Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) O_L_I


O_L_I
őstag

Tudom, hogy boldogak a lelki szegények de elég öreg vagyok ahhoz, hogy minden évben jót mulassak magamban a kiállítás nevén.

(#2) nubreed


nubreed
veterán

Érdekes, ebben a pillanatban fej fej mellett volt az Igen és a Nem aránya a cikkben szavazásnál.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3) Pollux66


Pollux66
tag

"Egyes LG OLED tévék már három éve üzemben vannak, és azóta nem nagyon lehet hallani olyan hangokat, hogy tömegesen romlanának el."
A képen szereplő 970-esből ahány db-ot értékesítettek annyit hoztak vissza egy nyugat-magyaro.-i Media-ba.
Volt olyan hogy a frissen kibontott termék élének érintésétől(!) elrepedt a kijelző. Nem ez nem vicc. Ott voltam láttam. És még csak nem is szakbarbárság történt. Valószínűleg a panelben gyárilag olyan felületi feszültségek keletkeztek, aminek az eredménye kiállításkor jött elő. U.ez a tv a gyári szervizelés után egy héttel egy sornyi pixelhibát produkált.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#4) aleister válasza Pollux66 (#3) üzenetére


aleister
veterán

OLED vagy LCD?
Plazma! ;]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5) elefant válasza Pollux66 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

"A képen szereplő 970-esből ahány db-ot értékesítettek annyit hoztak vissza egy nyugat-magyaro.-i Media-ba."
erről szerinted lehet valamilyen hivatalos, publikálható információt kérni? én direkt megkérdeztem az LG-nél, hogy voltak-e ilyen jellegű problémák stb. és azt válaszolták, hogy egyáltalán nem.

(#6) vinibali válasza elefant (#5) üzenetére


vinibali
őstag

bocs az offért
ha emlékeim nem csalnak, a totalcaron is olvastam, de azt a linket most nem találtom.
Nagy baj van az Audi turbómotorjaival
a cikkből: "Noha az Auto Bildnél is több pórul járt tulajdonos jelentkezett, a Volkswagen hivatalosan csak "egyedi esetekről" beszél (szerk.: az Audinál) .... Az 1,8-assal kapcsolatban a Volkswagen ennyit sem ismer el, bár az Auto Bild szerint hasonló belső technikai feljegyzés ezzel a motorral kapcsolatban is létezik."

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#7) Micsurin válasza vinibali (#6) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A saját szarába senki sem nézz bele szívesen :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8) bteebi


bteebi
veterán

"Vélemény: eljön-e az OLED tévék várva várt áttörése?"

Röviden: nem. Kicsit hosszabban: még nem.

"az OLED készülékek továbbra is a drágább televíziók közé tartoznak"

Kicsit eufemisztikus megfogalmazás :). Tény mondjuk, hogy 7-800 ezer Ft a tőlünk szerencsésebb helyeken nem egy eget rengető - de azért nagy - összeg, itthon viszont sok embernek még a kocsija se ér annyit. Mondjuk még egy árfeleződés után (350-400k) már tényleg versenyképes lehet, de az szerintem 1 éven belül nem várható. Pláne, ha a FHD helyett feleslegesen nyomatják majd a 4K-t, hogy az árakat mesterségesen magasan tarthassák. Persze jó lesz ez idővel, csak győzzük kivárni :). Ezzel meg az a baj, hogy régóta várunk már, és még mindig elég sokáig kell várnunk... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) Fecogame


Fecogame
veterán

Egyrészt kíváncsi lennék a fogyasztásra az LCD-hez képest, másrészt az 1mm vékony TV-ben hogy fér el bármekkora méretű hangszóró?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem itt az egyetlen kérdés az ár. Miért tudott az LCD elterjedni? Mert piszok olcsón lehetett kapni a kisebb modelleket.
Persze nyugaton kolbászból van a kerítés de a tapasztalat azt mutatja, hogy nagy mennyiséget ott is a konzumer termékekből adnak el. Az átlag jános ott se nézi a képminőséget, meg hogy milyen jó az álvány, hanem azt, hogy bakker ez ugyan úgy fHD meg smart és mégis 2-300 euróval olcsóbb. Nem érti, nem tudja és igazából igénye sincs a minőségre.
Ameddig azonos méretben drágább az OLED és igazából nincs belőle minden LCD-ből elérhető méret nem fogja átvenni az uralmat.

Persze tudom nyugaton az 1200 eurós tabletet csak úgy bedobják a kosárba a margarin mellé mint azt itt páran kifejtették, de ez nagyon nincs így. Viszonylag jól kereső német kollégákkal (3-4k euró) is komoly vitát kellett folytatni, hogy ne a 300 eurós lapost vegye meg hiába van ráírva hogy i5 meg 1 TB mert nem éri meg. Szánjon rá dupla annyit azért már gépet is kap.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) elefant válasza Fecogame (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

többet fogyaszt egy OLED tv, mint eg ugyanakkora, ugyanolyan felbontású LCD.

(#12) fairi


fairi
addikt

Q-led-ekkel mi a helyzet?
2012-es hír volt róla, hogy ez még az OLED utódja is lehet.ezen az oldalon is megjelent
Ám jelenleg a quantum dotokat ha jól értesülök sima LCD kijelzőkbe használják, mint valami plusz képjavító réteg.

(#13) flash-


flash-
veterán

mennyit kell még várni hogy valami tv eljérje vagy utol érje a legjobb panasonic tv-k képminőségét?

oleddel ez sikerülni fog?

vagy már örökre elérhetetlen marad a pana plazma minőség?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14) bteebi válasza Pollux66 (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Elég kemény, ha igaz :Y. Pedig a 970-es gyönyörű :U. A legszebb TV, amit valaha láttam, és a képe is elég meggyőző - azt leszámítva, hogy a pixelek körüli "rács" túl vastag, nem nagyon közelről nézve is észrevehető, és ez elég zavaró...

Amúgy a korábbi hsz-em ellenére a kérdésre végül igennel szavaztam, mert a rövid idő az számomra 0-5 év, annyi idő alatt meg remélhetőleg már tényleg lesz áttörés.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) AGE-T


AGE-T
senior tag

HDR tv-t a népnek, és el lesz felejtve az OLED. Mellesleg egy Super IPS panelnek szerintem lényegesen szebb képe van, mint az általam látott oled tévékészülékeknek.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#16) bteebi válasza AGE-T (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Az IPS-nek tényleg szép színei vannak, de a feketéje per def borzalmas, ami súlyos hiba. Nem tudom, hogy milyen OLED-et láttál, de a túlszaturáltságot leszámítva kifejezetten szép képük van. A futtatott demo anyag mondjuk nem igazán alkalmas a mozgásmegjelenítés alapos ellenőrzésére, de engem alapvetően meggyőzött az, amit láttam (minden bizonnyal tök átlagos szemem van, és semmiképp sem vagyok extra érzékeny a mozgásmegjelenítés legapróbb hibáira).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) MaUser válasza nemlehet (#10) üzenetére


MaUser
addikt

3k eur No-ban egy jobb sori melos bere. Mernoki az 50-70e pro ev. Vagy akar felette. :U Az meg hogy ket svab vagy eszak nemet min sporol, hat kb mindenen. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#18) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szeretném, ha úgy lenne, mint amit a cikk konklúziója mond, de én azok táborát erősítem, akik szerint nem fognak (egyelőre) igazán elterjedni. Simán elképzelem, hogy csak a csalódottság mondja velem, mert már annyira vártam öt éve is, aztán sehol semmi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Joshi


Joshi
titán

Az elterjedéshez egyértelműen az kell, hogy megjelenjenek a belépőszintű kis méretű olcsó készülékek. Semmi más varázslatra nincs szükség, kérdés hogy az ilyen készülékek képminősége hozni fogja a középkategóriás lcd készülékek képminőségét.

(#20) Duree


Duree
veterán

Egyenlöre még nem igazán konkurenciaképes az OLED.Vannak hátrányai,elönyei az LCD-hez képest de az LCD töretlen.Szerintem legalább még 5 év kellene ahhoz,hogy az OLED átvegye az uralmat.

duree54

(#21) FefeeX válasza flash- (#13) üzenetére


FefeeX
veterán

Nagy szarban lennék, ha az 50GT30-am helyett most kéne tévét vennem... Ami közel tudna kerülni a képminőséghez, az olyan 600 körül indul...
Azt sajnálom csak, hogy még a végén nem vettem valami még komolyabbat, 65VT60at vagy hasonlót. A fogyasztást leszarom, ha az LCD-k még a kanyarban sincsenek minőség tekintetében...

(#22) nemlehet válasza MaUser (#17) üzenetére


nemlehet
őstag

Vagy nem. Én éltem, barátom vagy 10 éve kint él, tehát nem kéne lőzungokat puffogtatni. Németországban arányaiban jóval kevesebb mérnök van mint itthon, eleve a diplomások aránya jóval alacsonyabb társadalmi szinten. Pl a raktáros/targoncás heti 40 óra ( ami inkább csak 35) ha hétvégén nem dolgozik tartománytól függően 1600-2200 euro. Pék 1800-2200. Nem mindenki orvos meg mérnök meg atomtudós ott sem. Hidd el egy átlagembernek a 3000 euró nettóban messze átlagon felüli fizetés.

Persze a hétvégi szorzóval, meg mindenféle egyéb extra túlórával egy targoncás is tud 4k-t keresni, de ezt jellemzően nem teszik meg csak ha éppen gyűjtenek valamire vagy nagy dolgot kell hirtelen kifizetni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) Ijk válasza flash- (#13) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem még legalább 2-3 év mire árban és minőségben ott lesznek.
Az addig rendben hogy akik megvették az utolsó szériás plazmákat fél lábon is kibírják addig, csak most olyan a piac mint a sötét középkor. 4-5 év kiesés van folyamatban fejlődés terén.
Persze ha úgy vesszük a Kuro-k majdnem hozták az utolsó szériás Neo-PDP-k minőségét azok meg 2008-ban futottak, igaz horror áron. Szóval szigorúan véve a képminőség terén 2008 óta nincs előrelépés, legfeljebb valami 60fps-es 4k techdemók mutatnak szignifikánsan jobban a vadiúj OLED-eken.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) nbg válasza MaUser (#17) üzenetére


nbg
senior tag

En nem tudom, Te melyik Nemetorszagban elsz, de ez nagyon nem igy van... hacsak nem brutto 3000-rol van szo, ugy esetleg.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#25) Khelben válasza Fecogame (#9) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ki a francot érdekel egy 800k-s tévénél a fogyasztás? Aki spórolni akar, ne vegyen tv-t. Már a plazmánál is ezzel őrjítettek meg, "húúú havi 300 Ft-tal többet fogyaszt, mint egy LCD, micsoda áramzabáló szar". Idiotizmus felsőfokon.

(#26) JoeYi


JoeYi
őstag

meghibásodás: szerintem ide nem csak a teljes bekrapálás tartozik hanem a beégés és a színek különböző ütemű fakulása. Mindkettő oled jellemző, kizárt hogy pont egy bazi nagy tévénél ne jönne elő. Mondjuk ehhez azért masszívan használni kell, de ha majd nagy tömegben gyártják majd akkor olvasunk még beégett TV2 logoról

Nagyon elterjedni meg szerintem a 300e Ft-os lélekhatár átlépésekor fog, meg ha nem csak hajlítottban lesz. Amúgy Samsung S6 edge-k is küzdenek olyan hibával amit fentebb a kolléga említ. A kijelző még bírná is a hajlítást csak a védő üveg nem

(#27) Fecogame válasza Khelben (#25) üzenetére


Fecogame
veterán

Majd ha nem 800k lesz, akkor érdekesebb lesz :)

Egyébként autónál is így vagy? Mindegy, hogy 6 vagy 8 literes a fogyasztása?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28) #16939776


#16939776
törölt tag

Userek 90%-nak mindegy milyen technológiával készült TV-t néznek, azt veszik amelyik olcsó és nagy.
lehet mindig pesszimista vagyok, de szerintem nem lesz belőle semmi, nagyon érzékeny dolog ahhoz, hogy olcsón tömeggyártásba kerüljön és kiszorítsa az LCD technológiát.
Legalább azonos előállításii költségnek és hosszabb üzemidőnek, vagy azonos üzemidőnek és kisebb fogyasztásnak kellene teljesülnie, hogy fel tudják etetni a vásárlókkal.

Személy szerint hamarabb fogok használt 3-laser meghajtású, mikro tükrös projektort venni vászonnal, mint egy olcsó 65"-os Oled TV-t ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) MaUser válasza nemlehet (#22) üzenetére


MaUser
addikt

Khm, előbb elfelejtetted kiírni, hogy nettora gondolsz. :U Úgy már stimmel a 3-4k€.

Btw, netto-t írni németeknél sok értelme nincs, mert teljesen mást kapsz kézhez egyedülálló fiatal férfiként, mint két gyerekes ex-keletnémet családapaként, miközben az asszony mondjuk Teilzeit-ban nyomja, stb. Könnyen lehet egy másfeles szorzó nettóban.:U

nbg: Bruttóra, mi másra. Nettot nem ajánlanak németben az adórendszer miatt. Mint kiderült, nemlehet nettóra gondolt, csak elfelejtette kiírni...

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#30) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Amíg az IPS olcsóbb lesz szerintem marad. Majd erről is elterjesztenek valami baromságot, pl. sokat fogyaszt, eltűnik a kék szín, stb ;] . aztán ez is a plazma sorsára jut. Minden jó dolgot kicsinálnak a tömegek :O

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#31) kbyte1024 válasza aleister (#4) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nem olyan vicces;) en direkt plazmat vettem,mert jobban tetszik a kepe:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#32) galocza


galocza
aktív tag

amíg az lg-nek nincs konkurrenciája a panelgyártásban, hülye lenne jelentős mértékben csökkenteni az eladási árakat, még ha a gyártási költségen sikerül is faragni. mért is tenné? remek szelete van az lcd l piacból, és egyeduralkodó az oled piacon. az újdonságra vágyó, pénzes vásárlót jól meg lehet fejni az oleddel, s közben tolni ki a régit szélesebb rétegeknek.
nem céljuk, hogy olcsón jó megjeneítőt kapjunk, céljuk, hogy lassan adagolva az újdonságot több pénz jöjjön be.
ha a samu vagy bármelyik visszatérne, más lenne a helyzet. reménykedjünk.

(#33) Khelben válasza Fecogame (#27) üzenetére


Khelben
nagyúr

Áramból 100W óránként 5 forint. Benzinből 2 liter 800 forint. Van egy kis különbség.

(#34) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Samsung-nak kellene inkább vissza szállnia az OLED-be, mihamarább. Bár még nem láttam LG OLED-et se élőben, de nagy általánosságban elmondható, hogy amikor LG és Samsung kijelzőket láttam egymás mellett, egyértelműen a Samsung vitte a prímet. A Sharp, Toshiba, Pana nekem mind fekete bárány és majd úgy is az LG paneljeit kapják, így ebben nem látok új alternatívát. Egyedül a Sony-ban bíznék, ha képminőségről van szó, de az árazási politikájuk miatt nekem ők is felejtősek. Arra még mondjuk kíváncsi lennék, hogy a Samsung mit hozna ki az LG panelekből, de ez a dolgok jelenlegi állása szerint nem fog bekövetkezni.

Most kicsit a laikus is beszélt belőlem, nem jelentek és zárok ki semmit, de eddigi tapasztalataim és ízlésem alapján nem igen vennék más TV-t mostanság, mint Samsungot (Sony-t csak az árai miatt nem) és nem hiszem, hogy ezen az LG féle OLED sokat változtatna. Majd ha 140K körül lesz egy 40"-os, középkategóriás OLED ára, esetleg elmegyek valahová megnézni.

(#35) davidsone


davidsone
addikt

ez a "futurisztikus" átlátszó panel hű de jó, nem bejövős :N De szurkolok az OLED-nek életKÉPes technológia lehet

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#36) Partz


Partz
senior tag

Az egész attól függ, hogy az Lg mennyire eltökélt a technológia mellett. A többi gyártó nem erőlködik, inkább a qd-s lcd-ket preferálják költséghatékonysága miatt, és ezek előnyös tulajdonságait marketingelik az oled-el szemben. Mint a nagyobb fényerő, nagyobb színspektrum, energiahatékonyság. Pár év múlva nem kétséges hogy egy lcd közeli árakat tudnak produkálni oled-el is, de hogy mennyire terjed el a technológia ezt a többi gyártó lcd lobbija fogja meghatározni. Minden estre a tendencia jó, pont két éve nyáron kerültek az első oled tv-k kereskedelmi forgalomba, és ez idő alatt gyorsabb volt az árcsökkenés mint anno plazmák esetén.

Cikk tetszett bár van egy-két pont amiről kicsit eltérő információim vannak. Köztük, én úgy tudom az lcd panelek kihozatala 98% körüli. Amennyiben meghaladja az Lg oled a 95%-os kihozatalt, már olcsóbb lesz a gyártása mint a hasonló lcd-ké. Idén kezdték gyártani az uhd paneleket az új gyártósoron, ahogy cikkben is szerepel 65%-os jelenlegi kihozatal bár ez méretfüggő, idén év végéig ezt szeretnék 80% fölé tolni.

Fecogame:
Lcd kevesebbet fogyaszt, de az oled fogyasztása is lcd közeli. Ez előny a plazmával szemben.

flash-:
Akik plazmáról váltottak oled-re azok közül nem nagyon hallottam olyanról aki visszasírta volna a plazmáját, és most egy Pana vt szintű pdp-ről van szó. Az oled-nek még vannak hibái és van amiben a plazma jobb, de összképet nézve így is plazma fölé tud kerekedni, és ez alatt a képminőséget értem.

AGE-T:
Az idei oled tv-k már hdr képesek lesznek szoftveres frissítés után. Jövőre meg már csak hdr képes ilyen típusú készülékeket fognak kínálni, hdmi 2.0a csatlakozóval. Egyes paraméterekben van ahol minimálisan jobban teljesít az ips panel, ezek inkább műszeres mérések során kimutatható különbségek. De az összképet nézve sehol sincsenek egy kalibrált oled-hez képest, lehet az akármilyen hyper-super.

(#37) mekker


mekker
őstag

Kicsit félrevezetett a kérdés, de szerintem nem, még nem jön el.
Tévépiacon talán 2-3 év múlva esetleg lesz egy 1/3-os részesedésük az eladásokból, a monitoroknál meg 3-5 év múlva ugyanez.

(#27) Fecogame
Ha azt vesszük, hogy az áram tizede annyiba kerül, nagyobb kijelzőt tudtál venni azonos pénzért, aminek ráadásul szebb képe is volt, akkor lényegében mindegy.
Itt párezerről beszélünk évente, a kocsinál meg százezrekről. Ha azt a párezret vetjük össze a 2-300 ezres árakkal, akkor igazán eltörpül mellette.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#38) cinemazealot válasza Khelben (#33) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én osztom Fecogame aggodalmát: az átlag magyarnak tényleg nem lesz mindegy, hogy napi 4-5 (hétvégén több) órás tévéhasználattal számolva, több lesz-e havonta a rezsi egy ezressel vagy sem. Gondoljunk csak az éppen aktuális mobil perc- és SMS-díj emelésekre, mekkora visszhangot kavart az a néhány forintos változtatás? A plazma fogyasztás többlete talán csak azért nem vágta földhöz anno az átlag polgárt, mert már a tévé is olyan áron volt kapható, amit csak kevesek tudtak megengedni maguknak, azoknak meg ugye mindegy volt a fogyasztás. Az LCD viszont kevesebbet is fogyasztott és abból nem is voltak restek a gyártók kisebb méretű, olcsóbb variánst készíteni. Illetve azt se felejtsük el, hogy amikor a plazma láz elkezdődött, akkor még mindenki probléma nélkül felvette az több-százezer forintos áruhitelt. Ma ez már nem történhet meg (legalábbis nem olyan szinten).

Az OLED talán ezért nem fog robbanásszerűen elterjedni a közeljövőben, mert egyrészt nagyobb a fogyasztása (bár talán nem plazma szintű), másrészt megalomániában ég minden gyártó (...50" képátló és 4K felbontás alá nem megyünk!...), így kizárt, hogy az átlagember számára árban csábítóbb lesz egy akármilyen ma kapható LCD-nél.

Persze nem elképzelhetetlen, hogy luxuscikként elkezdik majd venni a tehetősebbek mondjuk egy éven belül. De amíg ma (2 hónappal ezelőtt) volt kereslet egy használt 72 cm-es CRT-re 10e Ft-ért, addig kizártnak tartom, hogy széles körben el fog terjedni az OLED.

[ Szerkesztve ]

(#39) PistiSan


PistiSan
addikt

köszi a cikket, nagyon jól megírt, részletes olvasmány. (szavaztam)

(#40) JoeYi


JoeYi
őstag

egyébéként sztem oled terjedésének az szab határt hogy visoznylag nehéz budget kategóriás szar képminőségűt gyártani. Konkrétan lehetetlen, max ha kihagyják a kék sub pixelt vagy ilyesmi :). Ha külömbséget akarnak tenni a prémium meg a belépő tévék között majd akkor csak a smart rendszerekkel, meg az egyéb hozzáadott funkciókkal tudnak játszani

(#41) AGE-T válasza Partz (#36) üzenetére


AGE-T
senior tag

Gondolom amiket láttam (MM) azok semmilyen formában nem voltak kalibráltak. Mindegyiken túltolva a kontraszt, a fényerő DE. A színek IPS-hez mérten számomra kékek, és a bőrszín ilyen műanyag hatású lesz. Míg az IPS-nél nagyon közel vannak a színek a valósághoz. Lehet, hogy a sötét részek nyomá sem érnek a led technológiának, de ha nem a batmant nézem, akkor nekem ok :)

HDR szoftveresen? Szerintem nem egy dologról beszélünk. Oled tv-k nem hiszem, hogy fognak tudni 1200lument.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#42) Micsurin válasza cinemazealot (#38) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Aki ilyet vesz azt nem az az 1-2 ezer fogja földözz verni :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#43) FefeeX válasza cinemazealot (#38) üzenetére


FefeeX
veterán

Nálunk a plazma most kb egész nap megy. Ez megdobta a villanyszámlát legrosszabb esetben is max 2 ezressel. De inkább csak 1-el. Ne vicceskedjünk már, hogy ez jelentene olyan nagy problémát. A mobilozás más tészta, ott mondjuk ha be vagy állva havi 2ezerre, nyilván sok, ha 3ezerre emelik (50%), áramnál ez mondjuk 15%. VISZONT ezért minőségben a sokszorosát kapod, vagy legalábbis jobbat. (plazmánál a sokszorosát, ráadásul olcsóbban). 50" 300 ezer forintig nézve, nincs olyan tévé, aminek a képétől rövid úton ne kapnék hányingert, no nem konstans, mint a 100ezer alatti kategória, de azért mégis csak az olcsó butított izé.

OLED esetében nem lesz jelentősen több a fogyasztás, magyarul az 5 évvel ezelőtti LCD-knél még valószínűleg kevesebb is lesz a fogyasztása, mivel ott is több lépcsőben brutálisan csökkenő áramfelvételről beszélünk. Az olcsójánosról meg aztán tényleg az a kép van bennem, hogy évente új tévét vesz, mert az kevesebbet fogyaszt.

A plazmát a barmok csinálták ki, pont azzal a kamudumával, mennyire brutál többet fogyaszt.
Kicsit olyan a szitu, hogy fullextrás Mercedes-t kapsz ugyanannyiért (vagy OLED esetében mondjuk másfélszeres áron), mint alapfelszerelt Suzukit (mindkettőt gyári újan), 300LE vs. 70LE, de azt nézed, hogy az előbbi 8 litert fogyaszt az utóbbi 6 literéhez képest, nem azt, hogy mit kapsz alapvetően.

(#44) guriga1234 válasza FefeeX (#43) üzenetére


guriga1234
addikt

"fullextrás Mercedes-t kapsz ugyanannyiért (vagy OLED esetében mondjuk másfélszeres áron), mint alapfelszerelt Suzukit (mindkettőt gyári újan), 300LE vs. 70LE, de azt nézed, hogy az előbbi 8 litert fogyaszt az utóbbi 6 literéhez képest, nem azt, hogy mit kapsz alapvetően" - autókban nagyon nem vagy otthon.
A lényeg az, hogy kiplazmázhattad magad.

(#45) nemlehet válasza MaUser (#29) üzenetére


nemlehet
őstag

Miért te a bruttó fizetésedből vásárolsz? Most lehet vakarni a szart, de ott is bruttó és nettó van csak nem olyan egyszerű mint itthon, hogy a bruttó 50-60% a fizetés tök mindegy kivagy mi vagy. (persze ha nem feketén alkalmaznak)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#46) #72042496 válasza cinemazealot (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ránéztem gyorsan mennyit fogyaszt papíron az LG 55EG960V-ZA és a Samsung UE55HU8200T. Ezek 55"-os 4K TV-k, és nagyjából 10 W a kettő közti különbség. Napi négy órával számolva (EU standard) ez még éves szinten sem jelent 1000 forintot.

Havi 1000 forint különbséghez például az kell, hogy 100 W eltérés legyen köztük, és napi 6,5 órát menjen a TV. Ez is csak úgy jött össze, hogy 100 Wh villamos eneriga árát 5 forintnak vettem, és fölfelé kerekítettem a végeredményt (6,5 x 5 x 30).

(#47) Partz:
És ezt a kamerás felvételt most megnyitottam a TN paneles monitoron. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Partz válasza AGE-T (#41) üzenetére


Partz
senior tag

Ips és oled összehasonlításhoz itt egy videó, mindkét tv az Lg-től van, ez az első generációs oled tv-jük, csak a nagyságrend miatt. Bőrtónussal sincs gond kalibrálás után.

Hdr-hez, oled-ben pont a zéró fekete miatt van sokkal nagyobb potenciál az lcd-vel szemben. Ez a technológia nem csak a fényerő eszetlen növeléséről szól, hanem épp úgy a mélyebb feketéről is. Igazából lcd-nél kényszermegoldás a fényerő nagymértékű növelése, mert a feketét nem tudják hova csökkenteni. De ma már az oled tv-k is felveszik a versenyt az lcd-kel fényerő téren, itt van 2 videó hdr képes oled kijelzőkről.

Lg hdr
Sony hdr

(#48) Ijk válasza Partz (#47) üzenetére


Ijk
nagyúr

LCD-nél az a gond hogy ha megfeszülnek sem fognak 2-3000:1-nél jobb kontrasztot kicsikarni, legfeljebb local-dimminggel csak ott meg jönnek más problémák. És azért elég vicces ráaggatni egy 1:3000-es natív kontrasztra képes kijelzőre a HDR-ready plecsnit. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#49) nbg válasza MaUser (#29) üzenetére


nbg
senior tag

Magyar forumban irogatunk, tehat automatikusan nettorol beszelunk... Nem o felejtett el leirni valamit, pont forditva: te, hogy bruttorol beszelsz. Csak mondom... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#50) Viktor81 válasza FefeeX (#43) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

"A plazmát a barmok csinálták ki, pont azzal a kamudumával, mennyire brutál többet fogyaszt."
Alapvetően igazad van, de a legnyomósabb ok a plazma kihalása mellett az, ami most megnehezíti az OLED elterjedését, mégpedig az emberek nagyrészének nincsen igénye a minőségre. Valószínűleg nem is tudják, milyen az, de bőven boldogok azzal, hogy a TV vékony és könnyű, okos, mint állat, fut rajta a facbuk kliens és látszólag képes lejátszani a letorrentezett mkv-t. Minek fizetne egy átlagember pl. 800 ezret egy TV-ert, ami a prospektus és a magasan kvalifikált eladók szerint kevesebbet tud, mint egy 400 ezres ? Sokszor keveredtem már vitába ebben a témában és már kénytelen vagyok belátni, ide nem kell minőség. Itt olyan emberek ugrottak a torkomnak a fogyasztás és pl. a plazma nappali fényviszonyok mellett kevésbé élvezhető képe miatt, akikről számomra világossá vált, hogy lényegében megveszik a TV-t, bekapcsolják és addig megy, amig meg nem döglik. Nyilván ebben volt egy kis költői túlzás, de a lényeg: akinél napi 8-10 órát megy a TV (azt már csak gondoljuk hozzá, milyen tartalom lehet az), annak nem kell minőség ! Mit számít at RTL Klub, TV2, PaprikaTV, vagy akár a Minimax esetében a a színhelyesség, a homogén képernyő, a nagy kontrasz, a mély fekete, vagy a folyamatos mozgásmegjelenítés ? SEMMIT ! Ide még a 2-300 ezres LCD is több, mint elég. Nem kell 900-ert plazma, vagy OLED. Nyilván ezzel nem csak honfitársaimat akarom becsmérelni, hiszen kevesek lennénk egy technológia elpusztításához, valószínűleg ez a trend. "Olcsó" TV, tudjon mindent, úgyis elavul és 4 év múlva kidobjuk. Ez engem nem zavarna, amíg nem érint, de sajnos érint, mert a Sony és/vagy Panasonic (Pioneer - mindenki gondol, amit akar) ugyanezt gondolhatja: minek ide minőség, mikor ezek boldogok a koreai/kínai sz@rokkal ? Marhák leszünk időt, pénzt ölni a minőség kergetésébe, mikor ezeknek az LG fele káva nélküli TV kell, ami Pendrive-ról mindent lejátszik még az esetleges vírusokat is. Tömegben van a pénz, így nem buli a minőséget keresők igényét lesni, mert lassan a fejlesztés árát sem hozzák vissza.

V.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.