Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beteg


beteg
őstag

semmi extra

Csak futni kell!

(#2) csabsz13


csabsz13
aktív tag

Ha most Win7 fut, jól működik minden, akkor érdemes lesz váltani? (otthoni PC, játékra, kis munkára + egy kisebb otthoni hálózat mediaplayerrel, wifi eszközökkel, okosTV-vel)
Sok helyen olvastam, hogy a 8-at nem ajánlották, de a 8.1 javítja majd a hibákat és akkor mindenkinek jó lesz :K

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#3) FrozenThrone válasza csabsz13 (#2) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Próbáld ki, hogy neked mi a jó azt senki nem tudja megmondani.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#4) sad_Vamp válasza FrozenThrone (#3) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ki a rák adna ki +pénzt a WMC-ért?! gyk. használhatatlan! (bár én már azt sem értem meg aki win-ért pénzt ad ki :D )

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#5) #06658560 válasza csabsz13 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van egy olyan mondás, hogy ami hiba működik, azt nem kell megjavítani.

(#6) Dani_kp válasza csabsz13 (#2) üzenetére


Dani_kp
őstag

"Ha most Win7 fut, jól működik minden, akkor érdemes lesz váltani?"

Ez itt a lényeg. Szvsz, ha most valami, ami jól fut és a Te szád íze szerint van beállítva minden és működik, akkor abszolút felesleges váltani.

Mint a win8 esetében is, úgy a 8.1-nél is szerintem célszerű várni jó pár hónapot, hogy "kiforrja" magát. Úgy se lesz elsőre tökéletes...

Én például a vista-t kihagytam és XP-ről váltottam Win7, akkor láttam már, hogy szükséges a váltás. De jelenleg semmi okok nem láttak arra, hogy nekem megérné váltani 7-ről 8.1-re, mivel számomra semmivel sem nyújt többet.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#7) beteg válasza csabsz13 (#2) üzenetére


beteg
őstag

én már a 8.1-et használom a cégnél pár napja. nem vagyok érte oda, de 3rd startmenüvel eddig apróbb hülyeségekkel, de elmegy.

Csak futni kell!

(#8) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jó arcok, hogy nem változtatnak az árán.
Dani_kp - Mint a win8 esetében is, úgy a 8.1-nél is szerintem célszerű várni jó pár hónapot, hogy "kiforrja" magát. Úgy se lesz elsőre tökéletes... - Ezzel hadd ne értsek egyet. Majd egy év elteltével jelenik meg a 8.1. Gondolod ez nem elég idő arra, hogy a 8 hibáit/hiányosságait és "minden" apróságot javítsanak és pótoljanak, azaz kiforrjon a rendszer? Szerintem nagyon is elég.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#9) WinPho


WinPho
senior tag

És akik torrenteztek? ;]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#11) Petyyyyy válasza WinPho (#10) üzenetére


Petyyyyy
addikt

So what? Merek fogadni egy tízesben (10 Ft :D ), hogy aki használja majd, nem fog nyavalyogni a kiforratlanság miatt. Azért MS-nél sem szendvicskészítők dolgoznak.
Öt percen belül használj szerkesztés gombot.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12) King Unique válasza csabsz13 (#2) üzenetére


King Unique
titán

Legjobb a multiboot, win7 és másik partícióra tiszta telepítésből win8/8.1, csak ugye ahhoz meg kéne venni...ha ez ok így, akkor ez a tuti :K
Mert sokan sokan ugattak itt start menü hiánya (8.1-ben van start gomb, azon jobb klikk---> elérsz szint mindent), új metro felület miatt (ugyanúgy megmaradt desktop is), ha win7-el meg vagy elégedve, nem feltétlen muszáj váltani :N , 2020-ig megmarad annak supportja.

(#11) Petyyyyy : így van :C , elég kiforott ez már , lényegében felfogható akár egy win8 SP1-nek is, csak így jobban hangzott és még + pénzt is keresnek vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#13) asturel


asturel
őstag

Akkor clean install-al nem tudom felrakni a 8.1-et, ha van eredeti 8.0-am?

(#14) King Unique válasza asturel (#13) üzenetére


King Unique
titán

Lehet úgy nem fogadja el 8-as kulcsát, elvileg csak így lehet .[link]

(#15) Mans20 válasza King Unique (#12) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam a 8.1 core-ba vannak még hibák,megnyitok egy zenei fájlt vagy képet,és csak tölt,ki x-elem,és eltűnik az asztal egy pillanatra,gépet meg ha kikapcsolom akkor csak a monitort zárja le,a rendszert nem,remélem a javítások megoldják.

(#16) Dani_kp válasza Petyyyyy (#8) üzenetére


Dani_kp
őstag

De nyilván elég idő, de én azért most is olvasgattam, hogy a win 8.1-el volt problémája (játék telepítéssel kapcsolatos geb@sz), szóval azért még közel sem tökéletes. Én olyan 95%-ra tippelnék...és 100%-os soha nem lesz a rendszer, mivel mindig van valami kisebb-nagyobb probléma, amit ugye frissítéssel "orvosolnak".

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#17) WinPho válasza Petyyyyy (#11) üzenetére


WinPho
senior tag

Csak saját és az évek tapasztalata, szeretem a MS-t de ezt a hibáját ismerem. :)

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#18) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

ez fog már olyat tudni, hogy egy futó program mondjuk az ablak 2/3-át foglalja el és a maradék 1/3-on pedig az élő csempéket lássam? (Pl időjárás, levelek, tőzsde, hírek, etc.)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#19) Petyyyyy válasza asturel (#13) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szerintem de igen. W8 install és rögvest updatelteted, így 8.1-hez jutsz még mielőtt belakod.
(#16) Dani_kp - Játéktelepítésnél nem feltétlenül az OS a hibás, jusson eszembe a mai GTA V-ről szóló cikk pl. 100%-os OS meg sosem lesz, ez nem kérdéses. A 95% is elég, átlag user úgysem éri el a küszöböt.
(#17) WinPho - Akkor majd meglátjuk. Áll a fogadás. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#21) zbory


zbory
tag

8.1 release preview-ről lehet a végleges 8.1-re frissíteni?

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#22) King Unique válasza Mans20 (#15) üzenetére


King Unique
titán

Lehet , nem akarok én okoskodni, biztos így van :R , én csak Perview-val játszadoztam eddig, de olyan nagy bugot nem tapasztaltam, max, h comodo is-ben nem ment virtual kiosk, de majd véglegesnél letesztelem. Holnap már fent is lesz dreamsparkon. :K .

(#21) zbory: úgy tudom :N

[ Szerkesztve ]

(#23) Alastair' válasza zbory (#21) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem.

beteg: telepítéskor nem.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#24) beteg


beteg
őstag

8.1 nem fogad el 8-as kulcsot

Csak futni kell!

(#25) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Tehát aki w8-al rendelkezik, annak annyi az egész procedúra mintha egy szimpla szervizcsomagot telepítene egy korábbi oprendszernél?

(#26) beteg válasza KISDUCK (#25) üzenetére


beteg
őstag

igen

Csak futni kell!

(#27) tDr1v3r válasza csabsz13 (#2) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Érdemes... de szerintem már most is, én ~2 hete vezényeltem le a váltást a 8-asra, Start8 és AeroGlass + RP téma mellett tökéletes. :K

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#28) vlevi


vlevi
nagyúr

Asszem ilyen arak mellett nem sokan lesznek, akik win7-rol mar valtani fognak 8.1-re.
Olyan hatalmas valtozas nincs a 8-hoz kepest, emiatt azt hiszem, az, aki nem hasznalta ki a 7-8 valtaskor az olcso valtas lehetosegert, az most nem fog 100-200€-t fizetni erte.

(#29) #97716736


#97716736
törölt tag

Most teszem fel a kérdést, hogy játékhoz használom legtöbbet a gépet, jelenleg Win7 Ultimate van a gépen.
Érdemes lesz-e Win 8.1-re váltani a Win7-ről?
Játékban hoz-e gyorsulást, vagy maga a rendszer lesz-e gyorsabb tőle? ha minimálisan is, akkor már megérné a váltást :))

(#30) kekegsm válasza #97716736 (#29) üzenetére


kekegsm
őstag

Neked szerintem nem érdemes, ha már megvetted a méregdrága win7ultimate-t, hogy most ismét kiadj egy csomó pénzt új oprendszerre.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#31) #97716736 válasza kekegsm (#30) üzenetére


#97716736
törölt tag

Külsőre tetszik a Win 8.1, meg sok jót hallok róla csak hát még nagyon friss. Win 8-ról mondanak sok jót, meg rosszat, aztán így nehéz a döntés. Mert ha maga a rendszert begyorsítaná, az nem lenne rossz.

(#32) Alastair' válasza #97716736 (#29) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én most cseréltem le a win 7 prot, ma telepítettem a 8.1-et. A sima 8 is volt fent, de nem győzött meg, a 7 mindig visszament.
A játékok most jönnek, kiderül van-e valami eltérés. Mivel DX11.2-es Radeonnal rendelkezem, nVidia gazdáknak nincs értelme váltani, mert a 700-as sorozat is csak a sima DX11-et támogatja, de gondolom egy kicsit várni kell még, amíg a 11.2-es api beérik. :K
8.1 használóknak Radeon 7000-es széria előnyben.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#33) #97716736 válasza Alastair' (#32) üzenetére


#97716736
törölt tag

Na majd akkor meglátjuk a későbbiekben, marad-e a Win7. Bár az igaz hogy AMD-sek 7xxx szériától felfele, meg majd amik jönnek ki nextgen kártyák, előnyben lesznek a DX11.2 miatt, de kérdés hogy lesz-e ami használni is fogja.
Úgyhogy várni kell még rá :))

(#34) csakegyjoci


csakegyjoci
tag

Samsung laptopom van,jogtiszta windows 8 volt rajta gyárilag és az is van. Nem tudom mire számíthatok mikor jön a frissítés és milyen formában?

(#35) Dani_kp válasza #97716736 (#31) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ha "csak" a rendszergyorsítás a fő szempont, akkor vegyél egy SSD-t. Amúgy meg nincs értelme.

https://ingatlan.com/33821564

(#36) Alastair' válasza #97716736 (#33) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Esélyes, hogy lesz, mert az új Xbox is az MS-é. Mi kell még több?

Alister from Hell

(#37) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#18) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezt rossz helyen kérdeztem?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38) #97716736 válasza Dani_kp (#35) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hát tudom, csak majd később szeretnék venni, egyenlőre nem. De akkor úgy néz ki maradok a 7-nél :)

(#39) ng0ofy válasza CharlieDrop (#18) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

PreViewban nem volt ilyen és elvileg ilyet egyelőre nem fog tudni. Pedig hasznos lenne. Ha sok visszajelzés érkezik, amiben ezt kerik, biztos lesz foganatja idővel. Csak nem itt kell kérdezni és kérni, hanem az MS-nél (:

(#40) beteg válasza ng0ofy (#39) üzenetére


beteg
őstag

szerintem nem egy fizetett ms kommentelő van itt is. majd jelentik.

Csak futni kell!

(#41) CharlieDrop válasza ng0ofy (#39) üzenetére


CharlieDrop
veterán

oké, köszi, akkor egyelőre nem izgalmas a téma :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42) Воланд válasza csakegyjoci (#34) üzenetére


Воланд
titán

oktober 17, store-bol lehet majd frissiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) Seangaijin válasza #97716736 (#29) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Játékoknál elég sok FPS-t hozt és simábban is futnak. Nekem a BF3-nál is és aGTA nál is elég észrevehető különbség volt. CSak ajánlani tudom.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#44) dragon1993 válasza Alastair' (#36) üzenetére


dragon1993
őstag

Azért ne vedd 100%-ra.
A konzolokban APU van az IGP és a CPU ugyan azt a memóriát használja.
Ez azért nem kis előny, én attól félek (6950 tulajként) ,hogy csúnyán vissza fog ütni a nextgen.
Mindent beoptimalizálnak APU-ra az meg portolhatatlan lesz a PC-ra a CPU+dVGA páros miatt.

[ Szerkesztve ]

(#45) #97716736 válasza Seangaijin (#43) üzenetére


#97716736
törölt tag

Köszi az infódat :K

(#46) Male válasza sad_Vamp (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Én kifejezetten elégedett voltam vele... Semmi extrát nem tud, ellenben stabilan működik és jó a képminősége... 10 dollárt simán megér. Sajnos Win7 alatt DVB-C -t nem kezel, így már nem tudom használni. Azóta csak szívok a "jobbnál jobb" TV-néző programokkal. Végül most VLC-vel nézem... ezzel a kép jó, csak nem tud normálisan rögzíteni, pláne nem miközben nézem.

(#47) asturel


asturel
őstag

Es tenyleg toltheto mar msdnaa-rol :)

(#48) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

En ma vertem bele egy hp p.g6 2230sh notiba.
Egybol nem kellett hibat szimulalnia, mert utana tenyleg elojott az a betegsege.
Most w8 kompatibilitasi hiba volt vagy valami driver nyugje azt nem tudom.
De de meguntam.
Ki sem lehetett irtani azt a szrt rola mert w7 hez nem volt 1 driver sem.
Se bill se TP se halozat semmi nem mukodott w7 alol. Csak a jooo kis w8.
Irtam a hp-nak is amire bzi sablonszoveget kaptam. Irtam oda is ahol vettem valasz sem jott. iP.edig nem holmi sufni bolt.
No mindegy. Soha tobbe HP es w8

Elt 8 honapot

W8.1et is kenhetik a hajukra ha az is olyan mint amilyen ez a 8.

(#49) BiP válasza tDr1v3r (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

(#21) zbory: Lehet, de el fog veszni minden telepítésed.

(#27) tDr1v3r: 8.1-re az Aeroglass még nem tökéletes.

(#37) CharlieDrop
Elvileg kéne, nem tudom, tényleg megy-e benne.
http://blog.laptopmag.com/use-split-screen-mode-windows-81

(#50) csabsz13 válasza Seangaijin (#43) üzenetére


csabsz13
aktív tag

helló,

erről lehet találni akár teszteket is?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.