Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-28 11:23:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) szoszo1973 válasza djtom1981 (#550) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

És milyen a letöltés?

Az a fázis amelyik ráz is!

(#552) bubbanto válasza szoszo1973 (#548) üzenetére


bubbanto
csendes tag

Sziasztok!

Visszaolvasva látjátok , hogy én is felvetettem ezt a problémát és már tényleg kipróbáltam sok mindent, a hét végére kölcsön kaptam egy zsír új készüléket, majd kipróbáltam az eredeti progival, majd frissítettem a gyárival és a lassuló letöltés mind a két esetben jelentkezett(érdekes momentum, hogy az eredeti készülékem jobban teljesített mint ez az új, mind jel erősségben mint letöltésben), plusz még gy új N-es routert is beüzemeltem, de semmi javulás. Szerintem itt hardveres (gyártástechnológiai hiányosság?) probléma lehet, azok függvényében, hogy nem mindenkinél jelentkezik ez a probléma. Egy dc modellt is teszteltem a hét végén az tökéletesen működött mindenhol.

(#553) djtom1981 válasza szoszo1973 (#551) üzenetére


djtom1981
tag

Tökéletes, soha nem volt gondom vele, igaz akkor sem vettem észre, amikor 1 napig CM10 volt rajta, bár akkor nem kapott Speedtest-et.
A net 8/3 Mbit-es, az asztali (kábellel) és a noti is (wifivel) ennyit tud, ugyh nálam rendben minden.
Router: NETGEAR WNR612v2; minden alapon van rajta (csak login, SSID, password lett beírva).

ASUS fx505dt-al087; iPad Air 2; Xiaomi Mi A3

(#554) z123456789 válasza szoszo1973 (#548) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem is jó a letöltés.Még torrentezek is vele.Szintén gyári rom.

(#540) kelzsoca
És azt miből derítem ki hogy ami a wayteq oldalán van az melyik, mikori kiadás? :F

[ Szerkesztve ]

(#555) szoszo1973 válasza z123456789 (#554) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat.
Visszarakom a gyári romot és kipróbálom.
Ha nem jó akkor visszacseréltetem (3napon belül vagyok ma 14:00 óráig)

Kiváncsi vagyok mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Az a fázis amelyik ráz is!

(#556) vass17


vass17
tag

Én ugyan nem szoktam letölteni vele, de így hallásra elég egyértelműnek tűnik a wifi "probléma": nem lehet, hogy a processzor beállítások miatt jelentkezik? Gondolom egy idő után takarékra veszi magát, így lassul a letöltési sebesség is.

Csak egy példát mondjak, én még az elején tapasztaltam HD Youtube videók esetében, hogy elindítom, jól fut, miután viszont eltűnt a youtube program eszköztára és csak a videó futott, már előjött egy minimális akadozás (főleg hangban), ahogy megérintettem ezután a kijelzőt, hogy megint előjöjjön a lejátszási menü, megint tökéletesen futott. Ott is egyértelmű tűnik, hogy visszavett a processzorból, amikor csak a videó maradt.

(#557) kelzsoca válasza z123456789 (#554) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jelenleg egy frissítés van csak: [link]

Ez az a verzió, amiről a képet mutattad. :)
************************************************

A wifi-vel küzdőknek:

Kezdésnek érdemes lenne a csatornakiosztást változtatni (manuális-auto)
Továbbá, ha valaki úgy próbálja védeni a hálózatát, hogy elrejti az SSID-t, azt is nyugodtan el lehet felejteni, egy picit járatosabb hacker 2 perc alatt visszafejti, viszont a rejtett SSID-vel romlik a hálózat minősége, esetleges lassulások előfordulhatnak.

Wi-fi Mythbuster: Do NOT hide your SSID

Illetve érdemes a titkosításon is állítani, meg kell nézni, hogy másféle védelemmel is vannak -e ilyen gondok, esetleg ideiglenesen teljesen levenni a titkosítást, vagy MAC szűrést alkalmazni a készüléken.

ui: én is MAC szűrést használok, bár ez is, mint minden más "törhető" de a környezetemben nincsenek olyan emberek, akik ezt ki akarnák-ki tudnák használni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#558) engé válasza kelzsoca (#557) üzenetére


engé
tag

Nálam kiméri a netet rendesen. Még talán jobban is mint a gyári ICS-sel. Jelszavas wifim van, mellette MAC filtering.

(#559) szoszo1973 válasza kelzsoca (#557) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Érdekes a dolog. Ha az ssid-t kikapcsolom akkor nincs wifi. Ha leveszem a titkosítást akkor működik rendesen, de ha ráteszem a mac-adress szűrést akkor megint belassul.
Lehet hogy egyes router típusokat nem kedvel a tab?

Visszavonom az előzőeket. Már nem megy sehogy.
Egyébként visszaraktam a gyári ICS-t és azzal sem jó.
Elszomorodtam egy kicsit.

Az a fázis amelyik ráz is!

(#560) kelzsoca válasza szoszo1973 (#559) üzenetére


kelzsoca
félisten

Felrakhatnád a CM romot próbaképpen, és mellé még írd le pontosan milyen routered van.

https://vertigostore.eu

(#561) Sify válasza szoszo1973 (#559) üzenetére


Sify
senior tag

Nekem tegnapig gyári volt fent a gépemen de azzal is lassú volt a net. Felraktam este a 10-es verziot otthon lassú, most bent a cégnél meg működik rendesen. Úgyhogy nem igazán értem. Viszont a play-ből full sebességgel töltök le. Talány az egész.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#562) kelzsoca válasza Sify (#561) üzenetére


kelzsoca
félisten

Felraktam este a 10-es verziot otthon lassú, most bent a cégnél meg működik rendesen.

Ez igazából ki is zárja a hardveres-szoftveres hibát a gép felől, jó lenne tudni, hogy a cégnél milyen hálózat van kiépítve.

https://vertigostore.eu

(#563) engé válasza kelzsoca (#557) üzenetére


engé
tag

Amúgy a CM 10.1-nél megoldható az valahogy, hogy ne melegedjen annyira a készülék? Nálam ez egy ilyen rigolya, meg eléggé hevül egy mezei böngészéstől is. Olyan mintha valami izmos játékkal játszanék, pedig csak egy-két komolyabb webtartalmat böngészek. A gyári ICS nem melegedett ennyire, hasonló "terhelés" alatt (oké, nem összehasonlítható a JB-nel).

Annyira megtetszett a Ti rendszeretek, nem akarok gyárira visszaállni. :)

(Amúgy CM 10 alatt, ha úgy állítom be a wifi-t, hogy alvó módban kapcsoljon ki, akkor valóban kikapcsol? Mert közben hallom hogy pittyegnek a Facebook üzenetek, de az indikátor szerint sincs wifi :D)

(#564) vass17 válasza engé (#563) üzenetére


vass17
tag

Nekem a böngészéstől egy idő után ICS alatt is forrósodott, nem is kicsit, szerintem ez nem a CM jellegzetessége. Próbálgattam a böngészőket is, a Chrome nem vált be, egyrészt hajlamos fagyni, másrészt sokat fogyaszt, a gyári nekem folyamatosan fagy CM alatt, az ajánlott Boat nem rossz, tényleg a leggyorsabb a oldalak töltése terén, viszont nálam ezen is lehet sütni :) Eddig a Dolphin tűnik a legjobbnak, lehet, hogy nem tölti olyan gyorsan be az oldalakat, mint a Boat, de talán egy kicsivel takarékosabb az előzőeknél.

A wifi sleep policy-nél van egy tétlenségi idő, nálam 15 percre van állítva, szóval azalatt még gondolom kaphatsz üzeneteket :)

Külön köszönet a beépített XBMC-ért a CM-ben, korábban nem is hallottam róla, mióta megismertem és beállítottam nagy kedvencem lett, annyira, hogy még a gépre is felkerült :D

(#565) engé válasza vass17 (#564) üzenetére


engé
tag

Igazad van, a tétlenségi időről teljesen megfeledkeztem. :)

Nálam a Dolphin pirított jobban ICS alatt.

(#566) Sify válasza kelzsoca (#562) üzenetére


Sify
senior tag

Cégnél most bekapcsoltam a gépet és már megint nem működik a wifi. :-( Pedig kb. 10 perccel ezelőtt még hasított.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#567) Sify válasza Sify (#566) üzenetére


Sify
senior tag

most kikapcsoltam a wifit majd be, most megint hasit. beállításokban a wifi - speciálisnál van egy olyan, hogy Wifi tétlenségi idő. Idáig 15 percen volt most átálitottam 3 órára. Meglátjuk. De amúgy ez mit jelentene?

Most átmentem youtube-re és már megint nem megy a net. ki-be kapcs és már megint megy.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#568) Sify


Sify
senior tag

Hát én ezzel a wifivel nem vagyok kibékülve. Egyszer jó egyszer nem ugyanazon a hálózaton és ugyanazon a beállításokban. Persze a 3 napom már lejárt, hogy visszavigyem kicseréltetni. :-( Bár remélem, hogy valaki rájön, hogy ezt mi okozhatja.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#569) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Basszus. Elejétől követem a topikot, mert tetszik a tablet, de olyan brutálisan sok a macera a cuccal, ahogy látom, hogy itt az olcsó húsnak híg a leve mondás ugyan úgy érvényesül, mint a gagyi kínai cuccoknál (tudom, ez is ott készül, de azért csak nívósabb papíron)

Ez miért van?

Érdemes lenne erről egy cikket is írni, hogy mi lehet ennek az oka. Minden adott, hogy egy termék a kategóriájában megfelelően működő, élvezhető, felhasználói szemmel elfogadott és szeretett termék legyen.

A valóság azonban az, hogy (kívülről befelé haladva
- az anyaghasználat sokszor gyalázatos
- rossz a tervezés, ezért pl gombok rossz helyen vannak, rosszul működnek
- nem szabványos a töltés, nem lehet usb-ről tölteni
- ujjlenyomat gyűjtő a felület
- recseg, ropog, nyomódik a burkolat
- rosszak az illesztések
- rossz a kijelző érzékenysége, képe, fényerő vezérlése,...
- rossz a wifi jelerősség, jel tartás, sebesség, megbízhatóság
- Operációs rendszer akad, lassú, optimalizálatlan
- rendszer fagyások, furcsa jelenségek tapasztalhatók
- kevés a memória, lassú a proci
- melegszik, újraindul, nem indul
- nem egy le alvómódba, villog, forog, wifi nem megy felébresztéskor
- kicsi a az akku, gyorsan merül, lassan tölt,...

Nem erről a tabról beszélek most, hanem általánosságban (tehát erről is).
Agyrém ez az egész.
Nincs igénye a gyártóknak 90%-ban arra, hogy normális, kipróbált, egységesen működő rendszer legyen, a termék egy általában vett megbízható, a kategóriájának megfelelő szintet hozó, megnyugtatóan és megbízhatóan működő eszköz legyen.

Ebben, szerintem hatalmas felelőssége van a google-nak, hogy az android a kismillió verziója után is csak azzal küzd, hogy utolérje magát, nincs normálisan egységesítve sztenderdizálva, hogy a gyártók milyen hardvert rakjanak mögé, hogy megfelelő felhasználói élmény legyen.

Minden adott. MINDEN.
- Google részéről a tudás és a pénz a fejlesztéshez, egységesítéshez, minőségi ellenőrzéshez.
- gyártói oldalon a megfelelő eszköz gyártásához.

De nem. A termékek 10%-a megfelelő, az android meg akkor is tele van agyrém dolgokkal.

Mondok teljesen egyszerű szoftveres példát:
- szöveg kijelölés és másolás - Xperia telefon pl. üzenetírásnál, google kersőben, stb működik a kijelölés másolás, de már pl youtube app kereső sávjából nem tudok kijelölni szöveget és átrakni pl google keresőbe, vagy bárhová

(#570) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Sztem csak részben van igazad, de összességében a leírtak alapján nem nézed meg a dolgok miértjét és hogy mi mivel jár.
Olvasgass utána aztán rájössz miért van minden úgy ahogy.

A wifi -re visszatérve
Kipróbáltam a leírtakat, viszont a helyzet nem javul.
Ahhoz, hogy elérjem a lassulást, csak rá kell mennem a google play-en pl egy Dead Trigger nevű 150Mb app-ra és máris 800Kbit a max.
Ez mindaddig úgy marad, amíg újra nem indítom a wifi-t.
Azt vettem észre akkor csinálja ezt ha nagyobb méretű fájt szeretnék letölteni.
Mintha betelne valamije.
CM van fenn természetesen, de emlékszem a gyárival is volt ilyen gond. Szóval ez tuti nem a rom hibája, vagyis ami okozza az ugyan az mint a gyáriban
hozzátenném ilyet utoljára az Xperia X8-as telefonomban tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

(#571) kelzsoca válasza gekkoXT (#569) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sokszor, sok helyen leírtam már én is, és mások is, de az ilyen jellegű fórumokra azért járnak a userek, hogy az adott termékkel kapcsolatos problémákat, hiányosságokat, esetleges kérdéseiket leírják, és nem azért hogy az adott terméket fényezzék.

A hardver+szoftveres gondolatmenetben pedig az Apple a legjobb, célhardverre fejlesztik a szoftvert, annak nem kell 1001+ készüléken futnia, nem lesznek kompatibilitási gondok, továbbá az iOS egy zárt rendszer, így az esetleges user errorok is minimálisak lesznek.

(#570) SkyTrancer

Megnézzük.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#572) Sify válasza kelzsoca (#571) üzenetére


Sify
senior tag

Csak alma 100e ez meg 35e. Én is szivesebben vettem volna almás készüléket (persze kolleganöm most vett és csodáljuk) de nekem csak erre telik és ennyit vagyok hajlandó érte adni.
Szerintem jó kis cuccos, de persze ez a wifi probléma csak idegesit...de olyan droidos tabom még nem volt amivel ne lett volna valami hiba. Volt már Samsung, Concorde és most ez.De a Concorde Tab One és ez ég és föld. :-)
És itt beszélhetünk a droidos telefonokról is...de ez nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#573) engé válasza gekkoXT (#569) üzenetére


engé
tag

Az alsó árkategóriában kiszemelt készülékekben ne is gondolkodjon az, aki nem képes kompromisszumokra. Ez az állítás kiterjeszthető bármilyen márka, bármilyen eszközére, termékére, szolgáltatására. Ez így működik sajnos.

Sőt! Az általad listába szedett negatív tulajdonságok egy nagy része még a prémiumkategóriát is jellemzi. Ez nincs így jól, nem azt mondom, de még ott is le kell nyelni a békát. Szerintem az egész a közvetlenül a tömegtermelésre, továbbgondolva pedig a mértéktelen emberi fogyasztásra és igényekre vezethető vissza. Ez van.

(#574) zhorvath válasza Sify (#572) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Ott a pont. De ettől drága.
Van egy ismerősöm, most fejlesztettek iOS alkalmazást. Először jóvá kellett hagyatniuk az Apple-lel és csak utána lehetett terjeszteniük. De biztos, hogy menni fog az összes iPhone-on, iPod-on, meg az összes tabletjükön. Nekem meg van olyan progim, ami a 800*480 felbontású telefonomon elindul, de a tableten nem tudok vele játszani, mert el sem indul nagyobb felbontáson. :(

(#575) gekkoXT válasza kelzsoca (#571) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Igen, értem a problémákat, és nyilván van tűréshatár, amikor egy értelmes user figyelemből, kíváncsiságból, jobbító szándékból bütyköl, telepít, hegeszt. De ha összefoglaljuk a jó és rossz dolgokat, akkor azért egy borús kép rajzolódik nekem, annak ellenére, hogy kicsi választott el a vásárlástól.

Akkor a lista

Ami jó:
- olcsó
- árhoz képest jó minőségű termék
- jó kijelző
- kategóriájában gyors
- bővíthető
- frissíthető, gyártói, vagy közösségi romokkal
- ... (lehet bővíteni a listát)

Ami rossz:
- Kicsi akku
- Külön töltő az akkuhoz, nem usb csatlakozóval
- Nehezen nyomható hangerő gombok
- Rossz helyen lévő, kicsi bekapcsoló gomb
- Nagyon nehezen használható microSd mechanika
- Melegedő, benyomható hátlap
- Oldal világított kijelző, jelentős fény beszűrődéssel
- Bugos rom
- Wifi lassulás
- alvómódba rakás wifivel esetén nem működő wifi
- lezárásnál villogó forgó kijelző
- fülhallgatóba kijelző érintésre, töltésre beszűrődő zúgó hang
- ...

Most komolyan. Ezek szinte mindegyike (ami nem konkrétan ár növelő pl akku) kikerülhető lehetne.
És ez FÜGGETLEN az árkategóriától!

(#576) Sify


Sify
senior tag

Visszatérva, ha valakinek van ötlete a wifi jelenségre szívesen vesszük a megoldást. :-)

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#577) gekkoXT válasza engé (#573) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Igazad van, de én abszolút az árkategóriától független dolgokra gondoltam. Mert abból van bőven. Az általános minőség, használhatóság nem pénz függő.

A többivel egyetértek. Kapitalista átok ez, de a fogyasztók lázadhatnának, mert nem lehet ennyivel elintézni pl ezt a tab-ot, hogy ennyiért jó ez, és fogadd el a hibákat. Eladnak belőle ezer darabot, a szervizesek szívnak, majd legyintenek, hogy ennyiért ez van. NEM! Nem fém burkolat kell, csak simán megfelelő minőségű cucc.

Ennyiért ez van.

(#578) kelzsoca válasza gekkoXT (#575) üzenetére


kelzsoca
félisten

Felsoroltál pár olyan problémát, ami se nem szoftveres se nem hardveres, egyszerűen tervezési probléma, vannak szoftveres hibák is (volt közte olyan ami csak custom rom alatt jött elő :) ) benyomható kijelző viszont nincs.

Természetesen nem kötelező ezt a tabletet választani, de abban biztos lehetsz, hogy ilyen áron, mindenhol vannak problémák, sőt még a 2x ennyibe kerülő készülékek is hemzsegnek az ilyen, vagy hasonló hibáktól.

Ezért azt javaslom, hogy inkább iPad-re költs, és kerüld az Androidos gépeket. :)

*********************

Akik viszont megvásárolták a gépet, azok hamarosan megkapják a gyári Jelly Bean-t, továbbá a mai napon, ha minden jól megy este még CyanogenMod 10.1-es szoftver is érkezhet, custom rom formájában. :D

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#579) engé válasza gekkoXT (#575) üzenetére


engé
tag

Érdekes. Én egy hónapja használom a kütyüt, de a felmerülő bukkanók mellett sem látom ilyen borúsan a helyzetet.

Ha tényleg az alsó árszegmensből akarsz választani, akkor várj még pár hónapot és teszteket egyéb készülékekről, vagy gyűjtsél még és vegyél iPad-et (és ezt mindenféle negatív szubtextus nélkül mondom). Neked nem csupán az olcsó Androidos készülékekkel van problémád, hanem a Google-el és magával a rendszerrel, így nálad nem csakis az árlépcső helyes megválasztása, hanem a platform helyes megválasztása lenne célravezető.

Ha nem megy ne erőltesd... :)

(#580) Sify válasza kelzsoca (#578) üzenetére


Sify
senior tag

Várjuk!!!!! Este akkor frissités fog folyni ezerrel!!

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#581) franc0 válasza gekkoXT (#569) üzenetére


franc0
őstag

Sajnos az Android ilyen. Hiába két mag, 1 GB RAM, Jelly Bean, a fele ennyi magos és RAM-os Lumia 800-am köröket ver erre a tabra.
Szóval teljesen igazad van, de 35 ezer forint ma már nem pénz, ezért megvettem. Pontosan tudtam hogy a tablet is eleve egy korlátozottan hasznos dolog.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#582) gekkoXT válasza engé (#579) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Félreérthető voltam. Semmi bajom az androiddal, sőt. Teljes mértékben ezen az oldalon állok. Az Androidot tartom emberibbnek sok tekintetben.

Ha neked nem jöttek elő a gondok, akkor szerencséd van szerintem, a többi hozzászólást olvasva.

Szerintem pont ez a kiszámíthatatlanság a rossz. Neked nincs semmi gondod, a listát meg a többi hozzászólás alapján gyűjtöttem össze.

És ahogy kiemeltem, árkategórián belül is van tűréshatár. És csak kategóriájában néztem, hogy mi aggasztó.

Attól hogy olcsó valami, nem kellenek tervezési hibák, rossz döntések.

(#583) kokyt válasza gekkoXT (#575) üzenetére


kokyt
senior tag

A külső töltőt én az előnyökhöz sorolnám, már csak azért is, mert usb-n is vesz fel áramot. Arról nem tehet, hogy a szabvány által előírt 500mA bekapcsolt kijelzővel csak a létfenntartásához elég. Egy 1-2A-es usb töltőfej még beleférhetett volna a csomagba, de azért még így sem panaszkodhatunk.

Más:
Habár nem egy kategória, de azért összehasonlítottuk a kolléga Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate 3G-jével. Eltekintve a mérettől és 3G-től a következőek a tapasztalatok: az xTAB-nek a fekete homogenitásával gondok vannak, viszont sokkal feketébb a fekete, szebbek a színei, kontrasztosabb, fényerősebb, kevésbé tükröződik. Optimalizációban szintén jobb a WayteQ, a MultiPad-en már az oldal váltások is kicsit döccennek. Amiben csúnyán kikap az az általános és összeszerelési minőség. Iszonyúan tetszik a Prestigio összeszerelése és fogása annak ellenére, hogy az is műanyag. A 3.5mm-es kimeneteik egyformán zajosak.

[ Szerkesztve ]

(#584) gekkoXT válasza kelzsoca (#578) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Igen, tervezési hibák. És pont ez-az. Ezek mind kikerülhetők! De nem. Ahogy előbb is írtam, árkategóriájában kikerülhető, elkerülhető problémák vannak, nem csak itt. Nekem ennyi a bajom.
Ebben az árban is lehet törődve terméket tervezni, és nyilván használatra van tervezve, nem dísznek. Tehát az R&D folyamat valahol hibás.

Nem kötelező ezt választani nyilván. De akkor szerinted 35 ezerért ma azt vállalod, hogy az azon a szinten lévő cucc hemzseghet a tervezési problémáktól, rossz döntések okozta kellemetlenségektől? Ez ma a norma?

Csupán filozofálgatok, nem okoskodni akarok.

Vegyek iPad-et? Miért? Én Androidot akarok. Android gyártók megengedhetik maguknak ezt a trehányságot? Engem ez bosszant. Androidot akarok. Ha olcsót, akkor olcsót, ha drágát akkor drágát. De az árnak megfelelően még nem kell vacaknak lennie.

EZ a lényeg, ezért papolok itt:

olcsó = lassab proci, gyengébb kijelző, kevesebb szolgáltatás, kisebb tárhely
olcsó ≠ rosszul tervezett gombok, sistergő fülhallgató, nem szabványos töltés, wifi hibák

(#585) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Most már fejezzétek be. Semmi értelme ennek a szitkozódásnak.
Mondtam már, ha ezek az olcsó tabok 100%-osak lennének akkor senki nem venné a drágákat.
A piac így van feloszva és kész. Tudomásul kell venni, és továbblépni ezen a témán.

Más:
Visszavittem a boltba a tabot. Több mint fél óráig nyaggattuk és semmi baja nem volt az ottani wifivel, pedig wpa is volt rajta.
Itthon meg ugyanúgy nem megy.
Úgyhogy mostmár biztos, hogy nem hardveres probléma.
De lehet, hogy bizonyos router típusokat nem szeret a cucc.

Akinek működik minden rendesen az írja már meg, hogy milyen router-t használ és milyen beállításokkal. Gondolok itt a WPA-ra és macadress-re.

Egyébként az én router-em: Linksys WRT54GL. 3 wifi eszköz is hibátlanul megy vele de ez a tab nem tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

Az a fázis amelyik ráz is!

(#586) kokyt válasza gekkoXT (#584) üzenetére


kokyt
senior tag

Az általad kifogásolt dolgok sokszor az ár miatt olyanok amilyenek. Az egyszerűbb tervezés (értsd kevesebb és/vagy olcsóbb alkatrészek), és a quality controll lefaragása (tágabb tűréssel méretezett burkolat, legolcsóbb beszállítók) miatt recseg a burkolat, makacskodik a wifi és zajos a fülhallgató kimenet.

A nem szabványos töltést, már megcáfoltam, szabványosabb mint egy Samsung egyedi csatlakozó, már csak azért is, mert a legtöbb kínai tablet ugyan ezt a csatit használja töltésre, és emellett usb-n is vesz fel áramot. Ha még ez sem elég, nekem már sikerült véletlenül Nokia tűcsatlakozóval töltenem :D Kicsit ki van már kopva a tű közepe, telefonban lötyögött is, így simán feldugható volt odafigyelés nélkül. Megtörtént. DC 5V mind a kettő, csak a Nokia töltő 350mA-t tud kipréselni. Csak akkor vettem észre, mikor néztem, hogy 2 óra alatt kikapcsolt kijelzővel is csak kb 5%-ot töltött.

(#587) gekkoXT válasza szoszo1973 (#585) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Nem volt szitkozódás. beszélgetés folyik. :o

Te már ahogy látom elfogadtad a tényt, hogy ennyi pénzért vett termékkel mehetsz vissza a boltba. Vagy várhatod a titkos trükköt amitől majd megjavul.

olcsó = lassab proci, gyengébb kijelző, kevesebb szolgáltatás, kisebb tárhely
olcsó ≠ rosszul tervezett gombok, sistergő fülhallgató, wifi hibák

(#588) gekkoXT válasza kokyt (#586) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Lehet hogy igazad van. De azért kár hogy ezen IS spórolnak. Kisebb tudáshoz ne társuljon már slendriánság.

És a többieknek, ismételten, én akartam venni egy ilyet, de "lebeszélődtem" a fórumot olvasva. Majd hátha a következő típus. Ugyanis nincs szükségem full-extrásra, elég lenne egy belépő is, ami nem okoz izzadást.

[ Szerkesztve ]

(#589) Freiherr válasza gekkoXT (#588) üzenetére


Freiherr
őstag

Nekem ez az első tabletem,sőt az első Androidos cuccom is,soha nem éreztem vágyat okostelóra.Viszont:én qrvára nem bántam meg,hogy ezt a masinát választottam.Azoknak a 'hibák'-nak a jelentős része nálam meg sem jelent,amikről itt szó van.A wifi normálisan működik,a fejhallgatóm nem sistereg :F ,a 100k-s laptopom,meg ugyanúgy megnyekken,ha az a célom,hogy recsegjen.A kis gombok meg egy idő után teljesen jól megszokható,a kártyát meg belepattintottam,aztán részemről el is van felejtve,nem szoktam naponta ki-be rakosgatni.A kijelző meg egyenesen kiváló,szóval összességében több a pozitívum,mint a negatív dolog.
Lehet,máshogy nézném a dolgokat,ha már lett volna egy 3x ennyibe kerülő gépem,de nekem arra a célra,amire vettem(heverészve böngészés,filmnézés stb.) tökéletesen megfelel.Sőt :B ,még a torrent is jól szuperál,de ez már kicsit reklámízű,pedig én csak egy elégedett júzer lennék.

XXX

(#590) gekkoXT válasza Freiherr (#589) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ez tök jó! Én csak a többi tapasztalatot olvastam, plusz media markt-ban nyomkodtam a kütyüt.
Másoknak nem volt akkor szerencséje, mert ezek szerint nagy a szórás a műszaki kivitelt illetően.

(#591) edk- válasza szoszo1973 (#585) üzenetére


edk-
őstag

Akinek működik minden rendesen az írja már meg, hogy milyen router-t használ és milyen beállításokkal. Gondolok itt a WPA-ra és macadress-re.

Egyébként az én router-em: Linksys WRT54GL. 3 wifi eszköz is hibátlanul megy vele de ez a tab nem tetszik neki.

Nálam WRT54GS routerrel (rajta tomato firmware) kitűnően hasít a Ramos W28. Rejtett SSID, WPA titkosítás, nincs MAC-szűrés.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#592) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Üdv dci tulajok!
Nem tudom lehetséges-e dvb-t vevőt illeszteni a tabhoz és nézni a szabadon fogható digitális tv adásokat?
Szerintetek megoldható?

(#593) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Most látom, hogy nem is Li-Ion, hanem Li-Fe az akku típusa.

(#594) Wine


Wine
csendes tag

Esetleg nem tudná valaki megmondani nekem, a gép mely modemekkel kompatibilis, valószínűleg emiatt nem tudom használni vele a digi move szolgáltatást, mert amit hozzá adtak huawei, nem akarja az igazságot.

(#595) tjb007 válasza Wine (#594) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#596) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Pár kép, az érkező 4.2.2-es CM-ből=> képek

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#597) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Idáig küzdöttem a router wifi beállítással de nem jó.
SSID rejtve van, titkosítás nincs rajta, MAC-szűrés nincs. A csatornákat változtattam de semmi.
Minden változtatás után szépen megy egy negyed órát és utána visszaáll kb 800kbps értékre.

Holnap majd frissítem a router firmware-ét , ha az sem segít akkor van még egy edimax routerem azzal kipróbálom, ha az sem akkor elhozom a boltból a saját router-üket(mert azzal ment rendesen)

Az a fázis amelyik ráz is!

(#598) kelzsoca válasza szoszo1973 (#597) üzenetére


kelzsoca
félisten

Feljebb már írtam, hogy az SSID rejtése semmit sem ér, cserébe rontja a hálózat minőségét-sebességét. ;)

https://vertigostore.eu

(#599) engé válasza kelzsoca (#596) üzenetére


engé
tag

Szép! :)

Ma elérhető lesz már? :)

[ Szerkesztve ]

(#600) szoszo1973 válasza kelzsoca (#598) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Akkor most hogy is van? A Wireless SSID Broadcast: résznél disabled vagy enabled?

Az a fázis amelyik ráz is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.