Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gghrtz


gghrtz
őstag

Most miért érzik így? Mert anno megvették a 150k-s 3D monitort, a kurva jó GeForce-ot SLI-ben, meg a istentudja mennyibe kerülő 3D szemüveget? ;]

(#2) qad


qad
senior tag

Ja, ha nem horror áron lett volna/van akkor talán ez lenne ma a trendi...

[ Szerkesztve ]

(#3) Sinesol


Sinesol
veterán

Ez a 3D akarhogy nézzük elég bukás, tvben is kb lassan kutyatse erdekel...
Teljesen logikus hogy nem raknak több pénzt egy felesleges dologba.

(#4) Márton válasza Sinesol (#3) üzenetére


Márton
nagyúr

Épp tegnap volt nálam egy esküvős pár, akinek annyira tetszett egy
3d esküvő demo a tv-men, hogy ők is ebben kérik az övékét.
Tv-jük még nincs, de ilyet akarnak venni.
Ennyit erről. Nem érdekli a nagy tömeget, ez tény.
De hogy a kutyát sem, az hamis állítás.

Meg aztán jön a Rift, itt a DK2. Marad a 3D, csak változik a tech körülötte :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5) gghrtz válasza Sinesol (#3) üzenetére


gghrtz
őstag

En szeretek neha BD50 3D-t nezni az aktiv samu tévémen. Az mas kerdes, hogy film nem nagyon van rá, és amik vannak, azok se mondhatoak fergeteges minosegunek. :(((

[ Szerkesztve ]

(#6) BlackSoft válasza qad (#2) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nagyon sok embernél "trendi" most is. Rengeteg ember van itt is, aki ezzel játszik. Én mondjuk pont nem használom, csak filmeket nézek 3D-ben...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#7) qad válasza BlackSoft (#6) üzenetére


qad
senior tag

A film nézés az más tészta, azt általában tv-n nézik a legtöbben. Monitorról van szó és azon belül a 3d visionról. Az is közrejátszik hogy aki már 3D-s megjelenítőt néz az már inkább tv-t vesz, még ha nem is a legjobb a pc-hez csatlakoztatva.

(#8) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Hogy a fenébe nem alap funkció a sztereó 3D mindkét nagy gyártónál? 2014-ben ilyen alapvető dologot külsős fejlesztésre bízni... Ezek a dolgok jobban megoldották konzolon, csak ott meg mindig a teljesítménnyel van baj.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9) BlackSoft válasza qad (#7) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mint mondtam, nagyon sok ember használja. Játékra. Én nem, mert annyira nem fogott meg (igazából kurva jó, de nem szeretem, ha állandóan valami segédeszköz kell a dologhoz -> baszott nagy napszemüveg van a fejemen a szobában a monitor előtt). Viszont filmet nézni 3D-ben lehet rajta, és egy szobában, ahol kevés a hely - TV-nek már nem lenne hely a gép miatt - ott ha alapból van egy ilyenre képes monitor, akkor nem gátol semmi abban, hogy filmezzünk rajta, sőt, ez aktív 3D, azokból pedig a TV-k nem kaphatóak 110-150ezer forintért, szóval még gazdaságosabb is szerintem.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10) gghrtz válasza BlackSoft (#9) üzenetére


gghrtz
őstag

De kapható. 40" Samsung, 150 volt karácsonykor. Egyébként ezek a monitorok nem csak 3D-re marhajók, hanem játékra. Főleg multira, ahol megvan a 120 FPS. Nekem régen volt 2233rz-m, és csak ódákat tudok róla zengeni. (kivéve a betekintési szögről, mert az botrányosan szar volt, az állíthatósággal egyetemben, de ma már U2312HM tulaj vagyok :P )

(#11) qad válasza BlackSoft (#9) üzenetére


qad
senior tag

Nem tudom, a monitor 20-24 colos, ennél olcsóbban kapsz már nagyobb 3d-s tv-ket Ezt látom az összes ismerősömnél ellentétben monitorból nulla darab 3D-et. Én is terveztem pár hónapja ilyet venni használtan 75K-ért, még jó hogy nem vettem meg.
Utobbi 1-2 hónapban már a driverben sem engedem hogy feltelapítse a 3D vision progit.

(#10) gghrtz

Én csak kisebb 32 colos 3D-s tv-re gondoltam, nem 40 colosra, mert még monitorból nem láttam ekkorát.
Dell U2312HM- lett nálam.

[ Szerkesztve ]

(#12) BlackSoft válasza gghrtz (#10) üzenetére


BlackSoft
addikt

Arról nem hallottam, de ott meg is kellene nézni, hogy mi van benne :DDD Merthogy 40" aktív 3D TV, ami nem lutri, az 250+e huf...

Hát én ezt a moncsit a 144hz 1ms miatt vettem :K Nekem a 60hz-nél laggoló hatást kelt már az egér mozgatása is, játszani meg nem tudok, mert végtelen képkésésnek tűnik... Ha ezt egyszer megszokod, akkor lejjebb nem akarsz menni.

(#11) qad: Bőven van 27"-os kínálat is 140 körüli áron. Annyiért meg még nem láttam 32"-os TV-t sem, ami aktív 3D-s lenne, inkább olyan 240 körül indulókat láttam eddig csak, amire azt mondom, van olyan minőségű a 3D-je, mint egy NV-s Asus 120/144hz-es monitornak.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#13) gghrtz válasza qad (#11) üzenetére


gghrtz
őstag

Ja egyébként gigafail, AMD Radeon HD5870-em volt, és a driver ugye leszabályozta a gpu+memória frekit a kártyán, amitől a 120Hz-et sima asztali használat közben nem tudta kihajtani, és vibrált meg remegett a kép tőle. Persze amint elindítottam egy videót a háttérben egyből megjavult, mert a frekit is feljebb tolta. NA EZ A FAIL! :DDD

Blacksoft
Nekem semmi bajom nem volt a 3D-vel. Persze ha látnék egy dupla annyiba kerülőt, akkor már lehet hogy más lenne a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#14) Alien!


Alien!
senior tag

A 3D egyik alapvető problémája szvsz, hogy pont rossz időben bukkant fel. A TV gyártók elkezdték vadul nyomni filmes tartalom nélkül (a 3D-sítő fos effekttől várták a csodát), a tömegeket elérő konzolok teljesítménye (ps3, x360) messze nem volt elég meggyőző eredményre (csak ál 3D-re, azaz taknyolásra) a PC-s piacot pedig tovább szabdalta a két VGA gyártó teljesen más rendszere illetve a különböző szabványkorlátok (max 1080p24hz 3D esetén) . Mire a megjelenítők ára leesett és a tartalom is bővülni látszott, addigra elkönyvelték bukásnak, és fordultak a 4K felé, amihez ugyancsak zéró tartalom van jelenleg. Kabaré.

Én konkrétan mindent 3D-ben igyekszem játszani Tv-n vagy monitoron, mert szerintem ez sokkal több pluszt ad a játékoknak mint pl egy felbontásnövelés. Szerencsére a Tridefes srácok becsületesen heggesztik a profilokat, egy jól belőtt konvergencia/mélység párossal így szinte benne vagyok a játékokban. Minőségi 3D gaming jelenleg csak és kizárólag PC-n létezik.

Egyébként meglepő módon jópár natív 3D-s játék jött mostanában ( Daylight, Grid:Autosport, Sniper Elite 3, Thief) szal azért annyira nem sz*r a helyzet kiadói oldalról mint ahogy a cikk sugallja.

[ Szerkesztve ]

(#15) gghrtz válasza Alien! (#14) üzenetére


gghrtz
őstag

Az biztos, hogy többet ér, mint a felbontás növelés, mert a 3D-s képet sokkal részletgazdagabbnak látjuk, mint a 2D-t. De ezt filmeknél is észre lehet venni.

(#16) qad válasza BlackSoft (#12) üzenetére


qad
senior tag

Áááá, szerinted nézik hogy milyen 3D-s tv-t vesznek? Olcsót..... Otthon meg megy szitok áradat a kép miatt, a hozzá nem értés miatt(hogy kell 3D-s filmet nézni ezen?) vagy csak azért mert otthon derül ki mekkorát laggol a TV a régi moncsihoz képest. Na és az input laggról ne is beszéljünk DD.

(#17) BlackSoft válasza gghrtz (#13) üzenetére


BlackSoft
addikt

Épp ez az :DDD Amíg nem látsz jobbat, addig nincs semmi gond ;) Na meg a kijelzőméret is rátud tenni a dologra. Én azt mondom, az NV-nek a technológiája, amit használ, az rohadt jó élményt nyújt BD filmeknél. Csak egy barátomnál van egy 800ezer forintos 50"-os Sony TV, és azon nézve egy filmet azt mondom, szar az NV :D

(#16) qad: Sok olyanról is tudok, aki hallott róla, hogy már nem csak a moziban van 3D, és vettek passzív tv-t, ami annyira lutri, hogy rossz nézni, aztán meg panaszkodnak, hogy messze nem olyan, mint a moziban...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#18) gghrtz válasza qad (#16) üzenetére


gghrtz
őstag

Sajnos jobbat nem engedhettünk meg magunknak. Átlagos nézési távolság kb 3-4 méter, (persze a 3D-nél 170-200cm), és nekem már ez is nagy élmény. Hidd el, ha lenn lóvé, én se ezt vettem volna. Input lag nem kicsi, de nem is játszok rajta. Lagolást még nem vettem észre. Amúgy ja, a 3D-t nem egyszerű lejátszani. Én is belefutottam abba, mielőtt megvettük a TV-t, hogy a HD5870 nem tudja HDMI-n kivinni a BD50 3D-t, ezért még aznap le is cseréltem egy HD7770-re. :P
Egyébként nekem ennek az aktív samunak a 3D-je jobban bejön, mint a mozis 3D. Legalábbis a színek százszor jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#19) qad válasza BlackSoft (#12) üzenetére


qad
senior tag

"Hát én ezt a moncsit a 144hz 1ms miatt vettem :K Nekem a 60hz-nél laggoló hatást kelt már az egér mozgatása is, játszani meg nem tudok, mert végtelen képkésésnek tűnik... Ha ezt egyszer megszokod, akkor lejjebb nem akarsz menni."

Na akkor sűrgősen cseréld le azt a moncsit mert drágán vetted és rossz moncsihoz szoktál hozzá. ...

Teszt feketéből-fehérbe 7ms (ez annyira nem rossz) és input lag amiatt késik az egész mert csapnivalóan magas 23ms ér el. Tn-film panales Itt a teszt róla

Ez meg Dell U2312HM. 0,6ms input lag, 7ms színesből-színesbe és IPS paneles. Teszt róla. Teljes teszt

[ Szerkesztve ]

(#20) Alien! válasza gghrtz (#18) üzenetére


Alien!
senior tag

azért jobb a 3D-je mert szebbek a színek? :D hát igen, a moziban elég fakó tud lenni a vetített kép, az biztos.

szvsz a cinema 3D (LG) messze a legoptimálisabb térhatású filmekre, nem fárasztja a szemet, nem vibrál és zéró áthallással dolgozik.

ha valaki jó 3D monitort akar, [ezt] nyugodt szívvel tudom ajánlani!

[ Szerkesztve ]

(#21) gghrtz válasza Alien! (#20) üzenetére


gghrtz
őstag

Igen. Miért ez nem szempont szerinted 3D közben, hogy ne legyenek fakóak a színek? Megnéztem moziban, és itthon is a Hobbit 2-t 3D-ben, és itthon jobban élveztem.

(#22) Alien! válasza gghrtz (#21) üzenetére


Alien!
senior tag

de szempont, de ez a különbség 2D-ben is megvan. Egyszerűen sokkal élénkebbek a LED-es tv-n színek, ergó szebbnek tűnik.

Egyébként egy igazi IMAX 3D élményt semmilyen szebb színű 3D-s film nem tud itthon überelni. A Tűzgyűrűtől annó sokkot kaptunk a moziban, akkora flash volt.

(#23) BlackSoft válasza Alien! (#20) üzenetére


BlackSoft
addikt

"szvsz a cinema 3D (LG) messze a legoptimálisabb térhatású filmekre, nem fárasztja a szemet, nem vibrál és zéró áthallással dolgozik."

Pont ellenkezőleg érzem. Ez is egy sima passzív 3D, ami lókaki egy minőségi aktív 3D-s rendszerhez, ahol szemenként 60hz-et látsz (digitális funkciókkal akár ez meg is duplázható, persze csak arról van szó, hogy 2x rajzolja ki ugyan azt a képet), és a szemet nem bántja órák után sem...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#24) Alien! válasza BlackSoft (#23) üzenetére


Alien!
senior tag

volt aktív tv-m, egy cirka 3 órányi 3D-s játék után még 10 percig vibrált éjszaka a szemem.

60hz-et pedig még játékban sem látsz vele (legalábbis 1080p-ben, mert 24hz a max 1.4 hdmi-n).
egyébként a psszívra is rá tudod tolni a 200/400/800hz-et, de a becsült képkockák miatt vadul nő az input lag.

(#25) gghrtz válasza Alien! (#24) üzenetére


gghrtz
őstag

"HDMI 1.4b was released on October 11, 2011.[153] One of the new features is that it adds support to 3D 1080p video at 120 Hz – allowing frame packing 3D format at 1080p60 per Eye (120 Hz total).[154] All future versions of the HDMI specification will be made by the HDMI Forum that was created on October 25, 2011"
Itt most szerintem a 3D monitorról beszélt. Ami dual link DVI-on megy ráadásul.

[ Szerkesztve ]

(#26) BlackSoft válasza Alien! (#24) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem tudom milyen aktív tévéd volt, de ott is számít, hogy milyen minőség... Nvidiánál nincs, ahogy olyan aktív TV-knél sincs vibrálás, amikkel én filmeztem - ezek mind elég drágák, tehát ha egy legolcsóbb aktív tv-ről van szó, akkor felesleges tovább vinni a témát - mindig jó volt minden, több filmet is néztem már egymás után gond nélkül. Ezzel szemben a Samsung 400e huf-os 800hz-es csodáját 2 óráít bírtam nézni, utána már nagyon zavarta a szemem, és a 3D élmény kb fele volt az aktívaknak...

Ha játszol, akkor monitoron játszol. Monitornál meg nem használunk HDMI-t, csak is DP-t, vagy Dual-Link DVI-t. Többek közt ez is az egyik lényeg az aktív 3D-ben, hogy szemenként alapól valódi 60hz-et kapsz, nem felskálázott 30hz-ből 800-at, meg ilyeneket...

(#25) gghrtz: Ez érdekes, mivel HDMI-vel nem enged semmilyen vga 120hz-et. DP-t meg Dual-Link DVI-t szokás használni (meg úgy alapból is ezeket használjuk monitornál). Utóbbiból erednek a 144hz-es monitorok is, mert a Dual-Link, önmagában benne van, hogy Dual, 2x72hz-et tud vinni, mivel a Single-Link csak 72-t, így kijön a 144hz. DP-vel viszont lehet 240hz-et is, szóval ideje lenne ügyködni a monitorgyártóknak gyorsabb kiejlzőkön :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#27) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

ennek nagyon nem orulok:( szerintem 5 fejleszto beret lazan megerne hogy ott legyen a techbologia a zsebben ha eppen kene. persze en konnyen szorom gondolatban az nv penzet, de na!

-

(#28) Reggie0 válasza Alien! (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

A passziv 3D FHD-ben egy vicc. Majd 4K kijelzonel esetleg elviselheto lesz.

(#29) csib41


csib41
aktív tag

Panaszkodtok itt az aktív/passzív sokszázezres "csodákról", amikor egy vörös-cián szemüveggel, 60hz-es (1024x768) crt-n is baromi jól elszórakoztunk... :W (Akinek nem inge..)

(#30) gghrtz válasza csib41 (#29) üzenetére


gghrtz
őstag

Nem panaszkodunk, hanem a technológiai tapasztalatainkat osztjuk meg/beszéljük ki egymás között, hogy tanuljunk belőle. De remélem nem baj. Lévén több százezres cuccokról van szó, ha veszünk valamilyet, akkor az a lehetőségeinkhez mérten ne a szarabbik választás legyen.

[ Szerkesztve ]

(#31) BlackSoft válasza csib41 (#29) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen... 20 évvel ezelőtt. Ahogyan baromi jól elszórakoztak a gyerekek egykor 2 kaviccsal a kertben, de valahogy most a Crysis jobb :U

(#28) Reggie0: +1, de csak a mondat első részével értek egyet. Nekem passzív 3D ne legyen sehol.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#32) gghrtz válasza BlackSoft (#31) üzenetére


gghrtz
őstag

Mondjuk tegyük hozzá, hogy a 2 kavics lehet, hogy jobban fejleszti a gyereket, mint Crysis. (jó tudom, mást fejleszt a kettő)
De ha már ilyen példát hozunk, akkor inkább legyen az, hogy 20 évvel ezelőtt jo volt a VHS is, de azert ma megis csak jobb egy FHD DTS hanggal. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) BlackSoft válasza gghrtz (#32) üzenetére


BlackSoft
addikt

Lényeg a lényeg, hogy már nem '94 van, hanem 2014, és a 8K a jó 4D-ben :K :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#34) Reggie0 válasza BlackSoft (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo a passziv, az IMAX-ban is az van. De te is tudod, hogy az Nvidia Vision 3D aktiv megoldasai is elegge hibasak a checkerboard artifact miatt, bar sokkal jobban meg lehet szokni, mint a vizszintes vonalakat.

(#29) csib41: Ez igy igaz, bar a magenta-zold sokkal jobban bejott nekem. Viszont a lila-borostyan szemuveg a legjobb, de azzal az a gondom, hogy csak forditott szinsorrendben tudom felvenni, mert a jobb szemem rosszul fokuszal attol a lila szintol.

[ Szerkesztve ]

(#35) M@trixfan válasza Reggie0 (#34) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nagyon nem mindegy milyen az egész rendszer, nem lehet csak a szemüveg alapján általánosítani. A tévék esetében feleződik a felbontás passzív esetben. Mozikban lehet két vetítővel csinálni, de meg lehet modulálni a polaritást a vetítőnél is. Az ugyanúgy aktív, csak nem a szemüvegnél.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#36) Reggie0 válasza M@trixfan (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez evidens es mindenki tudja, nem tudom minek irtad le. A kommentem lenyege pont arrol szolt, hogy nem minden passziv szar, csak az FPR FHD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#38) pakriksz válasza BlackSoft (#12) üzenetére


pakriksz
őstag

"Hát én ezt a moncsit a 144hz 1ms miatt vettem :K Nekem a 60hz-nél laggoló hatást kelt már az egér mozgatása is, játszani meg nem tudok, mert végtelen képkésésnek tűnik... Ha ezt egyszer megszokod, akkor lejjebb nem akarsz menni."

Ez főleg a placebo effekt miatt lehet, vagy amiatt hogy nem tudod hogy mi a különbség az input lag, és a képfrissítési gyakoriság között ;)
Elárulom, mind2-t lehet ms-ben mérni de ezt leszámítva semmi összefüggés nincs köztük ;) Esetleg akkor van ha egy hulladék a megjelenítő elektronikája...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#39) Márton válasza #32839680 (#37) üzenetére


Márton
nagyúr

Rosszul beállított tv, vagy túl kontrasztos videóanyag.
Nekem sem szellemkép nincs, sem csíkosság (megfelelő távolságvból),
ami csak mozgásnál látszik. Ezt nem is értem. Vagy látod a csíkokat
mert közel ülsz (állóképen is), vagy nem, de akkor a mozgástól sem jön elő.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#40) gghrtz válasza pakriksz (#38) üzenetére


gghrtz
őstag

Láttál már 120/144Hz-es monitort? Sejtem a választ. (nem). Szóval kérlek tartogasd a fröcsögéseidet másnak. Az egér lagolása alatt pedig azt értette, hogy míg 60Hz-nél szaggatottan látod az egér mozgását, addig 120/144Hz-nél kisimulnak a mozgások. Ja, és ha lenne annyi agyad, akkor rájönnél, hogy Hz= 1/s, vagyis 60Hz-nél két képfrissítés között eltelt idő 16ms, 144Hz-nél pedig 7ms.

(#41) BlackSoft válasza gghrtz (#40) üzenetére


BlackSoft
addikt

+1 Nekem most nincs erőm magyarázni, most jöttem melóból :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#42) gghrtz válasza BlackSoft (#41) üzenetére


gghrtz
őstag

Hát de nem? +9ms előnyben vagy. Ha az input lag is kicsi (tegyuk fel, hogy 8ms-mal kevesebb, mint egy atlag monitornal), meg az egér nem 125 hanem 1000Hz-en frissít, akkor már 23ms előnyöd van. Ha ezt még megspékeled azzal, hogy nem 50ms játék közben a pinged, hanem csak 5, akkor az már 68ms, AMI KIBASZOTT SOK!

Egyébként én másik előnyét is észrevettem a magas frissítésnek: Nem fáradt el a szemem, és nem fájdult meg a fejem. A legdurvább: Ha sokáig játszottam a monitoron, és utána néztem egy izzót, láttam ahogy vibrál... Fail... ;] Ha meg visszarakod 120-ról 60-ra, akkor meg olyan a kép, mintha szaggatna...

[ Szerkesztve ]

(#43) BlackSoft válasza gghrtz (#42) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem a 60hz-től mindig vörösek voltak a szemeim is, mikor 12-16 órákat dolgoztam modellezéssel. Amióta 144hz-en megy, semmi hasonló nincs :N
(Viszont IPS-nél nem tudom mi a helyzet ezt illetőleg, mert ott nem létható kamerával sem a frissítés, ugyan úgy érezni a 60hz-et az egérrel, meg bármivel, ami mozog, viszont nincs villódzása a frissítésnek, tehát lehet ott a szemre nem zavaró)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#44) gghrtz válasza BlackSoft (#43) üzenetére


gghrtz
őstag

Ez szerintem a háttérvilágítástól inkább. Amúgy kár, hogy IPS-be nem igazan lehet ilyet gyártani. Mert ugye ahhoz, hogy tudjanak nagy képfrissítést csinálni, ahhoz alacsony G2G (persze nem csak ez, de ezt szokták megadni) kell. Mert hiába frissít 7ms-onként a monitor,ha mondjuk a feketéből fehérbe csak 10 ms alatt tud a pixel átváltani, és egy nagy szar szellemképes lesz az egész.

(#45) pakriksz válasza gghrtz (#40) üzenetére


pakriksz
őstag

na ilyen amikor a hozzá nem értés még erős önbizalommal is társul :)

nem látod szaggatottan, ugyan is az emberi agy 50 változásnál többet nem többet megkülönböztetni, a 60hz már azt is túlszárnyalja, szóval nem simít az ki semmit. A nagy képfrissítésű (és általában gagyi képminőségű) monitorok tisztán a 3D miatt érdekesek, amikor ugye minden képkockához 2 kép tartozik 1 helyett, hogy meglegyen a 3D hatás.

"Ja, és ha lenne annyi agyad, akkor rájönnél, hogy Hz= 1/s, vagyis 60Hz-nél két képfrissítés között eltelt idő 16ms, 144Hz-nél pedig 7ms."

Nem kell rájönnöm, tudtam róla.

Tudod ez olyan mint a hangoknál a 24 bit, meg a 192 khz egyesek "hallják" de bizonyításkor problem van :)
Mellesleg ezek a sok hertzek nem tévesztendők össze a TV-k sok herztével ahol ugye a valós képfrissítés helyett a mozgás interpolációt szokták ilyen egyszerű marketingszámokkal reklámozni.

Szerk: azon a fejtegetésen a játék közbeni késésről nagyot röhögtem, köszi :D

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#46) BlackSoft válasza gghrtz (#44) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem tudom, hogy IPS-nél mi a helyzet, mert ott az 5-6ms olyan, mint TN-nél a 2ms...
Ami igazán jó lesz, és verni fogja a TN-t (és az IPS-t is) az az OLED lesz, mivel ott szebbek a színek (IPS-től), betekintési szög is nagyobb (180fok), valamint 240hz sem akadály, és már most van 0,00000001ms-os panel (a számokat random írtam, de jó pár nulla van a tizedes után, azt tudom). Az meg a pláne, hogy 3mm vastagra lehet csinálni egy 50"-os kijelzőt, káva pedig nincs :Y Egy ilyet kérek szépen majd, persze legalább 5120x2016-as (21:9 - 4K) felbontással :U

(#45) pakriksz: "nem látod szaggatottan, ugyan is az emberi agy 50 változásnál többet nem többet megkülönböztetni, a 60hz már azt is túlszárnyalja"

Ezzel mehetsz is valahova a konyhába a nagymamáknak magyarázni, akik elhiszik azt is, hogy majomból lettünk, mert ez most olyan bölcsesség volt, mintha csak Darwin mondta volna :U Szia.

- Innen látszik, hogy sem 120/144hz-et, sem 60fps-nél többet még nem láttál... 120 és 144 között is látom a különbséget (igaz, ott nem lényeges. A legdrasztikusabb változás 60 és 90 között van kb, afelett meg már nem sok változás van, de még az is látható. Efeletti értékről nem tudok nyilatkozni, mert még olyan monitor nincs, de egy biztos, az emberi szem 500 is több képet be tud fogadni, viszont ha azok nagyon hasonlóak, akkor 200 körül marad a száma azoknak, amiket fel is dolgoz teljesen, ebből eredően 200hz-ig/fps-ig látni fog mindenki különbséget, aki nem vak, vagy hazudik... -

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#47) gghrtz válasza pakriksz (#45) üzenetére


gghrtz
őstag

Te szimplán buta vagy. Ennyi. Érdekes arra nem válaszoltál, hogy láttál-e valahova 120Hz-es monitort, de most már ne is tedd meg... Ez meg hogy nem tudja megkülönböztetni, a világ legnagyobb blődsége. Valóban, egy bizonyos képkocka szám / másodperc után folyamatosnak látszik a kép, DE ez nem vonja maga után, hogy ne lehetne megkülönböztetni az alacsonyabb és a magasabb frissítést. A hangokhoz nem értek, és nem is arról van szó. A kettő teljesen más kategória, mivel a szemünk egy kicsit fejletebb érzékszerv, mint a fülünk. (és a 60Hz vs. 120Hz közel sem akkora lépték, mint a hangoknál, hogy mekkora a kvantálás és amplitudó diszkretizálás mértéke)
Tisztában vagyok a tévék hertz marketing bullshitjével nem kell felvilágosítás, de azért köszi.

Egyébként fingom sincs, hogy miért állok le vitatkozni egy olyannal a 120Hz vs. 60Hz-ről, aki még életében nem is látott 120Hz-es monitort....

[ Szerkesztve ]

(#48) BlackSoft válasza gghrtz (#47) üzenetére


BlackSoft
addikt

+1 Csak én nem ilyen nyersen belekezdeni a mondatba :DDD

Csak, azért veszik az emberek ezeket a monitorokat, mert drága, és fel lehet vágni velük, nem? ;]
A gyártók is viccből csinálják, meg az NCIX amit csinált random emberekkel az is átverés volt, hogy hányan érzik meg :DDD Biztos mind denevérszemű volt, meg mi is azok vagyunk :P

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#49) qad


qad
senior tag

Attól is függ hogy PWM-es e a LED monitor vagy nem. Az okoz még vibrációt és azt tudod kiküszöbölni a nagyobb frissítési frekvenciával. Ha villódzásmentes a háttérvilágítás akkor semmit sem számít hogy 50-60 vagy 75Hz-es a monitorod. Persze vannak játékok ahol a minél nagyobb fps szám sokat számít és engedélyezett (pL Counter strike), ott számít a frissítési arány is. 120Hz-es monitornál 60 fps érezhetően laggoló hatást kelt a 120Hz/120 fps-hez képest. 60hz/60fps és 120/120 között csak a PWM miatt tűnik fel. Ezért volt a crt moncsiknál is minimum 75Hz a frissítési ráta ajánlva mert akkor nem láttad a villódzást, a vízszintes csíkok le fel csúszkálását.

(#50) pakriksz válasza gghrtz (#47) üzenetére


pakriksz
őstag

A hangokat az elképzelt dolgok észrevételére hoztam fel, amikor bizonyos audiofilek szerintük hallanak olyat ami nem lehetséges, de már többször bebizonyosodott, hogy csak képzelik az egészet, teszten buknak.

Szép álmodozást, a TN gyönyörű színei között ;)
A játékokbeli FPS-től függő dolgoknak pedig annyi közük van a képfrissítéshez, hogy a vsync a képfrissítés szintjén maximalizálja az fps-t, semmi más. Az pedig hogy a játékban az fps-től függ a fizika viselkedése mindössze a gagyi programozásnak köszönhető mivel a fizikai képleteknél kimaradt a frametime-al való szorzás, amivel fps függetlenné lehet tenni a fizikát, ez tudtommal már csak a még mindig q3 motoros tákolmányú codoknál számít.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.