Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) borg25 válasza Jahno (#100) üzenetére


borg25
senior tag

A szórakoztató elektronikai dolgokban a kivételektől (video, magnó, lemezjátszók stb ) eltekintve nincs mozgó alkatrész, max potméter. Ezeknek min 10 évet ki kellene bírniuk.
Meglepő, hogy egy erősítő 20+ éves? Nem.
A rádiós ébresztőórám lassan a doktoriját szerzi annyi idős? Nem.
Hogy egy DV videokamera ma is működik? Nem.
Video-ban a fej és a motor még ma is működik? Nem.
CD olvasóban az elektronika 1 év alatt kinyírta a lézer diódát? Igen. Tervezési hiba: öregedő műanyag lencse, + gyilkos elektronika
Csöves erősítőben a cső tönkre mehet? Nem.
Meglepő, hogy egy LCD TV elektronikája nem bírja a 4 évet, pedig nincs benne elektrolit kondenzátor?

Igen, ha nagyon elszúrja, s cserélni kell, az többe kerül, mint eleve nem spórolni, de nem biztos, hogy kell cserélni. Esély latolgatás, ha latolgatnak. Az általad említett dudás sztoriban gondolom arra gondoltak, hogy ritkán nyomja a dudát, s ha nyomja rövid ideig, nem fog a dugóban ránehezedni a dudára hagy szóljon.
A cég költség alapján mérlegel. Kedvenc történetem, mikor a Fordnál kiszámolták, hogy volt egy kocsi típusuk amibe ha hátulról belemennek, akkor könnyen felrobban a tank, ami halálos áldozattal is járhatott. Éves előfordulás szorozva egy fő árával (kártérítés + nemzetgazdasági kiesés) kisebb, mint az összes kocsi visszahívása és javítása. Döntés egyértelmű. Csak aztán kiderül, s kénytelenek voltak mindet visszahívni.
Nem azt mondom, hogy szemét cégek, akik az utolsó fillért is le akarják húzni az emberről, ennél rosszabb a helyzet: A rendszer úgy van kódolva, hogy a cégek erre rá vannak kényszerítve.
Teljesen mindegy, hogy a TV-re 4 vagy 5 garanciát ad. A lényeg, hogy ma az nem szempont, nem tud szempont lenni, hogy minél tovább bírja. Legalábbis a normál fogyasztói termékeknél.Túl sok szereplős a piac, ha az egyik bóvlit árul, akkor el tudja adni, max csődöt jelent, ráadásul, ha a beszerzés a világ másik feléről történt, akkor nem biztos, hogy bajlódni akarsz a garanciális ügyintézéssel, hogy a szállítási költséggel együtt is meg fogja érni, szóval, egy élelmes eláraszthatja selejttel a piacot, s ehhez a többieknek is alkalmazkodni kell. Viszont hogy lehet egy normál terméket kihozni selejt árban? Sehogy. Márkahűség veszendőben. De még ha márka hű lennél, mondjuk az Addidashoz. Tudod, hol van Addidas gyár? Sehol. Ő csak gyártat és a nevét adja hozzá.
Durva, hogy elmész egy ruházati üzletbe és az új ruha már ott bolyhos.

(#102) Reggie0 válasza Jahno (#100) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert az nem ugy megy, hogy valaki egy meetingen bedobja, hogy a duda vezetekenek a keresztmetszetet csokkentsuk, mert ugy olcsobb, hanem inkabb ugy, hogy a mernokok meghatarozzak a mukodeshez szukseges parametereket, mint pl. atlagos aram, csucsaram, aktiv ciklusido, stb. es kiszamoljak, milyen keresztmetszet kell(melegedes, feszultsegeses, stb alapjan.). Ha valamelyiket rosszul hatarozzak meg, mar gond lehet, sot akar az is lehet, hogy a duda fogyaszt tobbet vagy a vezetek kornyezet melegebb, mint aminek elvileg lennie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#103) Gabibácsi válasza borg25 (#98) üzenetére


Gabibácsi
tag

5 év? Ilyen sok? Annó néhány videoton tv egy éven belül meghalt :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#104) dabadab válasza borg25 (#98) üzenetére


dabadab
titán

Az inkább pech lehetett. Tele vagyunk LCD tévékkel úgy családilag is, vannak köztük bőven tíz éven felüli darabok is és egyetlen egy döglött meg, az is bőven a garanciaidőn belül.

DRM is theft

(#105) bot1978 válasza Reggie0 (#102) üzenetére


bot1978
senior tag

Vagy úgy, hogy egy designer eldönti, hogy annak úgy kell kinézni a mérnök meg szétfejeli a falat, hogy de értsd már meg, hogy ott nem fordul el a vonatkozó keresztmetszetű vezeték! De elfordul, majd teszünk oda vékonyabb madzagot. Próbáljuk ki! Szól. Na, ugye, hogy jó ez a madzag, ezzel a zsinórral lesz szerelve, vita lezárva, mérnök kib.szva. :DDD

(#106) Jahno válasza borg25 (#101) üzenetére


Jahno
őstag

Eleve nem jó megközelítés, hogy csak a mozgó alkatrész döglik meg. Korrózió mindenhol akad, melegedés/hőtágulásos dolog csak egy kis izé, de mi lesz a kondikban lévő elektrolittal?

Csöves erősítőben tönkremehet a cső, miért ne menne? Annak is van üzemórája, árulnak tartalékot, hifis csoportokban javítanak is. Pedig azok nem olyanok, hogy ami nem romlik el, azon nincs mit megjavítani.

10 éves és 10+ éves cuccokkal tele vagyok, bár itt kicsi is lehet a mintavétel, de milyen miniDV kamera? Nekem is van 6 darab, nem is annyira megkímélt. Kutya bajuk.

És éppen ezaz, hogy megy az általánosítás, mert jaaaaaaj, hamar döglik és alig csak lejár a garancia akkor ez meg az. És akkor a Jófogás meg Face csoportok milyen régi, de működő cuccokkal vannak tele? Az gyártási hiba, vagy elromlott benne a számláló?

Ez az arc mondjuk ipari mennyiségben seftel kidobott osztrák/német/hasonló vonalról származó LCD TVkkel, akkor ez mitől működik?

https://www.facebook.com/profile.php?id=100015187488037

Most vettem ötöt, ami 10 évnél idősebb. Noname és csilliárdos kivitel is volt közte.

Monitorok kapcsán a cégeimnél sírni kell, hogy azért dobjuk ki, mert nem gazdaságos és egy 15 éves modell elé le nem merek ültetni valami új nagyfőnököt. Ezért legyen tartósabb? 800 darabból alig pár döglött meg és a legtöbb cuccot azért szórjuk szét, mert nem modern. Vagy mert bedöglött a cég. És pár életciklus alatt az első munkaállomás 600 wattot zabált, most meg a monitor fogyasztása 200 wattról 15re ment le és nem szürkéssárga rajta fehér szín... Legyen még tartósabb? Ez is kb. minek? Adja olcsóbban és kidobom 5 évente :-D

Szállodákba/konferenciatermekbe telepítek kijelzőkett, ahol senki nem akarja kifizetni az iparit. Bőven túl van hajtva az otthoni igények felett és akkor is mennek 10 évet. Ksiebb videófalak ugyanaz, de csak nézz meg egy pár éve működő éttermet, ha húzza akkor 5+ évig vígan megy napi legalább 12 órásban a kijelző, akár napi menüvel akár meccs/egyéb vonalla.

De pld. most szórtunk ki a szomszéd csoportban szállodából 10+ éves TVket, az sem túl modern, sokat fogyaszt, mondhatjátok, hogy jaaaaaaaaj ott nem ment bele üzemóra, de megint nem ilyen egyszerű. 200 darab, szevasz. Ide nekem is jutott belőle kb. 50, szétszórtuk, ajándékoztuk, eladtuk. Bírni fogja még egy darabig. 55'ös modernebbekre cserélték.

Szerinted kocsmákban ezek mennyit mennek és mennyire sűrűn cserélik? Nem nagyon. És akkor nézzük meg ismét az üzemóra/ár/lehetőség arányokat. Ami sokkal jobb, mint 20-30-X éve. Saját CRTm most kb. 20 év után ment a lecsóba, napi 18-20 óra üzemidővel. Utolsó évben még egy 4ezer forintos javítás lett rajta, de inkább nyugdíjaztam. Retrózni nagy és nehéz és bemenetek is kellettek.

De miben más a DV videokamera, mint a TV és mennyi fejórával? Melyikben van kondi és mechanika? Mind tök más. Nálam mondjuk nehezítő tényező, hogy a fejet nem hajtottam, meg volt ami leesett és inkább kiszedtük belőle az elektronikát. Vagy a fél kijelző GTK-s lett, nem egészen a cucc hibájából, de még működik.

Régi Sony LCD monitorokból a 15 éveseket osztom még csóróbb irodákba és otthonra. Akkor 200+ezrekért vettük, ment napi csilliárd órát. Fogyasztása durva, itt is a villanyszámlán meg lehet spórolni egy új és modernebb cuccot. Ennél is legyen tartósabb? Örökké menjen? Aztán kinek kell? 1-2 ezresekért sem akarták elvinni, nekem a retró klubba 14 darab elég lesz, végül mindent laptopra cseréltem amúgy is...

És akkor ezek nem 1-1 darabok, hanem 200-500as készletek, aminek 10 év után is igazgatom a nyilvántartását, selejtezését. Ezekből meg tökre nem az jön ki, hogy jajj de olyan "gyorsan" hullanak és 4-5 év. Minimális része megy szét, mikrónak meg jahh, napi 100 kinyit/becsuk opcióval letörik a kallantyúja, de lehet venni krómos Tekát vagyonért, ami jobban bírja (:-

Aztán van amivel szopolunk, de az megint inkább a kiugró példa (most pld. Acer projektorok DMD-i, azzal több is beesett alig pár 100 üzemóvárval).

(#107) dabadab válasza bot1978 (#105) üzenetére


dabadab
titán

Ha már tippelgetés: én arra gondolnék, hogy az eredeti specifikációkkal jó volt az, csak aztán kiesett egy beszállító, más duda került oda és utána már senki sem számolta végig, hogy még mindig jó-e oda az a kábel.

DRM is theft

(#108) Reggie0 válasza bot1978 (#105) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert ketlem, hogy biztonsagkritikus kerdesekben is igy menne, az mar kozeliti a szandekos mulasztast. Sokkal elkepzelhetobbnek tartom, hogy egyszeruen atsiklottak valamin.

(#109) Jahno válasza dabadab (#104) üzenetére


Jahno
őstag

Ha valaki tele van LCDvel, akkor ajajj. Én csak így nyomom okosba':

Pakoljuk ide-oda, az külön mókás, szóval éljenek az újabb darabok, mert az könnyű és egyszerű :-D Azt apróbetűssel írom, hogy ezekben még külön rendes hangcucc volt, 2.1, sok watt, mai csipogókat meg lehet szidni, de úgyis mindenki házimozizik, az alap. Jahh, az sem mai darab odahaza, 15+ simán van de ez csak egy :-D

(#110) Jahno válasza Reggie0 (#102) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig néha a míting az olyan, voltam páron :-D

(#111) Jahno válasza dabadab (#107) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolom az alapok meg vannak itt is:

https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg

És olvasunk irodai rabszolgát, DerrickésHarry blogot?

(#112) demagóg válasza szasanyi (#86) üzenetére


demagóg
aktív tag

Elég baj, hogy 15 éve így csinálod és még dicsekedsz is vele. Bizonyára a következő pontot már nem olvastad el, pedig ott világosan le van írva, hogy miért. De látom, már más is próbált segíteni neked.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#113) Jahno válasza demagóg (#112) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem akartam mondani, hogy jómagam meg 25 éve vagy már ki tudja és pont azért alkalmazok többféle módszert. Indexen néha van ilyen, valaki valamit ír, aztán vakarom a fejem, hogy kinek is szólt valójában, meg melyik hozzászólás lehet az elmúlt pár hétből? Na midnegy, mentem sorban, majd ezentúl kivárom az 5 percet :-) No meg sosem szerettem életkorral vagdalkozni, mert azért tiszteljem mert idős meg úgyis minél öregebb a nagypapa, annál jobb tanuló volt az iskolában :C

(#114) fatal` válasza demagóg (#112) üzenetére


fatal`
titán

Ebből örök vita van. Amikor elkezdtem használni a PH! fórumot, akkor egyesével válaszoltam. Majd jöttek a régebbi tagok, hogy 5 percen belül válaszoljak több hozzászólásra is egy hozzászólásban, mert különben ranghajkurászás.

Azóta így teszem. De úgy látom az alapelvek szerint már nem ez a helyes, pedig a régi tagoktól továbbra is így látom.

(#115) Male válasza fatal` (#114) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, én is így csinálom, mert régen valóban ezt kérték... de zavaró tud lenni, mert így nem lehet végigkattintgatni egy párbeszédet. (Már többször futottam bele, hogy a kereső kidobott egy hozzászólást, aminek a szálát végig vissza kellett követni 5-10 hozzászóláson keresztül, hogy meglegyen az infó, amire kíváncsi voltam... Ezt nagyon megnehezíti, amikor valaki összevonva válaszol egy több ezer hozzászólásos topicban.... jobbik esetben a hsz számát is beleírja, így a címsorban megoldható, de macerás... és pont ezért lenne hasznos, ha a másik irányba is linkelődnének a hozzászólások, tehát rányomva láthatnám az arra érkezett válaszokat. Kikereshető így is, de macerás, és sokszor pl ott a termék neve, amivel megtalálom az alap hszt a keresővel, és a probléma megoldása több száz hozzászólással később jön rá több oda-vissza válasz után.)

(#116) fatal` válasza Male (#115) üzenetére


fatal`
titán

Igen én is tudom, ezzel védekeztem anno, de azt mondták ez a szokás, azóta így csinálom. :)

Egyébként egyetértek, jó lenne ha meg lehetne nézni a válaszokat, de szál nézetet nem szeretnék, mert azt nagyon utálom (pl. Youtube/fb.). Úgy a folyamatosan követett topicokat nem lehetne követni.

Ilyen szempontból az SG megoldása nem rossz, ott minden hozzászólásnál van egy gomb, ami mutatja a rá érkezett válaszokat, egyébként pedig időrendben rendez, mint itt. :)

(#117) Male válasza fatal` (#116) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen, az a teljes káosz ami azokon van :)

(#118) Reggie0 válasza Male (#115) üzenetére


Reggie0
félisten

Engem mindig meglep h van akit erdekel a rang.

(#119) Male válasza Reggie0 (#118) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet, hogy nekem van túl korán, de nem értem ez hogyan kapcsolódik a hozzászólásomhoz?

(#120) Reggie0 válasza Male (#119) üzenetére


Reggie0
félisten

Felrenyomtam, a #114-re akartam irni.

(#121) Male válasza Reggie0 (#120) üzenetére


Male
nagyúr

:) Így már értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.