Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

A "kitől" kérdésnél sokkal fontosabb a "mit". Business laptopból viszonylag nyugodtan veszek használtat - konzumer izé viszont újonnan se kellene.

DRM is theft

(#2) koby11h


koby11h
aktív tag

Valamennyire értek hozzá, le tudom tesztelni így ha megfelelő bárkitől megvenném, ellenben az autókkal, ahhoz nem értek, így csak megfelelő helyről venném. Ezt mindenki maga döntse el.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3) flashpointer


flashpointer
őstag

Na csak nem uj reklampartnereket kerestek akiknek lehet mutogatni a felmerest? ;]

(#4) RudY válasza flashpointer (#3) üzenetére


RudY
addikt

Ott van fölötte, ha nem blokkolod te is látod

(#5) -Skylake- válasza dabadab (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Pontoson. Hianyolom ezt a lehetoseget a szavazasnal, foleg hogy IT szakoldal. Uzletit hasznaltan is lazan, konzumert ujonnan sem, akkor sem ha fizetnek, hogy hasznaljam.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) -Skylake- válasza RudY (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

A refurbished az nem hasznaltat jelent.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) _XXXXX_


_XXXXX_
tag

Már vettem használtan T400, T420, T440-et is, eddig mindegyik jó és működik is, van ami már évek óta. Üzleti notebookokat érdemes csak venni használtan.

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#8) Gave válasza dabadab (#1) üzenetére


Gave
addikt

Igen, a probléma általában pont az, hogy a "kitől" eléggé alul paraméterezett, és a tényleges igénybevétel nehezen csekkolható. A diagnosztika program kimenete nem rossz kiindulás, de csak feltételezni lehet mennyire harcolták le.

Szerintem a döntő kérdés talán, hogy mi múlik majd a gépen, ha valakinek a munkáját, akár megélhetését befolyásolja, akkor szerintem nem így szeretne spórolni. Az más ha csak játékszernek vagy hobbinak használják.

Nálam 98%-ban munkagép, így ha az eladó nem tud vállalni rá min. 2 év garanciát, az többnyire ki is zárta. (feltételezve, hogy relatíve normálisan van belőve az ára). Általában a "túl jó árnak" valamilyen rejtett ára van, tisztelet a kivételnek.

(#9) dabadab válasza -Skylake- (#6) üzenetére


dabadab
titán

"A refurbished az nem hasznaltat jelent."

De. Konkrétan olyan használt cuccot jelent, amivel valamennyit foglalkoztak, hogy jobb állapotba hozzák (a konkrét foglalkozás mibenléte meg elég nagy határok között mozog).

DRM is theft

(#10) RudY válasza -Skylake- (#6) üzenetére


RudY
addikt

Szuper, hogy felvilágosítottál így szombat kora délután ráérősen.
Mellesleg a reklám volt a kérdéses, nem a kifejezések mágiája.

(#11) flashpointer válasza RudY (#4) üzenetére


flashpointer
őstag

Azt nekem is megjeleniti de mar ilyen szinten kiszuri az agyam hogy abszolut fel sem tunik ha nem hivja ra valaki a figyelmem.
Ugy latszik cserebe ezzel a visszafordithatatlan karosodassal kell fizetnem, aztan majd ha egy gyalogos lep elem mondhatom a birosagom hogy a bannerek voltak : q

(#12) Dhampir


Dhampir
félisten

Sajnos a jelenkori üzleti notebookok egyre gyengébb minőségűek, a régi masszív használt gépek pedig elöregednek.

(#13) Rimuru válasza RudY (#4) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem pl asus reklam jott be alapbol, nem ez. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#14) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nyilván hülye kérdés nekem, de mondjuk ha átlagpolgár lennék akkor lennék bajban. Nem tudok jelenleg olyan boltot az országban ahol ne lenne seftelés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Nem vennék notebookot, az a gyengéknek való. Rendes férfiember egyik hóna alatt tudja cipelni az asztali gépet, másik alatt az áramfejlesztőt.

(#16) elefant válasza dabadab (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

csinálunk majd olyan kérdést is valamikor

(#17) Dhampir válasza Feketelaszlo (#15) üzenetére


Dhampir
félisten

(#18) Qkackca


Qkackca
őstag

Megfelelő személy / vállalkozás esetén, ahol korrekt módon van tájékoztatás, lehetőség a próbára netán, akkor simán jöhet a használt is.
Sok esetben a pár éves gépnek is elég a teljesítménye, és nem érződik annyira rajta spórolás. Ha meg igen az olyan is, de az meg látszik is rajta. Azért még ott a lehetőség egyik-másik alkatrész cseréjére ami nem megfelelő számomra.

Ezek a modern, vékony, integrált, költséghatékony, trendi cuccokkal feldobott újféle szemlélettel készült darabok annyira nem jönnek be. Igaz túl sokat még nem volt lehetőségem kipróbálni, de amit sikerült az elég vegyes érzéseket keltett.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#19) weiss


weiss
addikt

Csak azt vennék.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20) nyunyu


nyunyu
félisten

Refurbished üzletit vettem...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) brumi1024 válasza dabadab (#9) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez így nem pontos. Nem lehet refurbished egy huzamosabb ideig használt (tehát kibontott, elállási időt túllépett), de a gyártó által jobb állapotba hozott termék. Elállások, túlraktározás, téves rendelés szokott lenni a leggyakoribb indok, a cikk szerintem nem erre gondol a használt alatt.

[link]

(#22) -Skylake- válasza dabadab (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha most elokapok egy T430-at es szepen megtorolgetem neked, meg ujrapasztazom akkor mehet aprora, hogy "refurbished T430" ? Nem. Nemertem minek vitatkozunk, a hasznalt notebook nem ugyan az mint a refurbished notebook. Kenyelmetlen, hogy egy szakmai forumban ezt el kell magyarazni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) pusszycat válasza Feketelaszlo (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vennék asztali gépet az a régimódi öregeknek való, akik nehezen váltanak, mint némely gyártó vékony kávára. Haladni kell a kórral. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#24) brumi1024 válasza pusszycat (#23) üzenetére


brumi1024
veterán

Meg annak, aki mondjuk néhanapján teljesítményre is vágyik, nem csak melegszendvics sütőre ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) Tikakukac válasza -Skylake- (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogyne mehetne :DDD Gémer T430 is volt aprón már nem is egy, az apró bármit elbír. Egy külön mesélőtábort lehetne szervezni arra, hogy milyen gépek kerültek már fel és maradtak is kint vígan. A szavak jelentése a múlté, unortodox piacolás van ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ha csak ezek közül lehet választani, akkor az újra szavazom. Ugyanis teszek rá milyen becsületnepper újította fel jobbra mint az új, és nem, nem vennék bárkitől használtat.

Viszont ismerőstől, vagy megbízható tagtól aprón egy drágább, komolyabb notebookot szerintem gond nélkül vennék miután megbizonyosodtam róla, hogy valóban rendben van (bár soha nem volt notim és remélem nem is lesz :P )

Viszont ilyen 100 ezer alatti notit ami áltában széthullik csak újan vennék.

(#27) pusszycat válasza brumi1024 (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Idő kérdése, ahogy vékonyodik a csíkszél,úgy hűl a proci. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Csak használt üzleti :)

(#29) brumi1024 válasza pusszycat (#27) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez ennél egy parányit bonyolultabb, és többösszetevős folyamat, és egészen közel vagyunk a limithez. Egyébként teljesen másra való a kettő, egy komolyabb asztali videokártya simán megeszik 300+ W-ot, ugyanezt meg lehet etetni egy sokmagos procival is, ezt notebookban nem tudod lehűteni, főleg nem csendesen.

[ Szerkesztve ]

(#30) dse válasza flashpointer (#11) üzenetére


dse
tag

"mondhatom a birosagom hogy a bannerek voltak"
bruce és családja?

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#31) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Kimaradt az egyáltalán nem vennék notebookot opció.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#32) pepejoe


pepejoe
tag

Elég sovány a választási lehetőség, nem mindegy hogy mire kell munkaeszköz, játék vagy általános felhasználás. Munkára csak új vagy használt sok évig még garis, játékra pc, minden másra használt üzleti (T430, E6430-ig)

(#31) Acélfarkas: Van olyan hogy muszáj: pl. munkához kell vagy gyakran költözöl.

[ Szerkesztve ]

(#33) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Saját használatra eddig csak újat vettem mindig, de céges vásárlásként már több használt üzletit is vettünk olyan helyről, ahol rendes 27% Áfás számlát tudnak adni, van lehetőség garancia kiterjesztésre, egyből kérhettünk bele SSD-t és plusz RAM-ot és a géppel érkező jogtiszta Windows 7/10 licenc is sokat nyom. Kvázi mintha újat vennénk.

Most azért egy bő 4 éve nem vettem már saját privát használatra notebookot, de ha vennék, akkor már én is használt üzletiben gondolkodnék.

(#26) DeathAdder: "Viszont ilyen 100 ezer alatti notit ami áltában széthullik csak újan vennék."

Miért vennél 100 ezer alatt új notit, amiben jó eséllyel van egy fos alsópolcos Celeron CPU, használhatatlanul kevés RAM és tejfölös pohárból van a gépház? Veszel egy használt üzletit, masszív merevített házzal, erős (nem ULV) i5-ös CPU-val, annyi RAM-al amennyivel szeretnéd, kiváló hűtéssel és szerelhetőséggel, SSD-vel és még egy eredeti Windows is belefér az árba. Alapból 6 hónap garancia jár, de kiterjesztheted. Ahol én vettem több céges gépet is, ott mondjuk felújítással nem foglalkoznak, de országos bolthálózatuk van és a laptopos piac egyik nagy szereplői, komoly szervizháttérrel.

[ Szerkesztve ]

(#34) Peter13


Peter13
senior tag

Nekem azért esik ki a használt üzleti, mert én játszani is szeretnék a géppel, ahhoz viszont rendes GPU kell (most pl egy gtx 1050ti van). Ha csak dolgozni kellene, akkor jöhetne a használt üzleti, de nálam nem ez a helyzet (igazából pont fordítva: csak néha kell "üzletre", gyakran "csak úgy", és sokszor "kikapcsolódni" :) )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#35) #96302336


#96302336
törölt tag

Kéne még egy opció, és az pedig a mindkettő. Én pont így tettem, otthonra egy újat, munkára egy használt üzletit. Ez a "bárkitől vásárolnék használt notebook-ot" túl tág fogalom. Ha használt gépben gondolkodom, az első, hogy megnézem az eladó adatlapját, hogy milyen értékelései vannak, mióta tag, stb stb... Nulla napos reg, nem jöhet szóba, maximum személyes teszt és átadás-átvétel. A hivatalos használt értékesítés azért egy jó opció. Az új meg azért, mert a lehetőségekhez mért legújabb HW-t kapom, és az opciós kiterjesztett garancia se egy utolsó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#36) doddy


doddy
tag

Én egy brutális gamer gépet vettem használtan garanciával az angliai ebay-ről, egy leinformálható magánszemélytől. Ennek köszönhetően körülbelül 250e forintot spóroltam, és nem bántam meg a vételt. A mai napig imádom a lapost, ami valójában egy tégla.

[ Szerkesztve ]

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#37) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Új gépet veszek mindig.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38) Lacok


Lacok
őstag

Általában újonnan veszem a hardvereket a lapost is így vettem de, ha lenne lehetőség vétel előtt egy átfogó tesztre nem zárkóznék el a vásárlástól.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#39) Timer


Timer
veterán

Üzleti gépet újonnan csak kevesen engedhetnek meg maguknak. Én már a második Dell Latitude-ömet vettem kéz alól, az első esetben 6 havi bolti, a másodikban pedig 3 havi Dell garanciával. Ennyiért amúgy csak f*s konzumert lehetne kapni, amiből nem kérek, pláne az utóbbi évek "forrasszunk mindent az alaplapra, és zárjunk le minden szerelési lehetőséget" irányvonalának tükrében.

[ Szerkesztve ]

(#40) dabadab válasza -Skylake- (#22) üzenetére


dabadab
titán

"Ha most elokapok egy T430-at es szepen megtorolgetem neked, meg ujrapasztazom akkor mehet aprora, hogy "refurbished T430""

Kb.

"Kenyelmetlen, hogy egy szakmai forumban ezt el kell magyarazni."

Igen, tényleg kénylemetlen, hogy nekem el kell magyarázni, miközben azt hajtogadot, hogy "denemis".

DRM is theft

(#41) jedis válasza Acélfarkas (#31) üzenetére


jedis
senior tag

+1 :K :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#42) sss


sss
senior tag

Az összes notebookomat használtan vettem (itt ph-n). Újonnan túl drága az ilyesmi, a 3-4 éves modelleket fillérekért megkapni, újszerű állapotban, garanciával.

(#43) Degeczi válasza brumi1024 (#21) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, sajnos a "refurbished" nem jelenti azt, h mindenképpen a gyártó vizsgálta át, és karbantartotta-cserélte amit kellett: a kereskedők okosba' is megtehetik ezt amilyen olcsón csak tudják, és az valóban = "használt cucc", semmi több.

(#44) Yany


Yany
addikt

Jó garival, pl. rendes(!) NBD-vel egy használt Latitude-ot bármikor megvennék. Az más kérdés, hogy már több a kamu NBD, mint a valid. És nyugodtan megnevezhetnék a HA-n is rendszeresen hirdető boltokat is a témában.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#45) tailor74


tailor74
őstag

Simán vennék bárkitől használt notit, de csak személyesen, és alapos próba után.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#46) Pötyi válasza Yany (#44) üzenetére


Pötyi
őstag

Mi az, hogy "NBD" ?
Mi az, hogy "kamu NBD" ?
Mi az, hogy "valid NBD" ?
Mi az, hog "HA-n" ?

(Csak azért kérdezem, hogy megértsem a hozzászólásodat.)

:DDD

QNX is cool!

(#47) Degeczi válasza Pötyi (#46) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A fejléc alján az utolsó link az Apróhirdetések, ami "HardverApro.hu" névvel jelenik meg.
De amúgy jogos, és a többi nekem sem világos.

(#48) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Minden gépalkatrészt “használtan” veszek, notebook mondjuk ingyen sem kéne. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#49) Khelben válasza Pötyi (#46) üzenetére


Khelben
nagyúr

NBD: next business day. Olyan garancia, amikor hiba esetén legkésőbb másnap kimegy hozzád a szerviz és helyben megjavítja a gépet.

(#50) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Kellett volna olyan választási lehetőség is, hogy se használt, se új notebook-ot nem vennék ;)

ez a kedvenc aláírásom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.