Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koby11h


koby11h
aktív tag

"Gigabyte GA-B550-S2H, mely, ahogy az M betűből is sejthető" - a linken van M betű de innen a megnevezésből pont hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#2) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

A Silicon Power külső USB tárolóival egy ideig próbálkoztam, de nem vagyok velük túlontúl elégedett.Az egyiknek a csatija lett kontakthibás (onnantól mindig a gépből húztam ki inkább az eszközt), a másiknak (az pont A30-a volt) meggárgyult az elektronikája, és elérhetetlenné tette a merevlemezt. Másik vinyóval is ugyanezt tette(legalább vissza tudtam fejtegetni az adatokat), nem volt mit tenni, szépen kettétörtem. Igazából el kellett volna valakinek ajándékozni, akit gyűlölök, késő bánat.

Nagyon pofásak viszont a házak, full'minimál, tetszik a java (még az RGB-s is). Remélem a táptakaró lemezt ideiglenesen el leht távolítani, mert bár nagyon szépen eltakar minden kábelkorbácsot, az alaplapi reset/power tűket azért eléggé elérhetetlenné teszi. És ha már zumglikkió forintba kerül az Asterion Plus, férjen már bele az állítható pozíciójú hátsó venti is. Picit az előlap is fullasztónak tűnik, viszont a kilincses oldallap az praktikus. Igazából általában az a baj ezekkel a házakkal, h csak vásárlás után tudod megtaperálni, sorját sajna sosem fényképeznek. Oké-oké, teszteket is lehet olvasni, meg nem is mindig fog belemászni az ember, de akkor is...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#3) TeeBee73 válasza muxi-muxi (#2) üzenetére


TeeBee73
addikt

"nem volt mit tenni, szépen kettétörtem"
Egyik cimborám is ilyen mentalitású. Új műszaki cikk vásárlása után, az első dolga, hogy a használati utasítással együtt dobja ki a garancialevelet. ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4) Szeleya


Szeleya
tag

Rgb hangfal? Nem tudtam már mi nem lehet rgb

(#5) koby11h válasza Szeleya (#4) üzenetére


koby11h
aktív tag

Aha, olyanok mint a 90-es években a villogó ledes kétkazettás hordozható rádiósmagnók. Azoknak voltak ilyen led-ek a hangszóróik körül...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#6) TeeBee73 válasza koby11h (#5) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nekem '85-86 körül ilyenem volt, csak feketében. Ha jól emlékszem, 4 db. Baby elemet kajált, és fél napig húzta vele csutka hangerőn. (A tiszaparti strandon lebzselők, és a hobbipecások örömére üvöltött a Pokolgép, P. Mobil/Box, Edda, Iron Maiden, Helloween, Black Sabbath, etc...) ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#7) Tibiajax válasza koby11h (#5) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

lol, és tényleg.. a piacokon voltak ezek szép számmal

(#8) Pecc válasza Tibiajax (#7) üzenetére


Pecc
őstag

Nekem volt is olyanom :)

(#9) Trailblazer


Trailblazer
addikt

duplázták a SO-DIMM helyek számát

Tényleg laptop-memória menne az Aorus Pro lapba?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10) KISDUCK válasza Trailblazer (#9) üzenetére


KISDUCK
addikt

Gigabyte oldalán csak DDR4 dimm-ként írják, ez nem úgy néz ki hogy sodimm lenne.
szerk: a kép alapján is az inkább normál dimm, túl nagyok azok foglalatok ahhoz hogy laptop memóriához legyenek..

[ Szerkesztve ]

(#11) koby11h válasza Trailblazer (#9) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az csak véletlen elírás lehet, túl nagyok azok az proci foglalathoz képest.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12) Trailblazer válasza KISDUCK (#10) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én a cikkből idéztem, nem gondoltam, hogy azok.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#13) KISDUCK válasza Trailblazer (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azt értettem :) csak utána visszanéztem az adott részhez a cikkben aztán már úgy voltam vele hogy megnézem mi a hivatalos álláspont és akkor már be is írtam ide.

(#14) eszterencs válasza koby11h (#1) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

:-D Sasszemed van, köszi!

#9: persze, rendes ramfoglalat, nem is értem, hogy került ez oda, köszi!

javítottuk! :R

(#15) Trailblazer válasza eszterencs (#14) üzenetére


Trailblazer
addikt

:R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#16) yericho800


yericho800
aktív tag

a giga b550 pcie 4.0?

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#17) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A caseking oldalán az árak csak regisztráltaknak láthatóak?

(#18) PuMbA válasza yericho800 (#16) üzenetére


PuMbA
titán

Minden B550 PCI-E 4.0, de a hivatalos honlapon megnézheted :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Neovenator


Neovenator
senior tag

Kár a Metis EVO-ért...külalakra, méretre kiváló lett volna...de elmebetegül rossz belső dizájnt alkalmaztak benne, így gyakorlatilag nem jó semmire, max a hely pazarlására...nagyon sajnálom, bárcsak átgondolták volna

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#20) headhunter


headhunter
addikt

USAnotebook 128 GB-os, 256GB-os NVMe SSD-ről lehet tudni, melyik márka került a "fémházba"?

NVMe SSD-hez a fémház üresen kb.: 8-10.000Ft...

(#21) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Miért kell nagyker oldalakat linkelni? Van elérhető kisker is... nagyzási hóbort? Az SJ6 nem régi darab?

headhunter: én is pont erre gondoltam. Óccó.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#22) pusszycat válasza headhunter (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet azért csak 1 év a garancia. Ezekre nem 3 év szokott lenni vagy ilyesmi. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#23) headhunter válasza Fryskitt (#21) üzenetére


headhunter
addikt

Fotó nagyon erre "hajaz", viszont ebben nincs SSD. [link] , [link]

+256GB NVMe SSD, kijön 5.000Ft-ból?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vagy erre: [link], [link] :Y

[ Szerkesztve ]

(#24) TeeBee73 válasza yericho800 (#16) üzenetére


TeeBee73
addikt

"az adattárolók frontján pedig a négy SATA port mellé immár két M.2 foglalat jár, egyik PCIe 4.0, másik PCIe 3.0 támogatással."

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#25) MeszesKPT válasza headhunter (#20) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Engem is ez érdekel, mert amúgy ez elég jó ajánlatnak tűnik.

Alaplapok voltak még érdekesek, mert méretükhöz és árukhoz képest egész jól felszereltek.

(#26) yericho800 válasza TeeBee73 (#24) üzenetére


yericho800
aktív tag

köszönöm :K

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#27) BiP válasza Neovenator (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Külsőre nekem is nagyon bejön, meg méretre is. Belsejét nem néztem.
Bár a táp nélküli 42e-es ár nem kevés.

szerk: megnéztem. Hát, tényleg elég szellős, sok a fel nem használt hely, nagyon a látványra mentek.
De legalább nem zsúfolt :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Neovenator válasza BiP (#27) üzenetére


Neovenator
senior tag

Az biztos :D

Ilyenkor csak az a szívfájdalmam, hogy elég sok gyártó kezdi egyre komolyabban venni a pöttöm, minden talpalatnyi helyet kihasználó házakat, és még teszem azt azok közül se tudnék egy TÖKÉLETESET mondani, mindegyik faramuci egy kicsit a maga módján...erre jön a Raijintek (akit a sima Metis miatt eléggé kedveltem már jópár éve) és lerak egy külsőre tökéletes (koczkaházak is kezdenek terjedni a cipősdobozok helyett, nagyon helyesen) kuckót, amibe simán én tudnék egy SOKKAL ésszerűbb elrendezést kitalálni...erre teljesen elcseszik az egészet...pedig nekik mérnökeik és teszt-revízióik vannak erre, oszt mégis...egymást telibeverő, össze-vissza áramoltatott légoszlopok, szűkös radiátorhely, alulméretezett VGA beömlőnyílás...mintha direkt kiadták volna a tervezést valami hülyegyereknek, hogy hogyan lehet a lehető leginkább elcseszni egy ekkora házbelsőt... :(

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#29) BiP válasza Neovenator (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

"mintha direkt kiadták volna a tervezést valami hülyegyereknek, hogy hogyan lehet a lehető leginkább elcseszni egy ekkora házbelsőt... :("
De akkor elég jó munkát végzett, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#30) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ráadásul ami atx-ben olcsó edzett üvegfallal (plexi kell a fenének 2020-ban), az itx-ben egy rémálom árban.

Ott az Azza pyramid. Még meg is venném, de a tápegység megsüti az alaplapot benne... :/

A Fractal Era meg akármilyen szép, megfő benne a vga, mert elzárták a kiáramló nyílást.

Szóval ha valaki tanácstalan, éppen van elfekvőben egy in win 901-esem (arany) szép állapotban :)

(#31) fecke78 válasza Fryskitt (#21) üzenetére


fecke78
senior tag

Lian li 360 as vizhütést vettem a casekingtől! Persze nem a Magyartól hanem a némettől ,az ithoni az tők felesleges...

(#32) Neovenator válasza BiP (#29) üzenetére


Neovenator
senior tag

Végülis... :DD

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#33) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

"Kisebb, de gyorsabb tárhelyet biztosít 9990 forintért az USAnotebook 128 GB-os NVMe SSD"
linken:
"USAnotebook külső 128GB USB3 M.2 SATA SSD fém házban SSDSATA128GB"

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#34) -=MrLF=- válasza -=MrLF=- (#33) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

A nagyobb jónak tűnik, ház típus a képekről: [LC-M2-C-NVME - USB 3.1]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#35) headhunter válasza -=MrLF=- (#34) üzenetére


headhunter
addikt

256GB-os is elírás lehet, szerintem az sem NVMe verzió, mert a külső ház többe kerül, mint itt a kettő együtt.

(#36) Grisa


Grisa
csendes tag

"Ez a hallójáratba dugható, apró, oldalanként 5 grammos készülék beépített mikrofonnal is rendelkezik, tehát kihangosíthatóként is bevehetjük."

Hogy mit csinálhatunk? :U

(#37) Wikoo válasza headhunter (#35) üzenetére


Wikoo
aktív tag

A ph írta el, nem az USAnotebook.
256GB os NVME-s! :))

Békesség, boldogság! x)

(#38) headhunter válasza Wikoo (#37) üzenetére


headhunter
addikt

Költői kérdés?!

Hogyan jön ki szerinted ez az ár, amikor ennyi egy NVMe SSD ház? [link] vagy [link] + SSDNVME256GB = 14.990 Ft ??? :Y

(#40) Wikoo válasza headhunter (#38) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Nagyon egyszerűen.
Magát a terméket és az árazást is én csináltam.
Jelenleg ezt a házat használjuk: LC-M2-C-NVME
SSD ből meg sok típus van, csakis nagy márka.
:R

Békesség, boldogság! x)

(#41) headhunter válasza Wikoo (#40) üzenetére


headhunter
addikt

Én kérek elnézést, és szórok hamut a fejemre... :R

Tesztet nem nagyon találtam a házról csak egyet, de az nem nagyon győzött meg. [link]

Hasonló vagy közeli eredményt "vártam"... [link] (Igaz ez TB-os)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teszteltétek már ezt a "típust" (LC-M2-C-NVME), különböző SSD-kel?

[ Szerkesztve ]

(#42) Wikoo válasza headhunter (#41) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Ezt a házat még nem teszteltem, de mos tmár én is kíváncsi vagyok, majd küldök képet.
Házba időnként valszeg váltani fogunk, kevés van belőle nagykereknél, mindig vadászni kell.

Békesség, boldogság! x)

(#43) Wikoo válasza headhunter (#41) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Samu 981 ssd vel, viszont 3.0 csatija van a lapnak. Szerintem lesz ez több is, csak kerítek vmi modernebb gépet. :)

Békesség, boldogság! x)

(#44) Wikoo válasza headhunter (#41) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Ugyan az az összeállítás, modernebb gépen:

Szerintem nem rossz. :)

Békesség, boldogság! x)

(#45) headhunter válasza Wikoo (#44) üzenetére


headhunter
addikt

Még a végén berendelek egyet! :U

Patriot Supersonic Rage Elite USB3.1 256GB többe kerülne és ez az NVMe jobban "muzsikal"....

Melegedés? (pl.: Ennél az utolsó tesztnél 975.8 MB/s)

USB boot menne ezzel a külső házba rakott MVMe SSD-vel?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linux distrokat írok ki egy pendrive-re vagy arra telepítem és ezért érdekelne, hogy tudnám-e futtatni is ha erre az SSD-re tenném.

(#46) Wikoo válasza headhunter (#45) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Sajnos hőfokot nem sikerült kicsikarni semmilyen programból, és a bootolási lehetőségeket sem tudom.
Viszont ha be tudsz jönni a boltunkba kipróbálhatod hogy hogy muzsikál, van kiállítva laptop és a kezedbe nyomunk egy ilyet. :DD

Békesség, boldogság! x)

(#47) headhunter válasza Wikoo (#46) üzenetére


headhunter
addikt

Vidéki megrendelés lenne. (Berettyóújfalu)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.