Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

:R

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Jól néz ki. :K

(#3) --ka


--ka
senior tag

Pimasz! ;]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#4) Zoltn


Zoltn
senior tag

:Y Hááát ez így elég jó! Azzal a vízhűtő blokkal meg pláne. A kicsi memória foglalatok nem korlátoznak valamiben amúgy?

"Music is your only friend. Until the end!"

(#5) Lacok


Lacok
őstag

"megvásárolható lesz opcionálisan a Bitspowerrel közösen készített processzor vízhűtő blokk is."

Először azt hittem, hogy a csomag része a blokk is. :(

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) boeing


boeing
senior tag

Nagyon cool lett. :)

(#7) snecy20


snecy20
veterán

És nem lesz sok érte a 400$? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) anaqer


anaqer
veterán

Gyors kérdés a képeket elnézve - az ősöreg ATX tápcsati helyett valami helytakarékosabb megoldáson nem dolgozik valaki...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) drdr


drdr
senior tag

NE5532 nem dac, hanem egy alacsony zajú műveleti erősítő...

(#10) MineFox54 válasza drdr (#9) üzenetére


MineFox54
őstag

Látom nem csak nekem szúrta a szemem...

(#11) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Érdekes, hogy pont a KabyX nincs támogatva.
Bajnak persze nem baj, csak furcsállom.

(#12) prolad


prolad
őstag

Ütős. Most jöhet ugyanez threadripperrel :D

(#13) Chaser


Chaser
titán

asrocktól, nem?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) tailor74


tailor74
őstag

Azzal a vízhűtes blokkal együtt nagyon jól néz ki. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

A bontható a sata/usb board forrasztási oldalára tehettek volna valami szigetelést, és a csomagba egy nagyobb VRM bordát, ha valaki nem akarja az egybe blokkot megvenni, mondjuk kompaktvíz+szellőzéssel szeretné használni, sata/usb board nélkül.

A memória-kiválasztás-teljesítmény sem oly egyértelmű, jótékonyan hallgatnak adatlapok az időzítésekről, 1,2V felett elérhető órajelekről. :)

(#16) cildren


cildren
tag

HP EliteDesk alaplap

Ők valahogy meg tudták oldani a lapon a feszültség osztásokat és cserébe egy kicsi tápcsati került rá. Sőt még a vinyók is ezen keresztül kapnak villanyt.

(#17) Graphics válasza cildren (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valahogy nagyon nem egy kategória a kettő.

Hogy jön ez ide?

Ez egy HP EliteDesk - IRODAI számítógép alaplapja. Semmi köze ehhez. SFF méretben

Az irodai - brand gépekbe sok esetben egyedi méretű alaplapot gyártanak. Ez pl meg sem közelíti kompaktságban az ASRock lapját

Ha feltűnt az említett lap egy Intel LGA2066 foglalatú felső kategóriás lap.

A HP lapja, bármennyire is kedvelem őket, egy 0-24-re is alkalmas irodai platform, 1151-es alapokon. Nagyon nem egy kategória, és még csak nem is annyi tápellátó áramkör van rajta... Nem véletlen van olyan kicsit betáp neki, hisz ez plafon 95W TDP-s procikkal küzd meg, és egy 75W-os PCIe-s kártyával esetleg.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Graphics válasza Graphics (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Javítok 1150-es alapon

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) cildren válasza Graphics (#17) üzenetére


cildren
tag

Félre értés ne essék tisztában vagyok azzal, hogy nem egy kategória a kettő. Mivel más a felhasználási köre, de valószínűleg a high end lapokon is megoldható lenne minimális csatlakozó számmal a "betáp". Hogy még kompaktabb lapokat tudjanak tervezni jobb hely kihasználással.(Ami itt már amúgy is remek az ASRock lapon)

(#20) --ka válasza cildren (#19) üzenetére


--ka
senior tag

De azt tudod, ugye, hogy ez egy ún. "12 V only" lap.
Ehhez speciális táp kell; a jelenleg kapható tápok nem kompatibilisek vele!
Kapható hozzá átalakító kábel, de azért annyit kérnek, mint egy minőségi OEM táp ára!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#21) eldiablo válasza cildren (#16) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az sem mindegy, hogy 18 vagy csak 4 magos processzort kell-e etetni.
A lapon a táp vezetékek szerintem több helyet vesznek el, mint a csatlakozók.

Amúgy amit linkeltél kép, az is kér a CPU 4-pin kábelen kívül + 2x6 pint(ram slot alján jobbra). Valami egyedi elgondolása lehet a gyártónak.

[ Szerkesztve ]

(#22) --ka válasza eldiablo (#21) üzenetére


--ka
senior tag

A 12V only lapoknak/tápoknak kétféle változatával találkoztam eddig Fujitsu/HP gépekben.
Van ahol a tápon csak egy csatlakozó van és azt kell a lapra dugni és egy plusz vezeték - ennek a csatlakozójára hivatkozol - megy egy extra kábel, ami ellátja táppal a SATA meghajtókat pl. És van az a megoldás, amikor a tápon van SATA csatlakozó és direktbe lehet kötni a HDD-kre.

Én nem bánnám, ha elterjedne a 12V only PSU/MB.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#23) Necc válasza anaqer (#8) üzenetére


Necc
addikt

Vannak paneltápos alaplapok, de azt biztosan nem ebben a kategóriában találod meg, ahol ~300W-ot kell biztosítani csak a processzor számára.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#24) eldiablo válasza --ka (#22) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem véletlen, hogy eddig nem terjedt el. egy kis vagy közepes teljesítményű processzort lehet kiszolgál, de egy 6-8 magosat már egészen biztosan nem.

(#25) Graphics válasza cildren (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

HEDT platform, nem azonos energiaigényekről beszélünk. Ennek kell kraft, a másiknak nem.

Nem is hasonlítható össze a kettő tervezési szempontok mentén

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) --ka válasza eldiablo (#24) üzenetére


--ka
senior tag

Nem otthonra való. Hozzáértést igényel. ...sajnos a consumer piac nem "érett meg" erre, ahogy anno a BTX-re sem.
Valószínűleg még évtizedekig marad az ATX, bár mindig lesznek, akik feszegetik a határait. Az AsRock külső tápos "DC" lapjai legalább próbálnak valami újat, de azoknak meg komoly teljesítmény korlátai vannak.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#27) --ka válasza eldiablo (#24) üzenetére


--ka
senior tag

...pontosítanék; 1+1 csatlakozó az az egy, mert 12 V alaplapi táp + cpu táp mindegyiken van (az utóbbi duplikálásával, elvben megoldható lenne minden).

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#28) #16939776 válasza --ka (#27) üzenetére


#16939776
törölt tag

1db teljes hosszúságú PCI express foglalattal számolva 14 pin+CPU-táp kellene egy ekkora lap kiszolgálásához. Ha minden 12V-ról menne, 10-pin lenne a minimum(4GND; 3+12V; 5V stby; PSU_ON, P_OK) +CPU-táp, de ebből a terület felszabadulásból le kell számolni ~50W-nyi onboard DC-DC-t, ami még kétféle feszültséget előállítja.

Itt sokat nem hozott volna szvsz. ~25x10mm-es helyért küzdünk :)

[ Szerkesztve ]

(#29) ivana válasza eldiablo (#24) üzenetére


ivana
Ármester

&(#25) Duliee: Marhaság fullos dual Xeonos workstationok, meg quad (!) xeonos szerverek mennek 12V-ról amihez képest ez a lap valami filléres cucc :U Ami fogyaszt az szinte mind 12V-ról megy, a proci is (DC-DC-vel állítódik elő a feszültsége 12V-ból). A GPU is (a pcie nagy áramú ága 12V és a GPU tápcsati is) Egy normális mai táp belül 12V alapból a többi meg DC-DC.

(#26) --ka Miért igényel hozzáértést az, hogy van X alaplap szabvány ahhoz Y szabványú táp kell?

Az ATX elavult ezen nincs mit szépíteni, kellene már egy új szabvány. 12V tápcsati változó pinszámmal, rendes hely az SSD-nek, memóriának, kisebb formátum stb. Nem a hely a lényeg itt hanem a hatásfok, meg az idióta baromi nagy atx tácsati ami kb. a 90-es évek szökevénye :O

Mondjuk továbbra se értem pl. a 6 sata csatit egy desktopba úgyse raksz annyi vinyót szervernek meg annyira ez nem az igazi és a wifit (ha ennyi pénz van gépre otthonra akkor behúzni a vezetéket már nem nagy szám).

[ Szerkesztve ]

(#30) Graphics válasza ivana (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És ugye, hogy nem az aktuális szabványos épülnek? :)

Amit írtam annak a lényege is megvolt.

Nem ennek a lapnak a feladata a váltás... De viszont nagy piaca lesz majd az átalakítóknak....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) --ka válasza ivana (#29) üzenetére


--ka
senior tag

Szakértelmet? Lehet, hogy túloztam; legyen "csak" odafigyelés.
Én - már írtam - támogatom az ATX leváltását.
A Fujitsu/HP/Lenovo ezt csinálja a 12V only dolgokkal.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#32) mepet


mepet
addikt

Kérdés a 3db m.2 slot támogat 3db 2280-as NVME-s SSD-t RAID0-ban.

(#33) Sanchez638 válasza Graphics (#25) üzenetére


Sanchez638
addikt

A lényeg nem változik, engem is zavar, hogy lassan nagyobb a tápcsati mint bármi más a lapon. Pedig biztosan le lehetne cserélni helytakarékosabbra.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34) Vesa válasza cildren (#16) üzenetére


Vesa
veterán

Ez szerintem nem ITX méretű lap, inkább mATX-nek tűnik.

A tudomány a valóság költészete!

(#35) 0P1 válasza prolad (#12) üzenetére


0P1
aktív tag

Hát azon a deszkán nem sok minden férne el a TR4-es socketen kivül :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.