Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75) Windows NT


Windows NT
tag

Win98/2K/NT/XP-t-t, Linuxot, MacOS-t, virtuális Windows-t használok, veszélyben vagyok-e?

Ha a virtuális gépre pl.: VMWare, vagy Virtualboxra gondol a cikkíró, persze a vírus lejön és megtámadja a virtuálisgépen futó Windowst, de onnan nem fog kijönni, mivel nem tud, (persze lehet így írták meg a vírust, ezt nem tudom én se, a virtuálísgép hálózata lehet gyenge pont.). Elviekben, ha hálózaton terjed akkor meg tudja fertőzni a fizikai gépen futó Windowst vagy más gépeket is amelyek a belső hálózaton vannak, annyit tudok, biztosan, hogy normál vírustámadásnál teljesen védve vagyunk, ha virtuálisgépen futattot Windowson netezünk (nem beszélve a sok szeméttől amit netezés közben szedünk össze akaratlanul is).

Viszont tudni kell, hogy a virtuálisgép szoftverek is a fizikai hálózatot használják, virtuális hálózatikártyát telepítenek a gépünkre és azon keresztül megy a forgalom, tehát inkább ne kisérletezzünk.

Aki ilyen régi rendszert telepít max. nosztalgiázzon vele és ne rajtuk akarjon netezni, mivel már nem arra valók, és a böngészők sem támogatják e rendszereket. különben is gond lesz a modern weboldalak megjelenítésével is.

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.