Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Akkor idén lesz bőven pálinka is, nem? :DDD

(#2) KaiotEch válasza Nordic (#1) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akarod mondani Viszlát-linka? :C

(#3) Viszlát válasza Nordic (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak neked, stílusosan: [link]. :)

(#2) KaiotEch: na ez most szó szerint fájdalmat okozott... :DDD

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) baluka26


baluka26
veterán

Kajszi ftw.

Úgy döntöttem minden bejegyzésedhez odamondok valami überokosat :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5) Viszlát válasza baluka26 (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Hát ennek igazán örülök... :U :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) Lauda válasza Nordic (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Most szervaltam narancs palinkat, amibe nincs beleteve a heja. Fincsi a draga. ;]

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

fasza. :C

Neked. :U Az én körtefámról nem jön le még egy üveg befőszt se. Jah. De lehet még a krumpli is kirohad. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) lapa


lapa
veterán

...nem ér, mert pont ma fotóztam én is a szedret (nálam máshogy néz ki) meg a körtét meg a békát. de majd bemoddolom a rigósba.

[ Szerkesztve ]

(#9) Viszlát válasza Vladi (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez az idei termés nagyon kemény, iszonyú szelek vannak, de állják a sarat. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) lapa válasza Viszlát (#9) üzenetére


lapa
veterán

igen, azt néztem én is a (vilmos)körténél: ez a harmadik éve, tavaly termett egy darab óriást, most meg van rajta száz termés. nem tudom mi lesz, szerintem lepotyog a széltől, vagy letöri a satnya ágakat. kicsit huzatos helyen is van. szomszéd néni csóvált, hogy ej-ej szét kellett volna húzni az ágakat formásra, de szerintem nem baj, hogy nem csináltam, kevesebbet kap bele így a tájfun.

[ Szerkesztve ]

(#11) lapa


lapa
veterán

ahh kicsúsztam. az a szeder biztosan szeder? mert nálam eléggé máshogy néz ki. persze vágom, hogy ribes van ezerféle, csak érdeklődöm tudsz-e közelebbit róla. nekem ilyesmi még nincsen, de blokkolnám a fajtagazdagság jegyében.

(#12) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Az első az eperfa nem szeder. Épp pár napja kajáltam halálra magam belőle. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) Viszlát válasza lapa (#11) üzenetére


Viszlát
addikt

Annak vettük, meg pont olyan a gyümölcse mint az útszéli szederé. Nagyon jól alakítható fa, szét lehet ügyesen húzni a lombját, aláülős fának akarjuk, a lelógó ágak még el is takarnak.

kraftxld: "Az eperfa (a Dunántúlon szederfa)..." (forrás).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14) Crystalheart válasza Viszlát (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ja, valahol szederfának is híják, de a fő neve valóban eperfa. De akkor is szederfa, és nem szeder. :)

(#15) lapa válasza Viszlát (#13) üzenetére


lapa
veterán

vadszamóca? (ja, ribes meg csak ribizli, minek okoskodok).

[ Szerkesztve ]

(#16) Viszlát válasza Crystalheart (#14) üzenetére


Viszlát
addikt

Nálunk a szederfa gyümölcse is szeder. Hogy nézne már ki ha azt írtam volna, hogy idén is bőven lesz szederfa... :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17) hoffman_


hoffman_
nagyúr

na, gyümik, király :) legjobb dolog kimenni a kertbe, lekapni és már enni is. amúgy a pálinka jó dolog, azért kár... szerencsére van több szabolcsi ismerősöm, akiket nem kell félteni, ha háziról van szó :)

a kedvenc képem a témában amúgy ez, ezen én sírva tudok röhögni :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) Crystalheart válasza Viszlát (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Idén bőven terem a szederfa :D

Jó, persze ahány táj, annyi megnevezés, nincs semmi sem kőbe vésve, épp csak a félreértések elkerülése miatt jobb eperfának (szederfának) hívni, az eperfa termését meg fapernek (faszedernek) vagy eperfa (szederfa) termésének. :D

Egyébként ez nem egyedülálló tévesztés: a bálványfát gyakorta hívják ecetfának, a nyugati ostorfát meg madármeggynek, madárcseresznyének... Bár ezek valóban helytelenek, teljes tévesztések, nem olyan régi rögzülés, mint a szederfa.

Az eper egyébként eredetileg mindenféle apró- és sokmagvas gyümölcsöt jelentett, ezért mondták az eperfára, és a később megismert földieperre is. Mák, hogy a szeder és a málna más nevet kapott végül, nem lettek azok is eprek :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Viszlát válasza Crystalheart (#18) üzenetére


Viszlát
addikt

Sok bajod van hallod. Mondtam apámnak, hogy át lettünk verve, ez eper, rögtön hozta a lázmérőt. De a dédnagynéném szerint is szeder az fijjam, ne beszéljé' hülyeségeket. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20) Crystalheart válasza Viszlát (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

No, de hát azt tudod, mi a rendes szeder, nem? Akkor meg semmi gond, a lényeg, hogy tudja az ember ránézésre, mit akar venni, hogy a faiskolában tényleg azt kapja, amit köll, a neve már másodlagos :)

Egyébként én eperfát nem rakok a kertbe, mert itt előttünk ~3×0,5 km-en át egészen sok vadon nőtt van, változatos érési idővel, és változatos színben, fekete , piros és fehér fajta is, és ez nagyjából az egyetlen olyan gyümölcs mára, amit még mindig mi szedünk, nem az útközben a szomszéd faluba települt élelmes khmm... népek. :) Ezt valahogy lusták begyűjteni, szemben a szőlővel, körtével, kajszival meg birssel, aminél úgy kell versenyezni, de mivel éretlenül is leszedik...

Azazhogy magától idenőtt a ház elé egy eperfa, de idén terem először, megnézem, milyen a termése, aztán ha nem valami különleges, akkor kicsapom, vagy oltok rá valami jobbat.

(#21) Viszlát válasza Crystalheart (#20) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, az a sima szeder, ez meg a fás szeder. :)

Egyébként mifelénk is rengeteg van, de vagy az út mellett vannak a faluban, vagy a falun kívül még mindig túl közel a főúthoz, onnan meg azért nem szívesen szedjük meg.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Lassan alapíthatnánk egy ph kiskert klubot. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) Crystalheart válasza Viszlát (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos igen, ez a veszély nálam nem áll fenn, a legközelebbi aszfaltút is 2 km-re van, de az is csak a falu egyik főútja. Az elhagyatott hajdani zártkertek és szőlősök meg épp a másik irányban vannak. Nézd csak meg, még műholdképen is látszik, hogyan tűnik ki a környékből a maga bozótjával. [link] (Ideális kecskelegelő, a jelölés melletti ösvényt már a mi kecskéink csinálták. :D)

(#24) DeFranco válasza Vladi (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

PH!armwille :DDD

(#25) lapa válasza DeFranco (#24) üzenetére


lapa
veterán

ez brilliáns. csak kérdés, hogy jó lenne-e egy gyűjtő topik a blogos beszélgetések mellett.

amúgy szerintem első444, mert a dzsungelthémás klub legalábbis az egyik első kertes téma volt. mindjárt kikeresem mikorra datálódik.

[ Szerkesztve ]

(#26) Viszlát válasza Crystalheart (#23) üzenetére


Viszlát
addikt

Komoly. Mi az a nagy fehérség délnyugatra?

DeFranco: te állat. De miért w?

(#25) lapa: én a gyűjtő topik ellen csak azért vagyok, mert ott tuti menne a trollkodás ezercsillió hsz-en át, hogy kelletrágyamilyentrágyakellhibridazszarcsakéntudomatutit. Így meg mi magunkban elmókázunk, ami nekem begyere.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27) DeFranco válasza lapa (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én tetszésemet lelem a partizánblogolásban a gyűjtőtopicok uniformista komformista lustalista világa helyett, de mint még balkonnyal sem rendelkező outsider nekem ehhez pontosan 0 a közöm.

esetleg el lehetne látni a bejegyzéseket PH!armwille taggel és akkor mindenki odatalál ahova akar. meg mehettek egymáshoz kapálni.

ne kérdezzétek meg, hogy miért szólok bele, most csinálom a havi költségvetésem, és szivesebben nézem ezt, mint az elbasz keretem így hó elején, vízszámla előtt lakástakarékosság után :O persze semmi közöm hozzá.

@Viszlát: mert sötét wok. 'ville. elnézést. indokolás fent.

[ Szerkesztve ]

(#28) Crystalheart válasza Viszlát (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy Wienerberger téglagyár agyagbányája. A gyár most zárt be, épp rekultiválják a területet, talán építkeznek is majd rá, aminek én speciel nem örülnék annyira, mert megszaporodnának az újgazdag, félmediterránházú, 2,25cm-es gyepes sétálók. :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Gergosz2


Gergosz2
veterán

egy kis napsütés nem ártana mert vízizű lesz az összes gyümölcs és akkor sok cukor kell a páleszbe ;]

Viccet félretéve, nálunk is televannak a fák, de tényleg jó lenne egy kis napsütés is ,mert szép nagy de ízetlen lesz minden :(
Mondjuk eperből már szedtünk 4 ládával, a korai cseresznyét is leszedtük, de annyira nem voltak rosszak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#30) Crystalheart válasza Gergosz2 (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ilyen időben ajánlott Wuxal lombtrágyával megpermetezni a fákat egyszer-kétszer, az javíthat az ízén a kevés napfény ellenére is.

(#31) Viszlát válasza DeFranco (#27) üzenetére


Viszlát
addikt

esetleg el lehetne látni a bejegyzéseket PH!armwille taggel és akkor mindenki odatalál ahova akar. meg mehettek egymáshoz kapálni.

Na ez már szimpatikusabb. :K Amúgy én is alig-alig felelek meg a lelkes amatőr kategóriának, de az érdeklődés a fontos.

(#29) Gergosz2: jaja! Bár a korai cseresznye meglepően jóízű volt a kevés napsütés ellenére is.

(#30) Crystalheart: az én blogomban ilyet írni!!4!:??!?! Kérem szépen, mi abszolút vegyszermentes kertészkedést folytatunk.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32) DeFranco válasza Viszlát (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#33) Viszlát válasza DeFranco (#32) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem már alapból gyanús aminek márkaneve is van. (Mosmá' ki nem törlöm, dolgoztam vele, még a táblicskut is beillesztettem basszus.)

Leírás:

A Wuxal az első olyan lombtrágya, amely az alapvető tápelemeken kívül hatásfokozó és környezetkímélő adalékanyagokat is tartalmaz.

Összetétele:

Hatásmechanizmusa: A kationos mikroelmek (Cu, Fe, Mn, Zn) EDTA-val teljesen kelatizáltak. A Wuxal Super kelátképzője csökkenti a víz keménységét mivel a kalcium, magnézium és vas egy részét megköti. A Wuxal Super erős puffer-hatású, így a belőle készült műtrágyaoldat és permetlé a növény szempontjából legalkalmasabb pH értékre áll be.

Én ennek nagy részét nem is értem, úgyhogy kizárt, hogy természetes legyen. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34) lapa válasza Viszlát (#33) üzenetére


lapa
veterán

így első ránézésre ez egy gyümölcscentrifuga, hogy ne kelljen rágni.

@DeFranco: cinkes.

[ Szerkesztve ]

(#35) DeFranco válasza Viszlát (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Közben én is rájöttem, hogy hülyeséget kérdeztem :) Így jár, akinél proxy tiltja a chrome és a google kereső egyidejű használatát :D

@lapa: krómozott? reszerkpreszerk: végignézem amint elrágsz két céklát és három répát egy almával szintidőre :D

(alakul a költségvetés, lassan megtanulok magamnak is számokat hazudni)

[ Szerkesztve ]

(#36) Crystalheart válasza Viszlát (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Wuxal az egyik legjobb lombtrágya. Gyakorlatilag oldott műtrágya, ami kelatizált formában tartalmazza az adott mikroelemeket, a fő makroelemeket pedig környezetkímélő vegyületként, ezért túladagolás és túlműtrágyázás lehetetlen, a növény pont annyit vesz fel a levelein keresztül, amennyi szükséges neki - szemben pl. a talajba juttatható műtrágyákkal, amelyekből különösen a nitrogén túladagolása veszélyes az emberre a nitrátfelhalmozódás miatt (ugye, a szoc korszakban dívott, hogy szép nagy legyen minden, azóta kezd lecsengeni itthon), de minden túladagolás súlyos hiánytüneteket és többlettüneteket idézhet elő a növényen. A levélen keresztüli felszívódás azt is lehetővé teszi, hogy minimális kijuttatott szermennyiség is elég legyen egy állománykezelésre, aminek java része a levélen is marad. Azon kívül a lombtrágya tápanyagai azonnali felszívódást tesznek lehetővé, ami az egyetlen gyors orvosság a növények hiánytüneteire. Összességében azt lehet mondani, hogy a lombtrágya egy környezettudatos választás a szerves trágya kiegészítésére és a termés javítására, amire különösen rossz időben (pl. aszály) és sovány talajon (pl. az én talajom :DDD) lehet szükség, de palántanevelésben szinte mindenütt alkalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#37) Viszlát válasza Crystalheart (#36) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyon örülök, hogy elégedett vagy vele és kívánom további következményekben gazdag alkalmazását! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#38) Crystalheart válasza Viszlát (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kösz... :) Persze nem fogok senkivel sem összeveszni a lombtrágyázáson, csak a miheztartás végett fejtettem ki :DDD

(#39) lapa válasza DeFranco (#35) üzenetére


lapa
veterán

tény, hogy céklát ritkán rágicsázok mert ritkán van, de szerintem tényleg nem téma. egészséges fogak, rostok, no maradék. karalábé, krumpli, karfiol, brokkoli mind finom nyersen és mind rágható normál keretek közt. még a répa talán a legkeményebb, és azért nemár, hogy rossz elrágcsálni egy-két répát.

mondtam amúgy, hogy ez gyümölcscentrifuga, hogy csak nyelni kelljen a növénynek.

[ Szerkesztve ]

(#40) Viszlát válasza Crystalheart (#38) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem állt szándékomban vitatni a hatékonyságát ám. A kívánalmam is jókívánság, a Csinibabából idézve és kissé átalakítva. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#41) Huma


Huma
addikt

A Nyugatinál is van eperfa. Gyerekkoromban (pl tavaly is) mindig ettünk belőle.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) lapa válasza Huma (#41) üzenetére


lapa
veterán

na az tuti krómozott-kadmiumozott-rozsdamentes.

[ Szerkesztve ]

(#43) Huma válasza lapa (#42) üzenetére


Huma
addikt

Finom ózondús. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) lapa válasza lapa (#25) üzenetére


lapa
veterán

pharmwille level 1: Dzsungelthémás klub I. Szerző: lapa | Dátum: 2007-05-26 02:00 | Rovatok: Kultúra / Sport / Az élet | Hozzászólások (3)

nemtom volt - van-e valami ennél előbbről.

[ Szerkesztve ]

(#45) Viszlát válasza lapa (#44) üzenetére


Viszlát
addikt

Reszemrol tuti nem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46) Viszlát


Viszlát
addikt

Frissítettem a bejegyzést két mai képpel. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nekem is most érik az Érdi jubileum megygem, először van rajta normális sűrűségben termés, csak még kicsi a fa. De ilyen finom meggyet én még életemben nem ettem. :D

(#48) baluka26 válasza Viszlát (#46) üzenetére


baluka26
veterán

Vizsla lájkolja a gyümit?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49) Viszlát válasza Crystalheart (#47) üzenetére


Viszlát
addikt

Épp tegnap meséltek nekem egy Érdi meggyről, miszerint nagyon igénytelen, önporzó, nem beteges, csak sokat kell metszeni. Neked is ez van? :)

baluka: aha, szinte az összeset, de a szederért még mikronyüszög is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) Crystalheart válasza Viszlát (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Két érdi meggy-fajtáról tudok, mindkettő a Pándy meggy és egy másik fajta keresztezéséből jött létre.

Az Érdi bőtermő és az Érdi jubileum. Mindkettő öntermékeny. Az Érdi jubileum koronája felálló habitusú, később szétterülő, ami azt jelenti, hogy nincs meg a veszélye az ostorszerű képződményeknek, a felkopaszodás esélye minimális. Alakító metszést végezni csak az elején kell, 5-6 éves koráig, aztán már csak legföljebb ritkítani, ha nagyon besűrűsödne, de én pl. két éve hozzá sem nyúltam. Hogy az Érdi bőtermő milyen habitusú, azt nem tudom, de valószínűleg arról beszéltek neked, ha sokat kell metszeni, mert ha jól tudom, annak képződhetnek ostorjai és idős korában könnyen felkopaszodik. Én lusta vagyok metszeni, ezért ez a jubileum fajta éppen jó nekem. :D A másik, ismeretlen fajtájú meggyfám is ilyen felálló, gömb-alakú koronájú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.