Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ha jol értelmezem a számokat akkor a mult negyedévben több Nvidia kártyát adtak el mint Atit?
De mégis milyen kártyák ezek?
Meglehet hogy a nagy áruházak a komlett gépekbe Nvidia kártyákat raknak azért lehet ekkor az eladási számuk?
Megnézném, a csak videokártyát vásárlok Nvidia-Ati százalékát.

(#2) mmdms


mmdms
addikt

Ez a későbbiekben vélhetően rányomja majd a bélyegét a piacra, hiszen akkor is beszámítják a felmérésbe a termékeket, ha a beépített GPU helyett a vásárló egy külső grafikus vezérlőt alkalmaz.
Plusz valószínűleg a hozzá nem értő emberek, csak szövegszerkesztésre szánt gépeikbe sem vesznek majd annyi lowend kártyát, mint eddig.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3) mephi666 válasza Silentfrog (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen... fogynak azért a kártyáik rendesen :K én inkább az intel-en lepődtem meg... viszik az intel gma-val szerelt notikat, mint a cukrot... ők nyertek legnagyobbat...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Abu85 válasza Silentfrog (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Írták Peddie-ék. Az NV főleg a mobil piacon jó, míg az AMD a közép- és felsőkategóriás asztali GPU-k esetében tarol. A többi piac meg itt-ott hozzáad az eredményekhez. és kijön a leszállított termék. A lényeg, hogy az AMD az NV-hez képest a mobil piacon teljesít gyengén, míg az NV a gyorsabb asztali GPU-knál. Ez mondjuk nem meglepő, mert ebben a negyedévben nem is árultak 150 dollárnál drágább GPU-t.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Silentfrog válasza mephi666 (#3) üzenetére


Silentfrog
veterán

Mivel joformán az összes "10es gépen Intel feszit.
Azért veszik meg a pici gépet mert szaladgálni ,netezni megfelel,és nem azért mert intel gpu van benne./ ami mellesleg elég "virsli"/
Rakhatnak bármit bele akkor is megvennék,sőt a bármi ,lehet hogy jobb is mint a mostani, ami benne van :DDD
Viszont ha ilyen jol megy az Nvidiának akkor miért sirrnak? Miért nem fejlesztenek? Zsé van a piac 30 %a az övék.

[ Szerkesztve ]

(#6) joi29 válasza Silentfrog (#1) üzenetére


joi29
őstag

Az igp is gpu és bizony a mái napig forgalmaznak integrált 6100, 6150-el
szerelt lapokat amik előállítása olcsóbb, mint a külön északi és déli híddal
szerelt AMD chip szettes lapoké.
Ezen alsó kategóriás 10k-s lapokat pedig manapság viszik mint a cukrot.
Az otthoni általános felhasználásra net, zene, film, platform játékra,
ezek is bőségesen elegendőek egy akár egy magos proci mellett is.
Ezekből jóval több fogy manapság mint játék gépekből, legalábbis
10-ből 8 ilyen, gondolom ez is közre játszhat az eredmények alakulásában.
No meg a régi beidegződés hogy a szomszéd gyerek azt mondta hogy
"a genyóforce az jobb és azt veszek én is punktum".

(#7) Osibaa válasza Silentfrog (#5) üzenetére


Osibaa
senior tag

nVidia... a táblázatban darabszámok szerepelnek, ahol ugyanúgy egynek számít egy Radeon 5800 kari és egy ION chip, ezért a bevételekre nem tudunk ebből következtetni. A költségek ismerete nélkül a nyereségükre pedig végképp nem.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#8) .mf


.mf
veterán

A táblázatot elnézve, kicsit furák a szezonális változásnál megadott értékek. Ha ezek 2009 Q1-hez viszonyítanak, ott tényleg ilyen rosszak lettek volna az eladások, hogy AMD-ATi duplázni tudott? Az fura, mert a 48xx-széria már akkor is elég erős volt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Silentfrog válasza Osibaa (#7) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ez jogos,csak gondoltam ha valaki a piac 30% uralja akkor ott van bevétel.

(#10) hfrankee


hfrankee
senior tag

Pár évvel ezelőtt nem gondoltam volna,hogy '09 Q4-ben csak pár százalék elmaradása lesz az ATI-nak az Nv-hez képest,piaci részesedést tekintve.Az Intel meg befoghatatlan az IGP-i végett.

(#11) szuper-t válasza Silentfrog (#9) üzenetére


szuper-t
senior tag

Az atin én is meglepődtem .. bár ahogy mostanában figyeltem csak minden 3-4. notiban van Ati GPu a többi mind Nvidia ami hozzám kerül elvétve IntelGma
Tapasztalataim szerint az X1100 as tapasztalatok után nem sokan vesznek Ati Gpu-val szerelt notit . így lehurrogják az utána következő szériákat. ez is nagyban befolyásolta a piacot :(

(#12) total90


total90
veterán

nV powa :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) Abu85 válasza .mf (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A szezonális változás az a 2009Q1-et jelenti ebben az esetben. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Kaeg Lee válasza Silentfrog (#9) üzenetére


Kaeg Lee
csendes tag

Bevétel lehet hogy van, csak kérdés ebből mennyi a haszon!

(#15) Killer01 válasza szuper-t (#11) üzenetére


Killer01
őstag

mi -volt- a baj az X1100-el? Szerintem -az árához képest- korrekt cucc...

(#16) Dassler


Dassler
őstag

nvidia kicsit visszaesett magához képest, de amúgy semmi meglepetés.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#17) Perillustris válasza Silentfrog (#5) üzenetére


Perillustris
senior tag

Viszont ha ilyen jol megy az Nvidiának akkor miért sirrnak? Miért nem fejlesztenek? Zsé van a piac 30 %a az övék.

Hát ez azért nem így működik. Kőkemény számításokat kell végezni, s ha pl. az jön ki, hogy 1%-nyi növekedésért aránytalanul sokat kellene költeni-fejleszteni, akkor inkább nem erőltetik, hogy a nyereségesség ne csökkenjen.

Ahogy egy péknek sem éri meg plusz egy kemencét vennie azért, hogy eladjon plusz ötven kilogramm kenyeret.

Perillustris

(#18) #95561216 válasza Silentfrog (#5) üzenetére


#95561216
törölt tag

Fejlesztenek, csak nem játékra.

Amúgy az intelen semmi meglepő sincs, nagy részt tettek ki ebben a sose használt, 775-ös lapra integrált igp-k, olcsó lapot nemigen lehet venni nélküle.

(#19) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sajnos az én netbookom is az Intel számait gyarapítja, mivel nem volt alternatíva IGP téren ár/érték arányban.

Aláírás

(#20) Abu85 válasza Laci.M (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért sajnos? nem tetszik? :U

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) ^Clown válasza Silentfrog (#1) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Gondolom a mobil piac húzta fel az eredményeiket.

(#22) szuper-t válasza Killer01 (#15) üzenetére


szuper-t
senior tag

Semmire nem volt használható az a gpu sajna.
nagyon gyenge video teljesítménye volt.
+ a driverrel is voltak problémák
túl nagyok voltak az elvárások vele szemben.
átlag userekről beszélünk akik nem nagyon látják gpu-gpu között a különbséget.

(#23) Egzee


Egzee
őstag

Azért azt még értelmezzük, hozzá, hogy az alap laptopokban amiben nem intel vagy sis vagy via gpu van abban szinte mindeben az újjabb 200-as szériás Nv GPU-k vannak és valószínűleg ez az a pár százalék amivel vezethetett a múlt évben az Nv az ATi előtt!!!

(#24) szuper-t válasza szuper-t (#22) üzenetére


szuper-t
senior tag

Helyesbíteném használható volt de egy compiz pl már elég rendesen akadozva(driver hiba)
illetve 1-2 lazább 3d-s játéknál is beadta a derekát. erre értettem a nagy elvárást a X1100 al szemben
nekem kimondottan semmi problémám nem volt vele. 1 + hűtőborda(mert eredetileg a gpu-n még egy hővezető lap sem volt) és tökéletesen mennek a mai napig Hardverileg nahyon jó konstrukció volt

(#25) #06658560


#06658560
törölt tag

Abu, a Sis és a Matrox esetében minden zám rendben van? Mert nekem valahogy nemtünik annak. :F

(#26) Pukii válasza Dassler (#16) üzenetére


Pukii
senior tag

2009 q4 hez képest inkább javított az nvidia. A táblázatot kell értelmezni.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#27) urdongo


urdongo
tag

Szegény matrox, a TNT2-esek idején villantottak talán utoljára igazán nagyot.

(#28) Abu85 válasza #06658560 (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Megnéztem újra. Ezek a számok vannak a PDF-ben.
Mi lenne az a probléma? :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) #06658560 válasza Abu85 (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

A szezonális változás eléggé furcsa náluk: minden paraméterükben javultak, piaci részesedés, darabszám is, mégis csökkenés van? Ez mégis hogy?

urdongo: le kéne már szállni a gémervonalró, s megérteni, a matrox egyáltalán nem oda gyárt, ahova meg igen, ott rendre nagyokat domborít.

[ Szerkesztve ]

(#30) Pukii válasza #06658560 (#29) üzenetére


Pukii
senior tag

Nézd meg jobban, minden stimmel. Az arányok is a leszállítot darabszámmal.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#31) Abu85 válasza #06658560 (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A szezonális változás az a 2009Q1-hez mért mennyiség. 2010Q1-ben ennyivel kevesebb terméket szállítottak le.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) #06658560 válasza Abu85 (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt akkor talán lehetett volna jelezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.