Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:44:34

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 5 összefoglaló
Kérlek olvasd át mielőtt kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) havri1 válasza havri1 (#14250) üzenetére


havri1
félisten

A 3 éves gyári akksi 63%-os állapotú, most, így kb 1 hét app használat után.
Az új pedig 100%.

Ez lett végül 2700-ért:


havri

(#14252) szetib válasza havri1 (#14251) üzenetére


szetib
tag

Ha beleszerelted akkor is nézdd majd meg, a gyáriról elhisszük, hogy kafa, a másik a lényeg 2700-ért. Megrendeltem a Nohon akksikat, csak még nem értek ide.

(#14253) snowman válasza havri1 (#14251) üzenetére


snowman
tag

Sajna ez sem tűnik eredetinek.
A nyomat egy kicsit el van mosódva, alul a sorozatszám is a többivel együtt van rányomtatva a burkolatra, továbbá a burkolat-fólia felül is egyben van.
Ezek eredetiek:
https://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=6323
https://photos.app.goo.gl/4oQJNV1Ru7vpCk9Q8

Ha beszerelted, egyből ki fog derülni.

(#14254) havri1 válasza snowman (#14253) üzenetére


havri1
félisten

Speedshopban vettem, gyárinak. OEM verzió. Kiderül:)

havri

(#14255) mayerovits válasza havri1 (#14254) üzenetére


mayerovits
tag

Én is a speedshopban vettem OEM "gyári akku" néven, igaz én Mi5S-be. Elsőre elég legitnek tűnt, aztán mondanom sem kell, hogy amikor beszereltem fele annyit tudott mint a gyári amit kivettem belőle és kb 2,5 év használat van benne. Vissza is cseréltem azonnal, és fel is hagytam a kísérletezgetéssel.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#14256) havri1 válasza mayerovits (#14255) üzenetére


havri1
félisten

Én is variálok még, mert a gyári 63 vagy 67% becsült állapotával lehet jobban járok, mint ezzel:)

havri

(#14257) havri1


havri1
félisten

Basszus, nem bírom felszedni a régi akksit, úgy le van ragasztva..nyomódik szanaszét, félek teljesen tönkremegy kiszerelésnél.

Siker ;]

[ Szerkesztve ]

havri

(#14258) havri1 válasza havri1 (#14257) üzenetére


havri1
félisten

46% az app szerint, de remélem csak meghülyült, és az első töltés miatt még fals infót ad :DDD

havri

(#14259) mayerovits válasza havri1 (#14258) üzenetére


mayerovits
tag

A helyedben nem reménykednék túl sokat, nálam 55%-ról indultam a csereakkuval :DD

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#14260) havri1 válasza mayerovits (#14259) üzenetére


havri1
félisten

Full kuka az akksi:(
Megy vissza a gyári.

havri

(#14261) bjames


bjames
aktív tag

Ha valaki egy jó custom rom-ot keresne, akkor tudom ajánlani a syberiaos-t a syberiaos.com-on. Én már ugyan csak tartaléknak használom a mi5-öt február óta, de ha hamarabb rátalálok erre a romra, akkor lehet még mindig ezt használnám.
Android 9, letisztult alap android dizájn
nagyon fluid
sok app elfér a memóriában, s nem is lövi ki őket mint a miui
készenléti fogyasztása gyakorlatilag 0 (igaz sim kártya nélkül próbáltam)
használat közben mintha jobban merülne mint anno a miui, de lehet csak az új telóhoz szoktam már
Egyedül a kameránál vettem észre hogy egyszer vmi beakadt, s kattogott a kamera amig a camera appot újra nem indítottam s kiléptem belőle.

(#14262) Atke válasza havri1 (#14260) üzenetére


Atke
senior tag

Én is így jártam... megrendeltem kiszedtem, de eleinte sem bírt többet mint a gyári, most meg fél nap alatt lemerül :S

(#14263) havri1 válasza Atke (#14262) üzenetére


havri1
félisten

EU dev-ben szerencsére MI5-ben is megvan a sebességgyorsítás funkció.
Nekem mind a 2 teleofnon baromi sokat dobott az üzemidőn. 10 percre állítottam, a kivételeken kívül mindent bezár. Idle éjszaka 7 óra alatt 0%-ot merül. 8 óra alatt 1-et.
Akinek sokat tétlen a telefonja, annak sokat számíthat.

Biztonság app, fogaskerék jobbra fent, sebességgyorsítás.

Kéne venni egy garantáltan gyári akksit, nemrég linkelt kolléga pár helyet, lehet bevállalom, jó kis telefon, megér még ennyit :K

[ Szerkesztve ]

havri

(#14264) Atke válasza havri1 (#14263) üzenetére


Atke
senior tag

nem értek a "lovakhoz"... annó próbáltam engedélyt kérni a bootloader nyitáshoz, de nem jött rá válasz se, így úgy döntöttem hagyom a francba az egészet,nem mókolom

(#14265) havri1 válasza Atke (#14264) üzenetére


havri1
félisten

Már nem kell kérni, várni kell csak pár órát:)

havri

(#14266) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Most vettem egy Mi 5-öt, mert a Mi4c-m érintőpanele kezd meghalni, úgy pedig elég nehéz kezelni egy mobilt. :)

A mi4c-n Cyanogenmod 13-as rom-ot használtam a Mi5-ön jelenleg MiuiHU 10-es van.
Még a Radmi 2-es időkben szoktam le a Miui-ról, túl okoskodó volt, a Cya (lineage) meg pont jól kombinálta a tiszta android és a sokrétű testreszabhatóság arányát, plusz gyorsabb is volt.

Szerintetek érdemes tenni egy próbát a MiUIhu 10-zel, vagy cseréljem le egyből LineageOS-re?

Előre is köszi a véleményeket!

(P.H.)

(#14267) havri1 válasza .DLL (#14266) üzenetére


havri1
félisten

EU dev nagyon jól működik az 5-ön, lányom használja, semmi hiba, naprakész.

havri

(#14268) Máté94 válasza .DLL (#14266) üzenetére


Máté94
addikt

Én LOS-al használom, bármi hiba nélkül. A hardveren már érződik, hogy kevés itt-ott.

Mondjuk 3 éve a megvételekor is ezt éreztem. :DDD

(#14269) Tomace91 válasza Máté94 (#14268) üzenetére


Tomace91
senior tag

Minden rendben az LOS-sel? 1 éve használtam utoljára kb, de akkor olyan laggokat csinált, és annyira forrósodott a telefon használat közben, hogy magától újraindult inkább. Ezek voltak a legnagyobb gondjaim vele.

(#14270) Máté94 válasza Tomace91 (#14269) üzenetére


Máté94
addikt

Én a kezdetek óta használom a 9.0-án alapulót, sohasem fordult elő ilyesmi. :)

(#14271) Tomace91 válasza Máté94 (#14270) üzenetére


Tomace91
senior tag

Tudnál hozzá esetleg egy linket küldeni? Lehet meglesném mgint, hogy milyen. Akku idő milyen?

(#14272) .DLL


.DLL
veterán

Jól érzékelem, hogy minden TWRP-be belépés után a Data partíció az encrypted állapotban van? Mert hogy megkérdezni minden indításnál, hogy Allow modifications... Tehát ha egy valamennyire is belakott, beállított rendszer van, és szeretnék egy zip-et telepíteni TWRP-ből, akkor előtte formázni kéne a Datát, ami viszont nonszensz, mert visszaállna minden olyanra mintha először indítanánk a telefont... :F

A másik problémám, hogy feltettem a legfrisebb Lineage-et és a kompatibilies Open Gapps nano-t, de a Play áruház minden apprea amit fel szerettem volne telepíteni csak annyit írt "letöltés függőben..." és ezt sehogy nem tudtam megoldani a netes leíások alapján. Gondoltam felteszem mégegyszer, hátha hibásan települt fel, meg igazából SuperSu-t sem tettem fel először, de az a Ti Bckp-hoz lehet kelleni fog, és ekkor futottam bele a fenti problémába, hogy nem sikerül zip-et feltenni amíg le nem formázom újra a Data-t...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#14273) Máté94 válasza Tomace91 (#14271) üzenetére


Máté94
addikt

[link]

Akku szerintem hasonló, de LOS-al talán többet tudsz csinálni egységnyi idő alatt és jobb használni. Bár már eléggé érződik a 3GB RAM... :DDD

#14272:

Szerintem nem kellene, hogy titkosítva legyen. De a legjobb mindig a full wipe/legfrissebb firmware és TWRP.

[ Szerkesztve ]

(#14274) .DLL válasza .DLL (#14272) üzenetére


.DLL
veterán

Na végülis előröl elkezdtem újratenni az egészet lépésről lépésre, legújabb LOS, SuperSu, Open Gapps Pico, minden sima azóta. Elvileg encription is kikapcsolva, de azóta nem léptem be TWRP-be, remélem nem is lesz rá szükség.

Amúgy nagyon pöpec telefon, vékony, szexi, egy kézben elfér, gyors (ez eddig nem túl jó, más értelemben xD ) nem tudom mi lesz velem majd nélküle, de ugyanezt mondtam a Mi 4c esetén is, remélem ezután is lesz jó és kis méretű alternatíva.

(P.H.)

(#14275) Tomace91


Tomace91
senior tag

Ki milyen reklámblokkolási módszert használ amihez nem kell root?

(#14276) havri1


havri1
félisten

Féktisztítóval ne pucoljatok semmit. Sikeresen elcsesztem a telefont:(
Tanácsra, kifújtam a jackból a slimeot... Feloldotta a kijelzo ragasztóját.
Ráadásként szetszedtem, és eltéptem a power gomb szalagkábelét is.
:D sajnálom, imádtam, majdnem új kora óta gyönyörűen működött. Lányom üvölt, most ő használta..

havri

(#14277) havri1 válasza havri1 (#14276) üzenetére


havri1
félisten

Kijelző kiszáradt, semmi baja szerencsére. Szalagkábelt meg cserélik. Hála Isten. :DDD

havri

(#14278) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Üdv. Mi most erre a legjobb szoftver? Apámnak kellene, teljesen mókolás mentes kellene, csak menjen, az a lényeg. Azt hiszem miui 11 már nincs, ugye? Az övé még még 9 van, 10-re váltás esetén gondolom borul minden? Érdekes, de ugyanúgy dualband wifis övé is és az én mix3-am, nekem mégis kb 200mbit/sec-cel többet mér wifin. Ez vajon miért van?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#14279) havri1 válasza GrooveHero (#14278) üzenetére


havri1
félisten

Van rá 11. Eu dev sztem a legjobb.
xiaomi.eu

havri

(#14280) GrooveHero válasza havri1 (#14279) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi :R
Nem nagyon láttam, úgy tudom MIUI 10 is már csak portolt Mi5s-ből volt, mert sírtak a tulajok. De lehet rosszul láttam. Köszi :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#14281) Fetyoka0


Fetyoka0
tag

Hi! Nincs valakinek elfekvoben egy ilyen teloja? Nekem tonkre ment az alaplap. Jatszos telefon lenne a gyerekeknek ha ki tudnam cserelni.

(#14282) tuningmike válasza bjames (#14261) üzenetére


tuningmike
csendes tag

Ezt a romot milyen módon lehet felrakni??? recovery ből vagy hogyan?

(#14283) bjames válasza tuningmike (#14282) üzenetére


bjames
aktív tag

Igen recoveryből, van vhol install vagy hasonló. S ott kiválasztod az image fájlt.
Persze célszerű mindent törölni.
Egyébként nekem azóta a Mokee rom van fönn, nagyon jól megy rajta, habár nem használom már a telót régóta. Android 10es.

(#14284) tuningmike válasza bjames (#14283) üzenetére


tuningmike
csendes tag

Ezt mookey romot honnan szedted le?van Linked? :)

(#14285) bjames válasza tuningmike (#14284) üzenetére


bjames
aktív tag

A hivatalos oldalukról.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.