Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért az érdekelne van e valamilyen hatással az akku élettartamára pro vagy kontra. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Úúhhaaa. Lehúztátok a Samsungot... :o

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#3) SexyDaniel


SexyDaniel
tag

A legolcsóbbra befizetnék. Amúgy árt valamit a telefonoknak???

(#4) rootkiller


rootkiller
őstag

Valami olcsóbbat is kellett volna tesztelni, kéne valamit vennem már...

Artengo TR 990 Pro

(#5) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Ebayről pk-val együtt Samsung S3-hoz recieverrel együtt Qi 10 000 ft... Angliából...a kínai veriókat hagyjuk...mégsem 15K...

(#6) istnag


istnag
addikt

Én ilyet használok:
[link],bár amikor én vettem még 13 USD volt , most már csak 11.:DDD
Eddig miinden oké vele.

[ Szerkesztve ]

(#7) NTonee


NTonee
veterán

Nekem egy Nillkin Magic Disk van. Kínából rendelve (kínai gyártó a Nillkin egyébként), ebayen keresztül 7200Ft körül volt. Kiválóan működik.

[ Szerkesztve ]

(#8) WiZARD válasza istnag (#6) üzenetére


WiZARD
addikt

én is ilyet vettem ebayről, és tökéletes :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#9) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Drága úri játék...

Egy sima nokia töltő 400 forint, micro usb kábel 200 forint.. miről beszélünk? áramforrás mindegyikhez kell, kábel mindegyikhez kell, tehát azt ezek a drága töltőpadok sem váltják ki.. ja és még lassabban is tölt... geek cucc.

[ Szerkesztve ]

(#10) NTonee válasza kameraman77 (#9) üzenetére


NTonee
veterán

neked sem kopott még ki töltő/adatkábel csatlakozó telefonban. Nálam már igen, kellemetlen dolog. jahh, és az enyém max 3óra alatt feltölti a telefont, nem sok különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#11) istnag válasza kameraman77 (#9) üzenetére


istnag
addikt

miről beszélünk?

Én nem tudom, te miről beszélsz?! :U
1. Egy Nokia töltő nem jön ki 600Ft-ból az biztos.
2. Ha egy irodában kell rohagálnod fel-le,vagy ki-be,akkor nagyon is hasznos,hogy nem kell ki-be dugogatni a kábelt.
3. Mint láthatod 13 USD-ből megvan az egész. ~ 3000 HUF

[ Szerkesztve ]

(#12) kameraman77 válasza NTonee (#10) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Nokia c7-et nyúzok, ha ki is kopik, akkor ott az USB... De eddig soha nem történt ilyen, pedig régi motoros vagyok mobil téren, már 97-ben mobiloztam...(és annak is mind a mai napig működik mindene)

(#13) satz18


satz18
őstag

A fogkeve töltővel fel lehet amúgy tölteni a telókat, mert nekem van kettő is belőle otthon?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Nekem tetszik!

(#15) kameraman77 válasza istnag (#11) üzenetére


kameraman77
aktív tag

arról, hogy ez nagyon drága ahhoz, amit egy sima töltővel és/vagy usb töltővel is meg tudok csinálni az ár tizedéért sőt... - magyarul feltölteni egy akkumulátort a telefonban.

[ Szerkesztve ]

(#16) NTonee válasza kameraman77 (#12) üzenetére


NTonee
veterán

rettentően boldog vagyok, hogy nálad még nem kopott ki. Akkor minek szólsz hozzá a témához? Jahh persze, trollkodni! ;] Bocs, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#17) kameraman77 válasza NTonee (#16) üzenetére


kameraman77
aktív tag

abban mi a trollkodás, ha valaki rávilágít arra, hogy tök felesleges az eszköz, mert ugyanúgy áramforráshoz kötöm kábellel, tehát ennyi erővel simán a telefont is ráköthetem UGYANARRA az USB kábelre és akkor kihagyhatom ezt a - szerintem - felesleges és pimaszul drága eszközt

(#18) spawn21 válasza kameraman77 (#15) üzenetére


spawn21
veterán

Kényelmes dolgok ezek, jó volna ha tudná a telefonom.

Tudod van aki, szereti, ha nem karcolja agyon az usb aljzatot. Ha mondjuk fém a telefonja. Vagy ez nem ismered? Ha régi motoros vagy, akkor minden hátrányát ismerned kellene

iPhone 13p

(#19) nikilauda válasza kameraman77 (#15) üzenetére


nikilauda
senior tag

A kényelmet meg kell fizetni.
Mellesleg hasznos dolog egy qi töltő. Ha nem használod a telefont, akkor arra teszed le. E-bayről 3 ezerből megúszod, annyit viszont bőven megér.
A telefonod mindig üzemkész, nem ér meglepetés. Ennyit sok embernek megér, ha fontos neki, hogy elérhető legyen.

(#20) pusszycat válasza kameraman77 (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem az a lényeg, biztos nem fogod töltőre vágni 70 % -on mert minek, de erre ráteszed mert valahova csak le kell tenni pl. amíg fürdesz, mire kijössz 100 % voala... ;] :D :C

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#21) NTonee válasza kameraman77 (#17) üzenetére


NTonee
veterán

éppen fentebb írtam le egy esetet. Nálam megtörtént egy korábbi telefonommal. Nem azt mondom, hogy ezért kell használni, de én ezért is használom. Meg azért, mert kényelmes, hogy nem kell a telefonba kábelt dugdosni, egyszerűen csak ráhelyezed a lapra.

(#22) nemlehet válasza NTonee (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk ezt a kikopást nehezen tudom elképzelni. Nekem ez még soha sem fordult elő se a régebbi buta nokiákkal, se a 3 évig használt Acer droidommal, pedig abban aksit is kellett cserélni, mert a kapacitása nagyon lecsökkent (tehát baromi sokat töltöttem, ráadásul erre még rájött az adatmásolás célú USB használat is). Nem tudom mi kell ahhoz, hogy kikoptass egy töltőcsatit/USB-t.

Amúgy 3-5k még elfogadható erre, mert az ember csak rádobja napközben. 15 már bőven túl van az ésszerű határon. Bútorban viszont megérné a felárat, lehet én is csinálok majd magamnak egy éjjeli szekrényt, vagy a kávéasztalt kicsit megmókolom.

A fent említett kínai Qi töltők milyen távolságból működnek?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) NTonee válasza nemlehet (#22) üzenetére


NTonee
veterán

azért gondolom, hogy nem csak én vagyok ilyen szerencsétlen :D
Egy régi htc telóval (miniusb csati) esett meg. Működik még ugyan, de kicsit játszani kell vele, hogy észrevegye, hogy valamit épp feldugtam neki. :)) Lötyög benne a kábel.

(#24) kameraman77: ,,Vagy ez nem számít a mai akkuknál?" Az akkugyártók szerint legalábbis nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) kameraman77 válasza pusszycat (#20) üzenetére


kameraman77
aktív tag

ÉS az akku töltési ciklusai pedig szépen fogynak.. le-fel-le-fel..minden 5 percben erre téve, főleg beépített akkunál. Vagy ez nem számít a mai akkuknál? (Amúgy C7 nevetne bír 2 teljes napot erős használattal is :) szóval én nem nagyon töltögetem csak minden második nap este általában)

(#25) Kasya


Kasya
nagyúr

Jajj mikor meg ajandekba adtak 920(?) melle ezt a toltot... most meg mar nem kellene, mert kulon hatlapot nem teszek fel csak emiatt az 1020-ra.

(#26) pusszycat válasza kameraman77 (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt nem tudom, azért kérdeztem #1-ben. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#27) kcsa


kcsa
veterán

Nem tanultátok még meg, hogy minden hasonló témájú bemutatónál van egy megmondóember aki megmondja hogy erre/arra/amarra semmi szükség, és hülye aki pénzt ad ezért/azért/amazért? :)

Akinek van (mint nekem is), boldogan használja és élvezi a kényelmet.

(#28) KovátsAti


KovátsAti
csendes tag

"gyárilag beépítve csak a Nokia Lumia 920, valamint a Google Nexus 4 és Nexus 5 rendelkezik ezzel a funkcióval"

Én úgy tudom a 1520-nak sincs szüksége hátlapra...

(#29) nemlehet válasza NTonee (#23) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem úgy értettem, csak számomra fura, hogy ez probléma lehet. Mondjuk a lötyögés az nálam is jelentkezett, de igazából érintkezési hibája nem volt.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) Silentfrog válasza kcsa (#27) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szerintem nem megmondóember csak neki nincs rá szüksége,és ezt leírja. :P

(#31) Enxtheone


Enxtheone
tag

Jó kis cucc :D

Hordozható, dinamós mobil töltő teszt nem lesz valamikor? :D

(#32) JanR


JanR
addikt

Most már csak az a kérdés merült fel bennem, hogy az ez a töltő folyamatosan be van dugva, de telefon épp nincs rajta amit töltsön, akkor is szívja az áramot a konnektorból, vagy USB-ből? Nekem tetszenek ezek a megoldások, de most is, ha feltöltöm a telefonom, a töltőt kihúzom a konnektorból, vagy az USB-t a számítógépből, feleslegesen ne fogyasszon :U

(#33) kcsa válasza Silentfrog (#30) üzenetére


kcsa
veterán

Egy darabig én is szkeptikus voltam, de 3-5k-t megért nekem is hogy ne a kábelt dugdossam. Azóta már tudom hogy csak ilyet veszek legközelebb is. Ez pont olyan, hogy egyszer volt olyan autóm amiben volt ülésfűtés, azóta csak ilyet akarok :D

(#34) iMaverick válasza pusszycat (#1) üzenetére


iMaverick
addikt

Úgy látom nem kapsz választ... :D

Nincs semmilyen hátrányos hatása az akku élettartamára, illetve semmivel sem rosszabb a helyzet, mintha Te tologatnád fel töltőre. Azt gondolom nem kell ecsetelni, hogy az akkuknak nem tesz jót, ha állandóan töltőre dugdosod.

Ezekkel a cuccokkal voltaképpen a kábelre csatlakozást lehet megúszni, úgy, hogy voltaképp csak "odarakod" a készüléket.

Én a fájlok másolgatására is inkább a wifi-t használom, pontosan azért, hogy ezzel se koptassam el az USB csatit. (PDA szervízben jónéhány ezrest elkérnek ám egy ilyen cseréért!!)

(#32) JanR: szintén zenész! Az megint más kérdés, hogy ez Qi-s adaptert is kiránthatod a 230V-os konnyeltórból. :DD

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#35) franc0


franc0
őstag

Karácsonyra kaptam asszonykámtól egy DT900-at a Lumia920-amhoz. Nagyon örültem neki, tényleg klassz.

Namost ugye tudjuk mit mondanak a karácsonyi ajándékról. Az a legjobb ajándék, amit egyébként sosem vennénk meg magunknak. Mert például szar az ár/érték aránya.

Szerencsére azért mifelénk fussa ilyen tízezer forintos "luxusra". De nyugi, ha pár év alatt visszajött a kifejlesztés horribilis költsége, akkor majd lehet kapni olyan áron is, ami racionális választássá teszi.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#36) razzorr


razzorr
őstag

Nekem az okoz fejtörést, ha épp töltőn van, akkor hogy telefonálok közben? Mert ugyebár ez kábellel megoldható. (persze tudom, headset meg kihangosítva) Amúgy nem rossz találmány, max hóbortnak jó vagy a csatlakozót tehermentesíteni.

(#37) Zsolto


Zsolto
őstag

Nem az a baj, hogy kell vagy nem kell, hanem hogy a piacon kapható kismillió féle készülék között alig van olyan, amelyik alkalmas a vezeték nélküli töltésre. Az lenne jó, ha az aftermarket gyártók megjelennének az ehhez szükséges hátlapokkal is.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#38) petipetya


petipetya
nagyúr

Nálam egyértelműen a Nokia nyert több okból is:
- A telóm sajátját nem tudnám beépíteni a bútorba (Nexus 4)
- a Nokiának simán csinálnék egyikük sínt a komód lapjának aljára
- Negatív tapasztalatom van egy ebay-es noname töltővel, persze lehet csak kifogtam, de akkor is

Úgyhogy ha veszek, akkor az a Nokia lesz.

"nincs rá lezsóidő"

(#39) pusszycat válasza iMaverick (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mega thanks for information. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#40) aizen92 válasza iMaverick (#34) üzenetére


aizen92
addikt

Ha tényleg nincs káros hatással az akksira és már azért bőven lehet találni 4ezer környékén akkor be is nevezek egy ilyen cuccra.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#41) dezs520


dezs520
senior tag

Ez tetszik,főleg hogy "rejteni" lehet magát a töltőt....felsőmaróval nekiugrani a konyhapultnak ;] remélem az alma is rá áll erre a lehetőségre!

(#42) kcsa válasza aizen92 (#40) üzenetére


kcsa
veterán

Mitől lenne károsabb mint kábelre dugni? :)

(#43) nikilauda válasza razzorr (#36) üzenetére


nikilauda
senior tag

Úgy telefonálsz ahogyan kell. Kezedbe veszed a telefont és beszélsz. Aztán ha vége visszateszed a töltőpadra.

(#44) otoaak válasza istnag (#6) üzenetére


otoaak
tag

Nexus 7 menne ezzel vajon ?

Másrészről értem, én a samsung lehúzását a tesztben (az árát én is sokallom) de 7-10 colos tableteket azért csak kényelmesebb azon vagy hasonló méreten tölteni nem ?

SG Note Pro P900

(#45) Zsolto válasza kcsa (#42) üzenetére


Zsolto
őstag

Azt mondják, még a legmodernebb telefonakkuknak is korlátozva van a töltési ciklusuk, és a számláló minden töltőre dugásnál ugrik egyet. Nem mindegy, hogy naponta harmincszor kezded tölteni, vagy egyszer. Tudom, megoszlanak a vélemények, hogy ez a számlálós dolog igaz-e.

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#46) kcsa válasza Zsolto (#45) üzenetére


kcsa
veterán

Nem úgy van korlátozva ahogy gondolod: maga az akkumulátor(cella) visel el X db. töltési ciklust, mielőtt a kapacitása annyira lecsökken, hogy cserélned kell.

(#47) nikilauda válasza Zsolto (#45) üzenetére


nikilauda
senior tag

Ilyen számlálós dologról még nem hallottam és szerintem nem is létezik. Ezek szerint ha egy elhasználódott akksit kicserélsz,akkor kellene hozzá a szerviz is,mert valamit nullázni kellene a telefonban. Városi legenda. Egy akksi várható élettartamát inkább csak egyszerűbb megadni töltési ciklusokban, de az sem egy pontos szám.

[ Szerkesztve ]

(#48) Mr President


Mr President
senior tag

Ami a videóban van az baromi jó. Nem gondoltam hogy beépítve működik. Számomra ez marha praktikus lenne. Este csak leteszem magammellé az éjjeli szekrényre a telót és reggelig tölt. Ha nyáron letudom cserélni a GN-t egy N5-re akkor mindenképp megcsinálom ezt :DD

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#49) kameraman77 válasza nikilauda (#43) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Tehát ha egy töltés alatt felhívnak 3x, akkor el is dobtam 3 ciklust, mert a töltés ugye újrakezdődik az akku meg ciklust lép... miközben kábellel ilyen gond nincs. Ez így nem túl jó az akkunak úgy gondolom arról nem beszélve, hogy azért okostelefonokról beszélünk, tehát így töltés közben nem is használhatom, nem tudok rajta netezni pl, mert ott kell tartanom a töltőn, szemben ugye a sokkal flexibilisebb kábeles megoldással...

[ Szerkesztve ]

(#50) Csapoati válasza otoaak (#44) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De tabletbol meg nincs Qi-s, nem?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.