Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Pedig marha jó lenne ha alkalmas lehetne ez a technológia a mostani kijelzők leváltására. Egyáltalán lehetséges, hogy eljussanak vele odáig?

(#2) Integra


Integra
titán

akartam is kérdezni, hogy mi van már a szines e-ink-kel... volt valami cikk róla régebben, hogy már akár 30fps-t is tud..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Továbbra sem értem azokat a mazochista embereket, akik tabletten olvasnak.

E Ink ftw!:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) Integra válasza Zirowe (#3) üzenetére


Integra
titán

mert tft-n olvasni menő, de legalább kifolyik a szeme, egy hülye százat csinál :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) nebulo válasza Integra (#2) üzenetére


nebulo
tag

A Mirasol kijelzőkre gondoltál, nem?

És valóban jöhetnének már. Sokkal több értelme lenne mint a 2***x1*** pixeles ~10"-os kijelzőknek - olvashatóság és üzemidő szempontjából egyaránt.

Nem alapítana valaki egy céget amely valós igényeket kielégítve építene kevés de használható terméket, nem pedig egy rakás potencianövelésre való baromságot???

(#6) rumkola válasza nebulo (#5) üzenetére


rumkola
veterán

Kevés a reklám és a felvilágosítás.
1.0 user csak annyit lát belőle hogy feket-fehér és nem jáccccik le videjót... :(

(#7) suraki válasza nebulo (#5) üzenetére


suraki
tag

...és jönnek is: Link
Még nem kell teljesen leírni az E-Inket. igaz ez még nem 30fps és a kontraszt sem tűnik olyan hűhának, de talán lesz ez még jobb is.:-)

[ Szerkesztve ]

(#8) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Én régóta szemezek egy Kindle DX-szel, de amíg 100ezer forint fölött van az ára, addig érthető, hogy miért vesz a nép egy sokrétűbben használható tabletet ugyanennyiért. Túl drága na. A kicsi Kindle meg csak regényt olvasni jó, szerkesztett szövegre nem... nekem ezért ki van lőve. Legjobb lenne egy A/4 méretű eINK kijelző max. 50ezres áron, de 10"-nál nagyobbat sajnos nem láttam eddig.

(#9) Tigerclaw válasza Zirowe (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A "probléma" az, hogy ma már a multimédia korát éljük, de az e-ink technológia nem képes lépést tartani ezzel. Persze tisztán könyvolvasásra nagyon jó, de webböngészésre, vagy egy újság, magazin netes verziójának megjelenítésére nem képes, ahol van bőven csatolt kép és videoanyag. Persze aki sokat olvas könyvet és azokat meg is tudja venni e-book formátumban, annak az e-ink sokkal jobb megoldás, már csak azért is, mert nagyon olcsók lettek. Sajnos ez nem mondható el az e-book -okról és az újságok e-book verzióiról. A nagy cél és a nagy ígéret eltűnt út közben. Az a rengeteg megspórolt költség ami az e-book formátum hozott sehol nem látszik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sőt, most csekkoltam, sok könyv olcsóbb nyomtatva, mint e-book verzióban:
Amazon.com - Stephen King regények:

Full Dark, No Stars - paperback: 9.99$
- kindle edition: 12.69$

The Stand - paperback: 8.99$
- kindle edition: 11.67$

It - paperback: 8.99$
- kindle edition: 11.67$

Salem's Lot - paperback: 7.99$
- kindle edition: 10.66$

Vannak amik még hardcover kötésben is olcsóbbak mint az e-book.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) nebulo válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


nebulo
tag

Jaja! De ez mindenhol tetten érhető! Én úgy vártam a digitális zene disztribúció elterjedését mint állat, mert olcsóbb és egyszerűbb (gépről hallgatok zenét és az MP3 lejátszom/telefonom sem képec CD-t olvasni :P ). Erre többe kerül egy album MP3-ban, mint CD-n. Ez csak amolyan kamu forradalom - legalábbis az árakat tekintve.

(#12) Tigerclaw válasza nebulo (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, ezt legutóbb egy topikban én is megjegyeztem ahol arról volt szó, hogy a CD egy elavult formátum és hogy hamarosan eltűnnek. Igen, eltűnnek, de úgy hogy az MP3 és egyéb felhős, letöltős formátumok drágábbak mint a CD. Persze ha nem lesz CD, nem lesz mihez hasonlítani, ahogy ha nem lesz könyvnyomtatás, nem tudjuk majd, hogy drágább az e-book.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) suraki válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


suraki
tag

tulajdonképpen igazad van, és egyet is értek veled atekintetben, hogy már jó ideje az információközlés alapvető médiumai közé sorolandó a hang és a mozgókép is...a színek fontosságáról nem is beszélve. De ne feledd, hogy ez még mindig csak egy felfutóba levő folyamat. Még mindig rengetegen olvasnak könyveket, újságokat, hallgatnak CD-t vagy bakelitet. Ebben az átmeneti időszakban pedig aki tudja igyekszik megszedni magát az új médiumokra alapozva. Teheti ezt, hiszen többletszolgáltatást nyújt (vagy néha csak egy üres marketinghullámot lovagol:-). Szóval itt nekem nem az ár az igazán izgalmas kérdés, hanem az információhordozó közeg (töblet)lehetőségei. Az eink alapkoncepciója szerintem zseniális és csak remélem, hogy képes lesz hamarosan felnőni az általánosabb kívánalmakhoz.

(#14) Tigerclaw válasza suraki (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Reménykedjünk. Az a fura, hogy elvileg már létezik színes e-ink kijelző, mégse látni termékben. Nekem egyébként van egy Kindle 3 olvasóm és nagyon jó olvasni rajta, sőt nagyon jó, hogy a beépített szótárával röptében tudok fordítani ismeretlen szavakat a szövegből. A problémám az, hogy drágák az újságok Kindle verzióban. Ha megnézek egy Kindle newspaper oldalt az amazonon azt olvasom visszajelzésként, hogy jó-jó, de miért kerül majdnem annyiba mint a papírverzió. Egyszerűen az Amazon és/vagy a kiadók maguk alá sz@rnak-, ezekkel az árakkal. Még be se indult a szegmens, máris olyan árak vannak amik elrettentik az embereket.

Egy példa:
Vancouver Sun:
Kindle verzió (ugye szépen olvasható, de fekete fehér): 13.99 dollár
Full Digitalis verzió: szép színes, közvetlenül a kiadótól: 9.99 dollár

Ha emellé teszem még azt, hogy ipadra ingyen VS app van, akkor nem értem, hogy mit erőlködnek az Amazonnál ebben a szegmensben. Az újság drágább, a könyv drágább Kindle verzióban. Persze van akinek így is megéri, mert pl. itthon egy pillanat alatt megvehetsz külföldről olyan könyveket amiket itthon esélyed se lenne megvenni, de az emberek többségének nincs ilyen igénye.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) suraki válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


suraki
tag

Én sem láttam még élőben színes eInket. De a paraméterek illetve azok hiánya miatt azt tippelem, hogy még elég siralmas a színreprodukciójuk ezeknek az első fecskéknek. Ez magyarázhatja az óvatos piaci megjelenést.
Az ebook árak kapcsán: Ez sajnos csak a hazai életszinvonalat minősíti. Az USA-ban teljesen mindegy Avarage Joe-nak, hogy 10 vagy 13 usd-be kerül az a könyv, viszont piszkosul nem mindegy, hogy utána kell mászkálni és várnia kell vagy csak kattintani egyet és már olvashatja is. Odakint a vevő is és az eladó is úgy érzi,h jól járt. Sajnos nálunk ugyan ezek a feltételek már koránt sem ennyire egyértelmű helyzetet szülnek, ahogy ezt írod is. Amíg olyan dinamikusan tudnak növekedni a nagy piacokon, addig nem kezdenek árháborúba és nem igazán foglalkoznak olyan relative kis piacokkal mint az itteni.

[ Szerkesztve ]

(#16) kolosanyi válasza nebulo (#5) üzenetére


kolosanyi
veterán

"Nem alapítana valaki egy céget amely valós igényeket kielégítve építene kevés de használható terméket, nem pedig egy rakás potencianövelésre való baromságot???"

Már sokszor gondoltam rá, csak sajnos se befektetni való tőkém, se szaktudásom nincs. Meg különben is, marketing, vagyis inkább epénisznövelős hype nélkül becsődölne a cég... :))

(#17) Kasya válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nekem általában olcsóbb és/vagy ingyenes a könyvek jó része. Szerkeszteni nem kell különösebben, megoldható a készüléken magán is. Más, ha pdf-ed vagy dokod van és nem tetszik a megjhelenés, akkor is egy convertálás után közel tökéletes lehet.

Az ingyen net 3g esetén meg olyan plusz, ami utazóknak nagy segítség lehet.

Bár az E-inktől eltértem, de az Amazon a szolgáltatások miatt nagyon jó. Olvasni meg számomra élmény.

(#18) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Most vettem kulhonbol egy nook touchot, mert egy e-inkes tablet kellett, nem bantam meg, remek kis gep. Szines e-inkkel kapcsolatban meg amiket lattam meg a promo anyagokban is olyan gyengen szaturaltak a szinek, hogy ennyi erovel akar maradhat fekete feher is. PixelQi-t sajnos meg nem lattam eloben, arra lennek nagyon kivancsi.

Ami az elektronikus terjesztest illeti meg egyszeruen rohej, de ugyanez van a jatekoknal is. Angolbol szallitassal egyutt fel/harmad aron kijon egy-egy premier jatek mint steamen vagy hasonszoru tarsain keresztul. De amig van vevo ezekre, addig ugysem fognak arat csokkenteni, pedig brutalis a lehuzas.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) #65675776 válasza nebulo (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ami azt illeti már csak a minőség miatt is előnyben részesíti minden normális ember az audio CD-t az mp3-mal szemben. És ez pont egy olyan terület, ahol a jobb olcsóbb is.

(#20) gzbotii válasza Zirowe (#3) üzenetére


gzbotii
veterán

Az biztos, hogy PC/Tablet meg foleg okostelfeon nem olvasara valo..elolvasol 2 oldalt oke de aztn csak konnyezel es faj a fejed...szerintem is az E-ink konyvolvasoke a jovo es remelem hamarsoan be tudok szerezeni egyet :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21) Tigerclaw válasza #65675776 (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én abban reménykedek, hogy ha a sarki zeneboltok be is zárnak, webáruházként fennmaradnak a CD boltok, és könyvesboltok vagyis lesz konkurenciája a letöltésnek. Persze egyáltalán nem vagyok az ellensége az e-book-nak és a letöltős zenének (sőt), de jelenleg azt látni, hogy rossz irányba megy az egész. A híres iTunes pl. egy rakás szar...anyagi szempontból a legrosszabb választás. Van ipadom, de eszembe se jut, hogy iTunes-on keresztül vásároljak zenét, filmet vagy könyvet. Most sajnos nagyon rossz az árfolyam, de amúgy zenét az Amazonról vásárolok és csakis CD-t, mert olcsóbb mint a saját digitális letöltésük.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) nebulo


nebulo
tag

(#12) Tigerclaw: érdekes a dolog, én úgy emlékszem, hogy a digitális disztribúciók elterjedése előtt minden kiadó (könyv/zene/film/játék/stb.) azért rinyált, hogy azért drágák a termékek, mert sokba kerül az előállításuk/szállításuk/tárolásuk/stb. (tehát nem a szellemi munka) és ezt meg kell értenie a vásárlónak. Most meg egyre inkább azt olvasom, hogy többen is azt nyilatkozzák: azért drága a digitális vásárlás is, mert nem az előállítás/-||-/-||-/stb, kerül igazán sokba, hanem a szellemi munka és az emberi erőforrás megfizetése. Szóval jeeee! :F

(#13) suraki: igaz, hogy a mozgókép és társai (a sima írott szövegnél erősebb hatású közlési technikák) egyre komolyabb szerepet játszanak, sőt, van aki már el sem olvas egy cikket, ha nincs hozzá videó. Újabban egyre többen titulálják károsnak a dolgot, és elnézve azt, hogy főleg nyugaton mennyire megszaporodott az öszpontosítási gondokkal küzdő fiatal, lehet nem is tévednek. Amolyan "kábítószeres" hasonlattal élve mindig egy nagyobb löket infó kell, hogy kielégítsen. Szvsz képet és a mozgóképet ott kell alkalmazni ahol az célszerű és szükséges, mint az írott szöveg kiegészítése.

(#15) suraki: a technológia arra fejlődik amerre fejlesztik. Megértem ha azt mondják, hogy a rengeteg fejlesztésbe fektetett pénzt meg kell téríteni, ergo egy termék ha nem hozza vissza a befektetett pénzt nem kezdik el fejleszteni. Ugyanakkor, ha nem - újabban - kb. évente hoznának ki sok kissé feljavított műszaki cikket, hanem mondjuk 3-4 évente, lehetne érdemleges fejlesztésekkel előállni addigra. Furcsa módon ez a játék konzolok piacát leszámítva nem igazán tapasztalható.

- Új telót minden évben???
- Simán, öccse!

- 7 éves a konzolom és kihoznak jövőre egy újat?
- Mimimimimi?!?!?

(#19) daa-raa: egyetértek veled a minőséggel kapcsolatban, DE:

- pont nemrég jelentették be, hogy a CD gyártás pár éven belül már csak a limitált/jubileumi/stb. kiadványokra marad, minden más digitális lesz
- már 5 éves kiadvánnyal kapcsolatban is van, hogy lehetetlen újat vásárolni, ami azért baj, mert ha megveszem használtan (a néha pofátlan árakon kínált lemezt), akkor azzal nem a művészt támogatom, illetve ki tudja, hogy milyen állapotban van a lemez (hiába írják, hogy "mint condition")
- rengeteg dolgot egyáltalán nem is lehet kapni már, mert mondjuk egy nagyon régi kiadványról van szó, avagy sok minden már ma sem jelenik meg CD-n (főleg az elektronikus zenében)

Szóval a CD beszerzésének - fizikai mivolta miatt - vannak korlátai. A minőség miatt persze én is inkább WAV-ot veszek vagy FLAC-et, ami a CD-vel megegyező minőségű. De ott gyakran lemarad a digitális booklet amit azért egyszer elolvasnék minimum. :O

Megyek is mert kész az ebéd!!! :D

(#23) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Igen. Ez az egész ebook, digitális letöltés kezd olyan irányba menni, mint egy nagyobb áfa csökkentés, amit benyelnek a boltok. Elindul az egész azzal, hogy mennyivel gazdaságosabb lesz az egész, hiszen nincs alapanyag költség, gyártási költség, nincs logisztikai költség, nincs szállítási költség, nincs kisker árrés, nincs selejt, vagy sérült árú, nem kell megfinanszírozni az egész folyamatot előre, mikor csak később kezd befolyni a pénz, nincsenek eladatlan példányok, ami megint csak veszteség...szóval elvileg a kiadó óriási költségtől megszabadul...mára meg ott tartunk, hogy az összes megtakarítást benyelték, a vásárló nem tud feltenni a polcára semmit, sőt neki kell igazolni, hogy a nála tárolt zenék, könyvek legálisan vannak nála, fizetnie kell az üres adathordozókért, mp3 lejàtszókért extra artis just költséget, mintha bűnöző lenne, és az egész még drágább is neki, mintha rendes könyvet, vagy lemezt venne.

Talán a legjobb az lenne, ha a művészektől közvetlenűl lehetne letölteni, megvenni a könyvet vagy zenét és akkor tudnà az ember, hogy nem a kiadó vagy a webáruház nyeli le a pénzt miközben nem tesz hozzá semmit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) ronson


ronson
őstag

Minden annyiba kerül, aminnyiért megveszik. Ha senki nem vinné lejjebb menne az áruk.

Én ezért nem veszek CD-t, mert ésszel fel se tudom fogni, hogy kerülhet egy premier album, az ebay-en Ausztráliából szállítással 10 dollárba, míg itthon 4000Ft. :W

[ Szerkesztve ]

(#25) suraki válasza nebulo (#22) üzenetére


suraki
tag

Arról, hogy a mozgókép vagy a rögzített hang okozza az öszpontosítási problémákat, nem vagyok meggyőzve, de abban egyetértek, hogy nem kell észnélkül mindent színes-szagos-mozgó izévé tenni...viszont ne kelljen már csak a lehetőségéért egy rakat különböző kügyüt magammal cipelni, mert az egyik csak színeket, a másik meg csak szagokat tud.:-)
Attól meg, hogy egy cég el akarja adni nekem minden évben a cuccát, még nem kell azt feltétlen meg is vennem. Ez csak tudatos viselkedés kérdése.

(#26) orrlyuk válasza suraki (#15) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

van már szerény specifikácó a színes E-ink-hez.
4096 szín, 4 bit a világosságra (ez nem rossz).
De azért képregényt még mindig inkább IPS-panelen kell olvasni, ha már egyáltalán.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#27) suraki válasza orrlyuk (#26) üzenetére


suraki
tag

Ez indulásnak nem is rossz, szívesen megtapogatnék egy ilyen kijelzővel szerelt readert. A képregények kapcsán én is IPS-re szavazok, engem a guided view ami levett a lábamról.:-)

[ Szerkesztve ]

(#28) Duree


Duree
veterán

Szerintem az e-könyv olvasók tft kijelzövel elég gagyik.Nekem az E-ink nagyon bejön,remek találmány,az meg hogy csak fekete fehér egyáltalán nem zavar.

duree54

(#29) dabadab válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


dabadab
titán

"A nagy cél és a nagy ígéret eltűnt út közben."

Alapvetoen nem hiszem, hogy az ebookok legnagyobb igerete az alacsonyabb ar lenne: sot, nagyon ugy tunik, hogy nem az, mert kulonben nem adna el az Amazon a jelenlegi arkepzese mellett tobb ebookot, mint rendes konyvet.

DRM is theft

(#30) Tigerclaw válasza dabadab (#29) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze az ebooknak van más pozitív oldala, mint a környezetvédelem, vagy az, hogy egy pár dekás ebook többezer könyvet tartalmaz, vagy az, hogy rendelés után pár percel már olvashatod is a könyvet.

Viszont a hagyományos könyvnek is vannak előnyei. Jobb, kényelmesebb olvasni, kézbevenni, jó az illata, kölcsön tudod adni, jól mutat a könyvespolcon, sőt már maga a könyvespolc is tele könyvekkel jól mutat, jó hangulatot teremt.

Szóval mindkettő megoldásnak van előnye, de az több mint pofátlanság, hogy a kiadó vagy az áruház egy rakás pénzt megspórol az ebookon és még drágábban is adja.

Az egyébként az nem jelent sokat, hogy amerikában milyenek a vásárlási szokások...ott a mai napig halálra zabáljàk magukat gyorséttermekben, a fegyvereladás okozta károkról nem is beszélve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) dabadab válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


dabadab
titán

"Viszont a hagyományos könyvnek is vannak előnyei."

Szerintem nem nagyon volt meg a kezedbe ebook :)

"Jobb, kényelmesebb olvasni, kézbevenni"

Egyaltalan nem. A lapok mozgolodnak, tartani kell oket, a konyv altalaban tul vastag... nem jobb.

"jó az illata"

Hat, ez szerintem erosen acquired taste...

"kölcsön tudod adni"

Az ebookot meg le tudom masolni es nem kell amiatt aggodni, hogy visszakapom-e :)

"jól mutat a könyvespolcon"

Maximum akkor, ha direkt dekoracios cellal valogatod ossze vagy egyseges design alapjan ujrakotteted oket, egyebkent rettenetesen osszevissza kepet ad barmilyen konyvespolc.

"Az egyébként az nem jelent sokat, hogy amerikában milyenek a vásárlási szokások...ott a mai napig halálra zabáljàk magukat gyorséttermekben, a fegyvereladás okozta károkról nem is beszélve."

Igen, es ra van irva a mikrora, hogy ne tedd bele a macskat.

Vagy legalabbis ezt hiszik sokan, akik soha nem jartak ott es csak eltulzott anekdotakbol, kis szines hirekbol meg hoaxokbol ismerik az USA-t. Szeretnem azt hinni, hogy az olvasott, muvelt emberek nem ilyenek.

DRM is theft

(#32) Zirowe válasza dabadab (#31) üzenetére


Zirowe
nagyúr

120centi széles és 40centi magas egységesen piros könyvsorozat kéne a polcomra.. :DD

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33) dabadab válasza Zirowe (#32) üzenetére


dabadab
titán

Lenin es Marx osszes muve? :D

DRM is theft

(#34) Zirowe válasza dabadab (#33) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az nem trendi, a liberális barátaim lenéznének, amikor átjönnek borozni. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35) Tigerclaw válasza dabadab (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy írtam korábban, Kindle 3 olvasóm van és jó használni, csak amikor azt látom, hogy az mp3, aac drágább mint a CD, vagy az, hogy az ebook drágább mint a keményfedeles könyv, akkor valahogy becsapottnak érzem magam.

A könyvespolcra pedig nem úgy tekintek, mint dekorációra, hanem van egy feelingje. Anno gyerekkoromban mindig sokat jártam a könyvtárba és hihetetlen élmény volt ott leülni a rengeteg könyv és könyvespolc közé. A nagy csend...mintha valami tiszteletadás lenne a íróknak, a nyomdászoknak, de még a fáknak is amik a papírt adták. Mindig azt gondoltam, hogy ha lesz saját házam, akkor lesz benne egy szoba, csak a könyveknek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) Integra válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


Integra
titán

nekem is kindle3 van, imádom, legjobb ebook reader, angol tartalmaknál vagy németeknél nincs is gond vele. magyar viszont.... én is szeretem a könyveket, de miattam ne vágjanak ki fát már ezért..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) rumkola válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


rumkola
veterán

tény hogy van a dolgoknak feelingje, de változnak az idők
a papírgyártás pedig nagyon durván környezetromboló

(#38) suraki válasza rumkola (#37) üzenetére


suraki
tag

Innen jut eszembe: arról szívesen olvasnék egy részletesebb írást, hogy az e-book reader gyártása + szolgáltatás fenntartása + avitt eszközök reciklálása hogyan viszonyul a könyvnyomtatás + papír reciklálás energiaigényéhez és ökolábnyomához képest.
Ha valaki tud ilyen linket kérem ne tartsa magában. :)

(#39) Kormi76 válasza suraki (#38) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Sejtésem szerint ez hasonló lehet, mint az energiatakarékos izzók vagy a mázsányi akkus hibrid autók "környezetbarátsága"...

(#40) Tigerclaw válasza suraki (#38) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom attól függ, hogy hány könyvet, újságot vesznek, vagyis váltanak ki egy olvasóval, de ahogy a cikkben is volt, könnyen lehet hogy elbuknak az ebook olvasók a tabletekkel szemben. Maga a digitális könyv, az ebook megmarad, csak az e-ink. Az a faramuci az egészben, hogy e-ink kijelzők nélkül az ebookok olvasása nagyon kényelmetlen lesz. Én pl. ha nem muszáj nem olvasnék semmilyen LCD kijelzőn se könyvet, IPS-en se.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) suraki válasza Tigerclaw (#40) üzenetére


suraki
tag

Na igen, de milyen olvasási szokások mellett lesz valóban környezetkímélőbb a megoldás?...csodálnám ha ezt a jelentősebb eink gyártók nem kalkulálták volna ki és ha számukra kedvező eredményt kaptak volna, akkor azt ne használták volna fel reklám célra is. Tudtommal nincs ilyen kimutatás, ebből azért lehet következtetéseket levonni.
Amúgy sajnálnám, sztem az alapkoncepció annyira jó, hogy vétek lenne veszni hagyni. Ráadásul nem tűnik megugorhatatlannak a szín, frissítés és kontrasztnövelés terén javulást elérni.

(#42) gzbotii válasza Integra (#36) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem boldogul a Kindle 3 a magyar ekzetekkel (meg szlav stb..):F
Az nallam eleg sarkalatos lenne, mert foleg tanulasra hasznalnam es ahoz kell, hogy mennyen rajta minde diakritikus jel, leven romanul vegzem az egytemet :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#43) Tigerclaw válasza gzbotii (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam rengeteg ékezetes könyv van és szépen megy a Kindle 3-on, hiba nélkül. Milyen formátumot használsz? Esetleg nem okozhatja a gondot valami konverziós program, amit használtál?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) gzbotii válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


gzbotii
veterán

Es meg egy problema: meg volt a penzem, az elhatarozas es amikor mar akartam rendelni, volt egy tag aki azt irta, hogy 2 drb vett de mindketto rovid idon belul kijelzohibas lett es meg egy ismerosenek is volt pont olyan tipusu Kindle-je ami ugyszint. Ez masnal is volt.. :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45) dabadab válasza gzbotii (#42) üzenetére


dabadab
titán

Nem, Integra arra gondolhatott, hogy nincs ra igazan magyar tartalom (angol meg nemet ebookok viszont vannak ra tonnaszamra), az ekezetekkel semmi gond.

(#44) gzbotii: ez furcsan hangzik, nekem ugy tunt, hogy ez egyaltalan nem jellemzo (meg mondjuk az Amazonnal nem szokott gond lenni a garanciaval).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) gzbotii válasza dabadab (#45) üzenetére


gzbotii
veterán

hmmm hat akkor most banhatom, hogy akkor nem vettem meg - mig volt penzem :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#47) Tigerclaw válasza gzbotii (#44) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam megvétele óta hibátlanul, fagyások és mindenféle hibák nélkül megy. Feltettem rá az angol-magyar szótárt a gyári értelmező szótár helyett (hála annak aki elkészítette).
Nagyon jó a felolvasó beszédszimulátor...ha jól tudom ugyanezt használják az iPhone 4-ben a Sirihez.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) gzbotii válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


gzbotii
veterán

Van benne felolvaso :Y Na ez nekem uj. Es arrol tapasztalat, hogy angolon kivul mas nyelvel, hogy boldogul?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49) Zirowe válasza gzbotii (#48) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sok hasznos infót megtalálsz itt. :)

Tartalomban bmilyen ékezetet megjelenít, egyedül a forrásfile okozhat gondot, ha furcsa karakterkészletet tartalmaz, és az konvertáláskor szokott előjönni.

Amúgy K3-ra van magyar nyelvű menü és magyar ékezetes billentyűzet is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.