Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Engem soha nem érdekeltek a DLC-k és az exklúziv tartalmak.
Nekem ne ilyen felesleges dolgokat rakjanak bele hanem legyen jó és játszható.

Nem a tartalom érdekel hanem hogy játszható legyen.
ACU-t is megvettem mert szeretem a szériát. Majd 2 év múlva tudom is játszani mert játszhatatlan mint bugok mint optimalizáltság terén.

Next PC Upgrade: 2022

(#2) Paul119 válasza Crytek (#1) üzenetére


Paul119
addikt

az ertelmes dlck ( pl skyrim, fall out ) megerik a penzuket de amikor ruhat ,fegyvert stb arulnak penzert az kb nevetseges kategori

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#3) Goblin12 válasza Crytek (#1) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerinted 2 év múlva játszható lesz?

___

Én végre egy vadonat új APB Reloaded-et várok ahol végre lehetne rendesen coopozni, mert nincs egy normális coop game se ami ne 2 óráig tartana. :(

(#4) Azharel


Azharel
aktív tag

Amíg egy játék úgy jelenik meg, hogy bugos, optimalizálatlan és ezáltal játszhatatlan addig nem érdekel az exkluzív tartalom, se az idiótábbnál idiótább dlc-k.

Arról meg nem is beszélve, hogy megveszek egy játékot 60 euróért, majd a játékból kivett dolgokat újra eladják nekem dlc formájában a játék eredeti áráért.

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

Ha multiban ez előny, akkor elcseszik az egészet... Single-nél meg mondanám, h nem érdekes, de ott meg az eredeti sztori egy részét adják majd idővel így & az is el lesz cseszve.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) do3om


do3om
addikt

Régen is voltak jó kis kiegészítők, igaz nem nagyok de INGYEN. (kb. 15 éve)

Én a legnagyobb faszságnak tarom ezt a dlc dolgot, nekem nem azt jelenti hogy mit kaphatok majd pénzér a játékhoz később, hanem hogy mit vettek el amikor kifizetitek megjelenéskor.
Fölég az bassz fel az agyam amikor még meg sem jelent valami de már ilyen meg olyan dlc lesz majd hozzá, ez egyértelműen a játékból kivágott rész.
Persze ezt is tudják néha túlszárnyalni ha már benne van a játékban de majd később pénzért aktiválod az elbujtatott részt. Na ez az abszolút patkányság.
Persze mindezt úgy mutatják be hogy jaj de jót teszünk ezzel a játékosoknak.
:C

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#7) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Remélem megbuknak ezzel. Semmi kedvem fájlonként megvenni a játékokat.

Nyugodj békében Integra!

(#8) idegen lény


idegen lény
őstag

"Ha valakinek nagyon tetszik egy alkotás, akkor már egy-egy exkluzív tartalom eldönthető," Kimaradt az "alapján".

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#9) Duree


Duree
veterán

Remélem nem lesz sikeres ez a törekvés.

duree54

(#10) anulu


anulu
félisten

nagyon remélem, h csúnyát buknak ezzel a kezdeményezéssel.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Dr. Akula válasza do3om (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pontosan, DLC = alapjátékból kivágott tartalom.

Sose vennék hardvert DLC miatt. Ha meg annyit kivágnak hogy értékelhetelen marad a szajré, akkor az alapjátékot se. Ezzel a húzással meg csak azt tudják elérni hogy trógerként tűntetik fel magukat a vásárlók szemében.

Az AMD meg inkább az IGP-jének tuningolásával, és a procijainak VALÓS piacra kerülésével (hány kaveris notit találunk, és hány intelest?) foglalkozzon, ne fillérbaszással!

(#12) Pantok


Pantok
aktív tag

Működhet? Persze
A buta csőcseléket könnyű irányítani ilyesmivel.

Csak remélem mindenki aki itt azzal kezdi hogy "engem nem érdekel" nem hiszi azt hogy ezzel letette a szavazatát az orrba-szájba DLC ellen.
Mondhatod azt is hogy "ha nem veszek dlc-t akkor nem támogatom a dlc-ket" de ez nem egészen így van, a játékot de akár a céget aki folyton ezzel szarakszik kell kizárni a pénztárcátokbol teljesen ahhoz hogy megmondd hogy nem értesz egyet a kapzsi szarságaikkal.

Megjegyzem még a kozmetikai DLC is nagyon gusztustalan és ártalmas és soha nem elfogadható mindegy hogy mennyire "nem befolyásolja a K:D arányomat".
A kozmetikai DLC mindig az MMO játékok (meg mostmár a mobák) részei pedig a játékmenetnek abszolút része az hogy hogy néz ki a karaktered - különösen egy RPGben, és elzárni dolgokat igazi pénzfalak mögé nem fér bele.

(#13) idegen lény válasza Pantok (#12) üzenetére


idegen lény
őstag

Hajók, lovak, nyergek, amulettek - nem "buta csőcselék", ilyeneket csak gyerekek vesznek. Vagy gyerekes felnőttek. Ők az új piac. Minél korábban függővé kell tenni őket, és rászoktatni a pénzköltésre a valóságban nem létező dolgokért, hogy aztán már meg se tudják különböztetni a virtuális világot a valóditól. Így teszik őket függővé és irányíthatóvá. Szép új világ.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#14) Janus27


Janus27
tag

Vicc ez az egész, a hajukra kenhetik az amulettjeiket meg a lovaikat! Ami meg a hiper-szuper-mega-giga Mustang Omega-t illeti, garantálom hogy a megjelenés napján letölthető lesz egy aprócska kis unofficial patch amivel bármilyen VGA mellett működni fog!

(#15) Duck663


Duck663
őstag

Szerintem ez a fajta plusz tartalom nyújtás sokkal kevésbé bűn, mint a BlackBoxokkal való mesterkedés (ott is beszélhetünk egyfajta plusz gyártói feature-ről "tartalomról/látványról"), a "GPU" fizika, ami bőven elmenne CPU-n is, ha nem lenne szándékosan elcseszve az optimalizáció, (egy szálon futtatás, a már az őskorban sem használt utasításkészletek használatával), hogy fényezzék mennyire is jó a "GPU-s" fizika... Szóval ha ezek mellé egy jól optimalizált programot kapnak a felhasználók, akkor jöjjenek csak a plusz tartalmak. A black boxokat meg dugják khm pontosan oda!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#16) Habugi válasza anulu (#10) üzenetére


Habugi
addikt

Olvastad Oliverda cikkét? [link]

Láttad benne a számokat?

Gondolom egyedül is tudod értelmezni a számokat és egy, a valóság befogadására alkalmasabb pillanatodban átgondolod amit írtál. :R

(#13) idegen lény:

Több ponton értek egyet az általad megfogalmazotakkal sem mint ellentmondanék.
Ugyan akkor azt is látni kell, az ilyen tartalmakért pénzt fizető emberek többsége maximum napi 1-2órát játszik (még..). Véleményem szerint inkább ez mintsem TV-t nézzen, értelmes filmet azt sem tudom mikor láttam utoljára, Hollywood már csak a hulladékot termeli. Inkább ez mintsem a facebook, okostelefon buzerálás vagy heti 4+ szer kocsma. Tudom, haverok buli fanta, meg a f@szom.., már elnézést.

Butulás az van, meg agymosás meg értékrendek kifordítása, irányíthatóság és megvezetés, hamis értékek hajszoltatása. Ugyanakkor egyre inkább azt veszem észre, leginkább pont azok játszanak sokat vagy a kelleténél többet akiknek hányingerük van ettől az egész folyamattól, tenni nem tudnak ellene, hát kizárják.

Persze ez egy emberes oFF itt, no és persze nincs az a billentyűzet ami túlélné azt ha ebbe a témába csak érintőlegesen is befolynék/belefolynánk.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#17) Cifu


Cifu
nagyúr

Ugye ott van kvázi ugyanez, nVidia PhysX szinten is. Akinek nVidia kártyája van, az élvezhet pár plusz effektet azokban a játékokban, amelyeket az nVidia "vett meg" (ahogy a fenti játékokat az AMD). Én akkor már problémásabbnak látom ezt a fajta hozzáállást (adott hardveren plusz effekt, ezt ugye eljátszotta az Intel is).

@Janus27: A Mustang Omega a Star Citizen online játékmódjában lesz elérhető, szóval azért én nagyon csodálkoznék, ha ezt egy patch-el megoldanák. Ahogy az sem jellemző, hogy a WoW-ban pénzért vehető mountokat egy patch-el magadévá tehetet. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Dr. Akula válasza Cifu (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Dio2-ben is volt +7-es SOJ, szal minden megoldható. ^^

(#19) idegen lény válasza Habugi (#16) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez is csak menekülés a valósággal való szembenézés elől.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#20) Sobriety válasza idegen lény (#19) üzenetére


Sobriety
tag

Akkor is olyan nagy bűn az, ha a már említett hajszoltatás, profitorientáltság a cél? Akkor vagyunk jók, ha az aktuális trenddel nézünk szembe, légyen az bármilyen célú és hatású?

(#21) Petya88


Petya88
tag

Szerintem, pedig ahogy azt a szavazás eredményében is látni lehet, a csórók vannak oda, hogy nekik nem lehet, pedig lehet, csak tenni kell érte a játékban. Akiknek nincs idejük, kedvük esetleg tehetségük, azok meg kifizethetik...

(#22) Hiroshi87


Hiroshi87
csendes tag

Ez engem pont hidegen hagy a dolog, sosem vettem extra dolgokat játékokon belül, mert én mindig isd úgy voltam, hogy ami kellhet, azt saját erőmből összehozom, ami meg fizetős tartalom, az majdnem olyna mint a cheat, szóval hagyom a picsába...

Üdv.: Gyula

(#23) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Még jobb lenne, ha a kuponokat oda adnák a vásárlóknak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#24) babkukta


babkukta
senior tag

Igazából működni működhet. De először az alapjátékot kell normálisan megcsinálni. Szeretek játszani, de az elmúlt 1-2 évben sok szutyok játék jött ki, amihez nem h kiegészítőt, hanem még az alap játékot se adtam volna ki.

Üdvözlettel, Tibi

(#25) Armagedown


Armagedown
őstag

A Grid 2 Intel exkluziv effektjeivel nem volt probléma, csak az Amd lehet a rossz?
Kicsit egyoldalú a cikk

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#26) sz0k3e_


sz0k3e_
aktív tag

"hiszen két éve az sem fordult meg a fejünkben, hogy egy játékbeli amulett valaha is gyártói exkluzív tartalom lesz"

TF2 valaki? earbuds? Apple exkluzív, jelenleg is ~30eur-t képesek érte kiadni az emberek...

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#27) tatararpad válasza Armagedown (#25) üzenetére


tatararpad
őstag

Itt az exkluzív tartalmakról van szó nem az exkluzív látványról.

(#28) micafighter válasza MrPetya19 (#23) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez sajnos a kiskereskedőkön múlik tudtommal, az AMD az kuponnal adja a kártyákat, de hogy a végső fogyasztó megkapja e a kártyával az azon múlik hogy a kereskedelmi láncban nem nyulja e le valaki. Abu is írt a kuponokrol az egyik cikk hszei között, de sajnos már nem emlékszem pontosan mit írt és hol :/

[ Szerkesztve ]

(#29) etohun


etohun
aktív tag

A dlc-k nek akkor lenne értelme ha lenne egy alapjáték- ingyen!!-, és pl havonta azonos hosszúságú új epizódokat vehetsz mint egy sorozatnál. Így kedved is lenne hozzá hogy megvedd, persze csak ha jó az alap. Természetesen nem csillagászati árakon. Szerintem ez így lenne egy jó, működő stratégia.

(#30) ng0ofy válasza micafighter (#28) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Biztos azt, hogy itt a PH!-n is sokan árulnak "náluk maradt" kupont. Ez van. Ha szükséged van rá, elkéred úgyis. Bár én odacsomagolnam a kártya mellé, meg ezt használnám értékesítési érvnek...

A témához : szerintem, bár burkoltan, ez megy évek óta. Ugyanis sok játékot a videokártya gyártó programjában készítenek, akkor azzal fog jól futni. Akinek számít a Teljesítmény, az megveszi hozzá a megfelelő kártyát, amikor szükséges. Vagy akkor is, amikor nincs szükség váltásra?

(#31) micafighter válasza Pantok (#12) üzenetére


micafighter
nagyúr

kozmetikai DLC mindig az MMO játékok (meg mostmár a mobák) részei pedig a játékmenetnek abszolút része az hogy hogy néz ki a karaktered - különösen egy RPGben, és elzárni dolgokat igazi pénzfalak mögé nem fér bele.

Szóval szerinted mindent full ingyen kéne adni? :F Szerintem meg inkább a skinek legyenek fizetősek, és maga a játék meg ingyenes!

Más: Nem értem miért ilyen negatív a vélemény a DLC-ről. Plusz pénzért kapsz plusz dolgot a játékhoz. Az új pályákon / küldetéseken is dolgoztak a fejlesztők, ugyanúgy munka van belefektetve. Ráadásul sok esetben idővel ingyenesek lesznek ezek a DLC-k, gondoljunk csak a Dragon Age esetén a rengeteg exklúzív tárgyra, amit idővel ingyenesen elérhetővé tett a fejlesztő. Én egyébként a küldetéses DLC-kért sem fizettem külön a Dragon Age-nél. Megvettem 15$-ért az Ultimate Edition-t amazonon, ebbe benne van az összes DLC az alapjátékon túl.

Szerk.: Ja és egyébként a winter forge -al olyan cuccokat csinálsz magadnak, amilyet akarsz a Dragon Age-ben, kinézetre és statra egyaránt, teljesen ingyen. A 2. részéhez is van hasonló mod, nekem ezekkel van tapasztalatom, de biztos vagyok benne hogy más játékhoz is vannak ilyen modok.

[ Szerkesztve ]

(#32) Polllen válasza micafighter (#31) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a baj a dlc-vel, h sokszor az eredeti játékból vágják ki és már megjelenésnél tolják az arcodva. Nem tudom, mióta gémerkedsz, de én még akkor kezdtem, amikor ilyen nem volt. Vagy ingyen patch volt vagy normális kiegészítő. Amennyire tudom a Dragon Age inkább a régi érához tartozik. Nézz meg egy ME-t, cod-t...

A másik gond pedig, h kezdenek leszokni az ultimate edition-ről... Amíg az volt, kevesebbet morogtam, mert azokra utaztam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) Diopapa válasza Janus27 (#14) üzenetére


Diopapa
addikt

Ez egy mmo. Milyen "unofficial patch"? Ezt a Mustang Omegát nem kell felfújni, gyakorlatilag egy sima Omega spéci festéssel, meg alapból tartalmaz 1-2 olyan tuningot, amit simán megvehetsz majd ingame is. Amitől egyedi, az a skin.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#34) SadAsid


SadAsid
csendes tag

Nem értem a logikát. szerintem veszel egy kártyát és kész, onnantól pedig örülni kell hogy ha megveszel egy játékot kapsz bele "ingyen tartalmat" mert ezért nem fizetsz. Nem fizetős DLC.. pusztán a már amúgy is megvásárolt kártyádhoz járó kiegészítés. Azon kívül lefogadom hogy aki sír érte "milyen gonosz dolog", az nem is fog játszani vele. Egy játék nem az extra tartalmaktól lesz amúgy sem jó. Az már az elején eldől hogy jó vagy sem.. leköt vagy nem. Onnantól jöhet bármilyen extra tartalom így úgy.. jobb nem lesz sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#35) #06658560


#06658560
törölt tag

Abu, én még emlékszem, amikor tövig szoptad a DX11-et.

(#36) micafighter válasza SadAsid (#34) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,Egy játék nem az extra tartalmaktól lesz amúgy sem jó. Az már az elején eldől hogy jó vagy sem.."

+1 egyetértek :)

(#37) kona005 válasza #06658560 (#35) üzenetére


kona005
senior tag

"Sajnos be kell látni, hogy számos fejlesztő érezhetően hálás az AMD-nek, hogy rángatják ki a PC-s játékpiacot abból a gödörből, ahova tulajdonképen a DirectX félrefejlesztése taszította.""Gyönyörű mondat, mindjárt sírok:DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) macman507 válasza SadAsid (#34) üzenetére


macman507
aktív tag

Eddig játékokat kaptál (már ahol kaptál..) videokártyákhoz, most már mindenféle előnyt is kapsz egy adott játékban. Star Citizen-ben például azt a hajót, gondolom nem 2 nap megszerezni normálisan játszó játékosnak, és akkor ha jól értem még lehet tuningolni is és majd akkor olyan gyors, meg jó, mint amit Pistike R9-essel megkapott "ingyen".

Az ilyennek az lesz a vége, hogy vegyél új AMD/Nvidia kártyát, mert, ha olyat veszel, kapsz a játékba egy másik befejezést, vagy bármit, ami mondjuk téged érdekelne, de a fa*znak sincs kedve új VGA-t venni (vagy amihez éppen kötik), csak emiatt és ugye szar érzés neked, hogy nem ugyanazzal játszol, mint mások, vagy máshogy megfogalmazva, te csonkjátékot kaptál.

DLC-kkel is ez a gondom, mikor van vagy 10 DLC egy játékhoz és ha akkor veszed meg mikor kijön simán lehet 100 euró fölött fizetsz (és általában túlárazottak a DLC-k, leárazásra meg várhatsz Steamen, vagy bárhol fél évet kb), csak azért, hogy megkapd a teljes játékot, mert nehogy azt higgye valaki, hogy a DLC-t utólag fejlesztették hozzá a játékokhoz, hogy jó legyen a játékosnak. Biztos van ilyen is, de általában nem így megy.

Könnyen rá lehet mondani, hogy áh kit érdekel az a kis amulett, de ez csak a kezdet, könnyen el tudnak szállni az ilyesmivel, lásd mikrotranzakciók.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#39) Diopapa válasza macman507 (#38) üzenetére


Diopapa
addikt

"Star Citizen-ben például azt a hajót, gondolom nem 2 nap megszerezni normálisan játszó játékosnak, "

Ez annyira így van, hogy a Mustang az egyik választható kezdőhajó. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#40) tatararpad válasza kona005 (#37) üzenetére


tatararpad
őstag

Szerintem a jelenlegi nextgen csodák is bizonyítják, hogy nem a DX-szel volt a gond. A játékélményhez több kell mint jobb grafika.

(#41) X Factor


X Factor
addikt

Tehát veszek egy vga-t, amit amúgyis megvennék és adott esetben kapok mellé pár nagyobb cÍmben némi kozmetikai cuccot.

Továbbra sem látom ezt akkora problémának.

Nemcsak azzal akarnak eladni egy terméket, hogy nesze itt van, hanem próbálják némi plusszal megfűszerezni, hogy a user az ő termékét válassza, a másikkal szemben.

Make things work

(#42) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Ne exxklúzív tartalmakat adjanak hanem gyengébb hardverre optimalizált játékokat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#43) MrPetya19 válasza tDr1v3r (#42) üzenetére


MrPetya19
addikt

Vagy optimalizált játékokat.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#44) micafighter válasza MrPetya19 (#43) üzenetére


micafighter
nagyúr

Optimalizálva vannak a játékok.. Csak nem hardverre, hanem profitra ;]

(#45) tDr1v3r válasza MrPetya19 (#43) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Vagy játékokat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#47) Vesa válasza Szatyor95 (#7) üzenetére


Vesa
veterán

Pedig ez már valóság. Lásd Mass Effect 2 pl. De ott a Civilization 5 is, amihez már számolni sem lehet a DLC-ket. Anno a Civ 4-ben szinte minden benne volt még alapból...Nevetséges.
Viszont a valóság az, hogy az emberek megveszik, innentől pedig nincs az az üzletember, aki ezt ne használná ki. Tulajdonképpen igazuk is van. Ha van olyan hülye, ráadásul tízezrével, aki 3D modelekért meg textúrákért hajlandó pénzt adni, akkor azt jól le is kell húzni mert megérdemli.

A tudomány a valóság költészete!

(#48) ViZion


ViZion
félisten

Szal. egy festett alap hajó, tuning cuccokkal, ami amúgy is megvehető...? Ezen nem kell háborogni. Érdekes, a legtöbb játéknál, ha megjelenés előtt rendelik, kapnak extrákat (pl. BF sorozat). Ott nem fikáznak senkit érte. Vagy a play for free/pay for win játékokban, ahol kategóriákkal jobb fegyverek, felszerelések vehetők, mint amit alapból dob a gép...? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) Ghoosty válasza ViZion (#48) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Vagy a play for free/pay for win játékokban, ahol kategóriákkal jobb fegyverek, felszerelések vehetők, mint amit alapból dob a gép...?"

A többiben igazad van, de ezért rengeteg sírás van. Legalábbis én elég sokkal találkozom.

(#50) nubreed


nubreed
veterán

Erre csak azt tudom mondani, hogy rohadjon meg az AMD, egyre kevésbé szimpatikus amit csinálnak, minden téren. Remélem örökre eltünnek a süllyesztőben hamarosan. Mondom ezt jelenleg még AMD kártya tulajként.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.