Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Syl válasza kenwood (#50) üzenetére


Syl
nagyúr

A béka megfőzése elvén. Előbb csak ilyen reális indokkal vezetnek be korlátozásokat, majd később a "kényelmi" szempontok jönnek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52) kenwood


kenwood
veterán

a szabalyok teljes hianya sokkal rosszabb.
mert csak gyulnek a gondok ,aztan ugyis tultoljak a szabalyozast.
mint amikor mindig tizesen hallgatod a radiot,egyszer feltekered tizeontre,majd jon a fonok ,es otosben maximalizalja a hangerot,veglegesen.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#53) sh4d0w válasza kenwood (#52) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Te maris tultoltad, de inditsd el egy ilyen ISP-t, javaslom. Meglatjuk, mennyire kompatibilis az otleted az elofizetoi elvarasokkal. Egyebkent ez a tema full offtopic.

https://www.coreinfinity.tech

(#54) kenwood válasza sh4d0w (#53) üzenetére


kenwood
veterán

Ha sikerulne ertelmezned,nem tartanad annak.
Torvenyi szabalyozasokrol beszelek,te pedig indittatnal velem egy ispt,ami a szellel szemben vizel.
Nem tudom,miert olyan nehez elolvasni egy commentet,mielott valaszolsz ra.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#55) sh4d0w válasza kenwood (#54) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A felvetesed nem WannaCry tema, tehat offtopic.

https://www.coreinfinity.tech

(#56) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Tudna valaki olyanban segiteni, hogy hol tudnam ezt a virust DIREKT osszeszedni ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#57) mark777


mark777
csendes tag

Sziasztok

Az a gondom hogy se a W7 update-vel, sem manuálisan
nem tudom feltenni a

2017. márciusi havi összegző biztonsági minőségi frissítés Windows 7 rendszerekhez
KB4012215

nevűt a

http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4012215

oldalról letöltve a 32bites verziót, rövid keresés után kiírja hogy a

Frissítés nem alkalmas erre a számítógépre.

Próbáltam a 64 bit-es verziót is, hátha összekeverték, azzal se jó.
32 bites a rendszer, pár telemetry frissítés van elrejtve

kösz a segítséget

(#58) Syl válasza mark777 (#57) üzenetére


Syl
nagyúr

Próbáld meg ne a teljes havi pakkot, hanem csak az smb fixet feltenni (KB4012212).

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59) Frawly válasza -Skylake- (#56) üzenetére


Frawly
veterán

Innen le tudod tölteni. Ellenőriztem a virustotal-on, tényleg tartalmazza. Vigyázat, tényleg fertőző, körültekintő tesztelés keretében érdemes csak vele foglalkozni, virtuális gépen, vagy hasonló tesztkörnyezetben, megfelelő patch feltétele után.

[ Szerkesztve ]

(#60) -Skylake- válasza Frawly (#59) üzenetére


-Skylake-
addikt

Koszikoszi.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#61) mark777 válasza Syl (#58) üzenetére


mark777
csendes tag

Kösz a választ !
Megnéztem, már fent van ez a frissítés.

szia

(#62) Fecogame válasza mark777 (#57) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem fog menni.

Ez a hiba akkor jelentkezik, ha:

- A rendszer alap nyelve nem a Windows 8.1 Preview által támogatott 13 nyelv közé tartozik. A magyar nyelv nincs a támogatott nyelvek között, a rendszer alap nyelve nem változtatható meg nyelvi csomagokkal sem.
- Windows 8 Enterprise kiadású rendszert próbál frissíteni.

Egyébként sokkal egyszerűbb ( és szerintem célszerűbb is ) kikapcsolni az SMB-t.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#63) Frawly


Frawly
veterán

Egy újabb adalék a topikhoz, persze gyakorlati jelentősége nincs, mert senki nem használja mindennapi OS-nek: a ReactOS nem fertőzhető WannaCry-jal, már a fertőzött fájl sem fut le, és a hálózaton sem fertőzhető a rendszer. Gondolom nem security feature az oka, hanem a gyenge fokú kompatibilitás.

(#64) BiP


BiP
nagyúr

(#65) s3toraph válasza Graphics (#5) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ennyit kell csak tenni, kivenni a pipát az SMB1.0/CIFS sor elől és újraindítani a gépet?

A cikkben belinkelt oldalon lévő lépéseböl szükséges még valami a letiltásához?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#66) Syl válasza s3toraph (#65) üzenetére


Syl
nagyúr

Én amikor kiiktattam ezt a Windows Features részben, onnantól a gép nem látott semmit a helyi hálón. Se a többi számítógépet, se a NAS-t. :F Visszakapcsolás után helyreállt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#67) s3toraph válasza Syl (#66) üzenetére


s3toraph
senior tag

Remek. :W

Pipát kivettem, újraindítottam, nálam eddig látszólag minden okés. Hálózati eszköz nincs, másik gépet ha nem látom az nem gond, nem is néztem az működik-e, nem használom.
Amit kipróbáltam, VNCviewerrel ugyanúgy be tudok jelentkezni a RasPi2-re.

Kérdés, hogy akkor most kikapcsolja-e az ember?
Mindenkihez: másnak is volt ilyen gondja mint Sly-nak?

Mindenkihez:
Nekem Win 8.1 Pro x64 van használatban. Fél évig ki volt kapcsolva az update, és csak néha frissítettem manuális. Május 16.-ám lefrissítettem napra készre. De nem bírom kisilabizálni hogy akkor most leszedte-e a megfelelő foltot a wannacry ellen. Összegző frissítésböl nekem májusi van, de abból több is: KB4019114, KB4020821, KB4019215, KB4019217, KB4019290). Nézegettem már sok linkelt frissítést de az én listámban egyiket sem találom. Melyek KB40 kezdetűnek kell nálam jelen lennie?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#68) G@ben


G@ben
addikt

Tudtok abban segíteni, hogy a következő rendszerekre melyik frissítés kell?
Olyan link kéne, hogy rákattint az ember, aztán Next, Next és kész, mivel nagyon nem pro user gépére menne.

Windows 7 Ultimate 32 bit
Windows 7 Professional 32 bit
Windows XP SP3 Professional

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#69) FunPro válasza s3toraph (#67) üzenetére


FunPro
senior tag

A KB4019215-vel jó vagy.

Am, nálam egyedül a samba megosztás okozott némi fejfájást, mert az alapból SMB1-en üzemel, de egy sor beírásával ezt is sikerült orvosolni.

Ezen kívül megmaradt minden. Hálózat felderítés nincs bekapcsolva, \\ip-vel ugyanúgy tudok csatlakozni minden megosztásra, hálózati nyomtatók láthatók továbbra is.

Igaz, én CocooN-z 24-es válasza alapján jártam el. (Utólag is köszönet neki még egyszer :R )!

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#70) razorbenke92 válasza kenwood (#46) üzenetére

Ha az ISP eljut odáig, hogy felismeri a kártékony forgalmazást, akkor specifikusan meg is tudja gátolni.

A BME központilag tiltotta azokat a publik IP-ket amik mögül kártékony forgalmazás volt, mert megvolt rá az igény, és az erőforrás (a motiváció a hálózatban lévő többi fontos gép védelme). Ezután mi (mint egy kollégium hálózatüzemeltetői) tudtuk mi alapján lehet kiszűrni a forgalmazást, és mivel szintén megvoltak az erőforrásaink és a motivációnk, megoldottuk, hogy csak honeypotok felé tudjon terjedni. Így volt hogy 20 percen belül vírusmentes volt a gép a forgalmazás megkezdésétől. Persze mindezt jóarcságból, hogy még a titkosítás előtt meg tudjuk óvni a felhasználót. Egyébként nyugodtan elfácsézhatott volna, fertőzni nem tudott senkit.

Amúgy mi a 445-ös porton forgalmazott csomagok alapján szűrtünk. Ezt használja a Symantec, és az F-Secure is a frissítetlen gépek védelmére.

Emellett mit csinálsz a NAT-olt hálókkal? Imitt amott azért ezek egész nagyok. Ha megjelenik a piros lámpa, és azonnal ledurrantod
1, Nem adsz esélyt sem a helyi sysadminnak, hogy megtalálja a forrást és kiiktassa
2, Kicseszel a hálót használó másik N emberrel, aki önhibáján kívül szívja meg, de az alhálón ugyan úgy el tudja kapni, szóval még csak megóvni se tudtad

Nekem az a véleményem, hogy mindenki a saját háza táján tegyen rendet, és akkor fel se merül, hogy más felhasználókat kelljen vegzálni.

(Persze sajnos tudom, hogy főleg a közintézményekben jellemző letiltott Windows update-el, WXP-vel, nyomulni, amiről ősrégi Java és IExplorer kompatibilis környezeteket használnak. Ilyenkor tényleg nincs mit csinálni)

Szerk: Offba tettem, mert volt rá panasz

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71) s3toraph válasza FunPro (#69) üzenetére


s3toraph
senior tag

Akkor megnyugodtam. :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#72) Tressy válasza G@ben (#68) üzenetére


Tressy
senior tag

Windows XP-re [link]
Windows 7-re [link]

(#73) G@ben válasza Tressy (#72) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#74) scorpio74


scorpio74
tag

Tapasztalataim alapján TEMP mappa rendszeres ürítése megakadályozhatja a feltelepítést. A temp mappából való telepítés engedélyezése vagy blokkolása a spyhunter és a Malwarebytes programokkal szabályozható!

(#75) Windows NT


Windows NT
tag

Win98/2K/NT/XP-t-t, Linuxot, MacOS-t, virtuális Windows-t használok, veszélyben vagyok-e?

Ha a virtuális gépre pl.: VMWare, vagy Virtualboxra gondol a cikkíró, persze a vírus lejön és megtámadja a virtuálisgépen futó Windowst, de onnan nem fog kijönni, mivel nem tud, (persze lehet így írták meg a vírust, ezt nem tudom én se, a virtuálísgép hálózata lehet gyenge pont.). Elviekben, ha hálózaton terjed akkor meg tudja fertőzni a fizikai gépen futó Windowst vagy más gépeket is amelyek a belső hálózaton vannak, annyit tudok, biztosan, hogy normál vírustámadásnál teljesen védve vagyunk, ha virtuálisgépen futattot Windowson netezünk (nem beszélve a sok szeméttől amit netezés közben szedünk össze akaratlanul is).

Viszont tudni kell, hogy a virtuálisgép szoftverek is a fizikai hálózatot használják, virtuális hálózatikártyát telepítenek a gépünkre és azon keresztül megy a forgalom, tehát inkább ne kisérletezzünk.

Aki ilyen régi rendszert telepít max. nosztalgiázzon vele és ne rajtuk akarjon netezni, mivel már nem arra valók, és a böngészők sem támogatják e rendszereket. különben is gond lesz a modern weboldalak megjelenítésével is.

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#76) Frawly válasza Windows NT (#75) üzenetére


Frawly
veterán

De, virtuális gép is tud host gépet fertőzni, vagy ha bridge módban van, akkor az egész helyi hálózatot. Nyugodtan lehet régi rendszert futtatni virtuális gépen, csak akkor a hálózaton lévő többi gépen legyen fent a patch vagy legyen kikapcsolva az SMB1. Ugyanezt érdemes eljátszani a virtuális gépen is.

Win98/2K/NT4-et mire használsz? Csak úgy érdekel, annak ellenére, hogy ezek nem érintettek a WannaCry-fertőzésben.

(#77) sh4d0w válasza Windows NT (#75) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A virtuális gépedet is izolálni kell minden hálózattól, ha használsz SMB1-et.

https://www.coreinfinity.tech

(#78) Windows NT válasza sh4d0w (#77) üzenetére


Windows NT
tag

Igen izolálni kell, sajnos tökéletes védelem nincs.

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#79) Windows NT válasza Frawly (#76) üzenetére


Windows NT
tag

Sok mindenre, igaz ipari célra, pl.: eepromégető, de hobbi célból is telepíthetsz.

Egyébként az iparban még sokfelé használják, sőt egyik kolléga Win'98-at akart nemrég, lehet régi gép van itthon és feltelepítem neki, szintén elektronikai célra kell.

Sok progi működik régi Windowsal, az, hogy mindenütt csak "újat kell, akarnak stb." ez csak a consumer felhasználói szint és az irodába elmegy, de erre tegyél Windows 10-et! https://www.youtube.com/watch?v=IBEp6-6Pc8E Ez már nem fog menni, de a jó öreg Windows NT igen, horvát mozdonyokon Windows XP Embedded van, találsz róla is videót. Igen a villanymozdonyon nem neteznek, de laptoppal felvihetik a vírust.

Szóval a consumer felhasználói szint az más irodába kell az új, mert Gizikét nem tilthatod le a netről, egyébként tudok olyan egészségügyi cégről ahol letiltották a netet, főleg a facebookot.

Egyébként igazad van a virtuális gép sem 100% biztonság, igen az enyém is Bridge-be van, de legalább nem szemetelem össze a fizikai Windowst.

Természetesen van W2k virtuális gépen, néha benézek, egy kis nosztalgia soha nem árt igaz nem netezek rajta.

Köszi a tanácsokat.

Üdv.

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#80) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wine témához : már ha tényleg lefut rajta. Persze ez gondolom tuti elindul, ha valamit te akarsz rajta elindítani az meg sosem :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#81) Frawly válasza hcl (#80) üzenetére


Frawly
veterán

Már pedig lefut. Vannak róla YouTube-videók, keress rá. Amit megtalál magának, azt le is titkosítja. Egyedül a hátteret nem tudja megváltoztatni, meg nem tud elindulni automatikusan a váltságdíjkérő ablak (ezt külön kézzel el kell indítani) és nem fertőzi hálózatban a többi gépet. Ennyivel enyhébb csak a wine-s eset a natív windowsos fertőzésnél.

(#82) hcl válasza Frawly (#81) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Értettem elsőre is, csak arra gondoltam, hogy tuti van olyan eset, amikor nem is tud lefutni, mert a wine azért nem az a hű de stabil.... :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.