Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) strike-force


strike-force
őstag

belegondoltam, hogy a mostani kivezetésen kerersztül menyi idő alatt pukkanna el az alaplapom 20V/5A esetén. :)

mindenesetre jó fejlesztésnek tűnik, várós.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#2) MongolZ


MongolZ
addikt

"egy kapcsolóval meghatározható lesz, hogy a kábelek végén lévő eszközök közül melyik eszköz funkcionáljon töltőként és melyik a fogyasztóként"

Ennek egyelőre nem látom az értelmét, sokkal egyszerűbb és olcsóbb lenne egy egyirányú kábelkialakítás (hogy ha már nem lehet kétirányú, amit szintén nem értek, hogy miért nem), nehezen tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy nap mint nap kelljen használni... talán ha van 2 laptop és egyszer az egyikről szeretném tölteni a másikat, aztán fordítva. De ez is tipikusan az a helyzet, amikor kb. egyszerűbb megfordítani a kábelt, de ez esetben értelmet nyerne az egy irányba vezető kábel.

Ettől függetlenül tényleg jó dolog, végre jöhetnek a tápkábel nélküli külső vinyók, stb. Milyen szép lenne, ha csak USB kábel lógna ki a gépből, semmi DVI, stb...

[ Szerkesztve ]

(#3) lujó55 válasza strike-force (#1) üzenetére


lujó55
őstag

igen, ehhez az alaplapokat is merőben át kell alakítani.
olyan jó, hogy megint cserélni kell az egész konfigot. :U

(#4) Beri


Beri
addikt

Tehát 100+ Wattal túl kell méretezni az asztali gépem tápját, mert milyen jó az már nekem, hogy tölthetem a notebookomat USB-ről... Egyszer átalakítom szegény szomorú áramot a PC-m tápjával, aztán még egyszer a noti töltőjével.
Aztán a lapon szépen végig lesz vezetve ennyi áram, hogy ha eddig nem szedett össze az onboard audio elég elektromos zajt, most legyen rá módja. Lehet még egy üszöknagy tápot építeni a lapokra csak emiatt. Plusz hő (nem is kevés), mínusz hely...
Nem sok értelmét látom ennek az egésznek...

MongolZ
Ettől függetlenül tényleg jó dolog, végre jöhetnek a tápkábel nélküli külső vinyók
Már most is vannak, akár terásban is, csak 2.5" vinyóval.

Milyen szép lenne, ha csak USB kábel lógna ki a gépből, semmi DVI, stb.
Vigyük a monitorhoz a képet is USB-n? Mért kell ahhoz ennyire sok áram? Oda csak data rate kell veszettül.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5) FlekkeN válasza MongolZ (#2) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Azért mindkét helyzetnek vannak előnyei és hátrányai. Annak is ha dedikált csatlakozók vannak és annak is ha csak típus van.
Valószinűleg sosem lesz csak egyfajta kábel, mivel mindig lesz egy cég aki kitalál magának egy kábelt, hogy plussz bevételhez jusson.

(#6) maross válasza lujó55 (#3) üzenetére


maross
veterán

Mire ez kereskedelmi forgalomba kerul mar megerik a mostani konfigod egy cserere :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7) DaveJr


DaveJr
őstag

Mobilitás? hm...ja csak azt nem vették figyelembe hogy azért a mostani vékonyka usb kábelek helyett azért jóval vastagabb kábelek kellenek hogy elbírják majd a 100W-os terhelést. Kb 4db (Usb2) vagy 9db (usb3) olyan vastag ér kell majd mint egy noname tápnál, hogy tuti ne égjen szét.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#8) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Lehet majd trollkodni... Csinálnak ilyen 100W-t magába szívó kamu pendrive-ot, vesz az ember 2-4 darabot átmegy haverhoz és ördögi vigyorral beledugdossa az USB-ibe. ;]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9) MongolZ válasza Beri (#4) üzenetére


MongolZ
addikt

Hja, jó lenne a minél kevesebb kábel...

Nem kell egyből túlreagálni, a 100 W a szabványban foglalt fölső határ, nagyon, nagyon valószínű, hogy ennyit kb. semmi sem fog használni. Én olyat tudok elképzelni, hogy az extra 5-10-20 W elég lesz arra, hogy sok külső egységnek ne legyen szüksége külön tápra.
Valóban vannak szimplán USB-ről működő vinyók is, de ha jól emlékszem, akkor azok nem a leggyorsabbak (de passzolom, régen vásároltam - javítsatok ki, ha tévedek).

DaveJr: Egy másfeles, de akár millis kábel szvsz bőven elég - "csak" 5 Amperről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#10) Patice


Patice
nagyúr

Én üdvözlöm végre a szabvány megszületését.

Így tényleg lehet Plug & Play egy monitor mondjuk. USB3.0-ával + több árammal és egy normális kábellel csak annyi lesz a dolgod, hogy egy USB-re bekötöd, oszt megy.

Nem kell így DVI, meg HDMi, meg a többi.

Monitorra ráakasztod a billentyűzetet, egeret, onnan töltöd a mobil coccokat, stb. A géped lehet máshol.

Egy gépre akár több monitor is ráköthető mondjuk lakáson, házon belül. Intelligens otthonok vezérléséhez így könnyebb a vezérlő egységek telepítése. Akár házilag is kivitelezhető, a tulaj által.

Másrészt, nem kell mindig keresgélni mindennek a töltőjét, sima USB-vel rádugod a gépedre és kész. Nincs otthon hagyott dedikált töltő. Bár az újabbak már most is ilyennel jönnek.

Ezzel a szabvánnyal elég lesz a PC tápja minden periféria ellátásához, nem lesz külön laptop-táp rengeteg a PC körül. Kevesebb dugalj/ hosszíbbító/elosztó kell a gép köré.

Ilyen USB-vel akár lesz értelme erősebb USB-s hangcuccokat is a gépre kötni. A minőség már más kérdés, de a kapott áramot is lehet kondicionálni a jó végeredmény érdekében. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11) Sub-ZeRo válasza lujó55 (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem mindegy hogy ezért cseréled, vagy másik fajta ram, proci, csatoló felület stb miatt? Szerintem mindegy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12) MasterDeeJay

Lehet hülye dolog, de nem egyszerűbb direktbe a táp 5v-ját kivezetni az USB csatival? Egyszerű faék molex-USB átalakító? Aztán csak a kábelt kell cserélni vastagabbra ha nagyobb fogyasztót akarunk rákötni. (hozzáteszem nem értek hozzá de logikusnak tűnne)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) lujó55 válasza Sub-ZeRo (#11) üzenetére


lujó55
őstag

hát ja.

(#14) Jim Tonic válasza MongolZ (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És mióta adja meg az átfolyó áram a szükséges keresztmetszetet? Érdekes fizikát tanultál.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Patice válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


Patice
nagyúr

Logikus, csak akkor az adatforgalom nem lenne megoldva.

Amúgy az ötlet nem rossz.

Szerintem a régebbi lapok simán kiegészíthetőek lesznek egy PCI (-E) kártyával, ami kap egy SATA vagy inkább MOLEX csatit oszt csókolom.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16) Daywalker válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem, mert akkor pl. nem tudod a feszültséget változtatni, hanem marad fix 5V, illetve nincs adatátvitel. Valamint ez a töltős funkció nem csak PC-ben lesz elérhető, hanem mobil eszközökben is, ott meg nincs táp, amiről kivezetsz sima átalakítóval...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) JColee válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


JColee
őstag

Miota nem adja meg?

(#18) Beri válasza Patice (#10) üzenetére


Beri
addikt

Egy gépre akár több monitor is ráköthető mondjuk lakáson, házon belül. Intelligens otthonok vezérléséhez így könnyebb a vezérlő egységek telepítése. Akár házilag is kivitelezhető, a tulaj által.
Ez eléggé telesopppos volt :D
Tehát attól lesz a tulaj által kivitelezhető, hogy nem kell tápkábelt használnia?

Másrészt, nem kell mindig keresgélni mindennek a töltőjét, sima USB-vel rádugod a gépedre és kész. Nincs otthon hagyott dedikált töltő. Bár az újabbak már most is ilyennel jönnek.
Ezzel a szabvánnyal elég lesz a PC tápja minden periféria ellátásához, nem lesz külön laptop-táp rengeteg a PC körül. Kevesebb dugalj/ hosszíbbító/elosztó kell a gép köré.

Nem kell a dedikált töltőt keresni, csak a micro/mini/full size dugós USB kábelt. Nameg a notikba építeni kell ehhez valamilyen szintű betápot, mert jelenleg nagyon nincs.

Ne érts félre, nem azt mondom, hogy nincs értelme a hájperpajjer USB-nek, csak több a szívás miatta, mint amennyi pluszt hoz egy 100W-ot kitoló port.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19) DaveJr válasza MongolZ (#9) üzenetére


DaveJr
őstag

Na ja. Noname tápokon is olyan van:) De az is növel a vastagságon. Mondjuk csak a táp részét kell megerősíteni az adat mehet a mostani vastagságon is. De akkor is nem kis vastagság növekedés lesz a kábeleknél.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#20) joghurt válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


joghurt
addikt

100 W teljesítményhez 5 V-on már 20 A-t kellene kivezetni. Elég bikás csatlakozó és elég bikás kábel.

A molexes ötletedet pedig próbáld ki nyugodtan! ;] A feszültség alatti fel-le csatlakoztatás jót fog tenni a gépednek.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) Patice válasza Beri (#18) üzenetére


Patice
nagyúr

"Tehát attól lesz a tulaj által kivitelezhető, hogy nem kell tápkábelt használnia?"

Részben igen. Részben meg az USB-n keresztül érzékelheti a PC, hogy mekkora felbontást támogat az adott kijelző és egyből tudna olyan képet küldeni neki, max. a monitor USB-re dugás után megkérdezi, hogy az asztalt hogy szeretnéd látni?

Klón? Kiterjesztett asztal? Másik asztal? :DD

Nem kell még azzal bajlódnia, hogy akkor mit is állítson a gépen, hogy menjen a következő monitor is, meg nem kell vacilálni, hogy melyik bemenetet kell használni a monitoron.

Ez szerintem sok, számítástechnikában nem járatos embernek igen is probléma. Sajnos. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22) velizare válasza Beri (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

külső DAC. problem solved.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) dchard válasza Beri (#4) üzenetére


dchard
veterán

Teljesen egyetértek.

Plusz még hozzájön, hogy a beépített de ki nem használt kapacitással romlik a rendszer hatásfoka.

Ezen túl ugye mindenki látott már 100 wattos laptop töltőt, hogy az mekkora és milyen nehéz? Ne ggondolja senki, hogy ugyanez a 100 watt kevesebb helybe és súlyba belefér csak azért mert rá van írva, hogy USB.

A kábelezés vastagsága is probléma.

Tipikus esete ez annak, amikor átesünk a ló túloldalára:

Először az volt a baj, hogy szinte terhelhetetlenek voltak az USB-s eszközök, teljesen nonszensz volt, hogy egy külső vinyót külön táppal kellett hajtani.

Most meg kitalálják ezt a semmire értelmesen fel nem használható technológiát ahelyett, hogy a szabvány kidolgozásakor, vagy ha mást nem legaláb a 2.0 megszületésekor (amikor már tisztán látszottak a problémák) egy elfogadható 20 maximum 30 wattos kivehető teljesítményt raktak volna bele. Ezzel még a legdurvább fogyasztású mostanában divatos USB-s külső monitort is meg lehet táplálni (ha LED-es), és elkerülhető lett volna a fölös kapacitások beépítése is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24) velizare válasza dchard (#23) üzenetére


velizare
nagyúr

Ezen túl ugye mindenki látott már 100 wattos laptop töltőt, hogy az mekkora és milyen nehéz? Ne ggondolja senki, hogy ugyanez a 100 watt kevesebb helybe és súlyba belefér csak azért mert rá van írva, hogy USB.
bocs, de nem értem, mit akarsz ezzel mondani. legyen az adapter és a laptop közötti kábel ilyen USB-PD csatlakozókkal ellátva, és nem kell a laptopokba semmit sem beépíteni.

A kábelezés vastagsága is probléma.
valóban, de amennyiben nem az összes USB portból akarnak ilyet csinálni, hanem csak néhányból, akkor ez nem tűnik akkora egetrengető problémának. így a zajforrást is lokalizálva lehet tartani olyan helyeken, ahol az arra kevésbé érzékeny elemek laknak.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#25) Psych0 válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Psych0
őstag

Jah, mindenki tudja, hogy az atfolyo gigabajt adja meg a szukseges keresztmetszetet. :)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#26) DaveJr válasza Psych0 (#25) üzenetére


DaveJr
őstag

:W :DDD :DDD :C

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#27) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm, ne legyen már az USB-ből is ilyen túlbonyolított akármi szabvány... Szép az a 100W, de legyen arra inkább külön csatolófelület.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) MongolZ válasza joghurt (#20) üzenetére


MongolZ
addikt

Jajjmár... sosem úgy működik, hogy minden fesztültség mellett 100 W-ot tud leadni az USB. A szabványokban mindig a legnagyobb értéket adják meg, valószínűleg itt is úgy van, hogy 5 A át tud menni, de 5 V esetén is 5 A a maximum és 20 V esetén is. Így fesztülségtől füvvően 25-100 W között mozog a maximum teljesítmény.
Egyébként kiszámoltam, elvileg 20 A és 5 Volt esetén is elég lenne 0.5 mm átmérőjű rézkábel.

(#29) atti_2010 válasza lujó55 (#3) üzenetére


atti_2010
nagyúr

igen, ehhez az alaplapokat is merőben át kell alakítani.

Ja, kell hozza egy biztosíték+ ba vagy egy szilárdtest relé+ a vezérlés és vastagabbra kell tervezni a vezetékezést ahol az USB tápellátás megyen, ez rettenetes nagy munka lehet egy mérnöknek mert ha belehúznék én is meg tudnám tervezni, persze elektronika szakon végeztem tehát valamit azért tudok az áramkörökről.

Hidd el nem olyan drasztikus alakítás kellene eddig is meg lehetett volna csinálni csak azt a "vaskalapot" kellene végre szögre akasztani, nemrég dobtam össze egy tápot -20W LOAD és IDLE a legjobb Gold tápegység sem fogyaszt jobban IDLE, bármikor megléphetnék a gyártók is de minek? Nem könnyebb a 3,3V -os ágon 20 ampert vagy 5V -on 14 ampert leadó árampazarló szörnyeket gyártani?

Jó hogy verik a nyálukat a telefontoltok miatt mikor az ATX tápok nagy része 8-11W fogyaszt kikapcsolva is pedig az általam készített megelégszik 1,5-2W elfecsérlésével is, lehet hogy a tápgyártókat az áramszolgáltatók szponzorálják?

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) Dagidög válasza Agyzuzo (#8) üzenetére


Dagidög
senior tag

Megihlettél: a komolyabb gépekhez meg több pendrive, meg egy ilyen. ;] Egyébként meg az én USB-imbe ne dugdossanak semmit. :D

(#31) .mf


.mf
veterán

Jobban örülnék, ha az USB maradna fixen 5V. Notit szerintem nem ezen keresztül kell tölteni, másra elég lenne az 5V/6A (30W) is (pl. monitorok, 3.5" külső lemezek), ahhoz még sokkal vastagabb kábel sem kéne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) MongolZ válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem tudom, hogy honnan vetted ki, hogy CSAK az áramerősség a lényeg. Azt írtam, hogy csak 5 A. De csak neked(!!!) kiegészítés: 20 Volt mellett.

Nem értem, hogy mi itt ez a nagy hőzöngés a 100 W miatt. Ha 20 Watt lenne, akkor meg az lenne a problémátok, hogy egy nyamvadt monitort nem tud meghajtani.

[ Szerkesztve ]

(#33) MongolZ válasza atti_2010 (#29) üzenetére


MongolZ
addikt

Ne, én ezért húzom ki mindig a konnektort... ;)

(#34) Beri válasza Patice (#21) üzenetére


Beri
addikt

Részben igen. Részben meg az USB-n keresztül érzékelheti a PC, hogy mekkora felbontást támogat az adott kijelző és egyből tudna olyan képet küldeni neki
Ugyanez megvan dívíájon is.

Nem kell még azzal bajlódnia, hogy akkor mit is állítson a gépen, hogy menjen a következő monitor is
Ez meg a szoftvertől függ, nem kell hozzá USB.

meg nem kell vacilálni, hogy melyik bemenetet kell használni a monitoron
Azt, amelyikre rá tudja dugni a kábelét. Jóvan, Tarzan lenni erős, de akkoris :DDD

cain69:
külső DAC. problem solved.
Nem lesz minden laphoz, viszont USB kell mindegyikre. Ez a probléma.

legyen az adapter és a laptop közötti kábel ilyen USB-PD csatlakozókkal ellátva, és nem kell a laptopokba semmit sem beépíteni
És ez mért jobb, mint egy töltőt magadnál hordani?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#35) csernak75 válasza MongolZ (#33) üzenetére


csernak75
senior tag

Te a konnektort szoktad kihúzni? :C
Én a konnektorból a dugót szoktam kihúzni. :DD

(Bocs) :)

(#36) MongolZ válasza csernak75 (#35) üzenetére


MongolZ
addikt

Nagyon pihent vagy, nincs, aki lefárasszon? :P :) :)

(#37) atti_2010 válasza csernak75 (#35) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Rohadtul ideges lehet a villanyszerelője. :DDD

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#38) velizare válasza Beri (#34) üzenetére


velizare
nagyúr

nyilván nem úgy kell elképzelni, hogy akkor holnaptól minden usb 2.0, és 3.0 foglalat kuka, és csak az usb pd lesz a Zisten.

mert a töltőnek így része ez a kábel, és azt így külön már nem kell.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#39) hcl válasza velizare (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem csak annyi a bajom ezzel, hogy akkor majd az egyszeri = idióta userek nem fogják érteni, melyik USB milyen, miért nem tölt róla az akármi, mert a másik gépen tölt, és az a kábel miért nem jó oda...
Ha a cuccból ott lóg a 220, meg az USB, azt felfogják. Általában... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) atti_2010 válasza hcl (#39) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Majd mikor nem fog tölteni rájönnek hogy a rosszabbik USB-t használják, káruk nem lehet belőle.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#41) Alchemist


Alchemist
addikt

Keresek USB-s ívhegesztőt, amit a netbook-omról tudok működtetni. :D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#42) Jim Tonic válasza Alchemist (#41) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) velizare válasza hcl (#39) üzenetére


velizare
nagyúr

majd visít miatta a windoze, mint ha most pakolsz be egy usb 1.0ás portba egy 2 avgy 3as eszközt, és a jőzer átcseréli.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44) MongolZ válasza hcl (#39) üzenetére


MongolZ
addikt

Gondolom mint ahogy a 2.0-3.0 különbségnél: másmilyen színnel fogják jelölni... De az tuti, hogy ha én gyártanék ilyet, akkor jóóóó nagy matricával vagy valami másmilyen figyelemfelkeltő módszerrel jelölnem, hogy na, innen lehet tölteni a telefonokat/laptopot, máshonnan meg bezzeg nem.

(#45) hcl válasza velizare (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amiatt már lefagy egy részük. Meg azt hiszi, rossz a gépe.

@MongolZ : Nincs akkora matrica, amit észrevesz.

De nem is az a nagyobb baj, hogy nem veszi észre; hanem hogy agyatlanul azt hiszi, majd mindenről tölt az akármije, elmegy nyaralni/kiküldetésbe (pl. ide a munkahelyemre egy hétre besegíteni), és nekem kell megoldani a baját. Meg megveszi a másfajta cuccot, és te segíts neki, majd amikor közlöd, hogy ez ezzel nem megy, akkor felháborodás/hiszti...

Legjobb :
Haver megy pár hétre külföldre dolgozni. Közli, hogy kéne neki valami telefon, ami több napot bír.
Zsír új Galaxy Minije van. Állítja, hogy az egy napot megy csak.
Wifi, BT, mobilnet állandóra benyomva.
Ja, úgy persze... De inkább kiadott volna még lóvét telefonra...
Ezektől várjuk, hogy megkülönböztessenek matricákat? :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) MongolZ válasza hcl (#45) üzenetére


MongolZ
addikt

Naja, tényleg vannak ilyenek, de azért úgy gondolom, hogy a többség nem ilyen... legalábbis remélem :) Az is igaz, hogy olyan nincs, hogy mindenki ért mindenhez, de azért legalább a különböző színeket illene megkülönböztetni. Azért ez mégiscsak Európa, ahol feltételeznek egy átlagos műveltséget, nem az USA, hogy abból indulnak ki, hogy mindenki hülye és mindent szabad, amit nem tiltanak.

Biztos, hogy lesznek problémák, de pl. hányszor fordul elő olyan, hogy emberek rossz üzemanyagot tankolnak az autójukba... Legutoljára egyik ismerősöm tankolt benzint a diesel üzemi autójába, pedig többszázezer km van mögötte... Sajnos az emberi hülyeségből és figyelmetlenségből eredő hibákat nem tudod teljesen kivédeni.

(#47) velizare válasza hcl (#45) üzenetére


velizare
nagyúr

nem gond, a helpdeskeseknek is meg kell élniük valamiből.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#48) Martinus333


Martinus333
csendes tag

Akkor jöhetnek a hatékonyabb USB-s sörhűtök, kávé-vagy teafőzők, vagy akár az USB-s szobafűtő radiátor :DDD

Amúgy nem rossz, készülhetnek hasznos dolgok...

(#49) Aucor


Aucor
senior tag

Ez jó ötlet, de szerintem megvárhatnék az USB4.0-t ezzel, jobban örülnék neki, ha inkább az lenne ilyenre képes. Így is, úgy is új kábel kellene hozzá, új csatlakozók, minden. Egyébként mondjanak már EGY felhasználási területet, ahol ez kellene is? USB alkalmatlan szvsz. monitorokhoz. Bár egy nyomtatót el lehetne üzemeltetni, de ahhoz is fel kellene készíteni a tápegységeket, hogy tudjanak leadni azért terhelés mellett is külön 100wattot USB-n... Némelyik tápegység összesen nem tud 20A-t leadni 5volton... Például: Egy XFX Pro Series 650w táp 25A-t tud leadni 5volton... El is hasalna egy ilyentől...

Ja hogy 20V/5A... De ezt mi fogja előállítani? A tápegység? Vehet mindenki új tápot, ha használni akarja? Örülök... :(((

[ Szerkesztve ]

(#50) Sub-ZeRo válasza Martinus333 (#48) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minek a radiator? Arra ott a csúcs vga ami nem kevés hőt termel. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.