Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) atike válasza Synthwave (#100) üzenetére


atike
nagyúr

Tessék? :U

(#102) Synthwave válasza atike (#101) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha okosan nyomod, úgy nem fognak eltűnni a hozzászólások és nem lesz több rangvesztés (max. banolnak ;] ).

:))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#103) schawo válasza atike (#101) üzenetére


schawo
titán

Azokat nem törlik, így nem veszik oda a sok meló ;] :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#104) atike


atike
nagyúr

@#102 & @#103:

Köszönöm a jó tanácsot... Eddig sem volt és ezután sem lesz célom sem a flém, sem a bannolhatóság határainak feszegetése... Szimplán csak egy észrevétel volt, hogy miért változott meg a rangom... :)

(#105) vinibali


vinibali
őstag

az új hardveraprót ne is kérdezzétek, hátha feledésbe merül :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#106) Parci válasza vinibali (#105) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem fog, elég sokat dolgozunk vele a mai napig, hogy kiköszörüljük a csorbát.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#107) lezso6 válasza Ic3man (#99) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy az L2 cache a probléma, azokban a xeonokban nincs IMC még, ezért a rengeteg cache. Inkább a kétszer annyi mag és a jobb architektúra okozta a gyorsulást, kb 3x annyi nyers CPU teljesítményt kaptatok így.

A K10-ekkel az elméleted alapján csak nagyobb szívás lenne SQL alatt, mert azokban felezték az L2 cache-t, bár van helyette egy jó adag L3 kompenzációként.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#108) jerry311 válasza Parci (#106) üzenetére


jerry311
nagyúr

Bizom benne, hogy sokkal gordulekenyebben fog induli az uj HA, meg a zemberek is jobban veszik majd.
Mondjuk az is igaz, ehhez a pozitiv hozzaallashoz sokat hozzaad, hogy jo esellyel nem fogom hasznalni. (foldrajzi okok/korlatok miatt) :))

Egyebkent lehet tudni rola valamit? Valami kis bekukkantas a fejlesztesbe, ilyen trailer / sneak peak jelleggel? :DDD

GL HF! :))

(#109) DaveJr válasza jerry311 (#108) üzenetére


DaveJr
őstag

Néha sikerült megtalálnom az új hardveraprót google segítségével:) Egész szépen haladtak a srácok. Amit én láttam az alapján a kinézet nem változott sokat csak felhasználták a felhasználók visszajelzéseit.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#110) BiP válasza Parci (#75) üzenetére


BiP
nagyúr

"úgy gondoljuk, hogy 4x2 régi mag helyett 4x6 új mag elég nagy előrelépés lesz, "
Azt lehet tudni, hogy miről mire? Mármint típusszám szintjén. Ill. milyen alaplapban van alatta?
Valami 8400-es Istanbul lesz?

[ Szerkesztve ]

(#111) Rolly válasza ViZion (#65) üzenetére


Rolly
veterán

én pl ma kerestem vissza egy 3 éves privátot mert kellett szóval a limit nem lenne jó megoldás.

plusz 25 millió rekord nem hangzik vészesen ... főleg, mert igen jól managelhető ... Segéd táblát tolnék ahol a user a privát listáját látja (ha új privát érkezik az adott user kapcsolatban az értéket növelem, ha töröl egyet akkor növelem) ha új érkezik akkor frissítem hogy jelölje az újat. utánna a beszélgetéseknél már két indexel rohadt gyorsan lehet keresni 25m beszélgetésben is ... login_user_id és user_id alapján főleg, hogy általában van limit rajtuk ... 50 / oldal)

(#112) BiP


BiP
nagyúr

Találtam egy régi hsz-t 2 évvel ezelőttről.[link], amikor a mostani cuccra upgrade-eltetek:
"Bár ha Socket F foglalatos cuccról van szó (gyanítom igen), és valami normálisabb alaplapról, akkor abba később még mehet a négy darab hatmagos is akár."
Na, ez most végre megvalósulhatott :)

[ Szerkesztve ]

(#113) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Köszönjük az infót, és sok szerencsét a "tökéletes összetételért", már ami a rendszert és a felépítését illeti! :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#114) mrgergoke válasza HUNPSP (#113) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Látom nagyon megy a munka! Kicsit kínai, amiről beszéltek, de sok sikert az upgradehez! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#115) Oliverda válasza BiP (#112) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyelőre csak ott tartunk, hogy megvalósulhat. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#116) aram01 válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


aram01
nagyúr

jó tudni,majd lassabban lépkedek,köszi az infót :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#117) BiP válasza Oliverda (#115) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor úgy fogalmazok, hogy a 2 évvel ezelőtti bővítési lehetőséges előrejelzésed elérhető közelségbe került :)

Amúgy tényleg van oka, hogy nem adtatok ki részleteket a proci/alaplap típusáról vagy csak szégyellősek vagytok? :)
Gondolok itt típusfüggő sebezhetőségek kihasználására, stb.

[ Szerkesztve ]

(#118) Parci válasza BiP (#117) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez utóbbi az ok

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#119) vwpolopg válasza ricshard444 (#68) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nálam a rekord több mint 3 ezer üzenet egy felhasználóval... Nincs lehetőség a törlésre nagyobb egységekben? Ezt kínzás lenne egyesével kipipálgatni :D

(#120) mepet válasza vwpolopg (#119) üzenetére


mepet
addikt

Nagyon egyszerű:
Privát üzenetek -> felhasználó neve mellett "töröl"
Ez törli az összes üzenetet.

(#121) vwpolopg válasza mepet (#120) üzenetére


vwpolopg
őstag

Na ez elég égés részemről... :D Itt vagyok egy ideje, de, hogy én azt eddig ott nem vettem észre... köszönöm, ma is tanultam valamit :D

(#122) oriic válasza vwpolopg (#119) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

3k egy emberrel?? Mi a fenét csináltatok ti? Hetekig ott chateltetek?

Live-Die-Respawn

(#123) vwpolopg válasza oriic (#122) üzenetére


vwpolopg
őstag

Itt szoktuk megbeszélni a bizniszeket, találkozót, stb :D És ez most megnéztem, egy év alatt jött össze :D

(#124) DaveJr


DaveJr
őstag

Én annak örülnék ha kijelölhető lehetne egy oldalnyi privát....jelenleg 1078 emberrel van privátom :B
Törölném a nagyon régieket de sose sikerül rávennem magam hogy egyesével töröljem őket.

Mondjuk nem tudom mennyit segítene a rendszeren mert az egy dolog h én törlöm de a másik felhasználónál megmarad. Azt nem tudom hogyha mindketten töröltük akkor végleg eltünik-e az adatbázisból.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#125) Kashim


Kashim
őstag

Már pont filóztam, hogy vajon nálam lehet-e valami gebasz, vagy a lapcsalád haldoklik kicsit, de látom már intézkedés meg tervezés is történt. Hajrá. Sajnos ez a népszerűség átka, de talán ez a kisebbik rossz. :)

(#126) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nekem nem volt gondom. Mindig simán ment a PH! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127) Kolondrum válasza KAMELOT (#126) üzenetére

Puncsos.

(#128) Oliverda válasza KAMELOT (#126) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezek szerint nem használod elég sűrűn.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#129) GardaY


GardaY
tag

sok sikert az upgradehez!
szerintem kilehetne találni egy pirospont/értékelő rendszert is ide
pl olyasmit mint vaterán persze nem ugyanazt
csak hasonlót. itt ahogy idáig is pirospontokkal mehetne és feketékkel.
értékelném a felhasználót linkekkel csatolva és egy moderátor ellenőrizné és jóváhagyná és bekerülne
az említett értékelés rendszerbe :D szerintem jó ötlet

pl. GardaY felhasználónak 10 piros és 0 feketepontja van. vagy hasonlót

http://phmegbizhatosag.atw.hu/
ilyesmit, csak beintegrálva az oldalba

A félkövérből, és a 10 szmájliból kevesebb is elég.

[ Módosította: Oliverda ]

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#130) schawo válasza GardaY (#129) üzenetére


schawo
titán

Szerintem meg ki kellene találni valamit, hogy egyesek ne félkövérrel írjanak minden lényegtelen dolgot, meg hogy minden mondat végét ne szmájlival, hanem ponttal zárjanak. Hátha ez is gyorsat az adatbázison (az olvashatóságon tuti) ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#131) GardaY válasza schawo (#130) üzenetére


GardaY
tag

azis lehet de siettem és szerintem nem rossz ötlet.jólenne valamit tenni az oldalért.vagyis próbálkozni .nincs smiley

ja és amikor írom a hozzászólást nem látni még a smileyt azért írok hozzá annyit mert nemlátom milyen sok van.

[ Szerkesztve ]

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#132) DaveJr válasza GardaY (#129) üzenetére


DaveJr
őstag

Új hardveraprón lesz. A többi részhez meg felesleges.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#133) jerry311 válasza GardaY (#131) üzenetére


jerry311
nagyúr

Élőben is mindent vigyorogva adsz elő?
Szia drága kis feleségem, hívott már a rendőrség, hogy meghalt anyád? :D
Na meg, hogy lehet egy kétbetűs smiley gyorsabb, mint egy pont?

(#134) GardaY válasza jerry311 (#133) üzenetére


GardaY
tag

élőben nemigazán, de a sok skype és társai miatt megszokom :N

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#135) GardaY válasza DaveJr (#132) üzenetére


GardaY
tag

És azis igaz hogy meghatározott hirdetés feladás után már fizetni kell érte?

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#136) jerry311 válasza GardaY (#135) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sőt, az is lehet, hogy lesz megerősített flood védelem is. :P

(#137) GardaY válasza jerry311 (#136) üzenetére


GardaY
tag

legyen. ahogy látod ez még nemszámítana annak mivel neked és egy másik fórumtársnak válaszoltam külön hsz.ben, és most újra neked.ennyi bőven elég mára :D

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#138) DaveJr válasza GardaY (#135) üzenetére


DaveJr
őstag

Még semmi sincs kőbe vésve ahogy az oldal üzemeltetői szokták mondani. De igen volt ilyenről szó hogy bizonyos szám után fizetős lesz. Sőt az UPolásra is lesz vmi keret. Ha túl léped vehetsz UPot.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#139) Synthwave válasza jerry311 (#133) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:C

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#140) BeLucZ


BeLucZ
addikt

i7 3970X-et bele 5 Ghzen :D nem lenne hardveres gond azt hiszem :)

(#141) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Valami változás már érzékelhető! A betűk néhol nagyobbak lettek :C

(#142) oriic válasza DIESELPOWER (#141) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Beragadt a CTRL gombod, és görgőzől. :DDD

Live-Die-Respawn

(#143) DIESELPOWER válasza oriic (#142) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

:N "főkategóriák" című felirat nagyobb lett, "privát beszélgetések" is más.
"cimkefelhő" :)

[ Szerkesztve ]

(#144) zsolt200


zsolt200
tag

Nálam is volt már 503-as hiba de akkor ezek szerint most nem azt a választ kaptam volna hogy "A hiba az ön készülékében van" :D

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#145) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Elolvasgattam a hszokat, és gondoltam én is nekiállok a privát üzenetek nagy takarításának, de egyesével törölve nagyon hosszadalmas... Több, mint 600 emberrel leveleztem, ami talán nem is olyan sok, de egyesével kitörölgetni igen. Nincs erre valami más mód?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#146) Kalandor válasza pocokxx (#145) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs, de már felvettem a fejlesztési javaslatokba.

(#147) Synthwave válasza Kalandor (#146) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Olyan már van, hogy több apróhírdetés esetén az összeset egyszerre UPolni?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#148) pocokxx válasza Synthwave (#147) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

PH! upper...? Adobe Air kell hozzá, meg ez a progi:
>>letöltőlink<<

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#149) Synthwave válasza pocokxx (#148) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Úgy értem, olyan megoldás, amihez nem kell 3rd party cucc.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#150) mepet válasza Synthwave (#149) üzenetére


mepet
addikt

Előbb lesz fizetős a hardverapró, mint egyszerre tudjunk uppolni. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.