmi gond nincs, bárki tud hívni bármikor.

20-as kártya (SIM2): Sokszor csak annyit veszek észre, hogy kapom az SMS-eket nem fogadott hívásokról, pedig a telefon nem is csöngött. Kitapasztaltam, hogy ha először hív valaki, akkor nincsen gond. Kicsöng, felveszem, beszélünk. De ha ezután mondjuk 10-20-30 percen belül ismét hívna valaki ezen a számon, akkor valami hasonlót mond be neki: "A hívott szám jelenleg nem elérhető. A hívott felet SMS-ben értesítjük"

Valami ötlet, hogy mi lehet a gond? :F

(#3288) Kuter válasza Sztui (#3287) üzenetére


Kuter
senior tag

MIUI 11 ,és megoldódik minden probléma.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#3289) tobias40 válasza Sztui (#3287) üzenetére


tobias40
veterán

Nálam is sokszor előfordul főleg akkor ha közben beszélek az egyik kártyámon és a másikra van bejövő hívás és nem látom hogy a hívnának és jön az sms hogy volt egy nem fogadott hívásom.
Hívásvárakoztatás természetesen beállítva és működik is..

30-as kártya 70-es előfizuval és egy normál 70-es kártya a másik...

(#3290) Dedkov76 válasza Sztui (#3287) üzenetére


Dedkov76
tag

Nálam is ez volt.20-as, 50-es és 70-es kártyáknál is, bármilyen kombinációban használtam őket. Bevittem garanciálisan szervizbe. Alaplapot cseréltek benne, bár gondolom minden ismeretlen hibánál ezt teszik vagy ezt írják rá :)
Hétfőn kezdem tesztelni, utána meglátjuk. Ha nem javult meg kap MIUI-t tőlem.
Gyári visszaállítást egyébként próbáltál már?

"miért vagytok gyengék?"

(#3291) sam25-6 válasza Kuter (#3288) üzenetére


sam25-6
csendes tag

Üdv! A MIUI beállítások menüből hiányzik a rendszerfrissítés menüpont. Ez probléma-e a későbbi frissítésnél?

(#3292) szotadi válasza sam25-6 (#3291) üzenetére


szotadi
tag

+ a gyári beállítás visszaállítása sem működik (visszaszámol de nem történik semmi)! :F

(#3293) kopepe válasza Sztui (#3287) üzenetére


kopepe
aktív tag

Nálam is voltak ilyen gondok,én úgy oldottam meg,hogy beállítottam a telót,hogy hajnal 2-kor reboot-oljon(külön progi).Azóta minden faca.(január elején kaptam én is pár sms-t,hogy nem fogadott hívásom volt karácsony előtt(előtte nem is tudtam róla,hogy hívtak))Már nincs ilyen gondom! Android 9 .... :) Én szeretem a MI A2 LITE-omat...

[ Szerkesztve ]

(#3295) Sztui válasza Dedkov76 (#3290) üzenetére


Sztui
csendes tag

Még nem próbáltam, nem akartam ennyi macerát vele.. Reméltem hogy van valami kevésbé drasztikus megoldás, de lehet, hogy előbb-utóbb kipróbálom. Mondjuk ha a következő frissítés után sem lesz változás...

Köszi a válaszokat mindenkinek!

(#3296) kovacss72


kovacss72
aktív tag

Olyan problémám van, hogy csak rezgéssel jelzi a bejövő hívásokat a készülék, így fel sem tudom venni. 'Vendégként' bejelentkezve a készülékbe nincs probléma. Nem tudja valaki, mit kellene rezetelni, hogy ne kelljen teljes gyári alapbeállítást csinálni? (Újraindítás, SIM kivét, visszatét megvolt.)

[ Szerkesztve ]

(#3297) Matyee21


Matyee21
csendes tag

Úgy néz ki hamarosan érkezik A2 Lite-ra is Android 10! :C
[link]

(#3298) kovacss72 válasza kovacss72 (#3296) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Végülis áttértem a MIUI 11 -re, már úgyis ki akartam próbálni. Jól működik, elégedetten használom.

(#3299) Kuter válasza Matyee21 (#3297) üzenetére


Kuter
senior tag

Egy egy mókolt kerneles A2 Lite , 2.2 Ghz húzott procival.
Én már elengedtem az Android 10. Úgy sem hoz semmi nagy változást.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#3300) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Jelenleg melyik a legjobb custom rom? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.