Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

"A maradék fele viszont még válaszlevélre sem méltat. Miért? :F"
Na ez sztem gyalogság, tényleg legalább annyit megérdemel, hogy "nyald meg a cipőm".
Biztos nagyon zavaró, ha tudják rólad, hogy valamiben jó vagy, és segítséget kérnek, de ha tudod a választ legalább annyit írj:
"Ebbe a fórumba tedd fel újra a kérdést és ott válaszolok, hogy más is megtalálja, legközelebb a fórumban kérdezz kérlek."
Ez sztem egyáltalán nem nagy cucc. :U

(#2) cucka válasza D1Rect (#1) üzenetére


cucka
addikt

A maradék fele viszont még válaszlevélre sem méltat. Miért?
Mert nem érzik magukat ingyenes ügyfélszolgálatnak.

Egy dolog a fórum, ahol nem csak egy ember válaszolgat, hanem több ember beszélget, megosztják egymással tapasztalataikat. Ha a fórumban válaszol valaki a kérdésedre, akkor azt általában nem azért teszi, mert annyira marhára érdekli a te problémád, hanem mert fórumozni jó dolog.

Bevallom, a priviben feltett kérdésekre általában én sem válaszolok. Egy kivétel van, ha tényleg érdekesnek találom a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#3) D1Rect válasza cucka (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha valakinek van 1 problémája és te 2 sorban megtudnád válaszolni nem teszed?

(#4) cucka válasza D1Rect (#3) üzenetére


cucka
addikt

De, azért nem vagyok annyira gyökér, de jellemzően nem 2 soros kérdéseket kaptam eddig priviben.

(#5) whiz válasza cucka (#2) üzenetére


whiz
aktív tag

Ha én bizalommal fordulok valakihez, és normálisan megkérdezek tőle valamit (és nem olyasmit, amiről tudom, hogy ez egy atom durva bonyolult, időigényes kifejtendő dolog), akkor szerintem annyit minimum megérdemlek, hogy - ha érdemi választ nem is kapok - legalább annyit írjon, hogy "bocs nem érek rá". Nyilván nem arról van szó, hogy valakit folyamatosan a problémámmal nyaggatok, így nem tudom megérteni, hogy ennyire sem méltat.
Tőlem is kérdeztek már sok félét, sose utasítottam el annyival az illetőt, hogy még csak nem is válaszoltam. Volt olyan, hogy olyasmire kért valaki, amire se időm, se lehetőségem nem nagyon volt, mégis legalább két sorban ezt leírtam neki. Ha ebből nem ért valaki, akkor jogos az ignore, de egyébként szvsz jó nagy tahóság (mer' akkor legalább írja ki adatlapra, vagy mit tudom én, hogy ő bizony senkinek se válaszol).

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#6) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Meg kiírják, hogy "nincs segítségnyújtás privátban, használd a megfelelő topicot", hogy ezzel is éreztessék, hogy mekkora májerek. Szánalmas.

(#7) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bizony egy nagy közösségben van sok jó ember, és bizony van rossz is. Annyira ne ártsd bele magad, van aki személyes sértésnek veszi, hogy privátban "zaklatják" őt. Ebben azt nem értem hogy ha regisztrál ebbe a fórumba, akkor egyúttal vállalja azt is, hogy bárki megkeresheti őt a jobb felső sarokban lévő privát funkcióval. Ami sztem nem nagy cucc, mégis kritikusan fogják fel a dolgot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) whiz válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


whiz
aktív tag

De akkor legalább tudom, hogy eleve felesleges próbálkozni. Nem érdekel engem az, ha valakinek nagy az arca, de a tahóság az más tészta... :(((

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#9) whiz válasza cucka (#2) üzenetére


whiz
aktív tag

"Ha a fórumban válaszol valaki a kérdésedre, akkor azt általában nem azért teszi, mert annyira marhára érdekli a te problémád, hanem mert fórumozni jó dolog."

Most figyelek csak, elsiklottam egy igencsak fontos mondat felett. Szerintem pontosan azért fórumozunk, hogy segítsük egymást; a különböző szakmai topicok éppen ezért vannak jelen. Különben mit írnának az emberek? Leírná mindenki, hogy milyen mocskosul májer, és a többiek körbetapsikolják? Egymás kölcsönös segítésével alakul ki a jó közösség, és nem azért, mert arról beszélgetünk, hogy milyen jó is fórumozni... :F

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#10) Thrawn válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


Thrawn
félisten

1. :DDD

2. :W

3. El vagy tévedve. Nem kicsit :U

4. Egy bajom van a privátban való segítségkéréssel, hogy nem marad nyoma. Ha valakinek problémája van akkor keressen egy neki megfelelő topikot és vezesse fel mi a gond. Előbb-utóbb valaki segíteni fog. Ha esetleg meg akarja sürgetni, akkor keressen fel egy szakit privátban és linkelje be neki a topikba írt hozzászólását. Ennek az az egy nagyszerű előnye van, hogy ha valaki hasonló problémával küzd, ott lesz a topikban a megoldás. Nem is olyan bonyolult, ugye?
Tudom, ennél jóval egyszerűbb leszánalmasozni meg lemájerezni itt bárkit, de ezek után az égvilágon senkitől ne várd el, hogy valaha is segítsen neked.

5. Akinél kint van az a bizonyos aláírás, nos, tökéletesen megértem őket...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) whiz válasza Thrawn (#10) üzenetére


whiz
aktív tag

"Ha esetleg meg akarja sürgetni, akkor keressen fel egy szakit privátban és linkelje be neki a topikba írt hozzászólását."

Én pont ezt tettem. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#12) Thrawn válasza whiz (#11) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez még nem garancia semmire.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) Jhonny06 válasza Thrawn (#10) üzenetére


Jhonny06
veterán

Még szerencse, hogy nem szorulok rá az ilyenek segítségére, akkor már inkább megoldom magam.

(#14) whiz válasza Thrawn (#12) üzenetére


whiz
aktív tag

Tudom... a bejegyzés is ezt mutatja...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#15) cucka válasza whiz (#9) üzenetére


cucka
addikt

Figyelj, elárulok egy titkot. Senki nem csak azért jár erre a fórumra, hogy neked segítsen. A fórum célja a beszélgetés és az eszmecsere, nem pedig a kevésbé felkészült felhasználók segítése, nem gyorssegély szolgálat vagy ingyenes fejtágító szolgáltatás. Próbálj ezzel együtt élni.

Például én többek közt a php topikban szoktam válaszolgatni. Ott a kérdések jó része olyan, amire tudnék ugye válaszolni, de
a) Már ezerszer megválaszolták
b) A helyes válasz az lenne, hogy tanuljon meg programozni és meg fogja tudni oldani a feladatot
c) Írjam meg helyette a beadandóját/munkahelyi feladatát. Nem írom.
Igen, ezen kívül vannak értelmes kérdések és értelmes eszmecsere, amiből én is tanulok, de attól, mert látogatom a topikot és véletlenül pont értek a témához, még nem kívánok ingyenes gyorssegély szolgálatként funkcionálni.

(#16) whiz válasza cucka (#15) üzenetére


whiz
aktív tag

"Senki nem csak azért jár erre a fórumra, hogy neked segítsen"
Hanem azért, hogy kiforgassa a szavaimat? Egyébként a tahóságon ez sem változtat.

"A fórum célja a beszélgetés és az eszmecsere, nem pedig a kevésbé felkészült felhasználók segítése"
Magyarul saját magadnak mondtál ellent egy mondatban, hiszen ezzel együtt, aki beleolvas, sokat tanulhat is, tehát ez neki effektíve segítség.
De igazad van, kövezzünk meg mindenkit, aki kérdezni mer.

Az a-b-c pontjaidnak nem tudom mi köze a bejegyzésemhez, vagy akár ahhoz, amit fentebbi hsz-ben írtam.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#17) Thunderzolee válasza cucka (#15) üzenetére

"c) Írjam meg helyette a beadandóját/munkahelyi feladatát." :Y

Ilyen tényleg van? ...ppppppffffffffff.. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) whiz válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


whiz
aktív tag

Biztos van néhány ilyen eset, csak ennek már semmi köze nincs ahhoz, amit én felhoztam. AZ "xy kérdések" topicok lényege éppen egymás segítése. Normális keretek közt persze. Utálom, ha valaki baromságot magyaráz bele abba, amit írok.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

A kedvencem:
"Dehüje vagy, ezt már 100x megválaszoltuk, keresd meg a topikban"
Nem egyszerűbb belinkelni a keresett hozzászólást? :U

(#20) Jhonny06 válasza cucka (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Akkor te biztos nem fogtad fel a fórumozás lényegét. Sajnállak picit.

(#21) whiz válasza D1Rect (#19) üzenetére


whiz
aktív tag

Ezzel nem teljesen értek egyet, mert ha valaki megtalálja az adott topicot, akkor tényleg elvárható, hogy keressen, és ne a fórumtagok kotorják elő neki a hsz-ek közül - ellenben annyit írni (lehülyézés nélkül), hogy erről már volt szó, nézzen utána jobban az illető, nem nagy dolog. Ha időm engedi, én be is linkelném.
Szerencsére elég sokan a fórumon rajtam kívül is így gondolják, így valóban jól érezhetjük magunkat itt. És nem kell hozzá tanfolyamra elmenni, csak mert egy-két műmájer itt megsértődik azon, ha kérdést mernek feltenni közvetlenül neki... :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#22) D1Rect válasza whiz (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Most őszintén, mi az egyszerűbb, leírni neki, hogy keresse ki, vagy beírni a megfelelő szót a keresőbe és linkelni?

(#23) whiz válasza D1Rect (#22) üzenetére


whiz
aktív tag

De ugyanezt ő is megteheti. Adott esetben nem biztos, hogy én azzal vackolnék, hogy kikeressem neki a pont megfelelő hsz-t, amikor már volt róla szó mondjuk 5x a topicban. Ilyenkor egyszerűbb beírni, hogy keress (mondjuk nem értem sokaknál ez miért nem alapértelmezett kezdés egy topicban), mert tuti volt már valahol. Ha neki annyira kell, akkor fáradhat ennyit magáért.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#24) talmida


talmida
Közösségépítő

Fura ez az internetes világ. :(( Szerintem ne vedd zokon, ha valaki visszautasító. ;) Nem vagyunk egyformák. Biztos lesz olyan valaki is, aki nem csak tud, de akar is segíteni. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#25) whiz válasza talmida (#24) üzenetére


whiz
aktív tag

Ha visszautasít, az nem érdekel. Így jártam. El tudom fogadni a vereséget is csendben, szóval a probléma nem ez. Ha nem is válaszol valaki, akkor az már nem visszautasítás, hanem a másik semmibe vétele. Mindamellett meg vártam, hogy most akkor vajon mi van... fog valamikor válaszolni? Talán csak nem vette észre, hogy írtam? Vagy épp nincs elég ideje?
És ezzel elmegy néhány nap, az illető meg jó eséllyel magasról leszarta az egészet, és már rég elfelejtette (utólag pedig biztos vagyok benne). Megtehetett volna annyit, amit már fentebb leírtam párszor. Ez se fáradságba nem került volna neki, se semmibe, mégis legalább úgy érezhettem volna, hogy emberszámba vagyok véve. Túl lehet (és kell is) lépni az ilyenen, de akkor is bunkóság.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#26) talmida válasza whiz (#25) üzenetére


talmida
Közösségépítő

igen, az... :((

Arra gondolj, hogy vannak nagyon elfoglalt emberek is, és sokan közülük azért olyan arrogánsak, mert vagy a családjukban, vagy a munkahelyükön van valami gubanc... Általában az emberek hanyagolni szoktak mindent, ha valami válság közepén vannak. ..olyankor semmivel, senkivel sem törődnek, ezért ne is vedd soha személyes sértésnek, ha valaki nem válaszol. ;)

Hű, most jut eszembe, én sem válaszoltam a privátra :B :W :DDD

meg látod, az is előfordulhat, hogy csak feledékenyek :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.