Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilsner


pilsner
aktív tag

én eddig is nagyon jó böngészőnek tartottam az operát, mindig is a kedvencem volt, és bár majd' minden riválisát nyúztam egy ideig, mindig visszatértem hozzá. az itt felvázolt újításokat pedig boldogan üdvözlöm

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Eddig is az Opera volt a kedvenc böngészőm. Látva a várható újításokat ez ezek után sem fog változni.

Ezeket a korai verziókat még kihagyom, majd public béta környékén teszem csak fel a gépre.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Jó cikk, köszönjük!

Asszem továbbra is maradni fogok az Operánál.

Romani ite domum.

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Nálam már elásták magukat régen. Maradok a Chrome-nál.

(#5) FTeR


FTeR
addikt

igazán jól sikeredett a cikk. :R
a tabok sift+clikk működést talán pár szóban érdemes lett volna kifejteni.
a teljesítmny teszteknél a színek túl közel vannak egymáshoz, szegény noti kijelzőjén alig láttam a különbséget a refnél.

pár észrevétel:

hogy a Chrome-hoz (vagy megengedőbben: az Opera Minihez) hasonlóan automatikusan kiegészíti a címet gépelés közben
ezt már ie6 is tudta, csak engedélyezni kell.

és – az Opera esetében legalábbis – a korábban meglátogatott oldalak teljes tartalmában is keres
meg ie7/8 esetén.

Az új keresősáv elrendezése nagyon hasonló a Firefox megoldásához, azonban nem alul, hanem felül jelenik meg, mint a Chrome esetén
meg ie8

Már csak az IE9-nek kell komoly gyorsulást felmutatnia, és végre elindulhat a JavaScript térhódítása.
ms szerint már pre-pre-alfában is hozza króm sebességét, a nagyobb gond a megjelenés (még vagy 2 év) és ha meg is jelent ie-nél nem divat a verzióváltás kényszerítése, szal míg xp/vista/w7 addig ie6/7/8 is lesz.

(#6) FTeR válasza hemaka (#4) üzenetére


FTeR
addikt

ugyan egyéni szoc problem, de ez milyen hozzáállás már? sztem O6 volt az utcsó korának jól használható böngészője (ie6-nál nme volt nehéz jobbnak lenni), de ez nem jelenti azt, h ha egy új verzió jól sikerült, akkor nem váltok egyből.

(#7) emitter válasza hemaka (#4) üzenetére


emitter
őstag

Kinek mire kell.. ha csak az egyetemen böngészek, akkor én is chromot indítok. De webfejlesztéshez, meg itthoni böngészéshez FF-ot. Tényleg jó cikk, felkeltette érdeklődésemet az opera iránt, ha kjön a végleges, tuti kipróbálom.

A V8-tesztnél a jelmagyarázatban a FF 3.6b5 színe szürkéskék, míg a grafikonon sötétnarancs...
A sorrendre jobb lett volna figyelni a Részeredményeknél is, úgy könnyebb elemezni a grafikonokat, ha azonos sorrendben szerepelnek bennük az oszlopok..

(#8) #16820480 válasza FTeR (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

úgy érted, hogy egy soha meg nem látogatott weblap címét is ki tudja egészíteni? mert ez (chrome is például), ha jól veszem ki, akkor nem csak az előzmények alapján keresi ki a megfelelő címet, hanem ahogy elkezdessz gépelni, közben folyamatosan keres online a hasonló címek után, és a közeli találtokat dobja fel lehetőségnek (illetve az előzményekből is a gyakran használtakat).

(#9) sowi válasza ZCoyote (#3) üzenetére


sowi
őstag

bizony, en is, mar evek ota hasznalom, probaltam a rivallisokat is, de ez all a legjobban kezre meg mindig...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10) ntomka


ntomka
nagyúr

Nekem az jött le, hogy a rajongók körében a legkirályabb böngésző fejlesztői most leültek, kipróbálták a piac többi résztvevőit, egy kicsit fórumozgattak, és belegyúrták a tapasztalatokat ebbe az új verzába. Mondjuk ki: keményen másoltak. :C
Ami végül is nem baj, hisz ez lenne a dolguk, a piac igényeit kiszolgálni. Kíváncsian várom, hogy mennyire sikerül ez nekik. Mindig adok egy esélyt az új opera verzióknak, de nem jutok velük sokra. Hátha majd ez...

Na most az opera rajongók meg fognak kövezni. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#11) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Maradok a firefoxnál, és üdvözlettel várom a 4.0-t... :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#12) WonderCSabo válasza _Voyage_ (#11) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én is. :) Mondjuk előbb jön a FF3.7 aminek szintén frankó kinézete lesz.

De ettől függetlenül ez az új Opera nagyon jó böngészőnek tűnik. Kifejezetten tetszik a Win7 rendszerintegrálás, és a gyorsnak tűnő JS motor. Sztem ki fogom próbálni.
A cikk meg nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

(#13) FTeR válasza #16820480 (#8) üzenetére


FTeR
addikt

nem, csak histroyból.

(#14) _Voyage_ válasza WonderCSabo (#12) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Kinézet engem hidegen hagy. :)
De ha nem lesznek fent a menük, hogy fájl, szerkesztés, stb, hanem a tools-ba pakolják bele, mint pl IE8-ban, akkor azthiszem maradok egy ideig 3.5-nél. Amit mutattál képet, az nagyoooooon randa. :O

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#15) ntomka válasza _Voyage_ (#14) üzenetére


ntomka
nagyúr

Miért? Szerintem nagyon jól néz ki. Bár a title bar azon is ott virít feleslegesen...

ツ Headphones on - World off

(#16) _Voyage_ válasza ntomka (#15) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Feleslegesen? :Y
Anélkül élni se tudnék.. :F
Pillanatnyilag: [link]

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#17) FTeR válasza _Voyage_ (#14) üzenetére


FTeR
addikt

minek az neked?

(#18) _Voyage_ válasza FTeR (#17) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Sokat használom előzményeket, eszközöket. :K

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#19) Speeedfire válasza ntomka (#10) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

hát valami olyasmi amit te is írsz
egy kicsit innen egy kicsit onnan
viszonylag gyors is, bár még a chrom a leggyorsabb
jól is néz ki
lehet megpróbálom valamikor

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20) #16820480 válasza _Voyage_ (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

azokat gyorsgombbal is el lehet általában érni. viszont így ott figyel egy nagy kihasználatlan rész a 3 szem menü mellett, amivel nem lehet mit kezdeni.
persze lehet, hoyg egy 24"-os monitoron nem zavar, de mondjuk laptopon engem még az is zavar, hogy nem lehet a status bart úgy eltűnteni, hogy csak akkor ugorjon elő, ha valami történi (ahogy az operában), vagy egyszerűen csak ilyen hover jelleggel kerüljön ki az információ (chrome).

WonderCSabo: érdekes, nekem fent van a 3.7 prealfa, de nem így néz ki. sőt, kinézetben igazából semmit nem változott a 3.5-höz képest.

(#21) _Voyage_ válasza #16820480 (#20) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

32"-os tv-n egyáltalán nem zavar. :N
De viszont az IE8 féle designtól borsódzik a hátam. :O

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#22) BiP válasza ntomka (#10) üzenetére


BiP
nagyúr

Vagy lehet, hogy megunták, hogy tőlük másolnak, most ők is kicsit átvesznek a többiektől.:)

Amúgy tényleg nagyon korrekt cikk, az új Operát pedig várjuk szeretettel.
Bár: fülenkénti előnézeti képekről (Aero Peek) van szó, amik szintén helyet kaptak a 10.5-ös Operában.
Ez eddig is megvolt Operában. Igaz, nem a Win7-be integrált, hanem saját megoldás.

(#23) FTeR válasza _Voyage_ (#18) üzenetére


FTeR
addikt

eszköztár ikonnak miért nem jók azok? minek ezért egy egész toolbar?
nem akarlak meggyőzni, csak kíváncsi vok. eleinte sokan siratták a menubart, de az elmúlt 2-3 évben a legtöbb app követte ezt a wines irányelvet.

(#24) _Voyage_ válasza FTeR (#23) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Már nagyon megszoktam, reflexből nyomok oda. IE8 alatt megvadulok, hogy épp most melyik beállítás hol van...
Hiányozna nagyon, meg ikonok sem olyanok, annak ott fent van a helye, képet nem nagyon zavarja, inkább az alsó bart kéne eltüntetni... :K

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#25) FTeR válasza _Voyage_ (#24) üzenetére


FTeR
addikt

jobb katt "Menu Bar" és ott marad neked, egyébként meg alt+.
régen js-ből lehetett tiltani a statusbart és ki is lehetett kapcsolni, de aztán biztonsági megfontolásból beégették.
az opera megoldása engem idegesít, akkor már inkább a krómos. mondjuk nekem ie és fx statusbarján is van több ikonka, szal örülök, h nem hoverpower.

(#26) moonman válasza FTeR (#5) üzenetére


moonman
titán

biztos egyedül vagyok vele, de annyira leszarom ezeket a grafikonokat, meg a milliszekundumos gyorsulásokat, hogy csak úgy porzik. kinyitom a böngészőt és böngészek. nem fogok attól elélvezni, hogy 32ms helyett 27,3ms alatt futott le egy javascript. :U

kicsit szerintem túl van már lihegve ez az egész böngésző téma amúgy is.

(#27) ntomka válasza _Voyage_ (#18) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én a title barról beszéltem, nem a menu barról... az előbbi totál felesleges.

ツ Headphones on - World off

(#28) WonderCSabo válasza #16820480 (#20) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Prealfában még nincs benne, ezeknek a dizájnoknak nagy része csak concept.

(#29) moonman válasza ntomka (#27) üzenetére


moonman
titán

szerintem is fölöslege a menu bar. havonta ha egyszer kell a menü, akkor meg nyomok egy alt-ot. nagyon örülök neki, hogy a Windowsban az új irányvonal szerint nincsenek menük, csak néhány szöveges gomb a leggyakoribb parancsokkal.

sőt én még a command bar-t is leszedtem. ennél egyszerűbb felületet nehéz már kihozni. :)

(#30) ntomka válasza moonman (#26) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha most az IE-nek jött volna ki a legjobban a csíkja, akkor azt olvasnánk itt tőled, hogy ejnye, még így is lassabb, mint az IE. Szóval mentheted "szegény" M$ terméket, a tények akkor is ellene szólnak...

(#29) moonman: Szerintem is felesleges a menu és a title bar is egyaránt. De én változatlanul a title barról beszléltem! :DDD

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#31) moonman válasza ntomka (#30) üzenetére


moonman
titán

elhiszed, hogy akkor is tojnék rá?
nem, nem hinnéd, pedig ez a fene nagy igazság.

amúgy elromlott az S betűd?

a title bar mitől felesleges egy ablakos rendszerben? és minél fogva teszed odébb az ablakot? és hova teszed a vezérlőgombokat (min/max/close)?

[ Szerkesztve ]

(#32) FTeR válasza moonman (#26) üzenetére


FTeR
addikt

általában azon a véleményen vagyok, h ezredmásodpercek a nagy átlagban nem számítanak. azt meg különösen viccesnek tartom, h a js sebességét a böngésző teljesítményeként értékelik.
viszont a minap 2 nem átlagos fejlesztésem is volt és ie vicces dolgokat produkált.
pl ki kellett listázni 2000+ linket (az most mind1, miért), míg más böngésző különösebben nem akadt fenn ezen, addig ie8-ban látványosan lassabb volt a render és ami még meglepőbb, a lap tetején lévő keresőmezőbe (input text) a gépelés is percekben volt mérhető. jó lenne tudni, h mi az összefüggés.
egy másiknál hasonlóképpen sok elemet kellett (volna...) egyszerre animálni, króm kivételével mindegyik böngi látványosan beakadt rajta.
persze, ne animáljuk js-ben meg oldajuk meg kevesebb elemből, de mirét ne működhetne?

#31
ofiszban sem csak arra van használva a title bar, h kiírja nevét meg ottlehessen húzogatni.
nyilván arra gondol, h divat a titelbarba tenni a tabokat...

[ Szerkesztve ]

(#33) moonman válasza #16820480 (#8) üzenetére


moonman
titán

keresővel képes rá. :)

(#34) moonman válasza FTeR (#32) üzenetére


moonman
titán

persze, nem mondtam, hogy nem IE-ben a leglassabb a js motor, de ez a hétköznapi használatban igenigen ritkán mutatkozik meg. egyik jó példa az iwiw, de hát az amúgy is úgy fos, ahogy van.

(#35) ntomka válasza moonman (#31) üzenetére


ntomka
nagyúr

"a title bar mitől felesleges egy ablakos rendszerben? és minél fogva teszed odébb az ablakot? és hova teszed a vezérlőgombokat (min/max/close)?"

Nézd meg a Chrome-ot. Felesleges részleteznem. Ott pontosan úgy oldták meg, ahogy kell. Nem vagyok Google vagy Chrome mániás, de egyes megoldásai nagyon tetszenek. Pl ez. :K

(#32) FTeR: "ofiszban sem csak arra van használva a title bar, h kiírja nevét meg ottlehessen húzogatni."

Igen, arra gondolok, hogy pusztán azért ficeregjen ott, hogy ki legyen írva az ablak neve, azért felesleges. Akkor már használjuk valamire. :K

(#34) moonman: "jó példa az iwiw, de hát az amúgy is úgy fos, ahogy van."

Ezzel teljesen egyet értek! :D

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#36) moonman válasza ntomka (#35) üzenetére


moonman
titán

tehát az, hogy 3 pixel magasra sűríted a címsort, jó megoldásnak számít?

(#37) ntomka válasza moonman (#36) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha teljes méretű az ablak, akkor nem is "látszik". És teljes méretűre azért szoktam ablakot venni, hogy... hogy is mondjam, úgy legyen! Vagy talán te ilyenkor is szoktad össze-vissza huzogatni? ;] Ha útban van, megy kis méretre. Ha kis ablakban kell egy másik mellé, akkor is ott az átméretezés. Simán megoldható. Mit nem értesz ezen? Minden működik ugyan úgy, szimplán nem foglalja a helyet egy "csík" pusztán azért, hogy ott virítson az ablak neve, amiről amúgy is tudom micsoda. :U

ツ Headphones on - World off

(#38) bobsys válasza moonman (#29) üzenetére


bobsys
addikt

favorites-eket hogy nyitod? (alt+a ?)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#39) moonman válasza bobsys (#38) üzenetére


moonman
titán

rákattintok a csillagra. vagy elkezdem gépelni, amire emlékszem belőle és bedobja címsávba.

(#40) FTeR válasza bobsys (#38) üzenetére


FTeR
addikt

uh, ezt sosem értettem, miért jó azt a menüt használni? krómban csak ez a sz*r van. ott a kis sárga csillag, az behozza favorties panelt és ha nem dokkolod akkor ugyanúgy lebeg, mint egy menü, de legalább normálisan lehet bene navigálni.

(#41) bobsys válasza moonman (#39) üzenetére


bobsys
addikt

a csillagot szinte sohasem hasznaltam, inkabb alt+a kombinaciot hasznalom

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42) moonman válasza ntomka (#37) üzenetére


moonman
titán

egyrészt 1920 széles képen már nem biztos, hogy mindig el akarok mászni a jobb felső sarokba a restore gombért (ugyanemiatt nem is használok böngészőt teljes képernyőn), hanem duplakatt címsorra, megaztán Win7 óta igen, lehet teljes méretű ablakot is húzni, így lehet levenni ablakosba. nekem mindenesetre "természetellenes" és nem is illeszkedik a Windows guiba.

(#43) bobsys válasza FTeR (#40) üzenetére


bobsys
addikt

en kerek elnezest :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#44) moonman válasza bobsys (#41) üzenetére


moonman
titán

#40: szerintem is sokkal egyszerűbb navigálni benne, mint egy cascading menüben, főleg, ha 4-5 szintet kell leásni. de ezek már egyéni ízlés dolgai.

(#45) FTeR válasza bobsys (#43) üzenetére


FTeR
addikt

ah, szal navigátorban így szoktad meg, aztán azóta is ez esik kézre... lol

(#46) cousin333 válasza moonman (#29) üzenetére


cousin333
addikt

"ennél egyszerűbb felületet nehéz már kihozni."

Egyáltalán nem nehéz, bár megszokás kérdése. Az enyém sem egyszerűbb, de simán el tudok képzelni egy használható(!) böngészőt egy címsávval meg egy fülsávval, meg esetleg még egy gombbal (ami ki- és bekapcsolja az állapotsávot). De igazából még ezek sem feltétlenül szükségesek, mert ésszerűen(!) megoldhatóak máshogy. Mondjuk nem IE alatt... :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#47) #16820480 válasza moonman (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

és ez IE6-ban van? :)
amúgy szerintem a chrome is keresőből csinálja, csak az ugye egyben van a címsávval. ennek is vannak előnyei, meg hátrányai. viszont így ha keresőből keresel rá, és utána rányomsz valamelyik találatra, akkor rákeres neked arra a címszóra, vagy egyből a kérdéses oldalra visz? illetve hogyha nem www-vel kezded a gépelést, akkor is keres domainekre?

#28 WonderCSabo: ja, értem. kár pedig, mert örülnék egy ilyen designnak. meg annak is, hogy ha már egyszer ősidők óta nem változott semmit a külső, akkor igenis menjenek alapból a theme-ek az új verzióval is :)

#21 _Voyage_: nekem van egy 14"-os laptopom a feladatra, és itt számít, hogy milyen a képernyő kihasználtsága. ezért jó a title bar is a chrome-ban, meg a statusbar (hiánya), meg hasonlók. viszont annak nagyon örülnék, ha a címsáv mellett az ősidők óta meglevő "ugrás erre a címre" gombot lehagynák a *csába, és inkább lenne helyette egy címsáv törlése funkció...

#25 FTeR: a statusbar-on levő ikonokat ki lehet tenni a címsáv mellé is akár, ahogy az chrome-ban van általában.

#31 moonman: alt +click is odébbteszi az ablakot, ha éppen a teljes titlebart megtelítik a tabok. amúgy meg simán a szabad területre kattintva odébb lehet húzni.

(#48) moonman válasza cousin333 (#46) üzenetére


moonman
titán

mint FTeR is írta korábban, az állapotsáv szükséges. talán a többi böngésző még nem jutott el odáig, hogy ezt felismerje, de majd idővel rájönnek. :P

a nem lehet dolgot nyilván úgy értettem, hogy mellette még jól is nézzen ki, funkcionális legyen és kényelmes is. egy kezdőnek nyilván nem így állítanám be, mert nem tudná, hova nyúljon, ha pl. ki akarja nyomtatni a lapot, vagy egyéb műveletet szeretne végezni.

(#49) FTeR válasza cousin333 (#46) üzenetére


FTeR
addikt

inkább lenne az operának normális kezelőfelülete (mint ahogy talán lesz is), mint egy egyébként testreszabható, de ratyi gui.
ie-nél és fx-nél* vhogy sose éreztem szükségét, h átrakosgassam a dolgokat.

btw, addonokkal (és vagy group policyval) meglepően sokmindent át lehet szabni ie felületén...

*ami ugye azzal indított, h lemásolta ie6-ot...
(a refresht meg a stopot át szoktam húzni jobb oldalra...)

(#50) moonman válasza #16820480 (#47) üzenetére


moonman
titán

az IE6 egy tíz éves szoftver, miért fontos, hogy mi volt benne? IE7-től kezdve van ilyen keresősáv.

keres www nélkül is, csak nyilván kicsit más lesz az eredmény.

azt továbbra sem szeretem, hogy címsávból keres, én szeretem látni, ha valami nem létezik, vagy elgépeltem. azt sem szeretem Chrome-ban, hogy a címsornál nincs lefelé gomb, tehát nem tudom megnézni a nemrég beírt címeket, csak ha emlékszem és elkezdem gépelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.