Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) e-newsee


e-newsee
addikt

Én csak így offtopicban tennék egy-két megjegyzést.

Nem tudom eldönteni, hogy a mazochizmus egy új, a technológiai társadalom által generált formáját reprezentálod-e éppen, vagy csak szimplán annyira retrózol, hogy a fájdalom sem érdekel, csak régi legyen. Illetve van még egy elméletem: Annyit hallgattad a szüleidtől, hogy a mai fiatalok nem lennének képesek abban a korban élni, amikor ők voltak fiatalok (mert hát manapság mindent készen kaptok, bezzeg, amikor még tűzet is csak villámcsapás után láttunk, és anyáddal gyalog mentünk érte, nem ám e-rollerrel, stb-stb...), hogy te csakazértis bebizonyítod, hogy de, egy mai középiskolás is el tud kezelni egy régi telefont 240x320-as kijelzővel, 3gp formátumokkal, méret- és formátumbeli korlátokkal együtt, sőt, még telefonálni is képes vele!
Mindemellett (vagy ettől függetlenül) minden tiszteletem a tiéd, hogy nem hagyod veszni a butafon mókolást és a vele járó édes-keserű perceket. Maxiriszpekt! :R
Viszont sajnos a sava-borsáról már le kell mondanod. Mert ugyan a "jamba.de" még létezik, de már közel sem ugyanaz a feeling, mint anno. És hát Sweety das Küken is valószínűleg már le lett borítva nokedlivel...

A másik dolog, amit nagyra becsülök, az az, hogy 16 éves létedre, a mai világban még véded a magyar helyesírás omladozó falait. Szemükbe nézel, és kikacagod a rosszul használt igekötők, a láthatatlanná tevő köpenyt viselő mondatvégi és mondatközi írásjelek, az egymás posztján harcoló ly és j betűk végeláthatatlan hordáját.

Összefoglalva, öröm (és könnyű) volt olvasni egy ilyen összeszedett, jól megírt és érett gondolkodásra utaló bejegyzést egy klasszikus blogon/fórumon. Bizonyára nem te vagy egyedül a korosztályodból ilyen, így hát azt mondom, gyűjtsd őket magad köré, alakítsatok sereget, és ne hagyjátok magatokat! :C

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.