Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gabesz84


Gabesz84
őstag

heh :), remelem az uj team foundation servert konnyebb lesz majd konfigolni es telepiteni mint a mostanit.
Es azt is remelem hogy jobban beleepul a verziokovetes a visual studioba, mer ami most van az nem tetszik nagyon. Az Eclipse megoldasa nekem sokkal szimpatikusabb.

(#2) Gregorius


Gregorius
őstag

Ideje volt már végre valamilyen UML-szerű ketyerét belerakni.

(#3) floatr válasza Gregorius (#2) üzenetére


floatr
veterán

Mondhatnám gonoszul h kb mostanra sikerült megérteniük, hogy mi az az uml :)
De inkább olyan feelingje van, mintha a visio-t integrálták volna. Nagyjából most érik utól az 5 évvel ezelőtti borlandot.

(#4) csavar válasza floatr (#3) üzenetére


csavar
csendes tag

Mire gondolsz? Olyan egyszerű dolgot nem bírtam megcsinálni hogy a speedbutton-ra képet tenni.. pedig a tutorialok alapján csináltam, vagy egy nyomógom háttérszínét nem lehet egyszerűen beállítani.. :F Ja, és az x évvel ezelőtti builder 5-ösön valamelyik jel nem működik (szögletes vagy valamelyik zárójel, relációs jel passz).
(Egyszerűbb volt magam írom gombokat)

Szerintem pont fordítva.

.net -ben pedig pöccre mindent. Valahogy pont az az érzésem van mint amikor sok évvel ezelőtt mfc-ről vcl-re tértem át... hát isteni érzés volt. Logikus minden, segítőkész, példákkal teli súgó. Csak azóta hányadtatott sorsa volt delphi/builder-nek.. Mostani turbo c++-ban keresem a példákat.. hát nem sokat találtam. Fenti példám illusztrálja hogy nem ártott volna a vcl-t korszerűsíteni!!

.net-ben msdn sokat segít, példákkal, logikus osztály könyvtrár (már amit próbáltam.)

Amúgy normális uml tervező nagyon nem árt.. most keresem az ingyeneseket. Háááát...
Netbeans tetszik, de csak java kódot generál :)

(#5) FTeR válasza csavar (#4) üzenetére


FTeR
addikt

sztem a [ nem működött, mert magyar kiosztáson az az altGr+f (leánykori neve ctrl+alt+f), amit a gyengébben megírt progik szimplán ctrl+f-nek vesznek, ami többnyire a kereső hotkey...

(#6) floatr válasza csavar (#4) üzenetére


floatr
veterán

Nekem is gyanús h a beállított billentyűkombinációkkal gyűlt meg a bajod :)
pl. artgr+b --> ctrl+alt+b = build project
Általában a ctrl+alt mellett ezekkel van baj: q, w, f, g, y, x, c, v, b, n

Namost elárulom, ez a studio-ban is így van, sőt Netbeans-ben is. Azzal is kellett mojolni egy darabig, mire magyar billentyűzettel használható lett.

Őszinte sajnálatunkra már sajnos nem emlékszem a 2003-as termékskálára, de a Margit-szigeten a szállóban volt a bemutatójuk, amin ismertették a teljes builder termékskálát (akkoriban azt használtunk), és a team/group management eszközöket, amelyek szépen össze voltak integrálva kooperatív üzemmódban :) Emellett mindegyik tartalmazott egy UML- rajzolgatót, ami oda-vissza kezelte az osztálydiagramot és relációit. Ez akkor elég nagy szenzáció volt IDE integrációként.

(#7) FTeR válasza floatr (#6) üzenetére


FTeR
addikt

VS-ben marhára nincs így.
a dolog azon múlik, h az ellenőrzés hogyan van megírva. mert aminél altg+f-re a keresés jön be, annál ctrl+akárámi+akármi+akámriígytovább+f -re is az jön be...

(#8) Gregorius válasza floatr (#6) üzenetére


Gregorius
őstag

Emellett mindegyik tartalmazott egy UML- rajzolgatót, ami oda-vissza kezelte az osztálydiagramot és relációit. Ez akkor elég nagy szenzáció volt IDE integrációként.
Class diagram a VS-ben is már régóta van. Nem is ezt hiányolom, hanem pl. az állapotgépeket, szekvenciadiagramokat, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.