Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Végre egy normális processzor strapatelefonban, bár ennyiért egy 835-öst belefaraghattak volna.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2) Vegha


Vegha
senior tag

Kávanácik, gyülekező ! : )

(#3) KillHates


KillHates
nagyúr

Hurrá! Meg az S60 egy nagyon jó hőkamera volt borzasztó telefonos képességekkel! :D
Remélem ebben a modellben, már használható lesz a bluetooth beszélgetésre is, a WiFi-je rendesen fog működni, a telefon nem csak az adótorony alatt fogja tudni az LTE-t :DDD

Mondjuk a vezeték nélküli töltést egy vízálló telefonból miért hagyták ki számomra érthetetlen... Hadd kelljen nyitogatni megint valami kis szánalmas gumidugót, ami persze leg fog törni idővel. Mondjuk így is vízálló lesz: megáll benne majd a víz!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4) Pete55555


Pete55555
addikt

300 ezerért mi drága ezen? "Kicsit" többet tud, mint egy iPhone szerintem, és az is ennyibe kerül...

Nem akarok ebből vitát egyébként, írhatnék S8 vagy Note8-at is.

...Szeretem leracsniztatni...

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Rengeteg negatív véleményt olvastam az elődjéről. Ami papíron szép, az a gyakorlatban könnyen könnyen csak kamu ígéret. Az előd 5 méteres vízállósága is vajon miért csökkent most 3-ra? Elég sok embernek beázott, ami azt illeti. Ha csak arról van szó, hogy nem egyenletes a gyártói kihozatal minősége, az is gáz.

Remélem, az S60 hibáiból tanulva ez már tényleg egy sokkal minőségibb, megbízható készülék lesz!

(#6) KillHates válasza Pete55555 (#4) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem drága 300-ért, ha tudni fogja a HD felbontást a hőkamerája, mert egy HD felbontású hőkamera bőven van 1000-1200€ ! Akkor mondhatni, hogy egy jól sikerült telefont adnak "ajándékba" a HD-s hőkamera mellé! :K
Eddig egy S60-ast használtam és a hőkamerás része tökéletesen jól működött amíg egyszercsak el nem kezdett "ghosting"-olni, Most próbálom intézni a garanciáztatást, mert nem az itthoni CAT képviseletnél vettem a telefont, hanem az EU-ban (Spanyolországban)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) Fred23 válasza KillHates (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

A szenzor nem változott, csak javítottak a szoftveren, most olvasom éppen.

(#8) #07538176


#07538176
törölt tag

Na ez...már durva! Végre egy jól összerakott strapatelefon!

(#9) KillHates válasza Fred23 (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így igaz! Borzasztó szórás volt a minőségben. Egyes források szerint hamisítványok voltak a picon, mások szerint a kínai gyárból került ki jó pár minőségi hibás készülék. Én is első körben ilyenre futottam rá: de addig vertem a pultot a GSM-bubusnál amíg visszaadta a pénzem. Aztán kint vettem egyet és az 10-ből 9-es telót sikerült lőnöm! Nem ázott be soha, a rongát is jól bírja!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Jajj de kéne :(

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#11) Aprósólyom válasza KillHates (#6) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én úgy tudom, hogy eddig is azt csinálta a CAT telefon, hogy a HD videóra rárajzolta a kis felbontású hőérzékelő gradienseit. Tehát HD felbontás nem egyezett meg a hőkép felbontásával, ez utóbbi jóval kisebb. Csak képzeld el, hogy a FLIR cég tökön szúrja magát??

Jevons paradox

(#12) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Anno az S60 is 250-260 körül startolt, szerintem reális amit a cikkben leirtak, hogy 300...Az már majdnem annyi mint egy iphone X. De lehet kapni amúgy kiegészítőként a hőkamerát ha valaki nem akar CAT telefont venni: FLIR

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#13) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Engem megfogtak ezzel a dizájnnal, viszont az ára azért durva.

Finn the human

(#14) prolad


prolad
őstag

Már az előzőre is csorgattam a nyálam, de ott a hardver meg a micro usb visszatartott. Ez nagyon bejön, még egy ujjlenyomat olvasót (tudom, strapatelefonnál nem szempont) még beletehettek volna. Remélem itt már egységesen jó lesz a kihozatal. Meg hogy az ár mérséklődik.

(#15) Yahhher válasza Aprósólyom (#11) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Így van kb.
Ezt tudja a 60-as:

640x480.
Egyébként egész jó kis telefon, ezzel nem volt még probléma.

Üdv B.

(#16) 5423r


5423r
tag

A cikk irojától, vagy bárki tájékozottabbtól kérdezném.

Robbanásveszélyes környezetbe szánt berendezések (ATEX) tanúsítványa van vajon, vagy a cikkben említett illékony szerves vegyületek mérésével nem lett alkalmas a robbanóképes elegy mérésére?
Utóbbi nélkül, én előbbit nem annyira méregetném, mert még egy előzetesen rosszul felmért helyzetben tökre felrobbanna. :D

Remélem érthető a kérdésem, és azt is, hogy nem én néztem be.
Ha ATEX-es, akkor lehet király telefon.

(#17) #46922752 válasza 5423r (#16) üzenetére


#46922752
törölt tag

Jó kis teló lett. Ennél nem kap el infartus ha leejtem. Elképzelem mijen lenne egy védő tokkal. :DDD

(#19) pomorski


pomorski
őstag

Nem rossz...

(#20) valaki75 válasza prolad (#14) üzenetére


valaki75
újonc

A melósoknak/asztalosoknak nem kell ujjlenyomat-olvasó... mert nincs mit leolvasni. ;)

(#21) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

nekem megvan a tesója, az S41, ami az eddigi legjob telefonom, 1 bajom van vele, hogy a kamerálya (mind a 2) egy katasztrófa, de még így is, el nem cserélném semilyen ájfónra :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#22) Tidus


Tidus
addikt

Ez a CAT is egy vicc lesz mint az elődje.
Aztán lehet hőkamerázgatni, amire kéne azt meg nem tudja rendesen.

(#23) HarleyCustom válasza Cyberboy42 (#21) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Látom a helyesírás nem megy. Borzalmas. :D

A telefon meg egy drága valami. Tényleg ennyit ér benne a kamera?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#24) punky10


punky10
addikt

a Sensirion levegőminőség szenzor, amely a hőmérséklet, a légnyomás és a relatív páratartalom mellett tisztítószerek, a szőnyegek, a festékek, az oldószerek és egyéb, illékony szerves vegyületek kibocsátását is nyomon követi,

Szőnyegeket...?Nyomon követi a futószőnyeget,ez OK.Utána fut? :D

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#25) atike


atike
nagyúr

Na erre pont ki merem jelenteni, hogy minden az ára csak nem horror - a tudásához képest... :U Ha "csak" a hőkamerát, a lézeres távolságmérést és a védelmet nézem akkor mindjárt minden csak nem drága. Elég szétnézni, hogy mennyi megvenni "csak úgy" egy hőkamerát... :U

(#26) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Korrekt.

(#27) KillHates válasza Fred23 (#7) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez viszont így, nagyon gáz... Nem tudom miért nem lehetett beletenni a 80x60 (!!!! :Y ) pixeles hőérzékelő helyett egy 320x240-est? A HD-ban én sem bíztam, mert az már tényleg milliós kategória.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28) Cifu válasza KillHates (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gondolom tudod, hogy az MSX pont arról szól, hogy vegyíti a kis felbontású hőkamera és egy nagyobb felbontású látható fénytartományban dolgozó kamera képét. Az S60-nál egy VGA felbontású volt, most "előre léptek" a HD felbontásra. Ami így is egy vicc.

De mondjuk figyelembe véve, hogy a 160x120 pixeles hőkamerával megvert Flir One Pro 491 euro, irreális szvsz azt elvárni, hogy az S61-ben ilyet rakjanak ilyen árért - nem hogy 320x240-eset. Egy 240p felbontású érzékelővel szerelt eszköz valahol 2800 euro környékén kezdődik....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) KillHates válasza Cifu (#28) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jogos... Meg közben néztem, hogy a legtöbb belépő szintű hőkamerájába ezt a 80x60-as szenzort pakolja a FLIR. Mondjuk még így is megveri a 206x152-es felbontású SEEK-eket ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30) BalanceR


BalanceR
addikt

Jól hangzik, végre egy telefon valóban egyedi funkciókkal, de ki a célterület?
Az átlagmelós, aki a két kezével dolgozik, nyilván nem ad ennyit érte tőlünk nyugatabbra sem.
A stock fotókon látható , farmerban, feltűrt ujjú kockás ingben bakancsban, munkavédelmi sisakban motorháztetőre kifektetett tervrajzot mosolyogva néző "mérnök" meg nem létezik.
Az épületgépész / mérnök / tervező meg nem egy telefonra fogja bízni a kivitelezés sikerét, ráadásul már csak presztizs okokból is egy elegánsabb flagshipet használ.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#31) KillHates válasza BalanceR (#30) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én pl. elektrotechnikai méréseknél használom rendszeresen az az S60-asom hőkameráját. Persze ha hitelesített információra van szükségem, akkor ott a Tagarno. Letettem a GoPRO klónomat és az egész nyaramat az S60-assal (még merülések is voltak benne) videóztam-filmeztem végig! Igazából eléggé strapálom a telefonjaimat: legfeljebb fólia kerül rájuk, tehát nekem már akkor "megkereste az árát" az S60-as amikor lecsúszott a tetőről. Igaz, hogy földre esett, de nem biztos, hogy azt a 6m-es zuhanást más teló túléltz volna.
Sokan panaszkodtak, hogy lekopik a hátlapja, meg elég sérülékeny. Nekem abszolút semmi iylen jellegű gondom nem volt vele, pedig még dühömben is odavágtam egyszer. Egy-két kisebb koccolás látszik rajta, de egy-két pár hónapos iPhone már rosszabb állapotban szokott lenni, ha nincsen bebugyolálva! :D

Amit nagyon szerettem az S60-ban: külön gomb a lámpának! Tudom, hogy elég nagyifónos megoldás az iylesmi, de amíg nem szembesül ezzel addig nem is tudja, hogy mennyire jó dolog ez! :DDD

Sajnos időközben elkezdett vacakolni az S60-asom és most várok a képviseletre, hogy mi a helyzet a garanciával... Addig egy AGM X2 PRO-t használok, ami mint telefon sokkal jobb készülék (6.600 mAh akku, brutál térerő, amoled, meg két szeme is van) de már most sz@rabb állapotban van, mint a CATs60 egy év után...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32) pengwin válasza ghiottone (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Nézd meg mennyibe kerül egy ilyen FLIR kamera magában... naugye... nem is rossz ez ennyiért! :))

Én személy szerint inkább erre adnék ki 300 ezret, és nem egy iPhone-ra, Galaxy S(kitudjamennyi)-re.
Ha olyan munkám lenne, akkor meg is venném (vagy vetetném) magamnak. Viszont igazából ez már tényleg elég speciális munkaeszköz, vagyis a többségnek (köztük nekem is) feleslegesek az extrát, viszont van olyan ismerős, akiről tudom, hogy nagyon is jól jönne neki.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#33) Cifu válasza KillHates (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pedig a SEEK Thermal-ok sokkal jobbak alapvetően, a Flir esetében csak a látható fényben dolgozó kamera képét vegyítő eljárás (az MSX) miatt jobb az eredmény, és ne feledd, hogy amíg az S60 és az első és második generációs FlirOne csak 100°C-ig mért, addig a SEEK Thermal 330°C-ig elmehet. Gyakorlatilag az új Flir érzékelők erre a piaci nyomásra jöttek ki, és már 400°C-ig érzékel. Viszont a képfrissítés terén még mindig előnyben van a SEEK (a Compact Pro 15Hz-es képfrissítést tud, míg ugye a FlirOne továbbra is csak 8,7Hz-et tud).

Szóval especiel jelenleg a SEEK Thermal Compact elég jó alternatívát nyújt a FlirOne-al szemben.

Especiel nekem most az a problémám a CAT S61-el is, veszel egy jó közepes strapafont (Samu S7 Active vagy hasonló), és hozzá egy FlirOne-t vagy SEEK Thermal-t, és a végeredmény jobb lesz minden szempontból...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) ghiottone válasza pengwin (#32) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Láttam és az ebayen elég nagy a szórás az árban, a gyártói árat nem néztem :B , ez a rész annyira nem érdekel.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#35) gergejly


gergejly
aktív tag

A távolságmérő 10 méter hatótávval nagyon gagyi. Még a legócskább kínai "céleszközökhöz" képest is.
40 métert simán kéne vinnie, mert így nem sokat ér.
ezek után gondolom a gáz szenzor is hasonlóan gagyi, meg a többi feature is.

(#36) pengwin válasza gergejly (#35) üzenetére


pengwin
addikt

A távolságmérő 10 méter hatótávval nagyon gagyi

Mitől gyagyi? Így már nem lehet 10m alatt sem pontos?

40 métert simán kéne vinnie, mert így nem sokat ér.
Ezt kicsit bővebben kifejtenéd? Én kismillió helyzetet tudok elképzelni, ahol bőven elég a 10m-es hatósugár, ellenben keveset, ahol egy ilyen minden-egyben eszközben 40m-re lenne szükség.

Egyébként mennyibe kerül magában egy pontos, legalább 40m hatótávolságú távolságmérő?

Üdv, pengwin

(#37) atike válasza gergejly (#35) üzenetére


atike
nagyúr

Csatlakozom az értetlenekhez... Miért gagyi a 10 méter? Nem ezzel fognak stadionokat építeni.... :U

Ahogy látom amúgy a lézeres távolságmérők alja 30 dollár körül indul, szóval annyira nem drága egy történet, ez igaz.

A hőkamerák azért már más kategóriát képviselnek. A legegyszerűbb kínai 32x32 pixelt tudó (200 fokig mér) is 140 dollár körül mozog. . Egy kicsit komolyabb már 206x156 pixel felbontás mellett (300 fokig) az már 300 dollár környéke.

Szóval nem rossz az...

(#38) punky10


punky10
addikt

Szerintem(jobban utánaolvasva) az első Cat, ami megéri az árát.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#39) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Nos csak remélni tudom, hogy sokkal jobb minőségű lesz, mint a 60-as. Nagyon gyért volt az anyagminőség, leeső műanyag ajtók, feliratok...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#40) gergejly válasza atike (#37) üzenetére


gergejly
aktív tag

Pont azért. mert csak 10 méterig használható

(#41) gergejly válasza pengwin (#36) üzenetére


gergejly
aktív tag

6000 forint

(#42) csongi


csongi
veterán

Ebben a felallasvan mar a 300k nem is olyan veszes.
De!
Feltetelezhetjuk, hogy 5 evet menni fog a ketyere. Egy akksi cserevel, meg akar a 10et is.
Hogy is allunk szoftver teren?
Ok, kap meg egy foverziot, de utanna? Vagy legalabba biztonsagi frissitesek meglesznek?
Illetve szoftver oldalon igen csak sehogysem allnak.
Egy ilyen specifikus tuleleot azert szoftveresen elvart 5eves tamogatas, es ennyipenzert mar sajat feluletnek kellene futni.
Szoval, draga is meg nem is. Jo is meg nem is :)

(#43) #33253120 válasza BalanceR (#30) üzenetére


#33253120
törölt tag

Épületgépészeknél nem kevés ilyet láttam többek között a hőkamera miatt. Ideális a padló, fal és mennyezetfűtések csöveinek kereséséhez.

A stock fotókon látható , farmerban, feltűrt ujjú kockás ingben bakancsban, munkavédelmi sisakban motorháztetőre kifektetett tervrajzot mosolyogva néző "mérnök" meg nem létezik.
Ó dehogynem. Csak nem mérnök, hanem technikus, vagy szakmunkás. Kap egy munkaterületet, kap egy rajzot, és lehet pörgetni a kivitelezést meg a GDP-t.... Melóban az S7 nagy segítség nekem. Vállalható minőségben le tudom fotózni vele a terveket, ha valami ismeretlen termék, készülék jön szembe, akkor tudok keresni hozzá doksit, és azt meg is tudom nézni meg ilyenek. Viszont kicsit jobban kell rá vigyázni az üveg hátlap miatt. A cikkben lévő készülék ideális lehet építőipari használatra ha jól tudja amit tud.

(#44) atike válasza gergejly (#40) üzenetére


atike
nagyúr

Értem, szóval a magyarázat a miértre a "csak"...? :F Igen, 10 méterig jó, de még mindig nem tudom hogy ez miért gagyi egy telefonnál..

(#45) Cifu válasza csongi (#42) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ok, kap meg egy foverziot, de utanna? Vagy legalabba biztonsagi frissitesek meglesznek?

Feltennék egy kérdést: Egy android 4.4-esen (ami 5 éves OS) mi az, amit ma nem tudsz megcsinálni átlagos felhasználóként?
Élek a gyanúval, hogy 5 év múlva is tudni fogod használni az S61-est, ha más baja nem lesz.
A biztonsági frissítés már más kérdés. De még a Nexus 5-ös (ami dettó 5 éves) sem bír gyári támogatással ennyi idő után, csak custom romok közül válogathatsz - pedig hát ugye a Google saját telefonja. Szóval egy CAT telefontól kár is elvárni, hogy 5 év után legyen rá támogatás...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) csongi válasza Cifu (#45) üzenetére


csongi
veterán

"Feltennék egy kérdést: Egy android 4.4-esen (ami 5 éves OS) mi az, amit ma nem tudsz megcsinálni átlagos felhasználóként?"

Atlag felhasznalas... de ez nem atlag felhasznalasra szant keszulek. Illetve ma meg megy a 4.4, de meddig? Ezt elore tudni nem lehet. Lehet holnap mar egy funkcio miatt kellene ujabb foverzio. De ez talan kisebb gond mint a biztonsagi tamogatas, es 300k-s strapa telefonon elvarnam a min5 evet.Nem a neve miatt, hanem az ara miatt.
Ha nem igy van, akkor megint csak egy pancelba zart szellem.
Mivel a strapa kivitel hozzabb elettartamot is jelent.
Csak ebben a formaban szoftveresen pusztul el.
Valahol nekem itt santit a dolog.

(#47) Cifu válasza csongi (#46) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csakhogy nincs olyan Androidos telefon, ami 5 évig kap gyári támogatást emlékeim szerint...

Aki pedig 300e Ft-s telefont vesz, az 2-3 év múlva úgy is le fogja cserélni az S61-et majd S62-re. Mert nem okoz problémát neki kipengetni ennyit érte. Szóval kétlem, hogy ő eleve 5 évre gondolkodik az S61-el.

Szerintem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) KillHates


KillHates
nagyúr

Azt most itt írásba adom, hogy TUTI nem fog elmenni az S60-asom 5 évet!
Szerintem ma már nem igazán gyártanak olyan telefont ami húzná 5 évig, főleg nem egy strapatelefont ami azért kap hideget- meleget, keményet-vizeset... Egyszer sem esett le betonra az S60-asom, de ejtettem már le földre, nem ázott be, de bepárásodott a SIM foglalatnál... Azért ezek nem a hosszú élet titkai egy mobiltelefonnál. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49) KillHates válasza Cifu (#47) üzenetére


KillHates
nagyúr

Újfent csak egyet érteni tudok! Egy vállalkozásban ahol egy ilyen eszköz egy "szerszám" szerepét tölti be (és nem divatcikk) ott nem pénz ennyit kiadni egy minden körülmény között megbízható termékért.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50) #33253120 válasza Cifu (#47) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezt lehetne árnyalni azzal, hogy ezt munkaeszköznek veszik jellemzően, ott pedig nem divat (pár gép-, és szerszámgyártó szerződéses cserekonstrukciójának kivételével) az x idő utáni automatikus csere. Amíg működik addig termel, ha nem működik, vagy jelentősen gazdaságtalanná válik az üzemeltetése akkor csere.
Főnőköm pl csak telefonálásra használta a készülékeit, az utolsó pár évben jött hozzá a naptár, de kb az első Nokia 2110i óta talán a hatodik telefonja a jelenleg használt ACE3. Teljesen más szempontok mozgatják egy új készülék vásárlásakor mint minket átlagos tech portál látogatókat. Férjen be a zsebébe, legyen hosszú üzemideje, kompatibilitás a céges autók kihangosítójával (mára szerencsére mint bt alapú) meg ilyesmi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.