Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A fent vázolt problémának roppant egyszerű a magyarázata, csak megoldani nehéz, mert az ok genetikai!
A nők, egyszerre több dologra is tudnak figyelni és elég hatékonyan, de nem teljes odafigyeléssel! A férfiak egyszerre csak 1 dologra tudnak figyelni, de arra teljes erőbedobással és olyankor más nem is nagyon létezik.
A nők az őskorban is azt csinálták, mint ma (illetve manapság még többet): főztek, gyűjtögettek, mostak, gyereket neveltek és mindezt egyszerre! A férfiak vadásztak, vagy háborúztak és ahhoz teljes odafigyelés kellett, hogy élve és lehetőleg sérülés nélkül érjenek haza!
A két nem másként működik és sokan ezt nem tudják, nem értik, vagy nem tudják elfogadni. Ebből származnak a problémák!

Az én párom ezzel tökéletesen tisztában van, mégis megkapom időnként, hogy nem figyelek rá, amikor el vagyok foglalva valamivel. Eleinte nem értettem és zavart is, de rájöttem, hogy egyrészt csak ugrat, másrészt próbálja fejleszteni bennem a több felé figyelés képességét.
Bizonyos szituációkban már egész jól működik. TV nézés, vagy olvasás közben (tehát ami nem annyira lényeges, mint mondjuk a munka) legtöbbször már meghallom, ha szól hozzám és vissza tudok kérdezni, hogy ismételje meg. Időnként már az is előfordul, hogy egyből tudok válaszolni.
Azzal is próbálkozom, hogy megosszam a figyelmemet, de az nem megy. Hol ide, hol oda figyelek.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.