Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tikakukac válasza Dilikutya (#43) üzenetére


Tikakukac
titán

Más kérdés, hogy a tyúktartás pl. nem igazán jár bűzzel

Mondjuk olyan 30 darabig talán. Fölötte megindul az élet, kertünk végében (a háztól olyan 200m) a szomszéd tyúkozott, olyan 150 darab lehetett, laktak fedett helyen is aminek a végén 2 ordas hangos és igen jelentős levegőt szállító venti volt. Ez napi 4-5 alkalommal megindult és én még kicsi voltam, de arra emlékszem a mai napig, hogy akkor anyám sprint ruhát beszedni és én mai napig csontban érzem azt a zúgó hangot ami után jött az a kegyetlen szag. Bácsi feldobta a szögre a bakót, így nem költöztünk el, egyébként az jött volna.

A szagot és füstöt nem nagyon érdekli merre néz az ablak btw.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52) satee76 válasza Somatom (#49) üzenetére


satee76
aktív tag

Jézus. Ember, mondtam 2 példát, hogy hogy viselkedek 2 ugyanolyan helyzetben a gyerekemmel meg a kutyával szemben.
Ez különbség és nem definíció. Tudod mi a "különbség" és mi a "definíció" ? Hol írtam én olyat, hogy ezen 2 dolog alapján döntöm el hogy ki családtag, és ki nem?
Fuss már neki még1x az értő olvasásnak légy oly kedves.

(#53) Narxis válasza Eastman (#44) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én csak az internet miatt nem megyek (egyelőre) tanyára de szerintem az emberek többségének hiányozna a városi pezsgés, pl. mozi, kocsma, ilyen-olyan összejövetel stb. Attól nem kell félni, hogy mindenki tanyára menne.

Thanos was right.

(#54) Somatom válasza satee76 (#52) üzenetére


Somatom
veterán

Te fuss neki még egyszer, hogy a kutya miért is ne lehetne a család tagja!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#55) Earl_Muttley válasza Somatom (#54) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Azt hittem, ez a mentalitás pedig már csak a vidéki 70+os korosztályban van jelen, ahol Morzsát elhozzák 4 hetesen az agyonütés elől, rácsattintják 2 hónaposan a láncot, kapja egész életében a maradékot, majd csak akkor veszik le róla a fent említett láncot, mikor már túl beteg a házörzéshez, és jön a szívlapát... :(

A kutya családtag, aki nem annak tartja, eszébe ne jusson magához venni egyet is!

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#56) Chaser válasza Somatom (#35) üzenetére


Chaser
titán

hozzánk speciel "jött", anno a gazdija kapta, nem kérte, de jött, hát nyilván nem vitte be menhelyre
anno az én kutyám is jött, ember nem volt akit 1m-re közelebbnél engedett hozzám, összefoschta magát öt kommandós mikor egyik este kiugrottak a furgonból valami ürgét keresvén, emellett végtelen barátságos kutya volt, imádta az embereket és utálta a kutyákat ( : de a családból bárkiért feláldozta volna az életét gondolkodás nélkül, nálam ez már bőven sok is ahhoz, hogy családtag legyen
nem hatott volna meg jobban egyik "hivatalos" családtagom halála sem, amikor sok évvel később meghalt a kezemben

satee76
azt gondolsz amit akarsz nyilván, de ettől kijelenteni nem kell, az a te nézőpontod
az agáma is lehet családtag ha valaki úgy tekint rá, ámbár a kutyák "picit" intelligensebbek
a kiskutyát nem kell utasítani semmire, megkérem, csinálja
ugatni csak akkor ugat ha valaki jönne, jelzi, nem öltünk ki belőle semmit ( :
séta közben ha játszó társat talál akkor finoman ugatnak egymásnak, csaholnak, szalagdálnak, mint két ovis, és ez a mostani kutyus pontosan az örök ovis kategória, pont olyan okos tud lenni mint egy 3-4 éves ovis és pont olyan szeleburdi is
ha akar játszik, magától, hozza az egyik játékát, vagy magában eljátszik, és ugyanúgy nem hagyjuk egyedül mint egy pár éves gyereket sem, mert ugyanúgy fél egyedül, mert kiskorában ehhez szoktatták
ő az élő plüss maci kategória, és ugyanúgy viszem orvoshoz is mint egy gyereket vinnék, és ugyanúgy szabályzom ha kell, és ugyanúgy családtag ő is, kimeríti a cuki' kategóriát, aki ismeri imádja, de nem ezért családtag
ha shopban vagyunk, magának kiválaszt egy játékot, úgyhogy nem agáma kategória ( : tudja a játékai nevét is, és tudja verni a tamtamot ha túl hosszú ideig nem foglalkozunk vele, de azt is ki tudja fejezni ha nagyon örül valaminek, erre spéci vuvuvúúúú' jelzése van
egyszer összekapott egy hasonló versenysúlyú kutyussal, odakapott a füléhez, épp csak megcsíphette neki, de ez a kiccsaj' átment szirénába, autóriasztó semmi ehhez képest, és fél percig tolta, aztán mintha elvágták volna, pont mint egy 3-4 éves kislány amikor megijesztik
ő ezért családtag
valahol olvastam aki gyereket akar, előtte legyen egy kistestű kutyája, ha azzal nem boldogul gyereknek neki se álljon, mert alkalmtalan lesz rá, ezzel maximálisan egyetértek
legtöbb embernek kutya sem való, nemhogy egy gyerek, mert még ez a pindúr is semmi egy gyerekhez képest, pedig néha le tud fárasztani rendesen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) Narxis válasza Earl_Muttley (#55) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi. :R

Thanos was right.

(#58) Egon válasza Earl_Muttley (#55) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, azért a általad vázolt hozzáállás (ami manapság már jogszabályba ütközően kimeríti az állatkínzás fogalmát) meg a "családtag" kategória között még van pár árnyalat: lehet hogy meglep, de nem csak fekete és fehér szín létezik... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#59) Earl_Muttley válasza Egon (#58) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Azzal a pár árnyalattal nem nagyon találkoztam eddig az a baj. Vagy a "lánc, oszt zabálj meg védd a portát", vagy az, hogy melletük, az ágyban alszik a kutya, és többet költenek rá mint magukra.

De eljátszhatunk a kérdéssel is, hogy mikortól családtag a kutya! Az én olvasatomban már annak számít, ha nem csak a kaját öntik elé naponta, meg az udvaron engedik el néha szaladgálni, hanem bemehet egy k*rva pokrócra, amikor olyan idő van, hogy az ember se lenne kint éjszakára, elviszik sétálni, foglalkoznak vele akár játék szintjén. Tehát nem a berendezés részeként kezelik, hanem lénynek, több szükséglettel mint a kaja, víz, meg a sz*rás... Szempontként kezelik, hogy boldog legyen az állat, és ne csak létezzen.

Mi próbálunk az arany középút lenni, a kutya velünk van, a közvetlen közelünkben, DE határokkal. Cserébe boldog, mi meg általa, ha a nyakunkba ugrik egy-egy melónap után.

(LOL, és szemforgatós smile nélkül, a véleményemet nem lenézve kommunikálj velem, ha megkérhetlek, köszönöm! :R )

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#60) satee76 válasza Earl_Muttley (#55) üzenetére


satee76
aktív tag

Eszembe jutott. Van is. Volt meg lesz is. Lánc viszont nincs.
Bezárni se szoktuk. Nem vagyunk lusták naponta kimenni hozzá.
Szív lapáttal se verünk agyon állatot. Pokrócra beengedést meg mindig is csodáltam, mert mennyivel egyszerübb beengedni mint sok munkaórával a megfelelő házat két kezeddel megépíteni, szigetelni, hetente szalmát cserélni benne, naponta többször friss vizet adnia fagyott helyett, változatos megfelelő kalória tartalmú és hőmérsékletű eledellel ellátni naponta...biztosan jobb neki a négy fal között. Elvégre is vadász kutya (fajtiszta, nem menhelyről hozott-bár gondolom ebbe is bele kötsz majd :), miért is akarna kint lenni.?

Most találkoztál olyannal aki a végletek közötti átmenetet képviseli.

(#61) Earl_Muttley válasza satee76 (#60) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nekünk is fajtiszta joszag van, így abba nem kötök bele, meg szerintem mindenkinek a magán dolga, honnan vesz kutyát, a menhelynel sajnos benne van nagyon a pakliban, hogy egy időzített bombát viszel a háztartásokba.

Amiket felsoroltal, az már az én olvasatomban a családtag szint. Ügyeltek mindenre amit az előző hozzaszolasomban megemlítettem. A pokrocot azért hoztam fel példának, mert sokan akkor nem engednék be szerencsétlen jószágot, amikor már barázdáltra kaparta az ajtót. Az előző kutyám (Beagle) nálunk se igényelte, kb. 5 éve alatt (10 évet élt), kétszer kérte be magát, amikor mi akartuk behívni ment volna ki a mínusz 10-12 fokba is.

Csak az a baj ha valaki ennyire hangoztatja, hogy a kutya nem családtag, az nem tesz meg ennyit erte, mint Ti! :R

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#62) Kisgépkezelő válasza Somatom (#54) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Mert nem ember.

(#63) mézi123


mézi123
tag

Akkor erre varrjatok gombot. Ma hazajövök a melóból a kerítés kapura neoluxal felfújva : Adjál a kutyának enni mert feljelentelek.: Olyan mérges vagyok, hogy laposra tudnám verni azt a f@szkalapot akárki is az. Kihívtam a rendőrséget meg tettem a feljelentést rongálás miatt. A kutya jobb bőrben van min én , még a rendőr is meg jegyezte semmi baja a kutyának. Most komolyan ilyen f@szkalapok szaladgálnak az utcán? Hogy szakadt volna az anyjába a feje. Megmondtam a rendőrnek bárki is legyen az ha elkapom felszigetelőszalagozom a villanykaróra fejjel lefelé. Én megteszem..Utána firkálgathat meg jelentgethet. De zabos vagyok.

(#64) Chaser válasza Kisgépkezelő (#62) üzenetére


Chaser
titán

és az mért is zárja ki, hogy családtag legyen?
a családba vagy beleszületünk, vagy a részesei leszünk, nincs az sehol előírva, hogy csak ember lehet a család tagja
szted és mások szerint nem lehet családtag, szerintem és mások szerint meg igen
és elhiheted, ha valaki bántani akarná ezt a kiccsajt', belét kitaposnám, mintha a gyerekemet akarná bántani, oszt' jöhetne azzal, hogy nem családtag

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) Egon válasza Chaser (#64) üzenetére


Egon
nagyúr

és elhiheted, ha valaki bántani akarná ezt a kiccsajt', belét kitaposnám, mintha a gyerekemet akarná bántani, oszt' jöhetne azzal, hogy nem családtag

Pont ez az a hozzáállás, ami szvsz már beteges és nem normális, de te tudod.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66) Lenry válasza Kisgépkezelő (#62) üzenetére


Lenry
félisten

és?

(#65) Egon
miért lenne ez beteges? hogy valakit, akit szeretsz, megvédenél?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#67) Kisgépkezelő válasza Chaser (#64) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy van valami hosszú és bonyolult latin neve annak a pszichés betegségnek amikor valaki kutyát, macskát, egyebet családtagnak tart.

(#68) Egon válasza Earl_Muttley (#59) üzenetére


Egon
nagyúr

Azzal a pár árnyalattal nem nagyon találkoztam eddig az a baj. Vagy a "lánc, oszt zabálj meg védd a portát", vagy az, hogy melletük, az ágyban alszik a kutya, és többet költenek rá mint magukra.

Ezek szerint eddig csak a szélsőségekkel találkoztál. Van ilyen. A baj az, hogy ebből általánosítasz, pedig elég lenne ha magadból indulnál ki (lásd utolsó bekezdésed): messze nem így kezel egy állatot mindenki.

De eljátszhatunk a kérdéssel is, hogy mikortól családtag a kutya! Az én olvasatomban már annak számít, ha nem csak a kaját öntik elé naponta, meg az udvaron engedik el néha szaladgálni, hanem bemehet egy k*rva pokrócra, amikor olyan idő van, hogy az ember se lenne kint éjszakára, elviszik sétálni, foglalkoznak vele akár játék szintjén. Tehát nem a berendezés részeként kezelik, hanem lénynek, több szükséglettel mint a kaja, víz, meg a sz*rás... Szempontként kezelik, hogy boldog legyen az állat, és ne csak létezzen.

Ha ez a definíció, akkor nálunk családtag a tengerimalac is, pedig olyan szívesen elajándékoznám, hogy ihaj... ;]

Mi próbálunk az arany középút lenni, a kutya velünk van, a közvetlen közelünkben, DE határokkal. Cserébe boldog, mi meg általa, ha a nyakunkba ugrik egy-egy melónap után.

Ezek a határok mindenkinél máshol vannak, és általában ez az, ami miatt nincs normális kommunikáció két ember között, ha a házikedvencek szóba kerülnek. Nekem pl. kizárt, hogy beengedjem a kutyát a lakásba. Egyébként normális kutya nem is igényli ezt. Anyuéknak volt anno egy Rotweiler-ük, az a kutya fél éves sem volt, amikor hideg decemberi esőben (ippeghogy 0 fok felett), tetű időben, képes volt azzal játszani, hogy a csatornából ömlő vízzel játsszon (azt harapdáltá), ahelyett hogy a kutyaházában húzta volna meg magát (fullextrás háza volt, fater építette: még alapja is volt, 12-es ikersejt téglából felhúzott falai stb.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#69) Lenry válasza Egon (#68) üzenetére


Lenry
félisten

és általában ez az, ami miatt nincs normális kommunikáció két ember között, ha a házikedvencek szóba kerülnek.

meg gondolom az se segít a dolgon, ha az egyik élből betegesnek tartja a másik viselkedését... :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#70) Egon válasza Lenry (#66) üzenetére


Egon
nagyúr

Hogy megvédenéd, az természetes. Hogy másnak a belét is kitaposnád a védelmében, az egy másik kategória.
Lehet ezt csűrni-csavarni, de még a jogban sem ugyanaz a kategória, ha Gipsz Jakab hirtelen felindulásból fejbeb*ssza a kutyáját (vagy a szomszédét) egy baltával, mintha ugyanezt egy emberrel tenné.
Lehet jönni persze azzal, hogy sok kutya "értékesebb/normálisabb/szeretnivalóbb" stb. mint jó pár ember, de ez még a fenti tényen nem változtat.
Ha el kell magyarázni, hogy mi a különbség ember és állat között, az elég nagy baj. Egyébként párezer kilométerrel keletre, mondjuk Kínában ezek szerint kannibálok élnek... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#71) nevemfel válasza Chaser (#64) üzenetére


nevemfel
senior tag

nincs az sehol előírva, hogy csak ember lehet a család tagja

Sőt, sehol nincs törvénybe iktatva, hogy a család ne jelenthessen akármit is. Például ha én azt mondom, hogy az a család, hogy hangosan káromkodok az utcán, akkor az a család, nem? Nehogy már ne jelenthessen egy szót bármit, vagy akármit. Esetleg egyszerre mindkettőt. Igazából a szótár is fölösleges elnyomás.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#72) Lenry válasza Egon (#70) üzenetére


Lenry
félisten

Ha el kell magyarázni, hogy mi a különbség ember és állat között, az elég nagy baj.

minden bizonnyal az, szerencsére ebben a topikban még egy hozzászóló sem mutatta jelét annak, hogy ne tudna különbséget tenni.

mod: közben megjelent a kolléga a #71-ben, neki úgy látom jól jöhet egy magyarázat pár kifejezésről

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#73) Chaser válasza Egon (#65) üzenetére


Chaser
titán

mivel a család része, így nem tudom mi lenne benne a beteges?
már azt is szétcsapnám, aki egy védtelen csöpp állatot bánt, anélkül hogy a családom része legyen
ez egy 5kg-os kutyus, bundával ( : a tipukusan lénynek se árt kategória...sőt, fél a légytől :d rohadul nem érdekelne mennyire mond bárki betegnek, aki bántani próbálná az megtudná gyorsan milyen ha dühbe jövök
az én kutyámat nem kellett félteni, nem csak az 5 kommandós sz@rta össze magát tőle, de ő nem is 5kg volt, még engem is lazán elhúzott
ő pl nem igényelte hogy benn legyen kertes háznál, mikor lakásba költöztünk lestopolta a bejárati ajtó előtti helyet, nem kellett zárni az ajtót

Kisgépkezelő
nagyon örülök neki, jól megszakértetted', amit én mondjuk pont lesz@rok, ha pszichológus mondaná azt is lesz@rnám :)

szerk:
kitaposom a belét értsd:
nem szó szerint
úgy nem emlékezne a mocskos féreg arra, hogy bármikor találkozhat hozzám hasonlóval
jogot meg szintén pont lesz@rom, ha működne ahogy kell, az ilyenek példás büntetést kapnának, nem egy legyintést, de még nőket erőszakolókra is sokszor lájtos' büntetés jut

nevemfel
pontosan, neked lehet az utca is a családod, van egy bizonyos népcsoport, aki szintén így gondolja ;] bár ha rendőr látja akkor azért másképp gondolják

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) nevemfel válasza Lenry (#72) üzenetére


nevemfel
senior tag

közben megjelent a kolléga a #71-ben, neki úgy látom jól jöhet egy magyarázat pár kifejezésről

Na, lehet előjönni a perfekt magyarázattal. Ne csak fölényeskedj, hogy te ezt jobban tudod, hanem definiáld végre.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#75) Egon válasza Lenry (#69) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván mindenkinek az a normális, amit maga gondol a világról.
Anyósom családtagként kezelte az összes kutyáját. Csak azért nem tart kutyát, mert a 70-hez közelítve fél attól, hogy ő hal meg előbb, és "jajjmileszakutyával". Megszólta a nagyanyámat, amikor 80 felett vett magának kiskutyát (nagyon szeretett volna egy pulit). Az én családom meg azt tartja, hogy nehogymár ezért ne legyen kutyája nagyanyámnak (mindig volt az udvaron, macsek is van), mert ez nem szempont (ha így alakul, megoldjuk valahogy, valamelyik családtag befogadja majd). Ugyanakkor anyósom szemrebbenés nélkül kivágatott egy csomó fát a kertjében, csak mert valami apróság nem tetszett neki.
Mindenkinél máshol vannak a határok. Van aki szerint egy fakivágás is gyilkosság. Más az állatok életét tiszteli (akár oly szélsőséges módon, mondjuk vallási meggyőződésből), hogy még egy legyet sem csapna le. Megint mások a gerinceseknél, vagy éppen csak az emlősöknél húzzák meg ezt a bizonyos határt. Ezzel még önmagában nem lenne probléma, csak egyrészt mindenki szereti ráerőltetni a másikra a saját meggyőződését, másrészt ez a fajta eltérő hozzállás óhatatlanul konfliktusokhoz vezethet (lásd a fórumtémát), harmadrészt sokan téves következtetéseket vonnak le az eltérő álláspontokból. A kedvencem az, amikor ha valaki kegyetlenül bánik az állatokkal, akkor "biztos az emberrel is ugyanúgy viselkedik". Lóf*szt. Nem egy (idősebb) családtagom van, aki adott esetben szemrebbenés nélkül szívlapátra teszi a fölös macskaszaporulatot, ugyanakkor az ember (pl. a családtagjai) védelmében bárkinek nekimenne. Ők úgy szocializálódtak, hogy ezek az állatok haszonállatok, ennek megfelelően kezelik őket. Ettől még az embertársaikkal szemben tök normálisak, csak náluk máshol van ez a bizonyos határ.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#76) Egon válasza Lenry (#72) üzenetére


Egon
nagyúr

minden bizonnyal az, szerencsére ebben a topikban még egy hozzászóló sem mutatta jelét annak, hogy ne tudna különbséget tenni.

A jelek szerint mégis. Idézet Wikipédiáról, kiemelés tőlem:

A család emberek közössége vagy több közösség kapcsolata, ahol a tagok között leszármazotti, házassági vagy örökbefogadási kapcsolat van. Egy család tagjai általában hasonló tulajdonságokkal rendelkező emberek.

Namost, mivel sokan családtagként hivatkoztak a kutyájukra, a definíció szerint nem tudnak különbséget tenni állat és ember között... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#77) nevemfel válasza Egon (#76) üzenetére


nevemfel
senior tag

Szerintem meg még az sem családtagként kezeli a kutyáját, aki ezt mondja. A családtagjaid aludhatnak a földön? A családtagjaidat bezárod a házba, mikor elmész? A családtagjaid sokszor a kajamaradékot kapják?

Másrészt nem kell ahhoz családtagként kezelni a háziállatot, hogy tisztességesen bánj vele.

Lényegében egy szó jelentésén vitatkoztok, nem pedig azon, hogy hogyan kell kutyát tartani.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#78) Egon válasza nevemfel (#77) üzenetére


Egon
nagyúr

Ne csak az egyik oldalt nézd... 10-12 éves feletti családtagodnak adsz reggelit-vacsorát, vagy csak megmutatod neki, merre van a hűtő? Ereje teljében levő családtagjaid oda sz*rnak az udvarban ahova akarnak, te meg szó nélkül összeszeded a végterméket? Na ugye... ;] :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#79) Chaser válasza Egon (#70) üzenetére


Chaser
titán

mondjuk ez érdekes, kínában mindent megesznek ami mozog, de azért más valamit megenni, és más ok nélkül bántani, főleg olyan élőlényt aminek esélye sincs védekezni
talán peruban a tengeri malacot tolják, de hogy azon mit lehet megenni azt valahogy nem értem
lehet én is megennék akár egy kutyát éhhalál szélén, nincs kizárva, nem voltam olyan helyzetben, de "családtag kutyát" akkor sem
régi világban "bevett eljárás" volt, hogy a szaporulatot gyorsan likvidálták
de ez megint nem azt jelenti, hogy szándékosan bántani akar valaki egy állatot, és nem azt jelenti hogy helyes így eljárni, ivartalanítani lenne helyes ma már
aki kínozza az állatot, az jó eséllyel kínozna téged is, csak az ugye társadalmilag nem elfogadott...állatkínzásért még most is esetek elhanyagolható %-ában van komoly büntetés, ha egyáltalán van
az a hülye qrva is amelyik egy kutyát vonszolt x km-en át autóval, amíg teljesen lenyúzta a bőrét, nem követtem mit kapott
azért érdemes belegondolni, egy ilyen "ember" ha lehetősége lenne, ugyan szeretne-e játszani veled, vagy a pároddal, vagy gyerekeddel
második vh igen érdekes esettanulmány az emberiségről, nem hirtelen lett a németeknél sok aberrált barom, ők mindig is azok voltak, de ott kaptak egy lehetőséget hogy megmutassák mik is ők, mert semmilyen következménye nem volt
békeidőben az ilyenek lapulnak mint sz@r a fűben, vagy állatot kínoznak, néha embert ha nagyon nem bírnak magukkal, aztán vagy bebukják vagy nem
és azok a pszichopaták, akik megvédenék a kutyát aki családtagként él náluk
( :

szerk:
"vagy örökbefogadási kapcsolat van. "
ha a defínició csak embert tartalmaz, na nem a wikis, akkor majd aktualizálják ( :

nevemfel
az én családtagjaim bármikor aludhatnak a földön, nem tilos senkinek ( : mivel katonaságnál sokszor aludtam úgy, néha még most is gyakorlom ha fáj a hátam, mert segít
a kutyusnak főzök, vagy tápot kap
van neki ágya, nem is egy, ha akar abban alszik, ha akar a földön, most épp itt a földön
és mint a többi családtag, ő sem sz@rhat a szoba közepire' ( : meg úgy általában a lakásban sehova, kivéve az erre rendszeresített helyet
mivel a kutyusnak ezt azért necces megoldania, így séta alkalmával csinálja
nem tekintjük embernek, mert nem is az, ő valami sokkal több, sokkal jobb nálunk :)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) Lenry válasza nevemfel (#74) üzenetére


Lenry
félisten

nem akarom megmagyarázni, nyilván nem is tudnám úgy, hogy abban ne lehessen fogást találni. fölösleges is lenne, mert te is tudod pontosan hogy mire gondolunk, csak most valamiért ezt élvezed ahelyett hogy pornhubot néznél

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#81) Dilikutya válasza Tikakukac (#51) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elsősorban a családnak elégséges háztáji tartásra gondoltam. 150 db azért már kicsit nagyobb volumen. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#82) Egon válasza Chaser (#79) üzenetére


Egon
nagyúr

Na igen, a következő pont az lenne, hogy definiálni kellene az állatkínzást. Az állatvédők szerint kb. még az is állatkínzás, ha álmában egyetlen csapással agyonvernek mondjuk egy kutyát, mert hogy nem állatorvos altatta el stb.
Abban egyet kell értenem veled, hogy az ilyen kocsiutánkötős szemetek ugyanezt emberen is megcsinálnák (bár a konkrét elkövető szvsz szimplán csak s*ggh*lye volt abban az esetben, de lehet hogy téves a benyomásom). A valódi állatkínzást természetesen én is maximálisan elítélem, és mindenképp letöltendővel "jutalmaznám".

Az a nő egyébként első körben csak valami nevetséges szabálysértés kategóriával lett megvádolva, de aztán szerencsére módosították állatkínzásra, ami már bűncselekmény. Mivel ráadásul minősített esettel állunk szemben (különös szenvedést okozott), így akár 3 évet is kaphat (persze ha büntetlen előéletű, meg mondjuk enyhítő körülményként kezelik az életkorát, akkor jó eséllyel megússza felfüggesztettel és/vagy pénzbírsággal).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#83) nevemfel válasza Lenry (#80) üzenetére


nevemfel
senior tag

Azért nem ártana tisztázni a dolgot, mert én úgy látom, hogy főként azon vitatkoztok, hogy mit jelent valakit családtagnak tekinteni. A szó hagyományos értelme mindenképpen emberre vonatkozott, szülőkre, rokonokra, gyerekekre, házastársra.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#84) Egon válasza Egon (#82) üzenetére


Egon
nagyúr

Jav: vétség, és nem szabálysértés.

Közben megtaláltam: idén nyáron ítélték el, 10 hónapot kapott, 2 évre felfüggesztve. Mivel mindkét fél fellebbezett (az ügyész súlyosbításért), ez nem jogerős, viszont frissebbet nem találtam... :F

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#85) Chaser válasza Egon (#82) üzenetére


Chaser
titán

a vágóállatot sem lehet már csapkodni, úh. sztem jogos az állatvédők álláspontja, ugyanolyan élőlény mint mi, ugyanolyan fejlett gerinces felépítésű, a nagypapit se csapkodjuk agyon álmában mert kivénhedt'
az a baj a "kocsi után kötős" kategóriával, hogy a valós esetek tördekése sem derül ki, azok az "emberek" köztünk járnak, és várnak egy alkalomra
ez a néni speciel valami fejes rokona, annyit tudok, de nem is érdekelt, nem nagyon cifráztam volna túl a büntetését, röviden
nem először játszotta ezt el, és nem is tagadta - valószínűleg még büszke is volt rá -
ezt a kiccsajt' kerüljék az olyanok, jobban járnak, meg én is, mert nem szeretnék ilyenek miatt egy erős felfüggesztettet kapni ( :
én büszkén vállalom ha emiatt az orvostudomány engem pszichopatának minősít, ugyanakkor tényleg mindenki felteheti magának a kérdést, azzal van baj aki megvéd egy védtelen állatot, vagy azzal aki bántani akarja...esetleg mindkettővel ( :

nevemfel
sok minden jelentése megváltozott az utóbbi évtizedekben, és sok mindent nem aktualizáltak még
ma már házasságot köthet sok országban két homosexuális, pedig tudtommal házasságot két ellenkező nemű köthetett még nem is olyan régen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) satee76 válasza Earl_Muttley (#61) üzenetére


satee76
aktív tag

De.
És remélem ezt hívják felelős kutyatartásnak.Falun. Családi háznál.
Chaser: Bocs, én nem tudtam hogy te ilyen kutyára gondolsz. Mentségemre legyen mondva, nálunk ilyen kutya nincs. A ragadozó madarak még nyúlfinak hinnék és elragadnák az udvarról. De még a póráz végéről is.... :D
csak vicc, remélem nincs harag

(#87) Kisgépkezelő válasza Egon (#82) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ha jól rémlik az akkori hírekből, semmi ördögi gonoszság nem volt a kocsiutánkötős sztoriban, csak elszökött a kutya, aztán gondolta a nő, hogy kis mozgáshiánya van, ezért rendesen meg akarta futtatni, csak kicsit rosszul mérte fel a kutya végsebességét és/vagy állóképességét. Ilyesféle hülyeségeket bármelyik youtube-os failvideó gyűjteményben talál az ember úgy, hogy emberek az elszenvedői, aztán mégse vonul ki a szurkolók a bevásárlókocsiban csatornábalököttekért csoport, hogy plüsbabákat akasszon fel.

[ Szerkesztve ]

(#88) Chaser válasza satee76 (#86) üzenetére


Chaser
titán

sokszor cicának hívjuk... ;]
nem én kértem hogy jöjjön az életembe, de így alakult, és ha már így alakult ha úgy adódna megvédem, nekem egyértelmű, bármit is gondol erről a jogrendszer - ő pedig pontosan tudja, hogy mellettem nem bánthatja senki, amivel néha vissza is él más kutyákkal szemben, olyankor helyre is rakom -
általában csodálják, sokszor tömegek, bárhová megyünk, egy igazi jelenség
egyszer odajött hozzánk egy értelmi sérült kislány, az anyukája majdnem elsírta magát, azt mondta egy hónap alatt nem produkál a kislány annyi aktivitást mint a kutyussal 10 perc alatt tette, és a kutyák sem érdeklik általában
dehát ő dorka, nem csak egy kutya, és a család része
nagy labdával
alszik
kis labdával
zenét hallgat - nem megcsinált kép, befeküdt a fejhallgatómra -
és ha fél nem költői túlzás rá azt mondani hogy reszket, mert borzasztóan tud reszketni olyankor, pl ha fúrnak mellettünk

szerk:
Kisgépkezelő
jaja, azért csinálta meg már előtte lóval is ;]
nyilván nagyon egyszerűen nem tudták eltussolni, kerítettek egy jó ügyvédet

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) Earl_Muttley válasza Kisgépkezelő (#87) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Azért hangoztatta hogy "ebből majd tanul", és azért nem áltt le mikor felszólították rá?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#90) Egon válasza Chaser (#85) üzenetére


Egon
nagyúr

a vágóállatot sem lehet már csapkodni, úh. sztem jogos az állatvédők álláspontja, ugyanolyan élőlény mint mi, ugyanolyan fejlett gerinces felépítésű,

Sztem elég jelentős különbség van a kocsiutánkötés, meg a baltával agyoncsapós eset között. Előbbi valóban kínzás, utóbbi semmivel nem rosszabb mint az állatorvosi méreginjekció.

a nagypapit se csapkodjuk agyon álmában mert kivénhedt

Még egyszer: meglehetősen hibás párhuzam emberét és állatot egy kalap alá venni, főleg ha már egy fél mondattal korábban joggal érvelsz (a jog markáns különbséget tesz ember és állat között).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#91) kenwood


kenwood
veterán

A szomszedsag altalaban benne van az ingatlan araban.Nem veletlen, hogy egy 30 millios haz 60-70-be kerul, ha jo utcaban van.

Sajnos ezzel semmit nem lehet kezdeni, csak koltozni.

Hiaba dobnal at fagyalloban aztatott kutyakajat,egyreszt par het mulva ott lenne az ugyanolyan hulyere nevelt utodja,masreszt a verbalis eroszak valszeg fizikaiva valna rovid idon belul.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92) Chaser válasza Egon (#90) üzenetére


Chaser
titán

nem mondtam, hogy ne lenne különbség
aközött viszont semmi különbséget nem látok, ha a nagypapit nem vágod háton szívlapáttal, egy állattal mért tennéd, főleg egy kutyával aki bízik benned
az ember és a kutya idegrendszere is fejlett, ugyanúgy érez fájdalmat a kutya is
igazából azt nem értem, sok ember mért gondolja azt úgy, hogy neki alanyi jogon járnak dolgok, mert volt olyan szerencsés hogy embernek született?
az a szerencsétlen állat meg állatnak született, nem tehet róla
úgy gondolom, ha már valaki embernek született, legyen is méltó rá, és mutasson emberséget
az én kutyámat el kellett altatni, utolérte a kora, eszembe nem jutott volna "agyonverni", ahogy nagyapámat se verném agyon
de ha nem érted a különbséget, majd csapd agyon a nagypapit' ha úgy alakul, erre azt tudom mondani, hiszen az altatás se jobb ahogy mondtad

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#93) kenwood válasza Chaser (#92) üzenetére


kenwood
veterán

A szunyog,a csotany,a ragcsalo se tehet rola, hogy annak szuletett,ami.
Nem hiszem, hogy a fejltebb idegrendszer,intelligencia tobb jogot biztosit az elethez.
Ezt csak mi, emberek talaltuk ki.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#94) Narxis válasza Kisgépkezelő (#87) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hogyne, "tanítani" akarta... ezt itt és most fejezd be mert nem vicces. :W

Thanos was right.

(#95) Alf65 válasza chopin42 (#2) üzenetére


Alf65
csendes tag

"panelban -elvileg- csak mindenki beleegyezésével tartható háziállat"
Ezt a társasház SzMSz-ében kell rögzíteni

"a szomszéd életvitelszerűen/alkalomszerűen rendszeresen zavar"
Bejelentheted.
A csendháborítás ugyanis pont arra vonatkozik, ha valaki (vagy az állata[i]) indokolatlanul zavarja('k) a szomszédokat.
http://www.lakaskultura.hu/hirek/tul-hangos-szomszed-minden-amit-csendhaboritasrol-tudni-erdemes/

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#96) Hieronymus válasza kenwood (#93) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván nem fekete - fehérre leegyszerűsített a helyzet.
A szúnyog, csótány, rágcsáló hármast sem extra kínzással távolítjuk el a környezetünkből.
A hozzánk szoktatott/szokott állatokat többlet jogokkal ruházzuk fel és vigyázunk rájuk.

A kutyák kiemelten fontos szerepet játszanak az életünkben. Az értelmi képességeik elérik a 2-3 éves gyerek szintjét. kommunikálnak velünk. Sok családban gyerek pótlékok is. A volt szomszédom bírósági úton szerzett kutya láthatósági jogot, kéthetenkénti ciklusban. (A volt barátnő inkább elköltözött az ország másik végébe.)

Ahhoz képest, hogy bő 100 évvel ezelőtt még a nőket sem tekintették egyenértékűnek a férfiakkal, hatalmas szocializálódási folyamaton haladtunk keresztül. Általában, mert vannak emberek és társadalmi rétegek, akik és amik lassabban haladnak előre ebben a folyamatban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#97) Chaser válasza kenwood (#93) üzenetére


Chaser
titán

azok az élőlények az idegrendszerük miatt nem bonyolítják túl az életet
itt nem az a kérdés kinek, minek van joga az élethez, mindenkinek van és mindenki védi ösztönösen a maga módján
ellenben egy csótányt nem lehet úgy megkínozni mint egy fejlett idegrendszerrel rendelkező gerincest
meghalsz gyorsan, megszűnsz létezni, vagy szenvedsz órákat, napokat, nagyon nem mindegy, hiába ugyanaz a vége
ha velünk él egy kutya, akkor adjuk már meg neki azt a tiszteletet hogy nem szívlapáttal segítjük át a másvilágra ha lejár az ideje, de lehet az macska vagy bármi
enni is sok mindent megeszünk, de azért "illik" biztosítani addig neki egy értelmes környezetet, és nem szívlapáttal csapkodni a végén - de ezt már elvileg szabályozzák is -

Narxis
az ilyenek addig poénkodnak ilyennel, amíg egyszer velünk nem csinálják meg
olyankor biztos lefagyna a vigyor az okosfejirű'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) kenwood válasza Chaser (#97) üzenetére


kenwood
veterán

"meghalsz gyorsan, megszűnsz létezni, vagy szenvedsz órákat, napokat, nagyon nem mindegy, hiába ugyanaz a vége"
De igen.
Pont ugyanaz.
A kondom,abortusz,csecsemogyilkossag harmast is csak a mi -teljesen alaptalan- emberi ertekrendunk tudja megkulonbotetni.
A nagy kepet nezve tok ugyanaz mind3.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#99) Chaser válasza kenwood (#98) üzenetére


Chaser
titán

ha szted ugyanaz, mielőtt eljön az időd kérj egy 3 napos "játékot" valami degenerált baromtól
szerintem elég gyorsan meglesz a konklúzió
ha szívlapáttal egyből agyon csap ugyan meghalsz akkor is, de ha előtte játszik is, elég sokat könyörögnél te azért a szívlapátért
a mi idegrendszerünk picit fejlettebb a rovarokénál, már jóval az űrtechnika előtt leesett ez az emberiségnek
az abortusznál már rá lehet sütni hogy gyilkosság, óvszerre nem, ennyi erővel aki sterilizáltatja magát akkor mindig gyilkol? :)
szerintem nagyon nem mindegy hogy jutunk el a végeredményig, ha a végeredmény maga ugyanaz is
talán ettől vagyunk többek az állatoknál - már aki -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101) Earl_Muttley válasza Kisgépkezelő (#100) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Mókás?

Ekkora troll vagy, csak éppen az állatokat gyűlölöd ennyire?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#102) #90088192 válasza nevemfel (#83) üzenetére


#90088192
törölt tag

Igen, olyan nem létezik, hogy : processzor család( Family)
Vagy kutya család, esetleg elefánt család, vág, termék család, mert a hagyományos definíció szerint emberre vonatkozik.

Választott család sem létezik mert ugye azt barátoknak hívjuk.

Azért el kellene gondolkodni azon, hogy most azonnal alaptörvény módosítás, és amit a vasárnapi színészek mondanak az lesz a törvény nem? Nem akarsz véletlenül kalifátust létrehozni és Allah Akbar felkiáltással kelni minden reggel? Milyen dolog már, hogy egy ember pozitív érzelmeket tápláljon egy állat felé. Kiirtatni mindent!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.