Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Tehát akkor ez lesz a Vulkan hasonló API-jára a válasz. Habár ez még kicsit kevés lesz, a Vulkan Video ennél több dolgot foglal magában.

<-ƘƘ->

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Érdekes hogy az Nvidia már a 2021.7.19. -én megjelent meghajtóba bele rakta. Az AMD csak jövő tavaszra ígéri. És a GTX 10x0 kártyáktól van támogatás vs RX5000 -től. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Kendek válasza Televan74 (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincs hova sietni, mire érdemben kihasználja majd bármi is, addigra meg lesz hozzá a támogatás. De ezek a szoftverek jelenleg is működnek, csak más API-kat használnak a hardveres gyorsításra.

<-ƘƘ->

(#4) 5150 válasza Kendek (#1) üzenetére


5150
aktív tag

Ez nekem új. Hogy működik? Valami külső progit irtak rá, vagy beépitették a támogatását már meglevőkbe?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#5) Kendek válasza 5150 (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A videokártyák képesek hardveres szinten gyorsítani a videók lejátszását, és ennek a kihasználása lesz most szabványosított formában megoldva. A meglévő programok majd alkalmazkodnak.

<-ƘƘ->

(#6) johnywalker


johnywalker
őstag

Azért az egy pici hiba a cikkben: "Egyelőre a H.264 ás HEVC kodekek kezelése biztosított"
AVC = h.264
Hevc = h.265

(#7) UnSkilleD válasza johnywalker (#6) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

és ebben mi a hiba?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#8) apatyas válasza UnSkilleD (#7) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az "ás", mondja a korrektor.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#9) Necc válasza Kendek (#5) üzenetére


Necc
addikt

Úgy érted a videók ENkódolását, nem DEkódolását.
Dekódolás már régóta biztosított hardveresen [link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#10) Kendek válasza Necc (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, a Vulkan Video mind a kettőt tudja.

<-ƘƘ->

(#11) hardzsi2 válasza UnSkilleD (#7) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Továbbá ugyan nem hiba, de nem is szép, hogy az egyiknek a rövidítése, a másiknak a hivatkozási neve szerepel.
Tehát:
VAGY "Egyelőre az AVC és HEVC kodekek kezelése biztosított";
VAGY "Egyelőre a H.264 és H.265 kodekek kezelése biztosított".

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#12) Kendek válasza hardzsi2 (#11) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó, de az még érthető abból a szempontból, hogy előbbinél a H.264 megnevezés az ismertebb, utóbbinál viszont a HEVC az elterjedtebb. Az AVC rövidítésről sokan azt sem tudnák hirtelen, hogy az mit takar.

<-ƘƘ->

(#13) 5150 válasza Kendek (#5) üzenetére


5150
aktív tag

"Video Encode API-val egészült ki a DirectX 12" :)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#14) Kendek válasza 5150 (#13) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bocsi, én belekevertem a Vulkan Video-t, és mivel erre válaszolt, ezért hoztam rá egy példát, hogy mire is jó. :)

<-ƘƘ->

(#15) 5150 válasza Kendek (#14) üzenetére


5150
aktív tag

Én most egy ilyet használok (meglepően jól működik)

Golgoztatja is a kártyát rendesen (feladatkezelőben ugyan nem sok látszik, de pörgeti a ventit, majdnem mint a davinci)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#16) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Nem talaltam jobb topicot hatha van itt valaki aki tud segiteni. Van kb 1500 videóm beolvasva MiniDV kazettarol amiből meg van a video keszites datuma a Date modified mezobe. Ezeket probalom tomoriteni es MP4 re konvertalni mert csak ugy van ertelme feltolteni google photosba. De amit eddig probaltam mind atirja a datumokat az aktualisra. Ismertek olyan konvertert ami nem valtoztatja meg?

Eladó: GTS450

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.