Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) samfishR


samfishR
senior tag

"Szeretem őt, és lehet, hogy nem veszek extrahipiszupi telcsit sok pénzért.
Habár a hosszú üzemidő fontos lenne..."

pont, hogy az extrahipiszupi telefonok bírják kevés ideig, kb naponta tölteni kell őket. jó, nyilván függ attól, hogy mennyire veszi igénybe őket az ember, de hogy egy hétig nem bírják, mint a régi t100asom, az biztos:D

(jajj de rossz megint látni, mivel ellopták.. :O )

[ Szerkesztve ]

(#2) Vakegérke válasza samfishR (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én most is használom a "rongyos régi" telcsimet.
Ja, hogy nem színes a kijelző? Érdekes, mégis látok rajta minden infót, pedig szunnyad a világítás.

Bekapcsol, kikapcsol parancsaim szerint. Na ez a nem semmi. Melyik telcsi tudja ezt a maiak közül?
Egyik sem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) molnarpeter válasza samfishR (#1) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bele sem akarok gondolni, milyen lenne ha egy rövidebb üzemidejű telóm lenne... :D

mp

(#4) Vakegérke válasza molnarpeter (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor mi a francért kell beérnünk sok pénzért olyan telcsivel, amely nem bírja szuflával?

És ugye korántsem tudja azt, amit egy több, mint tíz éves telcsi...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) molnarpeter válasza Vakegérke (#4) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kinek mi a fontos :) Lassan már számítógépet kapunk, amivel lehet telefonálni is... Én egyébként naponta töltöttem szinte minden korábbit, és a kisebb tudásúak sem mindig bírták 2 napig.

mp

[ Szerkesztve ]

(#6) #19617792 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Mert ezek már nem csak telefonok, hanem kéziszámítógépek, telefonálási funkcióval.

(#7) Vakegérke válasza #19617792 (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Telefonról beszéltem, nem egyébről. Adja már meg valamelyik gyártó azt a készüléket nekem, és másoknak, amely megfelel az alapvető funkcióknak, és hosszú ideig üzemel.
A Panasonic GD50 még azt is tudja, hogy akkor kapcsol be, és ki, amit meghatározok neki.
Ezt miért nem tudják az extrahipiszupi telcsik?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Alexios válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Alexios
veterán

phillipsnek talán van olyan telója ami akár 1 hónapig is bírja egy töltéssel, szóval ma is lehet kapni csak nem az okostelefonoknál kell nézelődni:)

(#9) #19617792 válasza Vakegérke (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ma olyan, hogy csak telefon/SMS-re alkalmas készülék már szinte nincs. A belépőszintű modellek is többet tudnak ennél, sokkal többet. Ez a fejlődés iránya, nem lehet megfordítani, lehet a széllel szemben menni, csak nem érdemes.

Amennyiben csak telefon / SMS, arra bármelyik belépőszintű modell is megfelelő.

"és hosszú ideig üzemel."

1 hét készenléti idő is már sok, ha sokat használod akkor 2-3 nap, teljesen jó üzemidő. Mivel az akksik nem tudtak olyan mértékben fejlődni, mint a telefonok funkciói, ezért csökkent az üzemidő.

"A Panasonic GD50 még azt is tudja, hogy akkor kapcsol be, és ki, amit meghatározok neki."

Mert nem kapcsolt ki teljesen, csak "hibernálta" magát.

"Ezt miért nem tudják az extrahipiszupi telcsik?"

Mert teljesen kikapcsolnak, nem hibernálnak.

(#10) samfishR válasza Vakegérke (#2) üzenetére


samfishR
senior tag

ÉS! tud kikapcsolt állapotban ébreszteni. ez sem megy még a mai hájtek telóknak.

mod: akkor nem kikapcsolt, hanem hibernált állapotban:D

[ Szerkesztve ]

(#11) darál0w válasza Vakegérke (#4) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a telefonok sokkal jobban fejlődtek, mint az akksik.

nekem legjobb esetben is 2 nap.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#12) #19617792 válasza darál0w (#11) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nekem is max 1.5-2 nap...

(#13) nike_ válasza darál0w (#11) üzenetére


nike_
addikt

nekem a 6120c akár 1 hétig is bírja, ha nem birizgálom. mondjuk ez sem mai gyerek már.

(#14) baluka26


baluka26
veterán

Nekem E51 minden igényemet kilégíti.
4-5 naponta töltöm :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15) darál0w válasza nike_ (#13) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

volt olyan telom :D

az bírta 4-5 napi is nálam.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16) Drenadar válasza samfishR (#10) üzenetére


Drenadar
veterán

sose értettem minek kikapcsolni egy eszközt estére?
ha azt akarom, hogy ne tudjanak felhívni kikapcsolom a GSM modult és ébreszt.
A régi telefonok se tudnak "kikapcsolt" állapotban ébreszteni, ha kivesszük az aksit, az új se :P

elővettem a régi telefonom, 3510 mono kijelző stb... addig se bírta, míg "bekapcsolt".

(#17) samfishR válasza Drenadar (#16) üzenetére


samfishR
senior tag

addig sem merül. ezeknek a mai eszközöknek meg igencsak elkelne már egy ilyen funkció, látva az uptime-jukat..:D

(#18) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Vegyél Philipset, oszt' akkó' kapsz egy jó telefont.
Családban van egy (nagymamámnak), még ő is vígan elkezeli, meg örül, hogy nem kell sokszor bajlódnia a töltővel.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#19) Csemike válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Csemike
csendes tag

(#20) tildy válasza X3B6O0X (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Hol lehet ilyet kapni?:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) venember83 válasza Vakegérke (#7) üzenetére


venember83
nagyúr

"Telefonról beszéltem, nem egyébről. Adja már meg valamelyik gyártó azt a készüléket nekem, és másoknak, amely megfelel az alapvető funkcióknak, és hosszú ideig üzemel."

Az túl olcsó megoldás lenne, túl kevés lenne rajta a profit, úgy a gyártónál, mint a kereskedőnél, ezért inkább telenyomják csomó szolgáltatással, hogy az árat is indokoltan felnyomhassák. Nekem 6230i van, bőven elég mindenre, amire nekem kell, sőt. Megvan már lassan négy éve, lassan akksicsere s hátha bírja még jó sokáig. A céges HTC Desire-t nem is igazán szeretem használni, pedig az aztán tényleg nagyon sok mindent tud. Hamar lemaradtam a fejlődéssel. :)

(#22) X3B6O0X válasza tildy (#20) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Ilyet már nemigen kapsz újonnan, ez egy elég régi típus.
De itt tuti lesz:[link]

:P

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#23) vans?


vans?
őstag

En azert szeretem az E52-met, mert majdnem egy hetig megy egy toltessel.

hábm bábm

(#24) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A Philips Xenium tesztet olvastam, megfelelne, de nem találtam eladó készüléket.
Az Emporia csak 200 órát bír. Ennyit a Panám is átvészel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) baluka26 válasza Vakegérke (#24) üzenetére


baluka26
veterán

Ebay?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#26) Domxc


Domxc
senior tag

Na, ez a baj a Blademmel :W Még ha csak telefon/sms funkciókra használom, úgyis csak 3-4 napot bír ki. Ellentétben az előző mobiljaimmal, azok hetekig-2 hetekig állták a sarat.
Meg ugye, azok minden leejtésnél nem jöttek szét, és nem jött le róla a műanyag felület egy része stb. stb.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#27) Traxx válasza tildy (#20) üzenetére


Traxx
őstag

A Mobilaréna az XXL GSM-től kapta általában tesztre a Philipseket. Legutóbb vagy 5 hónapja volt az oldalon ilyesmi teszt, legalábbis a Xenium-okról. Szóval őket lehet érdemes zargatni :)

Hivatalos forgalmazója a márkának itthon emlékeim szerint nincs, és van olyan gyanúm, hogy magyar nyelv se nagyon van a telóban. Ellenben tényleg sokáig bírja :K

#24 Vakegérke: Szerintem egy mail-t az XXL felé megérhet a dolog, hátha be tudják szerezni :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#28) molnarpeter válasza Domxc (#26) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Galaxy 3 <3 :D

mp

[ Szerkesztve ]

(#29) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

GD50 rulz :D 18-as csengőhangot használtam mindig :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) tildy válasza Vakegérke (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Ebayen találtam kb 15 ezer forint.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Lenry válasza Domxc (#26) üzenetére


Lenry
félisten

de gondolom nem is volt bennük WiFi, 3g, bazinagy tapiképernyő, meg anyámkínja.
verheted a fejed a falba, de nem attól fogod megtanulni a "logikus belegondolás" művészetét, sőt... :U

Meg ugye, azok minden leejtésnél nem jöttek szét
az enyém még sose jött szét. ja, hogy nem is szoktam dobálni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) Undoroid válasza Csemike (#19) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Csemike!

Az a tuti névjegyzék! Ha lemerülne a mobil, még akkor is olvasható az összes feljegyzett telefonszám! Nincsenek kompatibilitási problémák sem telefon váltáskor... ;]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#33) tildy válasza Lenry (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért azt hadd ne mondjam vicces, hogy a desirem hamarabb lemerül azonos használat mellett, mint az ipadünk?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) molnarpeter válasza Lenry (#31) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

+1, vigyázok rá. Tok+fólia rulz :)

tildy: :Y

mp

[ Szerkesztve ]

(#35) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az ebay-es dolog jónak tűnik, köszönöm, hogy felhívtátok rá a figyelmem. :)

Valami piszkálja a csőrömet. A szép új telcsiknek 600-700 órás a készenléti idejük, 6-10 órás beszélgetést bírnak ki. A tesztekben mégis 3-4 napot bír az aksi, pedig állítólag nem nyúzzák meg a készüléket.
Akkor most kamu a megadott idő?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) darál0w válasza Vakegérke (#35) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

készenléti idő : ott van az asztalon és nem nyulsz hozzá. ugy lehet, h kibírja :D

6-10 orás beszélgetési időt viszont már régen nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37) Vakegérke válasza darál0w (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

A Samsung c3530 állítólag 14 órányi tracsit bír, ha pedig nem nyúlok hozzá, 640 óra után halálozik el.

Ami viszont a tesztet illeti:
"A hátlap alatt megbúvó akkumulátor teljesen átlagos, a 960 mAh teljesítményű Li-Ion telep 2-3 napnyi energiát szolgáltat a C3530 számára."
Közel sincs arányban a gyári adatokkal. Kár, mert ez a telcsi tetszik, és ha tényleg tudná azt, amit a gyártó állít, ki is köhögném az árát.

Nincs valakinek személyes tapasztalata ezzel a telcsivel?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) nem_tom


nem_tom
őstag

Az "extrahipiszupi" telefonnak azaz előnye, hogy meglehet örökíteni dolgokat (fénykép, videó), plusz zenét is hallgathatsz róla anélkül, hogy valami más zenelejátszót kéne hordanod magaddal, meg ilyesmi.

(#39) Beri válasza Vakegérke (#37) üzenetére


Beri
addikt

Ha az üzemidő számít, a xenium-okat nem nyomja le, az biztos, sőt, meg sem közelíti. Ha már van az ebay-en 15-ért, csapd le gyorsan, mert én viszem el :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#40) rankesz válasza Beri (#39) üzenetére


rankesz
veterán

azt írja több mint 10 van neki készleten, hajrá :D

Amúgy néztem részleteket is az eBay-es linken, így meg főleg nem rossz:

Brand New In Box

Philips Xenium 9@9G with FREE Extra Battery+Extra Charger

(#41) Drenadar válasza samfishR (#17) üzenetére


Drenadar
veterán

kikapcsolt képernyővel, kikapcsolt adatforgalommal elég elhanyagolható mértékben merül.
jelenlegi uptime: 240:52:20
Még kérdés? :P

(#42) samfishR válasza Drenadar (#41) üzenetére


samfishR
senior tag

itt csak te kérdeztél, én nem :P ;]

(#43) Neil Watts


Neil Watts
veterán

"Bekapcsol, kikapcsol parancsaim szerint. Na ez a nem semmi. Melyik telcsi tudja ezt a maiak közül?
Egyik sem."

Naaaaa! :)
Samsung Galaxy 3/ZTE BLADE/Galaxy S/Ace. De az Androidos telefonok 99,9%-a tudja ezt (ha máshogy nem, ház telepíthető programmal.)
Az uzemidorol nem tudok nyilatkozni, friss Galaxy 3-am van, 1 napja szinte szunret nelkul va nyuzva mindennel amit csak el tudsz kepzelni, es az 5 csikbol 1 ment le. :)

Ennyit a rovid uzemidorol. :)

(#44) Vakegérke válasza Neil Watts (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

Használd egészséggel. :)

Nálam nem jöhet szóba tapitelcsi. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Neil Watts válasza Vakegérke (#44) üzenetére


Neil Watts
veterán

Koszi! :)
Ja, igy mar ertem! :R

(#46) tkazmer


tkazmer
addikt

amely használhatóságában lekörözi a nagy elődöket?
mert a használhatóság relatív fogalom (nekem pl. nem használható olyan telefon, amelyikkel nem tudok rendesen emailezni), és túl kevesen vannak azok, akik hozzád hasonlóan definiálják azt. ha egyszer megindul egy retró láz, akkor ismét lesznek olyan új telefonok mint 10-12 éve

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#47) Vakegérke válasza tkazmer (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Induljon az a retro láz, csak legyen az üzemidő jó hosszú. Azonnal veszek egy nekem megfelelő telcsit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.