Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Riddick77


Riddick77
tag

Patent :K

KL

(#2) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Azért szomorú, hogy az a generáció (Y?) nem tud megbirkózni az angollal.... :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3) total90 válasza Fryskitt (#2) üzenetére


total90
veterán

Ez nálam olyan mint a Windows, soha nem állítanám magyarra :DDD
Egyszer használtam kb. 2 hátig magyar Windowst és voltak dolgok, amik annyira hülyén voltak fordítva, hogy nem értettem mi akar lenni :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) Def26


Def26
félisten

gyorsan át is rakom a preview programba a gépem. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5) Armahun válasza Fryskitt (#2) üzenetére


Armahun
addikt

Nem inkább a magyarral?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6) Alexios válasza Fryskitt (#2) üzenetére


Alexios
veterán

Azért nem ilyen egyszerű ez. Nekem pl. nem okoz gondot az angol, de a 10 éves öcsémnek már nem olyan egyértelmű - persze megtanulja mikor mit nyomjon, de ettől még könnyebb lenne ha értené is amit olvas.

(#7) erahurka válasza Fryskitt (#2) üzenetére


erahurka
félisten

Ezt én sem értem. Főleg egy játékkonzolon, ahol a tartalom 98%-a is angolul van.

(#8) b. válasza Fryskitt (#2) üzenetére


b.
félisten

EZt nem értem mi összefüggés van a kettő között Magyarországon kommunikáljon magyarul szépen, ha van rá igény.Szerintem senki nem ült még egy xbox előtt, mint a sült hal és nem indított el rajt játékot,mert angol a menüje,de mivel fizetsz egy szolgáltatásért, egy eszközért, akár havonta is, nem lenne baj, ha ennyivel megtámogatnák a magyarokat.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) erahurka válasza b. (#8) üzenetére


erahurka
félisten

Engem kifejezetten idegesít mikor egy tech cucc megpróbál velem tört, idiótán fordított magyar nyelven kommunikálni velem. Plusz ha bármilyen problémára megoldást keresek, angolul ezerszer több leírás van a neten.

(#10) Alexios válasza erahurka (#9) üzenetére


Alexios
veterán

Akkor te nem használod magyarul majd, nem mintha kötelezővé tennék :U Viszont vannak akik nem tudnak angolul, nekik hasznos lehet.

(#11) b. válasza erahurka (#9) üzenetére


b.
félisten

Ha beszélsz angolul akkor elhiszem ,ha nem akkor azért nem ilyen egyszerű.Gondolom vannak pár tízezren Magyarországon ,aki nem beszélnek angolul, vagy nem jól beszélnek, vagy nem angolt tanultak, vagy még fiatalok. Ez nem egy kötelező opció, attól még használhatod angolul. Ez egy plusz szolgáltatás nem neked, hanem sok más fent felsorolt embernek.Örülök ennek személy szerint.

Egyébként például Ps4 nél nincs nagyon semmiféle hibás magyarítás, korrekt a magyar menürendszer, legalább is én nem találkoztam erőltetett Alza féle Google lefordításokkal sehol.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) Steven


Steven
addikt

És láss csodát 2018 :D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13) hati


hati
addikt

Remélem ezzel bekerül a 24h-rás időformátum is. Vagy csak én nem találom, hogy hol lehetne beállítani?

(#14) erahurka válasza Alexios (#10) üzenetére


erahurka
félisten

Aki nem tud angolul miért játszik angol videojátékokkal? :U

(#15) OddMan


OddMan
őstag

A játékokhoz úgysincs felirat, akkor a kezelőfelülethez meg minek? Igen van pár játék amikhez van, de azokhoz is minek, kb. 5 szó van bennük lefordítva magyarra. Amelyik játékhoz meg fontos lenne a felirat ahhoz meg úgysem lesz.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16) RudY válasza erahurka (#14) üzenetére


RudY
addikt

...hmm mert szépek a színek és jók a hangok :F ;] :DDD

(#17) Alexios válasza erahurka (#14) üzenetére


Alexios
veterán

Most komolyan, mindketten magyarországon vagyunk? Ahol hírhedten alacsony az angolul rendesen beszélők száma? Azért mert mondjuk egy forzában a gáz/pedál nyomásához viszonylag alacsony angol tudás szükséges.
Igazából őszintén nem értem miért zavar egyeseket hogy bekerül a magyar menü, nem mintha bárkit is rákényszerítenének a használatára.

(#18) Wesder válasza erahurka (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Nem tudom hány èves vagy, de a PS1 korszakban, a korosztályom mindenfèle angol tudás nèlkül vitte ki a játèkokat ès èlvezte is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) DeFranco válasza Alexios (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az angol tudásom 80%-a abból ered hogy nem volt magyar operációs rendszer a számítógépemen 18+ éves koromig, és magyarított játékom volt kettő a duke nuk'em meg az unreal tournament.

minden más muszájangolul, ha kellett mert kalandjáték akkor muszájszótárazva, és tada.wav egyszer csak azon vettem észre magam hogy tudok angolul és a legtöbb kortársamnál jobban tudom a beszélt nyelvet.

(#20) b. válasza erahurka (#14) üzenetére


b.
félisten

COD mutiban nem sok szükség van angolra :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) OddMan


OddMan
őstag

Nekem ez a kezelőfelület magyarítás olyannak tűnik, mintha egy könyvnek csak a tartalomjegyzékét fordítanák le magyarra. A többi részt meg angolul hagynák. Szóval ennek így van valami értelme? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#22) b. válasza OddMan (#21) üzenetére


b.
félisten

Nem értelek titeket. A TV készüléket is angol menüvel tudod elképzelni , attól függetlenül milyen tartalmat nézel rajt? Vagy a telefonodat?Egy magyar ember aki beszél angolul mit veszít azon ha magyarul vannak a beállítások, a menü? ps4 nél baromi jó, mert az akciók az elért jutalmak minden magyarul jelenik meg, nem csak az options lesz magyar hanem sok egyéb dolog is. Ott.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) Alexios válasza DeFranco (#19) üzenetére


Alexios
veterán

Sejtettem, hogy ez az érv is fel fog jönni, és nekem sincs gond az angol tudásommal, mielőtt félreértene bárki, de nem értem, hogy ez miért kéne, hogy ok legyen arra, hogy ne tartalmazza az xbox a magyar nyelvet. Senki sem lesz rákényszerítve, senkitől nem vesznek el semmit, csak bekerül egy ilyen lehetőség.

(#24) RudY


RudY
addikt

Választható opció lesz, és ha normálisan megcsinálják semmi gond nincs ezzel. Persze akkor lesz igazán használható, ha a támogatás is szinkronban lesz vele, nem pedig kevert nyelven érhető el.
Például: 4K és HDR :U

[ Szerkesztve ]

(#25) OddMan válasza b. (#22) üzenetére


OddMan
őstag

Én a tv-t/telefon-t/windows-t is angol nyelven használom, de ez az én hülyeségem. Azért azt megjegyezném, hogy tévére és telefonra rengeteg magyar nyelvű tartalom van, ami az XBOX-ról és PS4-ről már egyáltalán nem mondható el. A konzolokra szinte alig van magyar tartalom (rpg/kaland játék) ami érdekes lehetne.
Amúgy egyáltalán nem zavar, hogy lesz magyar nyelv, mert abban igazad van, hogy ez egy plusz funkció lesz és valaki ezt igényli is, de nekem ez akkor is értelmetlennek tűnik, mert szinte semmi pluszt nem ad. De ez csak az én balgatag véleményem a témával kapcsolatban.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#26) erahurka válasza Alexios (#17) üzenetére


erahurka
félisten

Ha gondot jelent a konzol angol menüjéből kiválasztani a Forzát, akkor azzal is gond lesz, hogy az ember eljusson a versenyig, ahol már csak a gázt kell nyomni, nem? :U

(#18) wesder: Abban az időben azért nem voltak olyan nagy sztorik a játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#27) Alexios válasza erahurka (#26) üzenetére


Alexios
veterán

Most tulajdonképpen mi ellen érvelsz? Egyrészt nem csak játékra lehet használni a konzolt(sőt), ott vannak a különböző hibaüzenetek, vagy akármi, másrészt még mindig nem értem mitől lesz rosszabb bárkinek ha válaszható magyar nyelv is.

[ Szerkesztve ]

(#28) erahurka válasza Alexios (#27) üzenetére


erahurka
félisten

Abból a pénzből amit a menürendszer magyarítására költenek inkább a játékaikhoz kéne magyar feliratot csinálni.

(#29) Alexios válasza erahurka (#28) üzenetére


Alexios
veterán

Komolyan, szerinted a stúdióktól veszik el a pénzt azért, hogy a menürendszert lefordítsák? De ott a PS4, szintén kijött a magyar menü, és utána kezdtek jönni hírek, hogy magyar felirattal kezdik kiadni a játékaikat.

[ Szerkesztve ]

(#30) b. válasza erahurka (#28) üzenetére


b.
félisten

EZ fals érvelés volt azért, érzed ezt te is szerintem.Érthetetlen a hozzáállásod.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

1. En azert nem allitom magyarra, mert peldaul ha valami gebasz van, az angol kifejezes alapjan talalok megoldast, magyarul pedig kicsi az esely. Hasonlo okokbol angolul hasznalok minden munka szoftvert.

2. Gyerekeimnek csak azert sem allitom magyarra. Tanuljak csak az idegen nyelvet, hasznalva ragad meg a legjobban. Beszelnek eleget magyarul a csaladjukkal es a barataikkal. Fiatalon mashogy mukodik az agyunk, nagyon gyorsan megragad egy uj nyelv. Ha nem ert valamit, rakeres az interneten vagy megkerdez engem. Ott van mellettuk az iPad a szotar szoftverrel, ugy jatszanak es neznek tevet felirattal. Ha nem idegen nyelvu mediat adnek nekik, a budos eletben nem keresnenek ra a szavakra maguktol. A nagyobbik (9 eves) mar kvazi folyekonyan beszeli a nyelvet, a kisebbik (7) pedig siman megerti az angol meseket. Ha mindent magyarul adnek nekik ami erdekli oket, soha nem tartananak itt.

(#32) Def26 válasza [CsuCsu] (#31) üzenetére


Def26
félisten

Ne haragudj, de szerinted a cikk arról szólt hogy regélj egy szösszenetet a családi állapotodról és a gyerekeidről, vagy mi? :D Eszem megáll. Érkezik egy tök jó lokalizált dolog a konzolra és jöttök ide jampizni, hogy ki mennyire tud angolul. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Ez csak egy újabb lehetősèg, nem muszàj hasznàlni. Ennyi, nem kell ezt túlreagàlni mint ahogy egyesek teszik.

(#34) Fryskitt válasza DeFranco (#19) üzenetére


Fryskitt
addikt

Így, így. Én is úgy kezdtem, hogy érdekeltek dolgok, és nem lemondtam róluk, hanem megtanultam angolul. Ennyi. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#35) oriic válasza b. (#20) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azt mondod hogy a "heccsát" jelentését natívan tudja minden játékos? ;]

Live-Die-Respawn

(#36) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Mennek a Sony után.

;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37) [CsuCsu] válasza Def26 (#32) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azon fenti kommentekre reagaltam, akik azzal ervelnek, hogy a fiatalok nem tudnak angolul, tehat ez milyen jo nekik. Sokat nem segit abban, hogy megtanuljanak.

(#38) mike1334 válasza oriic (#35) üzenetére


mike1334
veterán

Fejlövés! A legjobb szinkron amivel eddig találkoztam az Unreal Tournamenté volt. Térdre csirkék, itt az Isten! Mit nem adnék, ha valamelyik xbox lövölde átvenné :D

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#39) Armahun válasza mike1334 (#38) üzenetére


Armahun
addikt

Miért, ha angolusul mondja más nem lesz ennyire gyermeteg? ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#40) b. válasza [CsuCsu] (#37) üzenetére


b.
félisten

Igen remek, példás nevelés.remélem majd angolul fogják olvasni a Jókai műveket is, mert tudatos magyar ember nem igényli, hogy magyarul szóljanak hozzá, mert mire is jó magyar nyelv hisz egy gyermeknek olvasni és értelmezni magyarul nem kell megtanulni, csak angolul, mindjárt a kezdetektől.
Annyira túltoljátok ezt, hogy ezen csak mosolyogni tudok kívül, belül pedig kaparom az arcom.

oriic: Csak a jó játékosok tudják ezt natívan :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) [CsuCsu] válasza b. (#40) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem te tolod tul a hozzaallast es a magyar nyelv fetisizalasat. Egy szoval sem mondtam, hogy magyarul ne tanulnanak. Viszont mar boven vannak azon a szinten, hogy a rajzfilmek es jatekok magyarul semmit nem fejlesztenek, nem szepirodalom. Angolul viszont meg hasznosak. Hogyan fejlodjon a nyelvtudasuk organikus modon, ha mindent magyarul csinalnak amit lehet magyarul csinalni? Egyebkent kifejezetten elvezik, hogy olyat is megertenek, ami nincsen magyarul.

Jokaival nem biztos, hogy kinozni fogom oket ebben a korban, de a magyar muveket magyarul olvassak. Fekete Istvan regenyeket szeretik most eppen, termeszetesen magyar nyelven. De a nagyobbik a Harry Potterbe most kezdett bele, angolul. Vagy azt is magyarul kene?

(#42) Fryskitt válasza [CsuCsu] (#41) üzenetére


Fryskitt
addikt

+1

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#43) AMD Power


AMD Power
titán

Ennek mar eppen itt volz az ideje!!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44) b. válasza [CsuCsu] (#41) üzenetére


b.
félisten

nem tudok erre mást leírni neked csak ezt,[link] amit már megkaptál, sajnos ezt csinálod, igaz ez a komment úgy ahogy van. röhejes, hogy egy magyar menürendszerből ez lesz , ráadásul kevered a szezont a fazonnal és a boxon kapott tartalmakat a lokalizált xbox operációs rendszerhez hasonlítod. Szerinted a játékosok hány százaléka tud magyarul és hány százaléka, játszik úgy,hogy perfekt érti a játékokat? + egy autóveseny vagy egy online lövölde, ügyességi játékok, abszolút nem nyelvfüggő, de még sok egyéb játék van amit úgy játszanak végig a játékosok, hogy valójában nem tudják a sztorit vagy a lényegét, de élvezik a játékmenetet, az egészet. Senki nem veszít ezzel a dologgal semmit, csak nyer vele sok ezer ember és megy a sírás még is ez miatt mert szerinted nem " helyes" és felesleges, meg miért nem tanul meg angolul a hülyéje, mert ebből megtanulhatna.
Mellesleg majd nézz be topikokban, hány ember szívatja meg magát a különböző hosszabbításokkal a profilokban , mert nem tudják mit jelent pontosan az automatikus meghosszabbítás vagy éppen az, hogy hol milyen adatot engedélyeznek és adnak meg, mikor milyen kikötésbe, tesznek pipát ilyen olyan rublikákba, amiről halvány lila gőzük sincs mit jelentenek.és az konkrétan milyen hatással van rájuk. Kicsit túlhaladott már az a kor, hogy elindítom a gépet aztán játszok. mindenhez bánkártyát kell rendelni, mindenféle beállításokat kell eszközölni satöbbi. Elhiszem hogy te szerencsés vagy hogy angolt tanulhattál, meg minden, de 25 évvel a rendszerváltás után még van rengeteg ember akinek erre nem volt módja és ideje se pénze és ereje.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) DummyBoy válasza [CsuCsu] (#41) üzenetére


DummyBoy
senior tag

+1

Vicces Jókait felhozni itt, a te fiaid valószínűleg hamarabb fognak angolul olvasni tőle, mint ahogy az itt hőzöngők nagy része magyarul kiguglizná, kiről is beszélgetünk éppen ...

Nevetséges ...

Nem véletlen, hogy azokban az országokban, ahol feliratozzák a külföldi filmeket, ott többen beszélnek idegen nyelveket...

Rendszerváltás, meg egyéb hülyeségek ... kisdobosként szótárral és nyelvtankönnyvel játszottam végig az Eye of the Beholdert, mert szerettem volna ÉRTENI miről szól a játék...

Különben is, akinek van ideje játszani, az ne sírjon hogy valamire nem jutott ideje az életben.

Semmi bajom sincs a magyar menüvel, hisz biztosan sokaknak segít majd, én is segítettem már játékmagyarításban, holott zsigerből ellenzem.
Semmi bajom sincs azzal ha valaki nem beszél angolul, édesanyám nyelvtanár, 3 nyelvet beszél és tanít, és az angol nincs köztük. De ő nem játszik, és nem kocka.

De ekkora hisztit rendezni ebből az egész dologból egy bődületes vicc.

Life is shor...

(#46) b. válasza DummyBoy (#45) üzenetére


b.
félisten

"Vicces Jókait felhozni itt, a te fiaid valószínűleg hamarabb fognak angolul olvasni tőle, mint ahogy az itt hőzöngők nagy része magyarul kiguglizná, kiről is beszélgetünk éppen ..."

Ismered az itt hőzöngőket és az ő gyermekeit is ezek szerint.

Itt hőzöngők? Hiszti?legalább arra vedd az erőt és nekem címezd a kommentedet.Nem én hoztam ide kommentben a családi melodrámát valamint Jókaiból szívesen leülök veled bármikor magyarul beszélgetni, nem lesz szükségem szótárra.
Az hogy kinek mire van ideje( játékra, nyelvtanulásra) és energiája és mire nincs ahhoz meg semmi közöd nincs , se ahhoz hogy ezt te értékeld vagy kritizáldki mire fordítja az energiáját. Továbbra sincs összefüggés a játék magyarítás és egy gép és szolgáltatásának magyarítása között.
A gyermekek 7 éve korban mennek iskolába és 10-11 évesen tanulnak először idegen nyelvet. felénk vidéken, egy normál iskolában.
Örülök, hogy sikerült ilyen elcseszett topikot összehozni egy ilyen pozitív hírnél, köszönhetően pár embernek, akinek semmi nem jó.

üdv!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) DummyBoy válasza b. (#46) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nem véletlenül nem neked címeztem, pedig az ominózus Jókais post azért ledobta nálam az ékszíjat, de ahelyett, hogy nekiálltam volna flémelni, inkább Csucsunak címeztem a postot.

Látom nem igazán ment áz a posztom lényege, de mivel a mai generáció (Mint ahogy a fórumozók nagy része is...) nemhogy idegen nyelven, de még magyarul sem nagyon tud írni és olvasni, szerintem nem kell magyarázat.

Minden tiszteletem a tiéd ha ennyire prő vagy Jókaiból, biztosan rengeteg hasznát veszed az életben, de ez állítólag egy informatikai/gamer fórum. Itt az angol többet ér mint Jókai.

A számítástechnika, a játékok és úgy nagy általában véve a műszaki dolgok nyelve az angol. Nekimenni valakinek, aki arra neveli a gyermekeit hogy tanuljanak angolul, egy ilyen helyen ráadásul, számomra abszolút nem elfogadható, és ezt nem én idéztem elő ...

Üdv!

Life is shor...

(#48) ForRedGlory válasza Fryskitt (#2) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Gratulalok a szuklatokorusegedhez.

(#49) Beretvás


Beretvás
addikt

alacsony a kerítés itt úgy látom..:D :W :W

(#50) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Azért nem semmi, hogy így állunk egy olyan dologhoz, ami egy választható lehetőség, semmi több. Aki akarja használja, aki nem akarja, az nem használja. Most komolyan ekkora gond az, hogy a kezelőfelület nyelve más, mint a tartalomé? Komolyan.. Ezen tudtok cívódni? Ebből ilyen hangulatot tudtok kreálni? Szép teljesítmény..

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.