Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Syl válasza dabadab (#596) üzenetére


Syl
nagyúr

Én vindózra cserélhető DE-t és csomagkezelőt szeretnék :B
Ja, hogy ilyen nincs, akkor sz*r a vindóz! :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#602) Bici válasza floatr (#599) üzenetére


Bici
félisten

Én is akartam régen ilyesmit még a Win7 korszak elején, és valóban sok kis sz*r progi van a témára, de mivel ezek csak meghekkelik a Windows működését, ezért könnyű belefutni olyan esetbe, ahol hibát okoz, vagy különböző villogások, újra kirajzolások árán oldja meg a feladatot, vagy lecserél pár Windows-os fájlt, aminek hála bizonyos progikkal instabil a működés, vagy félperces "not responding"-okat okoz, vagy crash, széteső ablakok, stb.
Én mondjuk csak ingyeneseket próbáltam, és sikerült is megközelíteni a célt, de mindig jött valami, ami miatt nem volt hiba mentes.
Végül letettem róla.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#603) dabadab válasza Syl (#601) üzenetére


dabadab
titán

Csomagkezelo van (az .msi a csomagformatuma), csak alig tud valamit.

DRM is theft

(#604) emvy válasza dabadab (#603) üzenetére


emvy
nagyúr

Vannak egyebkent jobb kezdemenyezesek (Chocolatey), csak alacsony a tamogatottsaguk -- meg a Windows/Mac filozofia az az, hogy a fuggosegeket osszecsomagoljuk a szoftverrel. Ennek egyebkent van elonye is. Asszem per pillanat a Windowsban a side-by-side divik, azaz egy konytarnak N verzioja fel lehet telepitve; OSXen meg kb. minden statikus mellecsomagolt. Emiatt a .MSI-nek nem kell tul sok mindent tudnia -- a legnyilvanvalobb dolog, ami hianyzik, az a kozponti tarolo.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#605) hcl válasza dabadab (#596) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Két monitoron taskbar már van a nyócban. De nem tudom, tud-e olyat, hogy csak az adott monitor ablaki vannak ott.

@Vipower : Nekem sajnos volt dolgom nyolccal... :(

Hogy keresek vele? Tulajdonképp én is, de a hülyeség fáj. És az általános elbutulás nem vezet semmi jóra.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#606) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Egy kérdésem lenne! Már rágugliztam a témára, és találtam is egy-két megoldást (kipróbálni még nem volt alkalmam), de azért tőletek is megkérdezem, hátha valaki használ ilyet konkrétan.
A kérdés, hogy hogyan tudom megoldani Mint alól a távoli asztal elérését? Édesanyámnak kéne a munkájához otthonról elérnie egy Windows-os gépet, és valahogy össze akarom hozni, hogy Mint-en is meg tudja ezt csinálni, ne csak XP alól... Kipróbálni majd csak hétvégén fogom tudni, de nem úgy akarok nekiállni a dolognak, hogy fingom sincs az egészről, úgyhogy ha valaki tud a témáról valamit, akkor ne tartsa magában... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#607) hcl válasza tothmaxy182 (#606) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Teamviewer akár, de van RDP kliens Linuxra is. Pl. Gnome RDP, meg van pár ami nem jut eszembe. A RDP a windóz távoli asztali protokollja, szóval egy Linux alatti RDP progival ugyanúgy be tudsz menni windoesos gépre, mintha windowsról tennéd.

Szoftverközpontban keress ara hogy rdp...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#608) floatr válasza hcl (#607) üzenetére


floatr
veterán

A TV egy wine wrapperes megoldás, nem a legoptimálisabb. Mondjuk lehet h én nem értettem igazán h pontosan mi a kérdés: linuxról elérni egy windows-os gépet, vagy magát a linuxos gépet elérni. Utóbbira vannak csőstül megoldások VNC-alapon.

Szerk: ja látom. Erre az alap rdesktop a legjobb. Be kell lőni hozzá egy sort, ami indítja, aztán egy kattintás az egész.

[ Szerkesztve ]

(#609) tothmaxy182 válasza floatr (#608) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Linux Mint alól akarok elérni egy Win-es gépet...

"Édesanyámnak kéne a munkájához otthonról elérnie egy Windows-os gépet, és valahogy össze akarom hozni, hogy Mint-en is meg tudja ezt csinálni, ne csak XP alól..."

Szerk: Ok, akkor ez már két megoldás! :) Gondolom utána már ki lehet tenni desktopra, hogy anyámnak ne kelljen keresgetnie, csak kattintania, és már induljon is...

hcl: Köszi, kiinduló alapnak jó... Gondolom akkor ugyanazokat az adatokat kell ennél a proginál is megadni, mintha csak XP-n csinálnám a műveletet...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#610) Videl


Videl
csendes tag

Windowsra van alsamixer, hogy ne suttogjon sok online film még max hangerővel sem?
Be lehet állítani indító cd, hdsentinel és egyéb automatikusan induló programok nélkül, hogy ne parkolgasson állandóan a WD merevlemez?
Amíg nem a válasz, addig nincs helye a gépemen.

(#611) hcl válasza tothmaxy182 (#609) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ki lehet. Kitallod, mi a legértelmesebb parancssor (este talán tudok segíteni PÜ-ben, de ha kocsmázok, akkor csak holnap) és kitalálhatjuk. Erre már tudsz ikont csinálni, ami ezt indítja el.

Mutogatni való hater díszpinty

(#612) #40553216 válasza ksanyo (#577) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem a legújabb, de nem is volt fapados újkorában sem:
Samsung NP300e5z
Minden ment elsőre, kivéve az Optimus-os Nvidia. Azt egy időre sikerült belőni (igencsak Linux-szakértő barát több órányi próbálkozása), de egy pár héttel későbbi driver-frissítés kilőtte, így azóta megint nem megy. De ez a legkevésbé a Linux hibája. A rendszer egy Debian Testing XFCE4 felülettel.

(#578) VIPowER
Nyilvánvalóan a Windows problémamentessége az oka, hogy a két utolsó Windows topik (7 és 8/8.1) három év alatt egyenként 47k+ és 37k+ bejegyzést ért el. Bár az utóbbihoz hozzáadódik még 50k bejegyzés, mert ez már a második kiadás, ahogy az az első bejegyzésből látszik.

[ Szerkesztve ]

(#613) VIPowER válasza #40553216 (#612) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#614) cadeyrn válasza tothmaxy182 (#606) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

SZERK: Félreértettem a kérdés, azt hittem, a linuxra kell remote bejelentkezni.

Profin: https://en.wikipedia.org/wiki/Linux_Terminal_Server_Project
Ubuntun: http://iloveubuntu.net/unity-greeter-received-remote-login-support-ubuntu-1210-default

Már bejelentkezett asztalhoz: http://www.howtoforge.com/configure-remote-access-to-your-ubuntu-desktop

Linuxról winre: keresd meg a csomagkezelőben a Remmina nevű programot, onnan már menni fog, RDP, adatok a wines géphez, klikk.

[ Szerkesztve ]

(#615) #19617792 válasza #40553216 (#612) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Samsung NP300e5z
Minden ment elsőre, kivéve az Optimus-os Nvidia."

ismerős Optimusos Nvidias Asus-án egyből ment még ez is, a vitatható elementary OS-sel. de az, hogy Samsungon nem ment, nem csodálkozom: mert Samsung. ;]

[ Szerkesztve ]

(#616) King Unique válasza hcl (#590) üzenetére


King Unique
titán

"Úgy érzem, sokan iszonyodnak a gondolattól, hogy egy operációs rendszerről ismereteik legyenek."
Most nem akarom megint felhozni a "régi dolgokat" :D , de pont ez a baj Win8 használatánál is. Sokan viszolyognak attól, h alapvető egyszerű dolgokat esetleg beállítsanak, amik ismerete azért elvárható lenne, v google-ban pár perc rákeresni, ahelyett, h egész nap facebookot túrja:

- kezdőképernyő helyett--->asztal (tálca---tulajdonságok--navigáció)
- fájlok társítása, ne a metrós, hanem desktop kép /-videónézegető (jobb klikk a fájlon -->társítás / alapértelmezett programok)
- modern app bezárása--->Alt+F4, ezt minden win user csak ismeri
- charm bar kikapcsolása ((tálca---tulajdonságok--navigáció)
- start gomb bal klikk / Win+X--->leállítás /újraindítás, ha nagyon hiányzik neki--->start menü pótlók, csomó ingyenes van, google ad rá bőven találatot.

90 %-ban ezek miatt lett lehúzva, mondhatni megbuktatva a rendszer, ilyen triviális dolgok miatt...a többi: driver-hardver inkompatibilitás és gondok egy dolog, de egy új rendszernél ez benne van sajna. Talán MS-nél se gondolták, h ez ekkora nehézséget okoz majd sokaknak, 8.-án jön majd Update 1, ezeket alapértelmezetten beállítva, de vsz már nem sokat dob rajta, mert már bemocskolták kellő képpen, vmint sokan alapból frissítést is kikapcsolják, mert vmi okos ismerőse azt tanácsolta (láttam sok helyen)... :U De ez igaz Linuxra is vmilyen szinten, h kezdők (win userek) idegenkednek attól, h vmi újat kell tanulniuk, akár menet közben beállítaniuk és ezért nem váltanak rá, inkább maradnak Windowsnál.

(#597) VIPowER : így van, egy ici picit kell azért érteni hozzá :K , csak az a baj, h nagyon elbutult a mai társadalom...pl. TV, net miatt. Utóbbi jó, hogy van persze, de sokaknak annyi a gépes tevékenysége: bekapcs--->Facebook, Skype, Twitter--->kikapcs. Aztán már, ha egy picit gondolkodni kell, v csinálni, beállítani vmit, az már nem megy....fikázzuk a rendszert. Nyilván nem várható el, h mki professzionális szinten értsen hozzá, de egy kicsi hozzáértés kell, csak ez sincs meg sokaknál, pici utánajárási szándék se, ez a legnagyobb gond...

[ Szerkesztve ]

(#617) Rimuru válasza VIPowER (#593) üzenetére


Rimuru
veterán

Felraktam működött (sakura, thunar és egy bash scriptet futtattam vele), egyedül az ikonok nem tetszenek neki. A többit a Firefox topicban ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#618) #40553216 válasza VIPowER (#593) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Akkor ezt a kiegészítőt próbáld már meg hozzáadni a firefoxhoz :"
Most komolyan, kell ilyenekkel jönni?
Te meg próbáld meg ezeket:
PrintPDF
Gnotifier
Kinek nagyobb? Az én apukámnak meg CSÉB-je van.
BTW minek akarnék FF-ből indítani bármi más programot, mikor a menüben egy kattintásra ott van minden cucc?
De erre a Windowson sincs szükség, úgyis bárki elindíthat bármit bárhonnan bármikor. És még csak FF sem kell hozzá.
És a végén colomb2 telitalálata.

(#604) emvy
Nyilván a probléma része az egy klikkre frissíthető teljes rendszer is.

(#615) EarL 007
Megnyugtató és biztató. :DDD

(#616) King Unique
De azt azért érzed, hogy ez fordított irányban is így működik: akik Win fórumokon lehülyézik a júzert, mert nem hajlandó ezen egyszerű dolgokat megcsinálni, azok paprikavörös fejjel kelnek ki a Linux ellen, mert esetleg hasonlóan egyszerű dolgokat kellhet azon is megcsinálni. Itt azért felmerül a kérdés, hogy ezek az emberek vajon Windows eladásból és karbantartásból élnek-e?

(#617) colomb2
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#619) hcl válasza King Unique (#616) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na na na. Van amit azért kell megtudni, hogy tudj problémát megoldani, vagy mert egy tök más dolog, mint az eddigiek. De azért a win8, az elvileg windóz, gyakorlatilag meg el van kefélve ott az az egész izé ami lett rajta. Ez különbség.

filetársítás - > hibás alapbeállítás, miért a user szívjon?
"Alt+F4, ezt minden win user csak ismeri" -> nem, tapasztalat. Még azt sem tudják, hogy beírja a jelszót, és enter, nyúl az egérhez, és kattint a nyílra loginnál.

" kezdők (win userek) idegenkednek attól, h vmi újat kell tanulniuk, akár menet közben beállítaniuk és ezért nem váltanak rá, inkább maradnak Windowsnál." ---> " Aztán már, ha egy picit gondolkodni kell, v csinálni, beállítani vmit, az már nem megy....fikázzuk a rendszert. "

Meg is érkeztünk, ez ugyanaz a probléma.

Mutogatni való hater díszpinty

(#620) Syl válasza hcl (#619) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaja. Átlagembernek táblagéptől (a surface prót én nem tekintem táblának, csak az RT-t) komplikáltabb számítástechnikai device-t nem szabad a kezébe adni!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#621) King Unique válasza #40553216 (#618) üzenetére


King Unique
titán

Kivételek, speciális esetek akadnak egyik, másik oldalon is. De, amit leírtam, annak van valós alapja bőven.
megnyugtatlak, én nem :D

(#619) hcl : ez megint már mi...
" hibás alpbeállítás"?? - attól függ honnan nézi az ember, mert maga a funkció - képmegjelenítés - működik, de ha nem felel meg neki a program és környezete, ott a választási lehetőség, nem.?..Amit triviálisan egyszerű átállítani, v legalábbis annak kellene lennie. Ha nem tetszik WMP, felraknak sokan, VLC-t, MPCHD-t, ott is kell fájltársítást néha csinálni.
Alt+F4 elég alap, de rákeresni google-ban csempe bázárására is fél perc (1. találat 9. pont, persze olvasni, szöveget értelmezni már luxus sokaknak...)
Ugyanaz, Win és Linux esetében is, de egy Windows user előbbin való tökölése triviális dolgokon, az cinkesebb.

Lehet ezt magyarázni jobbról-balról, de attól még érződik a lényeg, h van ebben, részben a társadalmi elbutulásból is fakadóan, egy nagy kanál user error...bizony néha már nem tudják a rendszert se mindig olyan szintre lebutítani, v olyanná alkotni, h kitalálja minden egyes gondolatunkat és megcsináljon helyettünk mindent.
bár elvileg a Mac az ilyen egyesek szerint, az kitalálja. :D

[ Szerkesztve ]

(#622) hcl válasza Syl (#620) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt se :D

@king Unique : " ott a választási lehetőség, nem.?"
Háááát, egy sokkal gagyibb, és macerásabb appot ad, ja :S
Meg mondjuk az átlagos user szempontjából a hibás. Igaz, van választási lehetőség...

"Alt+F4 elég alap, de rákeresni google-ban csempe bázárására is fél perc"
A google igaz, de ha már kinyitotta, akkor nem fog google-zni, mert ott a csempe, és nem tudja bezárni :D

A user error is igaz, de. Egy amúgy jól használható cucc és a winnyóz nyóc között is van nagy különbség. (Ragadnám meg az alkalmat, hogy a Linux felületek is tele vannak ilyen hülyeségekkel, de ingyen - ott is lenne mit javítani.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#623) Syl válasza King Unique (#621) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazi választási lehetőség akkor lenne, ha azt a sz*r lapos felületet egy kattintással le lehetne cserélni (mint linuxon) ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#624) #40553216 válasza hcl (#622) üzenetére


#40553216
törölt tag

"nem fog google-zni, mert ott a csempe, és nem tudja bezárni"
De! Power gomb, hosszan nyomva. :DDD Ahogy szintén szokás.

(#625) King Unique válasza hcl (#622) üzenetére


King Unique
titán

"akkor nem fog google-zni, mert ott a csempe, és nem tudja bezárni"
De tudna, mert ott a fránya Charms Bar--->keresés--->metrós IE, vagy ott Kezdőképernyő katt, sőt Alt+Tab itt is műxik, v előbbi bal Charms Bar-on megtalálja asztal környezet ikonját is stb...szal van lehetősége bőven "kikerülni a szorítóból", más kérdés, h ezekkel tisztában van e (vsz nem minddel...), sokan ilyenkor lemerevednek és néznek, mint a boci.

(#623) Syl: ja, szép lenne sokaknak, de MS célja nyilván a megismertetése, ezért sem támogatnák a full kiírtását
Linux meg Linux, ott lehet variálni az igaz, de Windows ugye más.Tudom, h te már rég ráuntál.

(#626) VIPowER válasza Rimuru (#617) üzenetére


VIPowER
senior tag

"Felraktam működött (sakura, thunar és egy bash scriptet futtattam vele), egyedül az ikonok nem tetszenek neki. A többit a Firefox topicban ha érdekel."

Persze, oszd meg ha már dolgoztál vele. Köszönöm.

(#627) sh4d0w válasza King Unique (#625) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

És honnan fogja tudni, hogy ott a Charms Bar? Úgy van, sehonnan...

https://www.coreinfinity.tech

(#628) hcl válasza King Unique (#625) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De nem tudja hogy ezek hol vannak, micsodák, és hogyan hozza elő. Nincsenek ismeretei arról, hogy a win8 hogyan működik. Tapasztalat, meg se tudnak mozdulni win8 alatt a 7 után. Nem ismerik a billentyűparancsokat semmilyen windózon. (Átlagbölcsészek, meg családanyák akikről szó van, itt a melóhelyen. Teljesen nincs meg nekik, hogy olyan windóz előtt ülnek, mint ami otthon van (meg otthon még XP van)).

Kérdezd meg, hány ember ismeri a power gombokra rakott piktogram jelentését? A Play jel jelentését?
Nem sok tudja, hogy az annak az egyezményes jele, csak azt tudja, hogy az adott ezsközön az a gomb azt csinálja.
Érdemes lenne az absztrakciós készség és a számítógéphasználat összefüggését vizsgálni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#629) King Unique válasza sh4d0w (#627) üzenetére


King Unique
titán

Kétségbeesésében megrángatja az egeret és előjön :D , de másrészt ,aki ült már win8 előtt, az tudja, h van oldalt az az "izé", ott van és talán már kitapasztalta azt, h ha az egeret odaviszi, akkor előjön.

(#628) hcl v: fentiből kiindulva, azért ennyit csak kitapasztaltak, mert azt nekem ne mondja senki, aki 8-cas user, h még nem találkozott rögtön az elején, azzal a bal / jobb szélen előjövő kis izével, még ha nem is tudja miről van szó pontosan. Ott meg, ha logikusan keresni, billentyűparancsokat alkalmazni nincs is affinitása, de a Kezdőképernyő - mint ésszerű választási lehetőség - adja magát. Onnan meg asztalra bök, mert olvasni talán még tud.

Nem lehet mindig a nagy tudatlansággal hivatkozni inverz példáknál (még ha sajnos afelé is tendál), mert alap dolgokat már az legelején, később menet közben úgyis megtapasztal az illető, amiknek a megtapasztalásához és felfogásához nem kellenek hetek, hónapok. Onnan meg azért "összerak" magában néhány dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#630) Syl válasza King Unique (#625) üzenetére


Syl
nagyúr

Az MS célja ezzel az egész fürdőszoba csempés desktop vindózzal az volt, hogy majd szépen lenyomják sok százmillió felhasználó torkán és akkor remélhetőleg fellendül a mobil/tablet piacuk is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#631) King Unique válasza Syl (#630) üzenetére


King Unique
titán

Igen, meg egységesíteni is akarták az egészet.
Másrészt - bár erről megint volt sok vita - elő kellett rukkolni vmi újjal is az új rendszernél, mert, ha full 7-es klón lett volna, az egyrészt ok, másrészt nem, mert nincs benne semmi új, akkor azért szidták volna. Akkor egy Win7 user önszántából minek váltson ugye, bár előreláthatólag így se fog egy (nagy) része :D , max talán majd 9-re.

(#632) hcl válasza King Unique (#629) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megrángatja, és előjön, de nem érti, mi az.
Alapvető ismeretek hiányoznak.

"Nem lehet mindig a nagy tudatlansággal hivatkozni"
Sajnos nem is mindig hivatkoznék arra, ha nem abból fakadna.
És alapból eszükbe sem jut, hogy panaszkodás helyett megnézzék, hogy lehet másképpen.

" Onnan meg asztalra bök, mert olvasni talán még tud."
Egyáltalán nem biztos.
"Kiírt valami hülyeséget". Ugye ismerős? Nem ovlassák el, leokézzák, aztán hápognak, mikor kérdezed, mi volt a hibaüzenet.

Ez a baj az egész társadalommal, nyomják hogy hú de szar, meg ő csak használni akarja, meg debonyolult, de lusta/hülye utánanézni, inkább minden alkalommal nyaggat valakit.

Most volt egy manager, aki itt az előbb nem fogta fel a kilépés, és a képernyőzár közt különbséget. 300 nettóért.

" Onnan meg asztalra bök, mert olvasni talán még tud."
Ez az erőltetett fejlesztés ugyanolyan káros, mint a stagnálás. A Unity ugyanúgy hatamas siker lett, mint a 8. Azt is kitalálta a Canonical, hogy úgy lesz, sokaknak nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#633) Rimuru válasza VIPowER (#626) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt a válasz.

Vigyázat, csalok!

(#634) nyisziati válasza Syl (#592) üzenetére


nyisziati
veterán

"Nyilván rengeteg olyan szoftver van, amit nem írtak meg linuxra, de ez mióta az OS hibája?"

Így van. Ezért is értelmetlen a kettőt összehasonlítgatni és ezért is használ a júzerek több, mint 90 %-a Windowst.

(#635) Rimuru válasza nyisziati (#634) üzenetére


Rimuru
veterán

Én meg ezért használok Linuxot.

Vigyázat, csalok!

(#636) hcl válasza nyisziati (#634) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gratulálok :D
Miért lenne az OS hibája?
Amúgy ha valamit nem írtak meg Linuxra, az nem jelenti azt, hogy nincs arra feladatra progi. :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#637) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Nem ismerem a linuxot, volt pár próbálkozás az évek során, de kudarcba fulladtak. Én nem értettem őt, vagy ő engem, mindegy maradt az xp. Örültem a cikknek ki is próbáltam a Mint. Nagy nehezen összehoztam a dual op rendszert. Mint indít (pár nappal a telepítés után) újra indul, nem értettem - biztos valamit telepített. Utána indult, de egyszer csak kifagyott. Leállítani nem lehetett. Próbáltam másik linuxot, de a Mint úgy be ette magát, hogy semmit nem engedett telepíteni, aztán már bootolni se. Partíciókat ki kellett törölnöm, újra raktam a windowsot, majd kipróbáltam a Zorin OS-t. Na ez egy hazugság, talán jó lenne, de NINCS benne magyar nyelv. Van csak nem tölthető, amúgy firefox se, és a többi program se. Ezek után megy vissza 2 windows és egy időre megint elegem lett a Linuxból. Engem évek alatt sem tudott meggyőzni. Nem értek hozzá, a rendszer pedig nem mezei felhasználóknak van. Most lehet fikázni.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#638) hcl válasza dzsidzsas (#637) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nem értek hozzá,"
A winnyózhoz igen?

Mutogatni való hater díszpinty

(#639) Tamás88 válasza dzsidzsas (#637) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Noob. :)

Először is, ha lefagy, akkor ott igen nagy hiba lehet.
Másodszorra, simán le lehet cserélni egy másik Linuxra.
Harmadszorra, meg szerintem net nélkül telepítetted, nálam net nélküli telepítésnél angol nyelvű lenne Ubuntu.
Negyedjére meg a Windows telepítő lemezéről egy javítást elindítva nem kell újra telepíteni a rendszert. Ehhez találsz segítségen az interneten.

(#640) Syl válasza hcl (#638) üzenetére


Syl
nagyúr

Az genetikailag öröklött tudás :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#641) hcl válasza Syl (#640) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja bocs!

@Tamás88 : Szerinted foglalkozott a dologgal? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#642) VIPowER válasza Tamás88 (#639) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nagyon sok Windows felhasználó nem ismeri a Bootrec, és javítás szót. Sajnos.

(#643) hcl válasza VIPowER (#642) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És azt hiszik, hogy értenek a windózhoz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#644) Rimuru válasza hcl (#643) üzenetére


Rimuru
veterán

Én a Linuxhoz se értek, nemhogy a Windowshoz. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#645) hcl válasza Rimuru (#644) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én se, de igyexek :) Meg a windózt supportálom, Linuxot meg használom :D
Linuxot azért nem ismerem annyira, mert ha nincs baja (ez az alapállapot) akkor nem kell vele foglalkozni. Telepítések körül, vagy ha új szolgáltatást alkotok rá, akkor foglalkozok vele, máskülönben csak megy, és megy, és megy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#646) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Új kérdés:
Mivel a Mint 16 Petra (amúgy így hívták a volt barátnőmet XD ) csak egy köztes verzió (nem LTS) ezért hogy fog majd megjelenni a frissítésre a figyelmeztetés? Én, mint windózos azt gondolom, hogy majd a jobb alsó sarokban felugrik egy buborék, ami figyelmeztet, hogy itt az új verzió. De egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez Linuxon is így működik... :D
Csak azért kérdezem, mert ha felrakom anyáméknál, betanítom őket az alap dolgokra, aztán egyszer csak a képükbe tol egy teljes képernyős FRISSÍTCCSÉÉÉÉ ablakot, akkor lehet hogy ez zavart okoz náluk az erőben...

Minden szavam magánvélemény!

(#647) hcl válasza tothmaxy182 (#646) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arra tanítsd meg, hogy elolvassák a képernyőn megjelenő magyar nyelvű szöveget... ;)
De amúgy Ubi esetén a frissítések ha feljönnek (ha be van állítva, hogy dobjon fel egyáltalán ablakot) akkor ki van írva, milyen frissülés, és mit csinál.
Illetve, pl. anyámét úgy lőttem be, hogy nem kérdez, nem dob fel semmit, telepíti a frissítéseket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#648) #40553216 válasza tothmaxy182 (#646) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én még máig nem láttam Windowson olyan buborékot, amelyik a következő verzió megjelenésére figyelmeztetett volna. :DDD
Ma, egy VBoxban nevelt XP-nél feljött, hogy meggyújtották a kanócot.

De ha verzióugrás lehetősége van, azt a normál frissítéskezelő ablakban is jelzi, de külön. Ha 14.04-ről van szó, akkor alapbeállításban ezt a verzióugrásos figyelmeztetést 2 évig biztos nem kapják meg. Az alapfrissítések lefutnak adminjelszó megadása nélkül, de a kernel frissül, akkor meg kell adni. Döntsd el, ez akkor legyen, amikor ott vagy, vagy megadod nekik. Utóbbinál szigorúan a lelkükre kötni, hogy csak ekkor használhatják.

(#649) Syl válasza hcl (#645) üzenetére


Syl
nagyúr

máskülönben csak megy, és megy, és megy.

Persze ubuntunál egy-egy frissítés után előfordulhatnak izgalmak :DDD
Hat hónapja nyúzom az elementary-t de még nem sikerült megborítani. Se frissítéssel, se kézi ügyködéssel. Pedig néha szoktam benne hegeszteni :DDD A múltkor pl. wine-t fordítottam, mert ki akartam próbálni a photoshop-ot. És megy hiba nélkül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#650) petipetya válasza dzsidzsas (#637) üzenetére


petipetya
nagyúr

A lefagyásra nincs tippem, ám lehet hogy kevés a RAM és érdemes lett volna egy swap-ot is létrehozni neki, illetve egy kisebb igényű verziót telepíteni.

A másik meg az, hogy ha nem engedi telepíteni az egyik linuxot a másikra, akkor ott talán az automatikus partícionálást választhattad ki, vagy nem tudom mi történt, mert erről sem mondtál többet. Mindenesetre kézi partícionálás esetén (=valami más a neve a menüpontnak) simán ki lehet törölni az előző linuxot. Ha nem vagy járatos a csatolási pontokban, akkor csak megkérded és válaszolnak rá a többiek. Anno én is így tettem és segítettek, ezért azóta mindig kézzel csatolom be a partíciókat.

Azt sem tudom, hogy amikor elszállt a rendszerindító, akkor volt-e másik eszköz nálad, amivel utána tudsz kérdezni a dolgoknak. Például egy teló, amivel feljössz a netre az otthoni wifin, és máris utána tudsz járni a dolgoknak, mielőtt cselekszel.

Lényegében az egész történet homályos, mert nem mondtál konkrétumokat, és nem tudni hogy durr bele bumm cselekedtél utánajárás nélkül vagy sem. Senkinek sem kell tudnia semmit önmagától, de meg lehet kérdezni másoktól.

Végül pedig már csak magamról beszélek, és véletlenül sem rólad. Nekem is döcögősen indult a linux évekkel ezelőtt, de mivel kérdeztem és utánajártam, közben minden letisztult.

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.