Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Pocketbook, amit még javasolni tudok. Ár / érték arányban az egyik legjobb gyártó.

(#2) kuntics


kuntics
tag

Nem vagyok nagy könyvfogyasztó,de én pl ebookkal kezdtem és mostanában kezdtem rendes könyveket venni.Mondjuk az is közrejátszik,hogy albiban elég üresek voltak a polcok,valamivel meg kell tölteni,arra meg nem jó az ebook.

Szüleim elég sokat olvasnak,apám simán átállt digitálisra,anyám viszont nem hajlandó. Van is otthon egy kisebb könyvtár :)

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Ja, kindle 3 nagyon jó vétel volt 2x is. :) Xiaomi fogkefe a másik. Brutál jól tisztít.

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Én sosem értettem az ebbok vs könyv vitát. Mindkettőt imádom. Mindig is imádtam mindkettőt.

(#5) Trade88 válasza ncc1701 (#3) üzenetére


Trade88
tag

Egy linket tudnál dobni arról a fogkefèről? :)

(#6) ncc1701 válasza Trade88 (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt volt a szomszéd oldalon a tesztje. :)

(#7) UnA válasza refrigerator (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Több év Kobo után, amikor az megadta magát, egy Lifebookot vettem - ezt azóta is nagyon szeretem, egy kicsit nagyobb, mint a Kindle vagy a Kobo, de nem annyira behatároltak a szoftveres lehetőségek.

(#8) weiss válasza UnA (#7) üzenetére


weiss
addikt

Az miaz? Nekem Lifebookra nem ad a gugli semmi ekönyv olvasót.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9) UnA válasza weiss (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Talán még nagyon reggel volt, és nem figyeltem eléggé a gépelésre :) de Likebook Marsról van szó: [link]

(#10) weiss válasza UnA (#9) üzenetére


weiss
addikt

Mondanám, hogy kell egy, de szép ára van.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11) UnA válasza weiss (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Igazából a Kindle és Kobo könyvolvasó alapmodellek vannak nyomott áron, hogy utána vásároljál a saját könyvesboltjukban – de magyarként ez nem annyira segítség. Persze lehet mondani, hogy mindenki olvasson angol nyelven ;) de nekem a munkanapok után ehhez már általában nincs sok kedvem. Novella és cikkek még oké, de regény már nem annyira.

(#12) vhw válasza UnA (#7) üzenetére


vhw
addikt

Mi határolja be szoftveresen mondjuk egy Kobo olvasót?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#13) UnA válasza vhw (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

A Kobo egy zárt rendszer (ugyanúgy mint a Kindle is), ezzel szemben vannak az androidos eszközök e-ink kijelzővel, szinte végtelen szoftveres lehetőségekkel. Persze túl sok alkalmazást nem jó telepíteni rá, mert az többet fogyaszthat, de ez nekem még mindig többet ér így.

(#14) vhw válasza UnA (#13) üzenetére


vhw
addikt

Kifejezetten olvasáshoz kapcsolódó alkalmazásokról van szó?
Nem tudom; szótár, jegyzet, bármi? Vagy teljesen függetlenek? Mert így ez nem igazán hátrány, ha céleszközként venné az ember.
(épp vásárláson gondolkodom, csak ezért érdeklődöm)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15) UnA válasza vhw (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem főleg olyan alkalmazások vannak rajta, amik a könyvolvasó funkciót egészítik ki:
- Eboox (a saját ebook reader helyett)
- Feedly
- Pocket
- Merriam-Webster (szótár)
- Kiwix / Wikipedia
- Google Drive Sync (a könyvekhez)

Nem szigorúan olvasáshoz:
- Google Services (alapból nincs bekapcsolva)
- Firefox
- Greenify (takarékosabb működéshez)

(#16) GreatL


GreatL
őstag

10 év után Kindle 4-ről váltottam Pocketbook Inkpad 3 Pro-ra. A kijelző (mivel alapvetően egyféle létezik) tökéletes viszont egy KOreadert megpróbálok felizzadni rá.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#17) UnA válasza GreatL (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

A KOReader mennyiben jobb? Eddig még nem próbáltam, de azért kíváncsi vagyok.

(#18) GreatL válasza UnA (#17) üzenetére


GreatL
őstag

Én sem próbáltam de nem veszíthetek vele sokat. Ha a Kindle > Duokanból indulok ki akkor van remény jelentős javulásra.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#19) UnA válasza GreatL (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

Tegnap este beizzítottam az eszközön a KOreadert, és eddig ez a legjobb könyvolvasó alkalmazás. Köszi a tippet. :)

(#20) GreatL válasza UnA (#19) üzenetére


GreatL
őstag

Feldobtam most én is. Helyes volt az előfeltételezés, lemossa a gyári Pocketbook-hülyeséget. Szégyen!

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.