Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) yerico válasza Goose-T (#42) üzenetére


yerico
senior tag

Azért az a szart Renault vackot beleteszik olyan hitvány kocsikba is, mint pl. a Mercedes. Igaz, hogy olyat nem tudnak, mint mondjuk a 20D BMW-k, hogy hibás tervezés miatt kiégnek, de nem lehet minden tökéletes.

(#52) yerico válasza mjani1172 (#46) üzenetére


yerico
senior tag

Igen, utána vette meg a Ford, akik tulajdonosok a Mazdában is, akik meg együttműködtek a PSA-val, így végül PSA dízelek keveredtek a Fordba, Volvoba, Jaguarba, Mazdákba.

(#53) Casoli


Casoli
őstag

Asszem totalcaron volt egy teszt az S60-ról. Kisebb hátul a beltér mint egy 3as BMW-nek :( Érdekes mert nekem V40-em van, ott táncolni lehet hátul, akkora a lábtér. Egy nagyobb kategóriás autónál, hogyan tudták ezt elcseszni?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#54) BigBlackDog válasza Casoli (#53) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Elég vastagok az első ülések háttámlái és szerintem elsősorban emiatt kicsi a hátsó lábtér. Második generációnál már íves a háttámlák hátsó oldala és így több is a hely. Oldalirányban érzésem szerint a viszonylag vastag ajtók (is) nagy szerepet játszanak a szűkös helyzet kialakulásában.

[ Szerkesztve ]

(#55) Graphics válasza b. (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a Mitsubishi motoros Matrix ilyen urban legenda?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) Retekegér válasza Goose-T (#42) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

2009 utáni 110 lovas 1,5 dCi márpedig igencsak jó.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#57) MongolZ válasza yerico (#50) üzenetére


MongolZ
addikt

Márpedig a korabeli Hyundai benzinesek Mitsu fejlesztések, mint a kasztni is a Toyotának egyik változata.

(#58) b. válasza yerico (#50) üzenetére


b.
félisten

Nézz utána nyugodtan:)
Hyundai saját motorjaként adta ki az Alpha-t, ami a Mátrixban van( első szériásokban) és az Elantrában, de Mitsubishi fejlesztés,( 1.6 GLX 110 LE)) Minden alkatrész kompatibilis vele, vízpumpám is Mitsubishi van fent most is.( egyébként 1993 óta használja ezt a motort a Mitsu, legalább is az alapjait.) A szelepvezérlést dolgozták át, valamint 4 cilinderes lett,amit a Hyundai saját maga fejlesztett rá, így került rá Hyundai logó a motorra. Apha 2 ami teljesen független fejlesztés már és az onnan érkező verziók, amit érdekes módon pont a Hyundai próbált később értékesíteni a Mitsubishinek. de az 1.5 CRDI is Merci fejlesztés ha jól tudom és eléggé ott van a szeren például.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#59) Vesa válasza yerico (#51) üzenetére


Vesa
veterán

Minden márkánál, minden típusnál vannak/lehetnek rossz szériák! Ez nem minősíti a gyártót és a márkát sem, ha egyébként összességében kiemelkedő a minőség.
Nekem 3 BMW-m volt eddig, (535i, 728i, 730i), a világból kimentek. A 728i 10évig volt meg, a motorhoz hozzá sem kellett nyúlni egész végig! Olaj bele és kész, kiment a világból.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#60) Graphics válasza b. (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak biztosat írj, mert a PSA se jott be. :D

Ezt az 1.5crdi merci fejlesztés dolgot is ha tudod tamaszd alá linkkel , mert amúgy csak szájhagyomány lesz belőle...

Suletlensegeket meg ne írjunk. Ha lehet.

Az alkatrész kompatibilis dolog nem ritka, sőt. Elég gyakori inkább

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#61) b. válasza Graphics (#60) üzenetére


b.
félisten

utána kell olvasni.Hyundai Alpha first gen néven, egy az egyben az a Mitshubishi motor, amin módosítottak.
Szerelőm aki nem kicsi műhely és nem annyira avittas azt mondta, mikor vittem hozzá, hogy az alkatrésszel nem lesz gond a motornál mert egy az egyben Mitshu van benne, még a Bárdis alkatrész lista is azt dobja fel mellé.Ezt te magad is le tudod ellenőrizni. Az hogy ennyire kompatibilis lenne... ? hát nem tudom.
Az első crdi motort a merci segítségével fejlesztették bár gondolom ez a common rail akkori sajátossága volt, hogy segítséget kértek tőlük.Saját gyártmányuk , ez tény.Lekezelő stílust hanyagold,köszönöm.Off temát én befejezem itt,privátba inkább vagy nézz be a Hyundai klub oldalára.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62) Graphics válasza b. (#61) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem vagyok lekezelő, de konkrét dolgokkal tamasszuk alá, csak úgy lesz hitelesebb a dolog.

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#63) moleculez


moleculez
veterán

28 vagyok, én abban a tudatban nőttem fel, hogy Volvo = harckocsi, biztonságos, megbízható, etc.
Aztán, ahogy utazgattam a világban, (közel-kelet, Ázsia)meg lehúztam egy évet Egyiptomban, azt kellett megfigyelnem, csak ázsiai autókat használnak: Kia, Toyota, Nissan, Chevrolet, Suzuki, etc... Igénytelen gépek. Persze más az ingerküszöb is, meg az igény, de ezek az autók mennek(!), ha meg nem, akkor a sarki fűszeres is meg tudja javítani amit kell. Szó szerint. Gyönyörűek a Volvók, nagyon tetszenek, de egy éve vettem egy 2009-es Nissan Note-t, 65k mérfölddel vettem, raktunk bele majd 10k-t, és volt egy akksi, és egy fékbetét csere. Pont. Lehúzták a tükröt, 30£ vettem rá, 20 perc alatt cseréltem.
Remélem egyszer megtehetem, hogy veszek egy európai prémium kategóriás vasat, aztán az legyen a hobbym, hogy szinten tartsam.

A cikkhez: nem kevés munka lehetett ezt így összeszedni, szép munka.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#64) mjani1172 válasza yerico (#52) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem erről beszéltem.
Egyszerűen a Renault motor volt benne. Ne keverjük ide a PSA-t, és a felvásárlásokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#65) mjani1172 válasza BigBlackDog (#54) üzenetére


mjani1172
addikt

A Volvonál sosem adtak arra hogy hátul normális hely legyen.Minden Volvonál volt ezzel gond, de direkt csinálták ilyenre rejtély, hogy miért.
Egy S60-V70 volvoban nincs akkora hely mint egy Honda Jazz ben.

(#66) BigBlackDog válasza mjani1172 (#65) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az V70-nél azért már más a helyzet, érződik, hogy az S60-hoz képest nagyobb a tengelytáv. Viszont a Jazz ilyen szempontból tényleg kiemelkedő, a belső tér nagysága legalább fél kategóriával nagyobb, mint amit a külső méretei indokolnának (hasonlóan az UFO Civichez). :K

(#67) mekker válasza moleculez (#63) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem ennek nem csak a megbízhatósághoz van köze, hanem hogy hol milyen beszerzési hálózat épült ki. Egyébként vannak arra jobbkormányos autók? Mert elképzelhetőnek tartom, hogy sok jobbkormányos kocsit exportálnak a 3rd world országokba.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#68) macilaci78 válasza Casoli (#53) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért egy sedant ne hasonlíts egy kombihoz. Az előbbiben a fejtér hiányát azzal igyekszel kompenzálni, hogy alacsonyabban ülsz és így lesz kevesebb a lábtér is. Utóbbiban erre nem kényszerülsz rá.

Én 196 cm vagyok, egy WagonR+-ban is kényelmesebben elvagyok hátul, mint egy mai VW Jettában, vagy Passat sedanban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69) cami][us


cami][us
senior tag

A régi XC60 sem valami tágas. Elvárnám, hogy ha már ilyen bazi nagyok, akkor legalább el lehessen bennük férni elől-hátul.

(#70) tboy93 válasza cami][us (#69) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kifejezetten kicsi volt szerintem, amikor vezettem tökre meglepődtem, kívülről nem ezt sugallja.

(#71) #67417600


#67417600
törölt tag

Első autónak tervezem az S60ast, feleségemmel ketten használnánk, ezért pl. a hátsó lábtér mérete, stb. nem számít.. napi munkába járáshoz keresünk dízelt, 1 millióig.

(#72) BigBlackDog válasza #67417600 (#71) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem javaslom. :( Jobban mondva, attól függ. Mekkora összeget szánnál még a vételáron felül az autó rendbetételére? Napi szinten mennyit lenne használva, milyen távolságra?

[ Szerkesztve ]

(#73) #67417600 válasza BigBlackDog (#72) üzenetére


#67417600
törölt tag

Napi 1-1,5 óra, nagyon maximum 50 km

(#74) Gibo válasza #67417600 (#73) üzenetére


Gibo
senior tag

Nálam is ez a terv most...Mondjuk én 130 km-t ingázom hétfötöl péntekig naponta. Annyi a különbség, hoyg én V70et vagy s80at keresek...de nem egyszerü. Legalább is olyat találni ami nincs lelakva és az extrák is müködnek benne :D
A legideálisabb a 3. szériás V70 lenne, mert az már az S80 padlólemezére épült, ezért nagyobb a tengelytáv is, de az meg árban van még túl magasan... :O

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#75) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Örülök, hogy idetévedtem, pont most agyalok egy V60 vásárlásán, sok hasznos infót és linket találtam. Szép munka. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#76) BigBlackDog válasza futo001 (#75) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R V60 kicsit már más kávéház. Volt szerencsém egy D6-ot rövidebb távon vezetni. Megvolt benne a tank érzet az S60-hoz hasonlóan, de azért érezhetően modernebb és kegyetlenül tud menni azzal a hajtáslánccal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.