Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #54625216


#54625216
törölt tag

Benyújtották a számlát a kampánya támogatásáért. Felkészül: Facebook, Twitter.

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Én azért remélem, hogy "eldurvul a helyzet", és egy csöppet érdektelenné válunk amerika számára, mint gyarmatosítható terület. Pl. következő lépésben az így befolyó adóból meg lehetne támogatni a helyben történő tartalom gyártást, amivel a helyi kultúra erőre kapna, ráadásul alkalmas lenne fokozni az unión belüli tagok összetartozás érzését, amivel nem kicsit lehetne amerika érdekei ellen tenni.
Ez persze nem optimális a globálisan működő cégeknek, de ki fogják bírni kevesebb bevétellel is, remélem. :U

[ Szerkesztve ]

(#3) jerry311


jerry311
nagyúr

Persze, hogy nyomásgyakorlást várnak el, hiszen kb. ez egész EU belengette, hogy helyileg lesznek megadóztatva, nem tudják kikönyvelni a bevételt mindenféle adóparadicsomokba.
Részemről azt mondom, hogy fizessenek csak szépen a kasszába mindenhol, vagy én is csak ~3% körüli adót (vagy kevesebbet) fizethessek, mint ezek a cégek.

(#4) <Adamsky> válasza #16939776 (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A Próféta szóljon belőled! Bár én pesszimista vagyok. Az EU szemlátomást a saját seggét is képtelen kitörölni.
Mondjuk az is vicces, hogy ez a Karan Bhatia (mint hithű republikánus, és mint a Bush adminisztráció egyik vezető tisztviselője, ld. még wiki), azt várja Sleepy Joe-tól, hogy ő majd képes lesz tárgyalni bárkivel is.

(#5) niof


niof
addikt

Na, kezdődik, mikor a tech óriások elkezdik megmondani, hogy mi hogy legyen.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6) g0dl válasza #16939776 (#2) üzenetére


g0dl
addikt

" belüli tagok összetartozás érzését, amivel nem kicsit lehetne amerika érdekei ellen tenni."

Szerinted kinek a zsebében/kezében vannak az eu vezetői?
Mikor jó pár évvel ezelőtt kiderült, hogy Merkel telefonját lehallgatja az usa, még egy szemöldök összevonást sem eresztett meg. Lehet belül kicsit fájt neki, hogy nem hisznek a jelentéseinek.
A szovjet érdekszféra hálózatait, pedig egyszerűen átvették.

(#7) Nergalos


Nergalos
aktív tag

Haverokkal arról beszélgettünk nemrég, hogy a mindenféle appok (telefonon, pc-n,stb.) a telepítésnél kért hozzáférésekkel mikor kezdik el megzsarolni a befolyásosabb embereket. Amit amerikában nemrég megcsináltak a még hatalmon lévő elnökkel, szerintem nem kell sokáig várni :( Persze mindez csak fikció :) Lényeg, hogy mindent le kell okézni mert anélkül már nem is telepíthetsz semmit...

(#8) KisDre


KisDre
senior tag

Politikától függetlenül, Schiffernek volt egy gondolatmenete hogy lehet hogy az előző elnök kilépet a klíma egyezményből, de ha azt vesszük hogy mennyi szabadkereskedelmi szerződés s velük járó szennyezés nem született meg, igazából majdnem ugyanott vagyunk, mármint persze ilyen szempontból.

Egy szó mint száz, legyen bármi is a tengerentúlon, az EU tényleg összeszedhetné magát.

KisDre.artstation.com

(#9) drotsztyuart válasza #16939776 (#2) üzenetére


drotsztyuart
tag

:K +1

#3
:K +1

#8 Az eu amerikai segget nyales nem annyia amennyire az usakok erik hanem meg onszorgalombol repetaznak is.
Sokszor meg olyankor is ami keifejeztten rossz az unionak es csak az usakok profitalnak belole (lad pl orosz embargo).
Nyilvan a tengeren tuli cegek + az usak kormany jol megfizetnek egy ket seggnyalo szarhazit, hogy ez igy legyen.
De nyilvan magyar modi a korrupcio.
Hat persze. :U

[ Szerkesztve ]

(#10) drotsztyuart válasza niof (#5) üzenetére


drotsztyuart
tag

(lejart az ido)
Ez mar jo ideje igy van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.