Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thxer


thxer
aktív tag

Ideje volt már, várnék egy tesztet és összehasonlítást az uberrel.

(#2) Gabesz84


Gabesz84
őstag

alkalmazáslink?
valami?

(#3) tomazin


tomazin
veterán

elolvastam 2x is, de sajnos azt a fránya viteldíjat csak nem merik feltüntetni.

(#4) User64476


User64476
őstag

Minden kocsiban terminál, aha.... Nálam valahogy mindig épp nem működik, kifogyott a papír, egész nap rossz, mások is panaszkodnak.

(#5) Reggie0 válasza User64476 (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nincs nalad KP, akkor csak megjavul.

(#6) tatararpad


tatararpad
őstag

Az Uber rendszere egységes volt, ha itt magyarisztánban más nagyvárosokban is elterjedt volna, mindenhol ugyanabban a rendszerben utazhattam volna, akár más országokban is. Itt keleten pl. a hajamra kenhetem a Budapest Taxit, és semmi okuk sem lesz az ittenieknek bevezeti, mert sosem volt Uber. Mondjuk ettől még értékelem a lépést.

(#7) User64476 válasza Reggie0 (#5) üzenetére


User64476
őstag

Olyankor meg lehet próbálni... :)

(#8) #06658560 válasza tatararpad (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy élelmes programozó már ellophatta volna az Uber ötletet, amiben soför oldali partnereknek a helyi taxitársaságok léphetnek be és minden mehetne ugyanúgy, mint az Uberben. Bármikor, bármerre rugalmasan bövíthetö lenne a szolgáltatás. Németeknél létezik a taxi.de, my-taxy ilyenre.

Angliában volt olyan, hogy céges útra a cég elöre lefoglalta a taxist, fizetést valahogy intézték, a taxis meg egy pda-n intézte a többit, kit kell felvennie, hol, hova kell vinni, végzett a fuvarral, stb.

(#9) tatararpad válasza #06658560 (#8) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha otthon ilyet tapasztalnék, megnézném GPS-szel hogy biztos Magyarországon vagyok e.

(#10) martonx


martonx
veterán

Igaziból egyetlen dolog számít: mennyiért visz A-ból B-be az Uber, és mennyiért teszi ugyanezt meg a Budapest Taxi. A többi már csak porhintés.

Én kérek elnézést!

(#11) Béééla válasza User64476 (#4) üzenetére


Béééla
őstag

Most pont ez lesz a lényeg: tudod értékelni hogy "nem működött a terminál". Ha aznap harmincadjára nem működött, akkor Hiéna Henriknek meszeltek a harminc negatív értékelés miatt, és várhatja hogy valaha beszállnak mellé.

Nagyon dicséretes döntés a felzárkózás! Olyan nehéz volt? Ugye hogy nem :)

Bélabá

(#12) tomatos válasza martonx (#10) üzenetére


tomatos
aktív tag

:) Ez itt a lényeg :)

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#13) tomazin válasza Béééla (#11) üzenetére


tomazin
veterán

ööö ha tényleg nem működik a terminál (mert ilyen is van) akkor szerintem nem ekvivalens azzal, hogy ki lesz rúgva. mondjuk ha 1 hétig nem bírja megcsináltatni az ij.

mindenesetre igen, kell ez, hogy a sok parasztot végre egy kicsit szanálni lehessen.

(#14) JamesHun válasza Béééla (#11) üzenetére


JamesHun
addikt

ismerve a taxis társadalmat, vagy hiéna henrik új néven fog futni, vagy szépen törölgetik a negatív értékeléseket, vagy telespammeli pozitív kamu értékeléssel és feltornássza magát újra

2) ettől olcsóbb nem lesz a szállítás, mert a diszpécser központ ettől menni fog, oda tejelni kell, a taxis beállóhelyekért fizetni fog, és kötelező tartani az árat

szalontai: ha utazás elején jelzi nem megy a terminál, akkor korrekt, max nem mész vele, de a végén derül ki, akkor igen is ki kell rúgni, mert jogos a panasz

[ Szerkesztve ]

SeriesX: JamesSHun

(#15) #06658560 válasza JamesHun (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

"vagy szépen törölgetik a negatív értékeléseket, vagy telespammeli pozitív kamu értékeléssel és feltornássza magát újra"

Aztán megkérdezik, hol az adott értékeléshez tartozó út bevétele.

(#16) dragon1993


dragon1993
őstag

Igazán mehetett volna bele egy Barion, nem túl nehéz Cordova alatt megoldani.

(#17) ibenny


ibenny
senior tag

Majd akkor szóljanak, ha az ár is annyi lesz, mint az Uber-nél, az elsődleges ügyféligény ugyanis abban mutatkozik meg.

(#18) tomazin válasza #06658560 (#15) üzenetére


tomazin
veterán

mert eddig aztán ugye agyonvegzálták őket a navosok.

(#19) #06658560 válasza tomazin (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ki mondta, hogy a NAV vegzálja?

(#20) myckie2 válasza JamesHun (#14) üzenetére


myckie2
őstag

Pontosan. Ennek a rendszernek egy taxis társaságnál semmi értelme. Az Ubernél minden személy mondhatni független autós volt, tehát volt értelme az értékelési rendszernek, itt viszont semmi.

(#21) BlackPriest


BlackPriest
őstag

bravo, felnőtt viselkedés, nem uber sofőröket kell verni, hanem fejlődni. most lehet tüntetni a kötött ár ellen...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22) BlackPriest válasza tomazin (#13) üzenetére


BlackPriest
őstag

gyanítom, hogy a társaságok nem ugyanannyi terminállal üzemelnek, ahány kocsijuk van arra az estre, hogyha a 4 órás javítási idő túl sok lenne, így sk is tudják cserélni...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#23) jerry311 válasza User64476 (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én eleve úgy szoktam rendelni, hogy megmondom kártyával fogok fizetni.
Aztán ha a taxis közli, hogy nem működik, akkor megmondom neki, hogy így járt, mert nálam nincs kp és nem is megyek automatához. Valahogy mindig megjavul.

(#24) tomazin válasza BlackPriest (#22) üzenetére


tomazin
veterán

Hát ne legyèl biztos benne, hogy az nem a taxisè. A társaság csak a pènzt szedi be. Kopi: akkor ki vegzalja? Az arcrol ismert bkk ellenor?

[ Szerkesztve ]

(#25) BlackPriest válasza tomazin (#24) üzenetére


BlackPriest
őstag

Hat nem tudom, nem nagyon hiszem, hogy megveszi 100+ ezerert, amikor parezerert berelheti is, de persze lehet. Ha viszont nem egyeni vallallkozo, akkor gondolom a ceg szamlajara megy a viteldij, ahhoz meg biztos nem a sajat terminaljat fogja hasznalni.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#26) Narxis


Narxis
nagyúr

Örülök, hogy elindult valami változás de a legfontosabbat nem valósították meg. Az alkalmazáson keresztüli díjfizetést. Ugyanis ez mindenféle trükközést meggátolna. Kiadná az alkalmazás, hogy az általam kért fuvar 5500Ft, megrendelem-e? Igen. Levonja a bankkártyáról, jön a taxi, beszállok, elvisz, kiszállok. Viszlát. Nincs trükközés, nincs vita, tiszta mint egy patika.

Thanos was right.

(#27) Reggie0 válasza Narxis (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell ehhez az alkalmazason keresztul fizetni, eleg ha csak mindket felnek megmondja az alkalmazas, hogy mennyi lesz a vegosszeg, aztan a tranzakciot mar egymas kozott is el lehet intezni. Sot, valahogy biztonsagosabbnak is erzem, ha egy cegnek nem kell atadnom a kartyaadataimat.

(#28) #06658560 válasza tomazin (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ki vegzálná? Egyértelmü, hogy a taxitársaság, mint munkaadó. keresi a behazudott utak bevételét. Be vagy oltva most gondolkodás ellen?

(#29) sztanozs


sztanozs
veterán

Amúgy mi ebben az újdonság? A Simple appban a txi szekció már (legalább) egy fél éve tudja ezt.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#30) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) jerry311 válasza Narxis (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez meg miféle elmebaj?
A budapesti taxi még mindig hatósági áras, km- és percdíjas szolgáltatás. Kb. árat lehet számolni (van is taxis alkalmazás amelyik képes rá), de a valós, fizetendő összeget a taxióra, mint hitelesített mérőeszköz, mutatja.

(#32) sztanozs válasza Oliverda (#30) üzenetére


sztanozs
veterán

Gondolom a jó képességű fejlesztő azt hitte, hogy Magyarország nemzetközi rövidítése 'ma'... :DDD :W

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33) Oliverda válasza sztanozs (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

:))

Amúgy a Green Taxi is ma jelentette be az appját, de egyelőre csak Androidra érhető el.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) Narxis válasza jerry311 (#31) üzenetére


Narxis
nagyúr

Aha, papíron. Hol élsz te?!

Thanos was right.

(#35) jerry311 válasza Narxis (#34) üzenetére


jerry311
nagyúr

Te hol élsz?
Engedélyekkel rendelkező taxitársaság nem fogja ilyen egyértelműen kockáztatni a papírjait. Inkább az egyéni vállalkozóként bedolgozó taxisokat "kényszeríti" csalásra.
Másrészt meg egy app pontosan ugyanúgy tud csalni, mint akármelyik buherált taxióra, csak nem a taxis buherál, hanem központilag a programozó. A trükközést talán az gátolná meg, ha a taxióra is be lenne kötve a NAV-hoz, és folyamatosan küldené a forgalmi adatot. Így talán nem lehetne utólag fuvart törölni, vagy legalább látható lenne ha valaki utast visz 15 km-en át, aztán törli a fuvart. Meg ugye a nyugtaadási kötelezettség... Én még olyan taxissal nem találkoztam, amelyik magától nyugtát adott volna, nemcsak a taxaméterből kijövő csak a viteldíjat tartalmazó cetlit, de sokan még azt sem.

(#36) BlackPriest válasza jerry311 (#35) üzenetére


BlackPriest
őstag

azért, ha már van taxikövetés, hogy lásd milyen messze van még, onnan már nem nehéz a taxiórát a kocsiban és az appban a gps által közölt adatokat összevetni. állásidők, távolság és ha hibahatár feletti eltérés van, azt minimum meg lehessen reklamálni. nyilván lehet gps hiba, taxióra hiba, de ha két helyen ellenőrizhető minden, nehezebb buherálni

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#37) jerry311 válasza BlackPriest (#36) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezt most is megteheted, de az eredeti hozzászólás nem erről szólt, hanem arról, hogy az app által előre kalkulált árat fizesd. Na az nem fog menni, mert jelenleg nem így működik a budapesti taxi szabályozás.

(#38) Narxis válasza BlackPriest (#36) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi. :R

Thanos was right.

(#39) Mercel válasza martonx (#10) üzenetére


Mercel
senior tag

Nem, nem porhintés. Inkább ülök be akár ugyanannyért Uber autóba mint taxiba mert tudom, hogy ha egy Uber sofőr büdös átverős paraszt akkor piszok gyorsan lehúzhatja a redőnyt ellentétben az átlagos taxissal aki kb. Bármit megtehet.

Konkrétan volt rá precedens, hogy amikor sokat taxiztam szóltam a taxis társaságnak, hogy a taxis paraszt volt, bizonyíthatóan csalni akart - mondtam, hogy soha többé ne küldjék ki - ehhez képest egy hét múlva csávókám vigyorogva begurult, hogy nahát nahát - mondtam, hogy jó akkor tipli van hívtam a céget, hogy ezt most hogy erre egy picsa kioktatott, hogy ők nem sofőrszolgálat és ne válogassak. Mondtam, hogy semmi gond akkor innentől kezdve az egész cég felejtős.

Majd ha lesz normális Ügyfél kezelés akkor évek alatt talán visszaáll a bizalom az emberek fejében. Addig ha van más opció akkor a másik opciót legalábbis kipróbálom.

Marcel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.