Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WinPho


WinPho
senior tag

Ha nem túl ronda, beruházok egyre. :)

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#2) atosan


atosan
addikt

Jó ötlet, ezzel még tovább fronton tudják tartani.

Maine coon

(#3) AMD Power válasza atosan (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Áráról tudni valamit?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4) Router


Router
őstag

Végre :R

(remélem az 1020-ra is lesz :) )

www.reballing.hu/forum

(#5) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

A víz elleni védelemben nem 8as a maximum? Mert a Sony-nak van olyan teloja ami ip58 (vagy 68?).

(#6) HawerKing


HawerKing
őstag

Remek tartozek

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#7) AMD Power válasza kmarkk22 (#5) üzenetére


AMD Power
titán

IP67.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8) borbastomi válasza AMD Power (#7) üzenetére


borbastomi
csendes tag

http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code
Lehet, hogy csak wikipedia, de szerintem elég részletes, és én is így tudtam.

(#9) satz18


satz18
őstag

Jó lenne tudni, hogy hol kapható, mert én mihamarabb beruháznék egyre.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ez jó cucc, kéne. Persze az ára nagyon nem mindegy, mert azért egy olcsóbb telefonról van szó. :)

(#11) hadrian77 válasza kolosanyi (#10) üzenetére


hadrian77
csendes tag

Még csak coming soon, de hivatalos Nokia cucc, szóval elvileg bárhol beszerezhető lesz.

(#12) dreamdancer válasza kmarkk22 (#5) üzenetére


dreamdancer
őstag

De, pl. a mai tesztben bemutatott Xperia Z Ultra is IP58+as. Az a 4-es érték a víz elleni védelemben nem sokat jelent, kb. annyi, hogy szemerkélő esőben is telefonálhatsz.

Nem a lényeg a fontos.

(#13) satz18 válasza dreamdancer (#12) üzenetére


satz18
őstag

Esőben is tudsz vele futni. Az nagyon nem mindegy.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) dreamdancer válasza satz18 (#13) üzenetére


dreamdancer
őstag

Öööö, bocs, az esőben való kocogás tömegigényéről valóban megfeledkeztem... De akkor már említsük meg, hogy vízipisztolyozás közben sem kell kirakni a zsebből és húsvét hétfőn is a hölgy-júzereknél maradhat, mikor jönnek a locsolók a kölnivel.

Nem a lényeg a fontos.

(#15) hadrian77 válasza dreamdancer (#14) üzenetére


hadrian77
csendes tag

Az Xperia Z víz- és porállósága milyen tömegigényt szolgál ki?

(#16) kretenallat válasza dreamdancer (#14) üzenetére


kretenallat
senior tag

Mi szódával megyünk, ahhoz is megfelel? :D

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#17) komistvan


komistvan
tag

70 körül olvastam telefonnal.

ALE-L121

(#18) gidion90 válasza kretenallat (#16) üzenetére


gidion90
tag

Szerintetek működne ez az elv lumia 820-szal is? tökély lenne :)

(#19) dreamdancer válasza kretenallat (#16) üzenetére


dreamdancer
őstag

Simán! :D

hadrian77: ha piszkos, berakod a csap alá és megmosod. Szerintem az, hogy koszolódik egy telefon a mondjuk 2 éves használat alatt és az ehhez kapcsolódó bő vízzel történő takarítási igény azért általánosabb, mint az esőben kocogás. Vagy strandra is elég sokan járnak és azért az is jó tud lenni, hogy nem kell a törülközőn hagyni a drága telefont, simán bedugom az úszógatya zsebébe. Ez a "cseppállóság" szvsz tipikus nesze semmi, fogd meg jól-féle parasztvakítás. De aláírom, biztosan van, akinek pont ez hiányzik.

De a Nokia helyében inkább egy valódi vízmentes, IP58-as tokkal adtam volna ki 'SummerTime' vagy 'UnderWater' néven, hogy ezzel menj nyaralni a tengerpartra, a Balatonhoz, vidd magaddal a vízbe, rakd le a homokba, nem lesz baja, fotózz fürdés közben stb. Ja és mindezt májusban. De hát nem én vagyok a Nokia marketingese...

Nem a lényeg a fontos.

(#21) hadrian77 válasza dreamdancer (#19) üzenetére


hadrian77
csendes tag

Egészen más, ha beteszed egy pohár vízbe a telefonod, vagy a csap alá. Lehet kibír a pohárban fél órát a telefon, de csap alatt biztos bejut a víz a nyomás miatt.
Csak azért bevinni a vízbe, hogy ne legyen a parton? Arra vannak nyakba akasztós tokok.

A cseppállóság arra van, hogy a mindennapi utcai használat során ne kelljen beázástól tartani.

(#22) hadrian77 válasza hadrian77 (#21) üzenetére


hadrian77
csendes tag

Másrészről cseppállósághoz elég egy felületi bevonat, ami taszít. Vízállósághoz meg mindenféle trükkös tömítések kellenek.

(#23) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Az ötlet jó!
De vajon a Protected modell mennyivel lesz drágább? :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#24) Reno7


Reno7
senior tag

Az 520-hoz is szívesen látnék egy ilyet.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#25) komistvan válasza leslie_smith (#23) üzenetére


komistvan
tag

Szóval 70ezer körül lesz telefonnal együtt máshol legalább is ezt lehetett olvasni.
Nekem amúgy nem kéne így is féltem a víztől,portól és úgy is félteném

[ Szerkesztve ]

ALE-L121

(#26) Sztif


Sztif
aktív tag

És az elülső hangszórót miként védik az elemekkel szemben??! Mert ugye ez egy hátlap... :U

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#27) Ryoo válasza Sztif (#26) üzenetére


Ryoo
senior tag

Mint ahogy a promókép is mutatja, itt nem a vízállóság a lényeg, hanem a por elleni védelem, azoknak találták ki, aki esetleg olyan helyen dolgoznak, ahol nagyon sok a por, pl: fűrésztelep, fogtechnikai labor, stb...

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#28) Kalamona1


Kalamona1
tag

Én vettem egy sima szilikon tokot 2 ezer ft volt. De lehet hogy leváltom erre ha nem lesz horibilis árra. A szilikon toknál nehezn érzem a gombokat lehet hogy ennél nem lesz úgy.

Mindentől féltjük azt, akit szeretünk, mert végső értelemben talán a halálra vagyunk féltékenyek. (Márai Sándor)

(#29) Tim82


Tim82
nagyúr

Valami nem egészen kerek cikkírói oldalról az IP minősítéssel kapcsolatban.

Ld. ebben a cikkben (dr. Kind tollából):

A készülék mellé járó védőtok IP54 minősítésű védelmet nyújt. Az IP rövidítés az Ingress Protectional Rating szavakat takarja, a minősítés a folyadékokkal és porszerű anyagokkal szembeni ellenállást értékeli. Az első szám a porra vonatkozik, az ötös érték szerint a készülékházba nem juthat be olyan mennyiségű anyag, mely kárt tenne a működésben (itt a 6 a maximum). A második szám a folyadékokkal szembeni ellenállás mértékét mutatja be, a négyes pontszám alapján a telefonra fröccsenő folyékony anyagok nem tudják károsítani a készüléket (ezen a téren legfeljebb 7 pont adható).

Az Xperia Z Ultra tesztjében (Rusi tollából):

Ja, ezek a japán srácok még azzal bevisznek egy gyomrost, hogy az egész szerkezet IP58-as védettségű, tehát sem a por, sem a víz nem tesz benne kárt, utóbbinál 1 méteres mélységben legalább fél órát úsztathatjuk gond nélkül.

Aláhúzások az én tollamból. :))

Melyik információ téves? Eszerint ebben a cikkben lesz a hiba (elvileg).

Szerk.: látom, nem csak az én figyelmemet keltette fel. :) (Mentségemre, előbb olvastam a cikket és írtam meg a hsz.-t, mint futottam át érdemben a hozzászólásokat.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30) tjb007 válasza satz18 (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nokia CC-3061 név alatt kell keresni.
Nem egy új dolog ez amúgy, április óta lehet kapni, vagyis csak lehetett. Valamiért out of stock mindenhol, pedig májusban is dugig volt vele az eBay is, most meg egy darab se.

(#31) Sztif válasza tjb007 (#30) üzenetére


Sztif
aktív tag

Há mer a 620-hoz csomagolják már... :DDD

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#32) tjb007 válasza Sztif (#31) üzenetére


tjb007
nagyúr

És akkor ment a Nokia kommandó begyűjteni a viszonteladóknál a már kint lévő készleteket ? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.