Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hopika :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2) krx21 válasza Sirandrish (#1) üzenetére


krx21
nagyúr

Legalább most már tudni, hogy lesz tényleg... Nekem elsőnapos vétel... :))

(#3) oriic válasza krx21 (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kérdés, hogy idén jönne-e még, vagy csak jövőre.

Live-Die-Respawn

(#4) Sirandrish válasza oriic (#3) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én nem-re tippelek.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#5) krx21 válasza oriic (#3) üzenetére


krx21
nagyúr

A pletykák szerint még idén... Remélem...

(#6) Prof01 válasza oriic (#3) üzenetére


Prof01
veterán

Remélem jövőre, 8 Teraflop-pal, nehogy már a Scorpio beelőzze! :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#7) Terrorista


Terrorista
senior tag

Valahogy éreztem, hogy érdemes várni. A PS3-ból is kiadtak 3 verziót (nem nagy, de jelentős különbségekkel) mire kifutott.

Ha tényleg a 4K lesz a cél, akkor szerintem bevállalok egyet, mert gondolom ezzel a belsővel talán már vállalható lesz a 1080p/60 fps.

Meglátjuk, én bizakodó vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Zigur válasza Terrorista (#7) üzenetére


Zigur
senior tag

Az Eurogamer-en elemezték a dolgot, és megvan nekik a Sony guideline is a fejlesztőknek. Az 1080p elvárás a Neo-s játékoknál, a framerate viszont nincs megkötve, csak annyi, hogy legalább annyi legyen, mint a játék PS4-es változatáé.
A Ps3-ak között nagy különbség nincs, leginkább csak a fogyasztás, monjduk az jelentősen.

(#10) Def26


Def26
félisten

Jöjjön. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#11) Raysen623 válasza oriic (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Remélem jövőre, mert akkor megkapja az új AMD Radeont. :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#12) Kendek válasza Raysen623 (#11) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Leginkább csak a gyártástechnológia fejlődhet, az architektúra az adott, hiszen kompatibilis marad a jelenlegi konzollal. Szóval pakolnak még bele egy kis dzsúdót, ezzel természetesen alaposan megnövelik a fogyasztást is, aztán annyi. De nem lesz új Radeon, nem lesz belőle PS5.

<-ƘƘ->

(#13) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Már csak az a kérdés, hogy mit csinálnak a jelenlegi PS tulajokkal. Adnak-e kedvezményt vagy valami. Mert ezt így egy picit arconcsapásnak érzem.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#14) #52815360 válasza Gilberto (#13) üzenetére


#52815360
törölt tag

Semmit. Párhuzamosan fog futni a két készülék.

(#15) moddingR


moddingR
aktív tag

gamer geteg célozzák

(#16) gyuribácsi88 válasza Gilberto (#13) üzenetére

Az arcon csapás az ára lesz, a sima ps4 ára miatt is bömböltek (legalább is itthon) ezt meg úgy várják mintha majd ingyen lenne, egy 50K-val biztos több lesz. Majd indít egy jó kis 179.900 forintos árral, rögtön nem is lesz olyan érdekes.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#17) Raysen623 válasza Kendek (#12) üzenetére


Raysen623
addikt

AMD abban a szerencsés helyzetben van, hogy nem kell architektúrát váltania az újabb GPU-k esetén. Ha ehhez még odarakjuk a csíkszélesség feleződést, akkor meg már a fogyasztás sem fog annyira megemelkedni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) D1Rect


D1Rect
félisten

Itt volt az ideje, azért az 1080p@60fps nem egy nagy elvárás így 2016 környékén.

(#19) Mister_X válasza gyuribácsi88 (#16) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mert a PS3 ára nem volt arcon csapás? Mégis megvettük :N Zárójelesen meg ugye, hogy egy kiadót sem érdekel a magyar piaci árazás.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20) #52815360 válasza D1Rect (#18) üzenetére


#52815360
törölt tag

Még nem biztos az a 60. Lehet elpazarolják másra az erőforrást...

(#21) D1Rect válasza #52815360 (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha a 4K menni fog, akkor meglesz az 1080p@60fps.

(#22) #52815360 válasza D1Rect (#21) üzenetére


#52815360
törölt tag

De a kérdés arra forditják e a teljesitményt, és nem pl extra effektekre. Meg a másik dolog, mi fog 4k -ban menni? Pacman vagy uncharted 4 ?

(#23) Wlac válasza #52815360 (#22) üzenetére


Wlac
Ármester

Maradjunk a realitás talaján: egyik sem. A videólejátszás lesz 4K, a játékok valószínűleg maradnak 1080p-ben, ha szerencsénk van 60 FPS-sel, de valószínűbb az, hogy szimplán stabil framerate-et kapunk. Nincs ezzel semmi baj, akinek van pénze és igénye egy fél milliós tévére, vagy 200 ezres monitorra, az össze tud rakni egy PC-t mellé, de nem hiszem, hogy az átlag PS-esnek ne lenne elég a full HD. Gondolom a VR-ban lesz különbség, az új gépen jól fognak kinézni, a régin pedig lesz Minecraft szerű kinézet.

“The wha-"

(#24) ceia


ceia
őstag

Ügyesek, leveszik akiket lehet. ;] De elég lett volna más színű ház, több ram és hdd, világító logó, kinevezve Atomic Edition-nek, és játékok, amik csak ezen futnak, dobozukon az Atomic logóval.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#25) Sirandrish válasza ceia (#24) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lehet hogy a Sonynak nem az volt a célja hogy elforduljanak tőle az emberek? :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26) Luck Dragon

Hmm talán ki kellene várni ezt és nem a simát venni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) Sirandrish válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mivel elméletileg még az idei E3ra se viszik, így szerintem tök felesleges rá várni.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#28) Kendek válasza Raysen623 (#17) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Értsd úgy, hogy minden ugyanaz marad, még az azóta előkerült hardveres hibákat is ugyanúgy beletervezik, csak több részegységet pakolnak bele és magasabb órajelet állítanak be. De semmi olyan pluszt nem raknak bele amit ne tudnának kikapcsolni és leszabályozni. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne tudnának semmi funkcionális pluszt hozzárakni a későbbi GCN verziókból, de az, hogy a játékoknak nem csak, hogy kompatibilisnek, de a hardverre optimalizáltnak is kell lenniük mindkét módban és az eredeti konzollal is, eléggé behatárolja a lehetőségeket. Mindezt egyetlen APU-ba integrálva, úgy, hogy nem lesz a játékoknak két külön változatuk.

<-ƘƘ->

(#29) Tegla80 válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


Tegla80
addikt

Az M$ bejelenti ,megmutatja amit a Sony jol megnez es csinal egy jobbat ebben a generacioban lezarasnak. Ennek a mesenek valami ilyen lesz a vege..... :DDD
(jelenleg tudjuk az eroviszonyokat,igy nem "nekunk" kell kapkodni,de butasag lenne azt mondani jelen esetben,h nem letezik.... szoval letezik az csak meg lehet azt sem tudjak,h mi lesz benne a tenyleges megjelenesre.;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#30) ceia válasza Sirandrish (#25) üzenetére


ceia
őstag

Jó, akkor nem lennének játékok, amik csak azon futnak :) [link]

        it's more fun to compute

(#31) Sirandrish válasza ceia (#30) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez már egyből jobban hangzik :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#32) wolfman


wolfman
veterán

Most ezt nem értem. A konzoloknak nem az lenne az értelme, hogy egy generáción belül adott hardverelemekre van programozva az oprendszer és minden játékot azért könnyebb leprogramozni és elkészíteni rájuk, mert a hardver ugyan az, nem eltérő mint PCnél, tehát nem kell azon filózni, hogy Jancsikánál vajon jobb lesz mint Pistikénél vagy Lacinál fog-e futni. Optimalizálás is "pofon egyszerű" hiszen egy hardverhez kell véghezvinni a folyamatot, aztán ennyi. Most lesz több féle erősségű konzol, ami más lesz mint a sima. Ennek van értelme? Akkor már átcsúsztunk a PC oldalára, ahol azt kell figyelni, hogy mindenféle memóriával, processzorral meg VGA-val menjen jól. Érem én hogy 4K, de akkor már eleve az alap PS4-et kellett volna erre felkészíteni, nem!?

Most lehet hogy nem voltam túl világos, de remélem azért ki lehet szűrni belőle a lényeget.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33) Def26 válasza wolfman (#32) üzenetére


Def26
félisten

A technika fejlődik és 6-7 éves ciklus kicsit hosszú idő már ebben a szegmensben is.
A sony és ms próbálják kielégíteni az igényeket, mert sokan puffogank, a grafika miatt. Nézz körül xbox one milyen sarat kapott 720p felbontás miatt.
Egyszerűen muszáj lépniük, mert a nép ezt akarja.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#34) tDr1v3r válasza wolfman (#32) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ennek köze nincs a PC-hez. Nem több konfig lesz, hanem csak kettő, párhuzamosan. Elvileg mindkettővel menni fog a VR és mindegyikre ugyanazok a címek jönnek ki, innét kezdve meg csak felbontás vagy némi assetbeli különbség lesz szvsz...

A PS4 3 éves konstrukció, kétlem hogy a megjelenéskor normálisan, költséghatékonyan meg tudták volna csinálni 4K-képesre.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#35) Kendek válasza wolfman (#32) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

PC-nél nagyságrendekkel nagyobb a hardveres variancia, számos különböző szoftveres rétegekkel megtoldva. Itt pedig lesz egy teljesen kompatibilis hardver egy új teljesítményszinttel. Tény, hogy ez több munkát adhat a fejlesztőknek, de még így is több a pozitív hozadéka neki. Sőt, egészen biztos, hogy a konzolokra fejlesztőknek volt a kérésük az erősebb hardver. Amit senkinek sem muszáj kihasználni. Annyi a megkötés, hogy mindennek mennie kell az eredeti konzollal.

<-ƘƘ->

(#36) #07331584 válasza wolfman (#32) üzenetére


#07331584
törölt tag

Az előző generációt (PS3 - X360) teljesen el kell engedni (ami már meg is történt többé kevésbé) és az onnan felszabaduló (emberi) erőforrások bőven elegek lesznek arra, hogy a PS4 és a PS4K (vagy nevezzük úgy ahogy akarjuk) optimalizálási különbségeit nyugodtan meg tudják csinálni.

Nem fognak rosszabb minőségű játékokat kapni a sima PS4 felhasználók, mint eddig. A PS4K annyiban lesz jobb, hogy ami a sima gépen 1080p@30fps, az a K verzión 1080p@60fps és talán kicsit több lesz a fű a GTA V-ben (:D aki megjelenéskor követte a PS4 vs XOne közötti különbségeket, az érti mire gondolok).
Azt nyilatkozták is, hogy nem kap semmivel többet az új verzió. Nem fognak kimaradni fícsörök a régiből. Nem lesz okosabb az AI, nem lesz több kocsi a DriveClub2-ben, nem lesz semmi ilyesmi.
Tehát akit nem zavar, hogy esetleg 720p-ben kell majd játszania, annak nem kell váltania. Aki pedig fullhd@60fps vagy magasabb dolgokat akar, annak megéri váltani.

"Érem én hogy 4K, de akkor már eleve az alap PS4-et kellett volna erre felkészíteni, nem!?"
Ezt kellett volna amúgy. Teljesen jogos a felháborodás. Sokkal erősebb gépekkel kellett volna kijönni. Nem 120-130 ezer forintos indulási árral, hanem 200-220 sőt én kiadtam volna 250-et is érte nyugodt szívvel, ha olyan szintű lett volna az előrelépés, mint az előző generációban volt.
Az értelmesebb embere ennek örült volna és a mai napig teljesen jó gépek lennének.
Sajnos mind a két gyártó felült a hype vonatra és kvázi mindenkinek konzolt akartak adni elfogadható áron.
Tudták, hogy nagyon megy most a konzol (a PS3 és az x360 is remek munkát végzett a tömegek bevonzásában) és bődületes számú darabot fognak tudni eladni, ha elfogadható áron kínálják.
Azzal pedig nem foglalkoztak, hogy 2 év alatt megdeglik a generáció. Az emberek ígyis-úgyis vették.

[ Szerkesztve ]

(#37) Mister_X válasza #07331584 (#36) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát nem tudom, amikor előttem van egy Witcher 3, Destiny, GTA V, Uncharted 4, Battlefront vagy Dark Souls 3, akkor a fejemet vakarom, hogy minek ide több. Persze, igény az biztos van rá, csak nem a tősgyökeres konzol felhasználóknak, akik PS3 (és PS2, de akkor még más volt az ipar) idején is elfogadták az adott teljesítményszintet. A Neo majd visz egy kis diverzitást a képbe -jó értelemben-, akinek nagyobb igényei vannak, az kinyithatja a pénztárcáját, akinek meg nem feltétlen, annak meg jó lesz a bóvli, elavult, 100k-bóljobbpécétrakokösszeahardverapróról kategóriás, mezei PS4.

Az meg, hogy te kiadtál volna 220-250k-t egy konzolért, nagyon kissebbségben vagy. 800-1000 dolláros címkéről beszélünk, ami pontosan a kétszerese az átlagos ingerküszöbnek. Hogy mekkora hüldezés volt az E3-on, amikor felfedték a PS3 árát... pedig az "csak" 600$ volt és igen jövőbe mutató. Most meglesz a lehetőség egy erősebb PS4 vételére, 350 és 500(?) dollár közül választva.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#38) #07331584 válasza Mister_X (#37) üzenetére


#07331584
törölt tag

Én is tökéletesen elégedett vagyok a látványvilággal. A 720p sem zavar. TV-n játszok 2.5-3 méterről. Ha fullhd lenne sem lenne jobb a látvány, mert ekkora távolságnál már úgyis összemosódik az egész nekem.
Ami nem tetszik az az, hogy a stabil 30 fps sincs meg mindig. Van hogy be-be lassulnak a játékok.

A DS3-t boxon játszottam végig kétszer. Egyszer pedig PC-n. Sokkal élvezetesebb stabil 60 fps-el, mint a be be eső 30 fps-el. Legyen 720p, tényleg nem zavar, de 30 alá ne essen már be soha. Sőt azt a 40-50 fps-t valahogy csak jó lenne kisajtolni.
Witcher3-ban is ott van ez a jelenség elég erőteljesen, azt is boxon játszottam végig 2x, de volt szerencsém PC-n is hozzá.

"nagyon kissebbségben vagy." - Ez egy olyan kijelentés amire nincsenek statisztikáid, tehát fölösleges volt leírni. Én személy szerint sok emberrel beszéltem már (magyarokkal és külföldiekkel is), akik szintén kiadtak volna 200$-ral több pénzt is egy jobb gépért.

(#39) wolfman válasza Def26 (#33) üzenetére


wolfman
veterán

Meg is értem hogy puffognak a grafika miatt mert eddig nem sok cím jött ki olyan teljesítménnyel és látvánnyal, amire hivatottak a konzolok. Vagyis de de kisebb felbontáson, ami valljuk be, ki..szott k..vagáz!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40) <Lacy85> válasza Mister_X (#37) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, én is épp ezen agyaltam. DS3, Bloodborne, Killzone, AC, stb. itt pihennek a konzolon, de egyiknél sincs semmi gond a látvánnyal, pedig 50"-os tv-re van kötve. Nyilván 1440p ultrán szebb lenne, mint most, de ettől még egyáltalán nem ronda egyik sem.

Amúgy meg nem tartom gáznak én sem a sony lépését. Akinek nincsenek brutál igényei, annak jó az alap, a hardcore fps+fűszál számolgatóknak pedig ott lesz a 4K.

#39: "Meg is értem hogy puffognak a grafika miatt mert eddig nem sok cím jött ki olyan teljesítménnyel és látvánnyal, amire hivatottak a konzolok."

Arról meg má ne a sony tehessen, hogy nem akarnak optimalizálni a fejlesztők, mert az plusz költség lenne.
Azért 1-2 cím megmutatta már, mit lehet kihozni ebből a generációból.

[ Szerkesztve ]

(#41) Scrydhan válasza <Lacy85> (#40) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Szerintem is mestermű a Goat simulator :P

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#42) wolfman válasza <Lacy85> (#40) üzenetére


wolfman
veterán

Arról meg má ne a sony tehessen, hogy nem akarnak optimalizálni a fejlesztők, mert az plusz költség lenne.
Azért 1-2 cím megmutatta már, mit lehet kihozni ebből a generációból.

Ez jogos, de ettől még baj van valahol!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#43) arc82


arc82
tag

Nem irigylem a ps4 tulajdonosokat,lassan évente vehetnek egy új gépet.A végén olyan lesz mint az androinos telefonok annyi lesz belőle,hogy csak a legújabbara fognak optimalizálni rendesen.

Üdv

(#44) krx21 válasza arc82 (#43) üzenetére


krx21
nagyúr

Jáj.... :(
Szerintem ennek minden szempontból örülni kell...

[ Szerkesztve ]

(#45) reggi


reggi
aktív tag

Hát nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá. Kb 1,5 éve vettem ps3at, 2 hónapja ps4et. Előtte PC volt csak, ami most is van. Hát azért PC grafikailag el kell ismerni előnyben van, ezt saját tapasztalatból írom. . A PC-s 4k játékhoz igen csak zsebbe kell nyúlni, a VGA többe kerül mint egy PS4. Elég elképzelhetetlen számomra, hogy kijon az új PS4 és egyből 4k 60fps szalad rajta, és konzol árba bele is fér. Ez számomra elég hihetetlenül hangzik. De ez persze csak az én véleményem...

[ Szerkesztve ]

(#46) Kendek válasza reggi (#45) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, de senki nem mondta, hogy eztán majd 4K és 60 FPS lesz minden játék (értelmes játék biztosan nem lesz). Egyelőre kár beleképzelni bármit is, elég messze vagyunk még a kiadástól.

<-ƘƘ->

(#47) gyuribácsi88 válasza arc82 (#43) üzenetére

2013 novemberében jelent meg a ps4, az új ps4 NEO-t, még az idei E3 konferenciára nem hozzák, ami azt jelenti hogy idén biztos nem jelenik meg, na ha most jövőre jelenik meg, akkor valószínű hogy karácsony környékére teszik a megjelenést, ami azt jelenti hogy 4 év telt el mire kijött a következő, az nálam nem egy év. De legyen az hogy idén jelenik meg, az se 1 hanem 3 év, legalább is nálam. Szóval tényleg "lassan" évente kell új konzolt vennem :O Tiszta szerencse hogy a pc-m-be nem kell vennem soha semmit ha azt akarom hogy szebben fussanak a játékok.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#48) gianni85 válasza gyuribácsi88 (#47) üzenetére


gianni85
veterán

Néha nem árt egy új ledes ventillátor, vagy uv csík a pc-be, és egyből gamerebben futnak rajta a játékok :)
Hírhez: érdekes idők jönnek konzol gaming szempontjából. Az új gépek talán hozzák már azt a szintet amit 3 évvel ezelőtt is elvártunk volna. Én mondjuk kibirtam volna még pár évet és akkor egy 5 éves ciklus után jöhetett volna egy igazi nextgen. De ha jó lesz az árazás akkor jöhet egy neo, vagy skorpió a nappalimba.

[ Szerkesztve ]

(#49) Beri78


Beri78
őstag

Vr mind a kettővel menni fog...
Nem lesz exkluzív játék az újra...

Fogalmunk nincs mit jelent, hogy a HC játékosoknak szánják - lehet tényleg lesz egy villogó led ;] , és a 4K tévéken is szebb lesz, ha 100 cm-nél közelebbről nézzük.

3-4 év egy frissítésre szerintem tökéletesen elfogadható idő!

Szerintem felesleges háborogni.
Aki akarja megveszi (meg mellé a 4K tv-t, ha látni is akar valami előrelépést, ha egyáltalán szemmel látható lesz 1,5 méternél nagyobb távolságból ;] )

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#50) tDr1v3r válasza Beri78 (#49) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Remélhetőleg sok HDR-es 4K tévé lesz addigra emberi ársávban...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.