Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sicilian


Sicilian
addikt

Eléggé filléres benyomást kelt számomra !

nothing is true everything is permitted..

(#2) Hawk1979 válasza Sicilian (#1) üzenetére


Hawk1979
őstag

Azért 5 és fél kiló...
Ha lenne vagy 15kg anyag benne, más érzésed lenne.

(#3) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Visszafogottan unalmas régimódi és drága.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) sketchifun


sketchifun
senior tag

A Lian Li mindíg is ilyen szolíd házakba utazott, méreg drágán. Na, ez szerintem még csak szolídra se sikeredett. Hirtelen a régi fekete Fujitsu házak, meg a Sulinetes csodapécék jutnak eszembe róla. Meg 5,4 kiló.. Szerintem még egy 5.000 forintos ház is nyom 5,4 kilót.

Még jó, hogy 155mm-nél nagyobb hűtőt képtelenség beleszuszakolni, egy nagyobb, kiló feletti példány az alaplapnál fogva tekerné meg benne az alaplaptartó tálcát. Az eddigi házaik se voltak túl nehezek, de azokon legalább nem azt látta az ember, hogy egy erősebb szellő a szobában, és borul tőle a gép..

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#5) poli27


poli27
veterán

Ez miért toronyház?Nem inkább Midi torony? :D

(#6) rii


rii
nagyúr

közönséges

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7) bsh válasza sketchifun (#4) üzenetére


bsh
őstag

az alumínium sűrűsége kb. harmada az acélénak :U

(#8) #65675776 válasza poli27 (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

A midi torony mióta nem torony?

(#9) Sicilian válasza Hawk1979 (#2) üzenetére


Sicilian
addikt

Biztos nem, nem súlyra filléres, hanem kinézetre..

nothing is true everything is permitted..

(#10) BenHans


BenHans
addikt

Ez minden csak nem elegáns. Letisztultnak sem nevezném, inkább egyszerűnek...

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#11) Pug válasza bsh (#7) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem feleslegesen próbálod elmagyarázni. :N
Aki nem ismeri a Lian-Li minőséget, azoktól megszokott a "csak három kiló, akkó meg méé ennyi gempa" hozzászólások garmadája. ;)

(#12) Gave


Gave
addikt

Régen nagyon bejöttek a Lianli házak, de mostanság kb standardnek mondható az a design ami náluk kb a kezdetek óta a vezér trend. Így nem olyan vonzó sajnos.

(#13) danikollar


danikollar
őstag

Értem én, hogy Lian Li. Minőség meg minden, de 115 ojró?! :F

(#14) defi


defi
tag

115 juró ezért? :Y :F

LOAD "*",8,1

(#15) Elpresidente


Elpresidente
tag

A Gigabyte Triton házra hasonlít. Az kevesebb, mint a felébe került.

Xbox gamertag: goserHU

(#16) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Kinek mi tetszik,ízlés dolga,de ez ízléstelen áron van.... :R

Wasabi...

(#17) Pug válasza Elpresidente (#15) üzenetére


Pug
veterán

És az szálcsiszolt külsejű, full alu ház, Ilyen minőségű belső kialalkítással? Gondolom nem. ;)

De ahogy látom valóban jönnek a szokásos hsz-ek, amiket lassan 10 éve olvasok a Lian-Li kuckóknál. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Minden Lian-Li háznál ugyanezeket a bölcseleteket lehet olvasni. Egyszer nézzetek meg egyet közelről. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Gave


Gave
addikt

Kiváncsi lennék egy részletes összevetésnek a Fractal Core 3000-el ami szintén nem gagyi megoldás és kb fele annyi pénz.

:P

(#20) Akula


Akula
őstag

nem is tetszik.
szinterezett ezüst belsővel kéne adni ezüst csavarokkal.
visszafogottan elegáns = unalmas

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) M@trixfan


M@trixfan
addikt

El tudnám képzelni munkaállomásnak.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#22) #72042496


#72042496
törölt tag

A sajtófotókon tényleg sehogy sem mutatnak ezek a házak, viszont élőben baromi jól tudnak ám kinézni! (Az I/O portokat azért továbbra is elrakhatnák már egy ajtó mögé, mert ez így gagyi.)

Egyébként meg nem zörög és a szél sem fújja el. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Retekegér válasza sketchifun (#4) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az 5000 Ft-os ház nem alumíniumból készül. ;)

<< Heimdal >>

(#24) banhammer


banhammer
veterán

Csecse kis házikó, csak nem ennyiért.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) #21346560 válasza banhammer (#24) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ja szerintem is elírtak valamit... nagyjából 2x írták oda az árat....

(#26) Graphics


Graphics
Jómunkásember

115$ egész retro, megyek lomolni... Ez most nem lett annyira jó, ellenben rohadt drága...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) kovinor


kovinor
csendes tag

5 forintot nem adnék érte, nemhogy 35 ezret. Ez a 10k alatti házak kategória nálam, nem tudom miért erőltetik, hogy a hőtermelő HDD-k alul vannak jó helyen. Ez minden, csak nem szellőzés.

(#28) #72042496 válasza kovinor (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

"nem tudom miért erőltetik, hogy a hőtermelő HDD-k alul vannak jó helyen"
Mert ott jó helyen vannak, azért.

A hírhez: 43 centis VGA is belemegy, csak ahhoz ki kell venni az egyik HDD-rekeszt.

(#29) Mici80 válasza #72042496 (#28) üzenetére


Mici80
tag

Egyszerű de nagyszerű... :) Bár keveslem a 3db 5,25-ös helyet.

---

(#30) zetor2000


zetor2000
senior tag

drága a szinefím tezsvíreim, azír' ennyi

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#31) danikollar válasza Graphics (#26) üzenetére


danikollar
őstag

Nem 115 USD, bár még ez is sok lenne érte, hanem 115 OJRÓ

(#32) Graphics válasza danikollar (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, azt a váltás már fejben lekönyveltem :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) AndrewPeers


AndrewPeers
tag

Szürkében jó, a fekete nem tetszik és dögnehéz + ennyiért még itthon is prémium kategóriás házat lehet szerezni :(

[ Szerkesztve ]

"Although metal and steel are stronger than flesh, they are not stronger than spirit!"

(#34) bteebi válasza Sicilian (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Detto. Kívülről még talán rendben is lenne, de belülről nagyon gagyi. Mindezt kb. 35 ezer Ft-ért... Nem véletlenül nem szeretem a Lian Li-t :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) Pug válasza bteebi (#34) üzenetére


Pug
veterán

Jah, majdnem gagyi belülről... ;]

(#36) Graphics válasza Pug (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó így már más :D ,bakker azért az szép vastag anyag

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) bteebi válasza Pug (#35) üzenetére


bteebi
veterán

Igazad van, pontatlanul fogalmaztam. A PH-s képek alapján viszonylag gagyinak hat. A gyártó oldalán lévő képek azért már jóval biztatóbbak. De ha meg annyira sok benne az anyag, akkor miért ilyen könnyű? Titánból vagy magnéziumból van? Hja, akkor kettőt is kérek! ;] :U Oké, alu, de akkor is... :)

#38: Háznál szerintem kicsit hülyén hangzik az újdonság, mivel érdemi fejlődés - legalábbis szerintem - egyáltalán nincs. Max. új design van, de erre még azt se mondanám. Ez egyszerűen csak egy új termék, ami viszont később se nagyon fog veszíteni az árából, mert nem fog könnyen elavulni. Hacsak a rozsda meg nem rágja ;], de az alumínium nem nagyon korrodál, pláne nem felületkezelve :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) Findzs


Findzs
addikt

nézzétek meg ezt a videót: [link]

és azután mondjátok, hogy gagyi

az ára meg minden újdonságnak magas szokott lenni megjelenéskor, lesz az 30 alatt is

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#39) Graphics válasza Findzs (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem fog rezegni XD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Gave válasza Graphics (#39) üzenetére


Gave
addikt

De ebben az árkategóriában a komolyabb verseny társak sem rezegnek. Bár azokra is megy a cimke utáni prémium. :D

30K is nagyon erős mezőny. 35-36k-ért már nagyon durva konstrukciók vannak Antec/NZXT/Fractal stb kínálatában is.

(#41) r0ach válasza Findzs (#38) üzenetére


r0ach
tag

A videó valóban meggyőz a minőségről. :K
Így már 1 Deákferit megérne, de másfelet?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=r0ach

(#42) #72042496 válasza Findzs (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

"az ára meg minden újdonságnak magas szokott lenni megjelenéskor, lesz az 30 alatt is"

A házakra ez sajnos nem jellemző.

(#43) Pug válasza #72042496 (#42) üzenetére


Pug
veterán

Pedig ott is igaz. :) Nem olyan mértékben, mint mondjuk csúcs vga-k eseten, de attól még jellemzõ.

(#44) #72042496 válasza Pug (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre hozhatnál pár példát, főleg Lian Li-t, mert a tapasztalataim alapján ezeknek olyan konstans ára szokott lenni, hogy öröm nézni.
(Vagyis nem öröm, de érted. :) )

[ Szerkesztve ]

(#45) Pug válasza #72042496 (#44) üzenetére


Pug
veterán

Lian-Li árakat nem követtem figyelemmel annyira, de például nézd meg az én házam árát, fél év alatt egy 10-est esett. ;) (Corsair Obsidian 550D)

(#46) #72042496 válasza Pug (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezeket viszont sajnos a megejelenéskori áron szokták kivonni a forgalomból, én így vettem észre. Engusz meg tudná mondani a frankót, ő foglalkozik beszerzéssel, jobban rálát.

[ Szerkesztve ]

(#47) Malachi


Malachi
addikt

szép és jó, és full alu, szóval tényleg nem rossz, de nekem olcsóbban sem kellene éppen ez. ahogy látom, nem rejthetők a kábelek, nekem meg az a mániám. az én "kis" Fractalom olyan 25 körül volt, és az is csillapított, ahol lehet, könnyen szerelhető, tágas és szellős - csak műanyag az előlapja és a teteje.

(#43) Pug - az enyémre sem igaz az árcsökkenés, most nézem, a mai napig 26-27k, már ahol lehet kapni... nem is adom el egy jó darabig, az biztos! :)

[ Szerkesztve ]

(#48) r0ach válasza Pug (#45) üzenetére


r0ach
tag

Mintha úgy rémlene, hogy nemsokára megjelenik egy marék új Corsair házikó, lehet az árcsökkentéssel csak helyet csinálnak nekik a termékpalettán, hogy ne legyenek saját maguk versenytársai.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=r0ach

(#49) Pug válasza r0ach (#48) üzenetére


Pug
veterán

Ez a kuckó nem kerül kivezetésre, amúgy meg minden hw esetén történõ árcsökkentés gyártói újrapozicionálás, pont ez a lépés mozgatórugója minden esetben. ;)

(#50) #65675776 válasza bteebi (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

"az alumínium nem nagyon korrodál, pláne nem felületkezelve"

Nem a nagy büdös lótepertőt! A nyers alumínium ahogy levegővel érintkezik azonnal hevesen oxidálódik. Csak a vörös vasoxiddal (AKA rozsda) ellentétben tömör szerkezetű, nem terjed az anyag belseje felé. Ráadásul az alumínium-oxid nagyon kemény, a gyémánt után a második legkeményebb természetes anyag. Nevezik korundnak is, és pl köszörűkövekben elsőszeretettel használják. Emellett eléggé jól ellenál sok savnak (kénsav, salétromsav pl), ezért ezeket szimpla alutartályokban szállítják. Az olvadáspontja is meglehetősen magas, ezért sem lehet aluminiumot csak úgy szimplán hegeszteni (az alumínium-oxid olvadáspontja ~500°C-kal alacsonyabb az alumínium forráspontjánál).

Egyébként az aluminium legjobb felületkezelési módja pont az eloxálás, de ez már csak egy apróság, amin nem kell fennakadni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.