Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ilyenek minden konzolgenerációban vannak. A gép teljesítménye a start óta folyamatosan javul, mert fejlődnek a toolok, az OS, az API, ésatöbbi. Így volt ez a PS3-nál, az Xbox 360-nál és így van ez a PS4-nél. Az MS csupán bejelenti a nyilvánvalót, mert a sajtóban ők vannak most gyengébbként elkönyvelve, és ha dobálják a boostokról a híreket, akkor talán a piac úgy könyveli el, hogy az X1 erősebb már, mint a PS4, de ez sosem fog megtörténni. A Kinect levétele sem jelent már semmit. Azt a teljesítményt egy korábbi firmware óta már rég felhasználhatják a fejlesztők. Csak a program elejére kell beírni, hogy nem kő a Kinect, és ott lesz a boost.

Persze az MS majd igazolni fogja ezt, hogy némá a 2015-ben érkezett játékok sokkal szebbek, de ez csak a normál konzolevolúció. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2) Csöbronit


Csöbronit
tag

Őszintén szólva engem a 10% növekedés konzol szinten nem igazán érdekel,egyes játékokra vetítve mennyi lehet 2-3 fps de talán még ennyi sem. Én annak örülök hogy nem kötelező végre ez a szenzor és így talán nekem is lehetőségem lesz venni egyet ha kicsit normalizálódik az ára. Egyébként nekem meggyőződésem hogy tudnának most is sokkal szebb játékokat csinálni az új konzolokra,de direkt nem teszik hogy ne legyen akkora kontraszt a régi konzolokhoz képest és azok eladásai is megmaradjanak.

FaZe Clan Member - MLG player

(#3) Bambalazs válasza Abu85 (#1) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Konzolevolúció, ami szín tiszta gazdasági lépés. Így lehet a legtöbb profitot kihozni a current-gen konzolokból az elkövetkező évek során. Jó kis fejőstehén. :)

(#4) .LnB válasza Csöbronit (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem nehéz kiszámolni mert, elméletileg a fix 60fps a cél minden fejlesztő csapat előtt. Rosszabb esetekben fix 30.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nem volt arról korábban egy cikk, hogy úgyse fog nőni a teljesítmény kinect nélkül, oszt most mégis? :F

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) Polllen válasza Abu85 (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez a 10% úgy működik, hogy ha a program nem használja a kinect-t, akkor mindenkinek van vagy csak akkor van, ha nincs kinect a gépben? :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) mentoloshypo válasza Zirowe (#5) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Ahogy Abu is írta az első hsz-ben, egy korábbi FW frissítéssel már kikapcsolhatóvá tették a Kinect-et a fejlesztőknek, akik a felszabadult teljesítményt nyilván fel is használták eddig is.

Szóval ez a hír azért van mert kell a jó pont az XboxOne mellett és mert kissé uborka szezon is van, beszéljenek egy kicsit a gépről.
Szép dolog ez a fajta erőfeszítés a M$ részéről (ami egyébként természetes fejlődés is a megjelenés óta, ergo a PS4 teljesítményét is szépen egyengetik a japánok) de a hardveres hátrány az meg fog maradni amíg világ a világ.

Egyébként ez a cikk elég szépen levezeti a lényeget.
LINK

(#8) Abu85 válasza Polllen (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor van 10%, ha a program elejére be van írva, hogy ne használja a Kinectet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) ldave válasza Abu85 (#8) üzenetére


ldave
félisten

Hm, olyan lehetséges, hogy mondjuk jön egy OS frissítés bármelyik gépre és már a megjelent játékok is jobban futnak majd picit (ahogy néha egy új videokártya driver esetében is)? Vagy az ilyen SDK javulásnak csak újabb játékokra lehet hatása?

A Slime draws near! Command?

(#10) Abu85 válasza ldave (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. A játékok sebességét konzolon a program határozza meg. A PC-n azért látod, hogy driverrel gyorsulhatsz, mert a teljes ökoszisztéma el van baszva, és a programozók a sok réteg miatt helyből nem képesek hatékony kódot írni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) oriic válasza mentoloshypo (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Úgy tűnik most tették hivatalossá a dolgot.

Live-Die-Respawn

(#12) Strezi válasza Zirowe (#5) üzenetére


Strezi
őstag

De bizony volt, én úgy emlékszem legalábbis! ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#13) Zirowe válasza mentoloshypo (#7) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De most ez tök jó, hogy először kijött alapból kinecttel drágán, majd jött a mentes verzió, illetve a bejelentés, hogy ha nem használod a drága eszközt, aminek a megvételére először köteleztek, legalább is ha szerettél volna xonet venni, akkor lehet számítani plusz kakaóra.

Eléggé érdekes helyzet.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14) mentoloshypo válasza Zirowe (#13) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Meg volt ez már tervezve előre.
Nem hasraütés szerűen vonultak vissza a kötelező Kinect használattól.
Na mindegy, azért kíváncsi leszek, hogy ez, meg a Kinect mentes csomag mennyire dobja meg azokat az eladási számokat amiket nem közöl velünk már jó pár hónapja a M$.

(#15) Def26 válasza mentoloshypo (#14) üzenetére


Def26
félisten

Nekem egyre inkább az az érzésem, hogy ehhez árat is kell csökkenteniük.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16) mentoloshypo válasza Def26 (#15) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Ha szeretnének versenyképes maradni a Sony-val szemben akkor nincs mese, csökkenteni kell a XO árát.
Gyanítom lesz is egy ilyen bejelentés E3-on.

(#17) oriic válasza Def26 (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lesz csokkentes,kerdes hogy mikor.

Live-Die-Respawn

(#18) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Irreleváns.
Unalomig lehet ismételni...
Ameddig nincs 3-4 exkluzív játék, olyan amire a közvélemény, a szaksajtó is ráharap, nem egy 5.-6. rókabőr, addig 111 ;)

(#19) hommeros


hommeros
őstag

Azt hittem olyan matricákat kap, mint a 92'-es japán seggrakéta. +15 horse power

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#20) Mister_X válasza Def26 (#15) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az érdekes lenne, mert akkor a Kinectless ONE árban nekimenne a Wii U-nak és akkor alapot adna az összehasonlításokra.

Az Xbox ONE-on a legtöbb játék 720p-ben fut!

hm, a Wii U-n is...

Az Xbox ONE-ra 4 exkluzív játék van!*

hm, a Wii U-ra 14*...

Az Xbox ONE magától leszedi és telepíti a frissítéseket!

hm, a Wii U is...

Az Xbox ONE-hoz egy nagyon kényelmes kontroller jár!

hm, de a Wii U meg egyedi (és kényelmes) tablet-kontroller hibridet fejlesztett, ami egyedülálló és innovatív a konzolok világában, mint ahogy a Nintendotól ezt elvárhattuk mindig...

;] :DDD

*nem pontos adat, csak az arányok szemléltetése a cél.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#21) Def26 válasza Mister_X (#20) üzenetére


Def26
félisten

Én tényleg nem akarlak megbántani de szerintem a wii u az egy másik ligában focizik. :B OK, hogy gyengélkedik a box, de azért én nem hasonlítanám wii u -hoz. Kétségtelen, hogy jó gép az is, de meglátásom szerint más játékostársadalom nyomkodja azt.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#22) Mister_X válasza Def26 (#21) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Persze, ez evidens. Csak azért van pár ilyen vicces tény :N

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23) mentoloshypo válasza Mister_X (#22) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

A Wii U már egy kiforrott konzol, az XboxOne még nem.
Legalábbis próbáljuk ezzel nyugtatni magunkat... ;)

(#24) Garada


Garada
őstag

Naugye de azért az Xbox One topicban meg leszóltak hogy nincs igazam és milyen hírt látni....

(#25) #08052480 válasza Mister_X (#20) üzenetére


#08052480
törölt tag

Azert remelem erzed, hogy mennyire instabil labakon all ez az "osszehasonlitas".
A 720p-n kivul ez mind igaz a ps4-re is (de az meg pont nemigaz X1-re sem)

(#26) Def26 válasza #08052480 (#25) üzenetére


Def26
félisten

Xbone se 720p. 792p vagy mi a fene a minimum. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#27) #08052480 válasza Def26 (#26) üzenetére


#08052480
törölt tag

Nem igazan erre gondoltam - de sima 720p jatek is van xbonera (Killer Instinct is ilyen ha jol remlik), na nem mintha a 720/792 kozott a gyakorlatban tul sok kulonbseget eszrevennel, inkabb csak annak tudom azt be, hogy probaljak az utobbit eroltetni ha jobb nem jon ossze, mert az emberek 720p-rol egybol az elozo generaciora asszocialnak, mostansag meg a nep tobbet foglalkozik a felbontassal meg frameratel mint magaval a jatekkal, igy jobb az osszkepp.
Mindenesetre osszesitve x1-en is tobb az >720p felbontas mint ami nem.

Na meg persze emelett a kolega kijeletese kb azzal egyenerteku, hogy

a szamitogepem tud osszeadni

hmm, az abakusz is

(#28) Mister_X válasza #08052480 (#25) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha a PS4-re is igaz, akkor miért is állna instabil alapokon az egész :F

Tény, a Wii U már a piacon van egy éve, az Xbox ONE meg még nem nagyon mutatja meg hardvere előnyét.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29) #08052480 válasza Mister_X (#28) üzenetére


#08052480
törölt tag

Nem az igazsagtartalma hanem relevanciaja miatt (bar a 720p meg igy sem allja meg a helyet), akar onmagaban, akar a Kinectet figyelembe veve. X1-et Wii U-val osszehasonlitani ilyen szinten olyan mint elefantot osszehasonlitani egy kutyaval mert negy labuk van.

(#30) Mister_X válasza #08052480 (#29) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Látom amúgy sikeresen lejött a komment poén része, ha ennyire komolyan vetted.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31) Prof01 válasza Def26 (#15) üzenetére


Prof01
veterán

Egyetértek. Ha 399$/€-ért adnák a Kinectes változatot, 299$/€-ért pedig anélkül, az már nagyon versenyképes ár lenne, szerintem!
De így, hát... csak rá kell nézni a múltheti eladásokra. Közel 4x több PS4! :U [link]

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#32) mentoloshypo válasza Prof01 (#31) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Ez de kemény.
Ezek után én már abban sem vagyok maradéktalan biztos, hogy ha 300 dodóra levinnék az XO árát akkor merőlegesen felfelé emelkedne az eladási görbéje.

(#33) Garada


Garada
őstag

Pontosítson engem valaki, ha most van egy konzolom tegyük fel és ugye szabvány a kinect hozzá de ha már lesznek a nélküli verziók is akkor én is megtehetem hogy ha gondolok egyet csak akkor használjam ha muszáj és megkapom én is a +10%-ot?
(egyébként halkan megjegyezném igazam volt pedig pár hete még leszóltatok a + teljesítmény miatt :DDD )

(#34) oriic válasza Garada (#33) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

ONE topicban már válaszoltam. Itt a pluszt nem te hanem a fejlesztők kapják meg.

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.