Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Khelben


Khelben
nagyúr

"jótékony hatással léve"

Aztaq... :N Ilyet még a google fordító sem tud :D

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Remélem sikeres lesz, és akkor a MS talán nem lövi le.

(#3) Воланд


Воланд
titán

valoban rendbe kell tenni a wp-s kutyuk elnevezeset, mert kezd egy kicsit kusza lenni a dolog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) smkb


smkb
őstag

Ezt továbbra sem értem. A Win RT halott, MS nem fejleszti tovább. Előző hír szerint, emiatt az MS le is fogja lőni ezt a projektet, teljsen érthető módon. Nem is értem a Nokiát, mit akar ezzel a tabbal.

(#5) Воланд válasza smkb (#4) üzenetére


Воланд
titán

miota nem fejleszti az ms a windows rt-t? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) Blyan válasza Воланд (#5) üzenetére


Blyan
félisten

Ezt én sem értem, mert az előző hír, pont erről a Tabletről szól nem?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) spawn21


spawn21
veterán

Húh de szép kerek szám ;]

iPhone 13p

(#8) Peterson_ válasza Blyan (#6) üzenetére


Peterson_
addikt

Nekem is úgy rémlik.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#9) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

SD kártya? 32GB édeskevés, főleg a windóznak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10) HawerKing


HawerKing
őstag

Akkor csak kiadjak?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11) tjb007 válasza HawerKing (#10) üzenetére


tjb007
nagyúr

Miért, ki mondta, hogy nem ?

(#12) fffeco válasza Oppenheimer (#9) üzenetére


fffeco
tag

A felét elfejtheted Oppenheimer úr ha ilyet vásárolsz. Ez a tablet csak pötyögésre való, nem ám full HD-zni. :D

(#13) Lall válasza Oppenheimer (#9) üzenetére


Lall
veterán

Marad még 18-20GB. Mire nem elég? Tudom, feltenni 20 fullhd mkv-t.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#14) Воланд válasza tjb007 (#11) üzenetére


Воланд
titán

Eldar....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) vicze válasza Lall (#13) üzenetére


vicze
félisten

Egész pontosan 15GB marad...
Akkor már a 4-is elég nem? Sőt 1 vagy 0 is jó, sőt az a legjobb...
Tartalmat rakni egy tartalomfogyasztásra kitalált eszközre, nem is tudom, hogy gondolhatja ezt bárki komolyan.

(#16) Lall válasza vicze (#15) üzenetére


Lall
veterán

Tényleg gáz, hogy nem fér rá az 1Terrás külső vinyóm. Csak 100+ app a piactérről, mp3-ak, pár film, irodai dolgaim + még van 25GB skydrive tárhelyem. Nem is értem, hogy lehet így élni. :U

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#17) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Akkor most mégis lesz ilyen?

valami

(#18) Lall válasza Quasi_modo (#17) üzenetére


Lall
veterán

[link]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#19) Blyan válasza Lall (#16) üzenetére


Blyan
félisten

És akinek nincs 25 giga? :) Mert nem mindenkinek van ám. :)

A másik pedig, azért mert Neked elég, mert alacsony tömörítésű házivideós Bukkake partikat tárolsz tajta, másnak még lehet eltérő igénye. :DDD

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20) Quasi_modo válasza Lall (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

tudom. Szava hihető barátunk mondta.

valami

(#21) NGA válasza Blyan (#19) üzenetére


NGA
addikt

Az vesz +20 GB-ot évi 2500 Ft-ért. Ennyit megér szerintem.

(#22) Lall válasza Blyan (#19) üzenetére


Lall
veterán

Persze lehet más igénye és egy sd is jó lenne bele, hogy az asszony még véletlenül se kattincson rá a haverokkal felvett, GGG videódeókra, de ne ríjjunk már, hogy 16GB egy táblagépbe semmire nem használható. Akinek meg 7GB skydrive tárhelye van, az használjon 7-et. :P

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#23) Blyan válasza NGA (#21) üzenetére


Blyan
félisten

Vagy ugyanennyi pénzért vesz közel valós 32gigás (29) mást?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#24) tjb007 válasza Воланд (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem is tudtam, hogy ő már a Nokiánál és/vagy a Microsoftnál dolgozik ;]

(#25) vicze válasza Lall (#16) üzenetére


vicze
félisten

Igen ez a random válasz a tárhely problémákra mindig TÁROLD felhőben.
Ha Offline vagy dögölj meg... Értem én.

[ Szerkesztve ]

(#26) Peterson_ válasza NGA (#21) üzenetére


Peterson_
addikt

Mivel amúgy is csak egy kiegészítő eszköz lenne a pc, telefon mellett, nekem tuti elég lenne, de a felhőt ne akarja már senki sem rámerőltetni.
Hülye divat, hogy váltsuk le a valós, fizikai tárhelyet, mert mennyivel jobb már még plusz adatforgalmat is pocsékolni, ha hirtelen hozzá akarok férni valamimhez:N

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#27) virkir válasza NGA (#21) üzenetére


virkir
veterán

Hja... meg vesz mobilnetet havi sokezerért, hogy tudja is használni a pamacsot.
Meg ugye mintha az égbe lenne valamiféle fájlméret korlátozás is.
Meg kb cseszheted ha éppen olyan területre tévedsz ahol ratyi az LTE lefedettség.
Nyilván egyszerűbb a felsoroltakkal megoldani mint beletolni 32-64GB microSD-t vagy egy tisztességes belső tárhelyet.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28) NGA válasza virkir (#27) üzenetére


NGA
addikt

Igen, 2 giga a korlátozás.

Senkinek nem kötelező ezt megvenni, és senkinek nem kötelező használni. Ez egy lehetőség. Én szeretem. Pl remekül tudok szinkronizálni rajt az otthoni gépem, és a munkahelyi között. Valamint bárhol elérem ami rajt van. A fotóimat is itt tárolom.

És mivel van nálam egy ipad is napközben, ezért sok esetben praktikusabb, mint egy 32 gigás kártya.

(#29) Peterson_ válasza virkir (#27) üzenetére


Peterson_
addikt

LTE?
Magentáéknál sokhelyütt a 3G is luxus.
Blődség az egész.
Nekem pl Boxom van, 50GB, de kb fél éve abszolút nem használom.
Eleve a net miatt, de a korlátozások miatt is elegem lett belőle.
Ami nem olyan fontos, inkább legyen a PC-n, aztán otthon WiFi-n Airdroiddal átpakolom.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#30) Gabó75 válasza Khelben (#1) üzenetére


Gabó75
senior tag

Ez tényleg kemény mondat !:-)

(#31) Lall válasza vicze (#25) üzenetére


Lall
veterán

Most komolyan, a mai világban elég ritka, hogy olyan helyen vagy ahol nincs net. Táblagépet hol használsz? Otthon, irodában, nyaraláskor, talán kocsiban filmet nézni, netezni. Ahol nincs WiFi ott megosztom a telefonomról a netet. Elég életszerűtlen, hogy full offline legyél (szerintem).

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#32) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A jövő - de szerintem már a jelen is - tényleg a felhő, elég gáz lenne, ha egy új album letöltésekor fel kellene kopiznom tabletre és telefonra is, háromszorozva a fájlt vagy mindig azt nézném, hogy a keresett cucc éppen melyik eszközön van.

Nem a lényeg a fontos.

(#33) Peterson_ válasza Lall (#31) üzenetére


Peterson_
addikt

Pont ezaz, hogy szerinted.
Nincs is ezzel semmi baj, de pl amikor utazom haza Somogyba, kb 80-90%-ban nincs szélessáv, van ahol még lefedettség sem.
Pl a faluban sem, de még mellette a nagyobb város külső részein sem.
De pl Pest külső területein is totál hullámzó.
Netezésre így eleve nem tudom használni, akkor nézek egy filmet pl...ja, nem, mert streamingelni kéne:U
Opciónak jó a felhő, de meg ne mondjátok már, hogy képes leváltani a fizikai tárhelyet most 2013-ban, mert lepetézek.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34) Lall válasza Peterson_ (#33) üzenetére


Lall
veterán

Le ne petézz. :) Nézheted a filmed, mert mielőtt utazol feltöltöd azt az 5 filmet, amit nézni akarsz, arra elég a 16GB. Nem azt mondtam, hogy filmet is streamingről nézz, de pl. képeket, doksikat, zenének lehet ott tárolni, így nem foglalja a helyet a gépen és majdnem mindenhonnan eléred.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35) NGA válasza Lall (#34) üzenetére


NGA
addikt

Én pont ezeket tárolom ott. Pl a PDF magazinokat is, az 1977-1982 közötti PIF magazinokat, meg a kisfiam fotóit

(#36) smkb válasza Воланд (#5) üzenetére


smkb
őstag

Volt róla cikk, hogy az MS a Windows RT vonalat szépen kivezeti (mivel orbitális bukás, és totális érdektelenség övezi a vásárlók részéről), és az Android és IOS-hez hasonlóan a WP 8 utáni aktuális mobil platformot fogja a tabletjekre kiterjeszteni.

(#37) Воланд válasza smkb (#36) üzenetére


Воланд
titán

arrol is volt cikk, hogy nem jelenik meg a nokia tablagepe. meg meg sokminden masrol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) smkb válasza Воланд (#37) üzenetére


smkb
őstag

És mi indokolná az RT további fejlesztését, ha piaca nincs. Részesedése nulla, vásárlóerő nincs, gyártók mostanra mind kihátráltak mögüle (talán az Asus volt az utolsó, a Samsung már ha jól rémlik piacra sem dobta inkább a világ egy részén az érdektelenség miatt, és kikukázta ami maradt), mindenki próbál megszabadulni a maradék rt- tableteiktől, és senki nem épít a második generációra.

Vajon mely hírek a hihetőbbek? A fejlesztik tovább, vagy az összefűzik a tab és mobil platform OS-ét?

(#39) Воланд válasza smkb (#38) üzenetére


Воланд
titán

meg fogsz lepodni, de ugy nez ki, hogy nem a wp-bol lesz tablet os, hanem az rt-bol telefon os.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40) smkb válasza Воланд (#39) üzenetére


smkb
őstag

Ne már, akkor az MS megint eljátsza azt, amit a WP7-WP8-al, és most a WP8-tulajok szívnak egy új inkompatibilis kernellel? Végülis, mobilból adtak el többet, tényleg észszerű őket szivatni. Kíváncsi leszek erre. Bár az MS borzalmasan bénázása a mobil szegmensben már teljesen normális. Minden értelmes elemző totális bukást jelzett előre az RT-nek, és az RT-s Surface-nek is. Szépen be is jött. A WP7 is bukta volt, a 8 sem egy győzelmi menet. Na most akkor adna sz. nak egy újabb pofont? :)

(#41) Hegasus


Hegasus
senior tag

windows rt.... :N 218 ppi... :N
hát nem is tudom, ha 80ért adják akkor jó lesz, de mondjuk ha 140ért akkor jót fogok nevetni (meg a piac is)
inkább koncentráljanak a pureview-es androidra :DD

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#42) Воланд válasza smkb (#40) üzenetére


Воланд
titán

a wp8 egyebkent sem kapja meg a wp9-et. megkapja a 8.1-et, meg majd a kilencesbol egy par uj ficsort aztan csokolom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) Peterson_ válasza Lall (#34) üzenetére


Peterson_
addikt

A kulcsszó a majdnem.
Az én tapasztalataim szerint sajnos nagyon sokszor bele lehet futni.
Emellett persze neked is igazad van, mert jó ha van pluszként, de illene vagy becsületes méretű tárhellyel szerelni a kütyüt, vagy és/vagy meghagyni a bővítés lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#44) Genova1983


Genova1983
tag

Jól néz ki!
Én egy 7"-os WP8-as tabletet is szívesen látnék a Nokiától!

(#45) vicze válasza Lall (#31) üzenetére


vicze
félisten

Elárulom, hol nincs net. Külföld, repülő, és kb.BP-n kívül, ha utazok. Ez elég "élet" szerű?
Vagy mondjam, hogy a telóm mobil netjét osztva kemény 2nap alatt ledaráltam az 500-as keretemet, és akkor még vissza is fogtam magam? N10-en 30GB szabad van alapból és ezt elégnek érzem, de a 16 semmire nem elég.
Nem mindenki otthoni digitális képkeretnek veszi, ha már a mobilitás a fő előnye... Persze tudom, rosszul tartom, jó érvek...

(#46) Lall válasza vicze (#45) üzenetére


Lall
veterán

Éljen. Örülök, hogy 16GB semmire sem elég, de 30 mindenre.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#47) vicze válasza vicze (#45) üzenetére


vicze
félisten

Illetve ha a platform fejlődésének szempontját nézem, és hogy az értelmes 3D játékok bizony 1GB-nél kezdődnek, akkor mire is elég a 15GB?

Mindenre nem elég sőt, de nem volt nagyobb opció, ha tehetném 128GB+ lenne benne, csak hát Sony Z később jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#48) virkir válasza Peterson_ (#29) üzenetére


virkir
veterán

Nekem mondod?
Nagykölök vett mobilnetet. Nálunk megy jól mert itt ülünk a torony alatt meg hegytetőn.
Elmegy haza két utcányit és legszívesebben összetaposná olyan szar.
Mindez Budapest szélső kerületében.
Ennyit a csodás lefedettségről.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#49) Glenda válasza virkir (#48) üzenetére


Glenda
addikt

itt ülünk a torony alatt

Na ez mindent megmagyaráz.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#50) Ádám16


Ádám16
addikt

Remélem, hogy nem álltak le vele, bár szerintem biztosan nem. Inkább használnék egy csini Nokia tabletet ilyen SoC-cal, akár RT-vel is, mintsem bármelyik Droidos tabot. Talán a Sony Tablet Z-je közelíti meg a számomra használható, igényes kategóriát, de a többinél semmilyen "jó lenne" érzésem nincs.
Egyébként mi az akkora probléma az RT-vel, ami miatt nem veszik az emberek? Szerintem a lejáratók tesztek/kommentek miatt mindenkinek berögzült, hogy a rendszer alapjaiban szar. Az alkalmazásokban tényleg van hiány, ahol van még fejlődni, de amikor próbáltam, nekem nagyon kézre állt a rendszer, tetszenek az animációk, a felépítés, az UI...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.