Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) devast


devast
addikt

Nevetséges az ára arra tekintettel, hogy egy artic freezer 2 280 100 font alatt van....

(#2) bunfi válasza devast (#1) üzenetére


bunfi
őstag

Mert ez nem vízhűtés. Thermosyphon, amiben nincs pumpa, a rendszer teljesen zárt és nem lép fel folyadékveszteség sem, mert a fémen keresztül nem tud elpárologni, mint pl. a gumi vagy a PETG-vel csövezés esetében. Linus elég jól összefoglalja, hogy mit tud és mit nem a hűtés.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#3) macilaci78 válasza devast (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha az Arctic Freezer kétmillió forint felett van, akkor ez a 170 fontos ár igencsak barátságos. ;]

Fekvő házakban még csak-csak el tudom képzelni ezt a 2 kilós hűtőt, bár ott is elhúzná az alaplapot az asszimmetrikus elrendezése.
Álló házhoz van támogatott alaplapok listája, vagy valami? Mi van, ha megsérül a hűtő, vagy az alaplap gariidőn belül? Mégiscsak 2 kiló, 3-5 év gariidő, ventilátorok okozta rezonancia és még nem is vittem hetente lanpartira. Emlékszem, anno az ATI Radeon 9600 XT VGA-m egy autós szállítás során mozdult annyit a foglalatban, hogy bekapcsoláskor hibát dobjon a gép.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) plömplöm


plömplöm
őstag

"a dizájn lehetővé teszi, hogy vertikális vagy horizontális orientációban egyaránt használhassuk az eszközt"

"Gravity drives the liquid back to the evaporator, and the cycle repeats"

hát nemtom. a linus-videót most nem tudom megnézni, de a gravitáció egy irányba szokott hatni. "Heat from the CPU boils liquid inside the evaporator - vapor flows up to the condenser", szóval ez nem csak egy hőcsöves hűtés, csak bszott nagy?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5) siposz válasza plömplöm (#4) üzenetére


siposz
aktív tag

Én viszont hétvégén megnéztem, és ha jól értem:

De, ez egy kurva nagy hőcsöves hűtés, csak a csöveknek nincs végük, hanem valahogy körbe áramlik a cucc. Állítólag sikerült kiküszöbölniük a heat pipe dry out problémát.

A dry outra hirtelen egy ilyet találtam:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6) arnoldito válasza siposz (#5) üzenetére


arnoldito
senior tag

Gravitációban fordul meg a folyadék, mint a régi fűtési rendszernél? :F

(#7) siposz válasza arnoldito (#6) üzenetére


siposz
aktív tag

Ha jól értettem, akkor igen. A két megadott pozícióban a folyadék van a procinál, felforr, kilő felfelé, mire visszaér megint folyékony.

(#8) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Na, ok mar keszulnek az uj intel procikra? ;]

OK

(#9) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Anyagi okokból nem akar vízhűtésre váltani, kontra 170 font! :DDD Azért ez vicces!
Szerintem egy 360-as kompakt víz ennél olcsóbb, de nem hiszem, hogy rosszabb. Mellette nem tépi szét az alaplapot és biztos, hogy nem akad semmivel.
Ez a cucc maximum poénnak jó.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) #06658560 válasza macilaci78 (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

A kitámasztó seprűnyél sajnos nem része a csomagnak. Külön kell megvenni.

(#11) Darkness válasza #06658560 (#10) üzenetére


Darkness
aktív tag

+ 100 font, de neked kell méretre vágnod. :D

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#12) Találtgyerek válasza #06658560 (#10) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Vagy a videokártyát egy slottal lejjebb rakni és a hűtőt függőleges helyzetben rátámasztani a videokártyára. :D

06-3o/9759I39

(#13) #89309696


#89309696
törölt tag

Ez tetszik, ha a vizes hülyeséget kihagyják belőle, sima sokhőcsöves 2x140-es venti méretű bordaként nagyon ütős lenne.

(#14) #06658560 válasza Darkness (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

UNYIVERZÁLIS!

#12 Találtgyerek: Az nem fog menni, mert oft az M.2 foglalja a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#15) #25954560 válasza #06658560 (#14) üzenetére


#25954560
törölt tag

az 'alseye windcube-lp' jut eszembe rola, ami hagyomanyos hocsoves ugyan, de ott is jol meg kell gondolni az elhelyezeset :)

(#16) bunfi válasza #89309696 (#13) üzenetére


bunfi
őstag

Szinte ugyanazon az elven működik, mint a hőcsövek, csak hatékonyabb... Sőt alapvetően a hőcsövek már nem működnek ekkora méretben, a Noctua is ezért nem csinál D15 utódot, mert már nincs hová fejleszteni.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17) Frozen


Frozen
őstag

Srácok nem tudom ,hogy sokan miért félnek attól,hogy szétépi az alaplapot stb. Már a video kártyák is közel 2kg nyomnak ( jó itt van egy támaszték a gép hátulján es ennyi) viszont ez a hűtő sem egy ponton húza az alaplapot ha megnézitek akkor jár hozzá egy szép nagy lemez cuc amit elosztja a súlyt. Mivel 4 csavar fogja ezért kapásból csak 0,5kg terhelés van 1 csavarnál de ugye az is elvan még osztva. Szerintem nem olyan rossz ez kérdés tényleg mit tud hűteni. Hallkan jegyzem meg a dark rock 4 pro os 1,13 kg soha nem volt vele semmi bajom nem tépte szét a lapot...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#18) Riky965


Riky965
csendes tag

Nagyon nehéz egy hűtő lehet igencsak megegyengeti az alaplapot meg a pci-e slotot

Üdv: Riky965

(#19) #06658560 válasza Frozen (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak épp egy álló házban a négy csavaron nem egyenletes terhelés keletkezik, kettő jobban kap belőle, plusz azon túl még a külpontos terhelés eléggé szép csavarónyomatékot fejt ki a NYÁK-ra, aminek nem sok minden tart ellen. Leginkább a műgyanta. Plusz a ventik dinamikus hatása.

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Na végre valami, amire már nem lehet azt mondani hogy x+1. ugyanolyan. :)

(#21) Frozen válasza #06658560 (#19) üzenetére


Frozen
őstag

Igazad van , kikötöd a hűtőtt a gépház tetejére,hogy ne húzza le a súly. Viszont abban biztos vagyok hogy elbírja a lap hiszen le van tesztelve ,és 10 év gari van rá ergo ha bármi történik simán lehet reklamálni szerintem.
( Meg annyit mivel a dark rock is nehéz 3 ventivel 1,2kg meghaladja nem volt vele gond) nem hiszem jpgy 500g egyből szetszedi a lapot különben nem is árulnak

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#22) #06658560 válasza Frozen (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az, hogy garancia van a hűtőre, az nem érvényes a lap tönkremenetelére. És vica versa.

(#23) Frozen válasza #06658560 (#22) üzenetére


Frozen
őstag

Gondolod ,hogy megreckirozák a hírnevet ,hogy selejt és tönkreteszi az alaplapot? Akkor így eladhatatlan termék lenne 1 hét után

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#24) #06658560 válasza Frozen (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem selejt, csak kurva nagy, kis felületen feltámasztva egy nem merev felületre. A mechanika meg dolgozik.

(#25) bunfi válasza #06658560 (#24) üzenetére


bunfi
őstag

Fekvő ház? Mivel ez leginkább TR-re van kihegyezve ott elég nagyok a csavartávolságok.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#26) #06658560 válasza bunfi (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem sok olyan ház van. Sajnos. Sajnos a TR sem túl nagy csavarközzel operál. Minél nagyobb, annál jobb lenne, ha lenne neki hely. Plusz akkor a lefogatás és a hűtési teljesítmény is kérdéses.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.