Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon jó a laponkénti nyomatköltség, ez már sokkal jobb, mint mondjuk az olcsó lézereké: ezt sem hittem volna pár éve. Mondjuk ha valaki nem túl sokat használja, mennyi idő alatt száradhat be a fej?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó, hogy rágyúrtak a nagy tintatartályra...

(#3) djculture


djculture
félisten

Eleve ilyennek kellene lennie minden tintasugaras nyomatónak.

(#4) banhammer


banhammer
veterán

Mekkora lehet az az ultranagy kapacitású tintatartály?
Decis?
Fél literes?
Literes?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) KevinMulder válasza banhammer (#4) üzenetére


KevinMulder
tag

" ... színenként cserélhető 70 ml-es Epson eredeti tintapatronnal ..."

(#6) banhammer válasza KevinMulder (#5) üzenetére


banhammer
veterán

Hm.. ...átfutottam felette.

70 ml nem valami sok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) sampe


sampe
aktív tag

idejében vezették be az "újítást" szvsz azért voltak kis méretű patronok a nyomtatókhoz, hogy ha azok kifogynak, akkor az árukból már egy új nyomtatót is lehetne venni kis ráfordítással, így mindig van/volt kereslet az új nyomtatókra

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#8) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Az epsont ha nem húzod ki a konnektorból akkor időnként kitisztítja a fejet a pangó tintától én úgy tudom, legalábbis nekem az utóbbi 2 évben nem száradt be.

Nekem van CISS-em epsonhoz, és ott 10 fillérre jön ki a fekete nyomatköltség. :D

(#9) pusszycat válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem kivehető a tintapatron, tehát nem szárad be a fej de 2 – 3 hónap alatt elpárolog belőle a tinta valahogyan, nem az eredeti hanem az útántöltött tinta. (típus: HP Photosmart B109n).
:(((

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) KillHates


KillHates
nagyúr

Az utolsó kép is az L200-as. Az L100-as így fest:
[link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11) epzon válasza banhammer (#6) üzenetére


epzon
őstag

azért egy darabig elég

szám szerint 4000 oldalra és ebből van 3 a géphez

(#12) Spectrum válasza banhammer (#6) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Ahhoz képest egész jó, hogy egy átlagos epsonban 7-9 ml-es van ;)

(#13) _Oscar válasza KillHates (#10) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Az L100-as kísértetiesen hasonlít az S22-re. A nagyobbak pedig az SX125-130-ra, meg a P50-re

Jó-jó hogy 70ml egy patron, de mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#14) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Szerintem úgy hülyeség az egész, ahogy van. Nem tudom, hogy a tinta rohad bele hamarabb a nyomtatóba vagy a nyomtató esik szét előbb.
A tinta nem durabrite, hanem valami kevésbé jó minőségű. A tinta sem áll el évekig, hanem egy év alatt érdemes felhasználni mert különben megrohad.

50 ezer forint a kisebbik. Így pont 40 ezerrel drágább, mint a sima S22-es. Magyarul 40 ezerért nyomtatunk cirka 10 ezer oldalt. 4 forint oldalanként... Hű de csodálatos.
Megnézem, hogy otthon ki nyomtat havonta 1000 oldalt.
Otthonra túl sok, irodába túl lassú és nem elég masszív.
Kicsivel többért az ember ha már Epsonnál akarunk maradni, kaphat nagyon szép Worke Forcet, hasonlóan alacsony lapköltséggel cashback akcióval 60-70 között, 3 év garanciával, wifivel, full duplexxel és csak 3-szor gyorsabb a nyomtatása.

Az a baj, hogy az Epson belement egy olyan versenybe, hogy ki adja olcsóbban tintának literjét és ebben a mostani mezőnyben csúnyán alul fog maradni.

"Tiszta szégyen Mónika. Tiszta szégyen!"

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#15) epzon válasza _Oscar (#13) üzenetére


epzon
őstag

2000 Ft egy üveg

(#16) epzon válasza QwErTy42 (#14) üzenetére


epzon
őstag

miért rohadna bele a tinta?
senki nem mondta, hogy fel kell használni 1 éven belül
mikor veszel egy patront annak is 2-3év a szavatossága és még utána is nyugodtan használható

inkább cirka 15000 oldal az amit ki tudsz nyomtatni így a költség máris csak 3 ft aminek a harmada színes,
és ha még veszel hozzá 1 palackot akkor máris 1-2ft között jársz, úgy, hogy abban a színes is benne van

más célcsoport más igények

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Azoknál a nyomtatóknál, amikkel régebben dolgom volt, valóban ultranagy kapacitású tintatartály volt, 900 ml-es. Ez itt csak egy tüsszentés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) QwErTy42 válasza epzon (#16) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nézz utána! És garantáltan szétesik a 11000. Ooldal elött...

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#19) epzon válasza QwErTy42 (#18) üzenetére


epzon
őstag

hol nézzek utána?

miért lenne garantált?
garancia is van rá

(#20) _Oscar válasza epzon (#15) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Milyen tinta és mekkora üveg 2k? Nagyon nem mindegy!

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#21) KillHates válasza _Oscar (#13) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, de a cikkben kicserélni a képet még nem sikerült... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) _Oscar válasza KillHates (#21) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Megpróbáltam, de nincs rá jogosultságom... :U

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#23) QwErTy42 válasza epzon (#19) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azért sanszos mert, Te is tudod, hogy az SX130, S22 de ha más márkát nézünk a HP és a Canon belépőszintű készülékeit is csak erős túlzással lehet nyomtatónak nevezni.
Nem arra lettek tervezve és nem olyan minőségben lettek gyártva, hogy havonta több ezer oldalakat nyomtasson valaki.
Szerinted egy alig két kilós kis semmi nyomtató majd elviseli azt a terhelést, amit egy százezres irodai tintás?
Akkor mégis miért gyártják a Worke Force típusokat?

Indokold meg kérlek, hogy szerinted Te kinek és miért, milyen felhasználásra ajánlanád jó szívvel az L100 vagy L200 nyomtatót!
Miért ne a Workeforce vagy Officejet Pro család valamelyik tagját vegyék meg szemben ezekkel?

Nem is tudom, hogy ki a naivabb Te vagy a kevésbé hozzáértők, akik azt hiszik, gondolják, hogy ez a nyomtató valamire is jó lehet.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#24) #95590400 válasza QwErTy42 (#23) üzenetére


#95590400
törölt tag

small office megvan?
nekünk pl. ideális. az egyik színes xerox lézeres most szállt el, átcímkézett samu volt, valahol a használható és a határ szar között félúton. ott a fényhenger vagymi is 15 ezer oldalra van tervezve, cseréje annyi mint egy új, felújítani csak a feketét lehet.
ha kibír 15 ezer oldalt, az nekem 3 év, ebből színes legyen 2-3000.
mondjuk árban faraghatnának belőle.
igazából nem vagyok meggyőződve róla, h a fej kibír ennyi oldalt. azért mégis csak nyomással préseli át a fúvókákon, még ha piezo is, azaz hőhatás nincs.

(#25) QwErTy42 válasza #95590400 (#24) üzenetére


QwErTy42
addikt

Akkor vedd meg! :) És pont fordítva van: a xerox gyártja a samsung lézereit.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) #95590400 válasza QwErTy42 (#25) üzenetére


#95590400
törölt tag

egy ideje nyomtatóból csak és kizárólag kifutó szériát szoktam már venni, 30k környékén, vagy alatta, inkább netes, felhasználói tapasztalatok alapján, olcsó, utángyártott kellékanyaggal. 3-4 év alatt megdöglenek azok is. meg a sokkal drágábbak is, cserébe azokat is horror áron javítják nekem. áll benne a pénz, hetekig nem megy. inkább kipróba után egy típusból 2 nyomtató, abból 1 mindig fog menni, és ha egyik elhullik végleg, még megmaradhat donornak.
általában beírom még mellé a gúgliba, h crap, abból sok minden kiderül. a forgalmazókra meg egyéb szagmabelikre egyszer hallgattam, a cég induláskor, azóta soha többé. fogalmuk sincs egy kkv igényeiről, meg úgy általában drágán akarják az emberre rásózni a drágán és kkv-nak szarul szupportál szarjukat. soha többet.
és nem, tudtommal ezt a samsung gyártotta a xeroxnak, ahogy általában, kivéve a szilárdtintásat, mert az pl. a sajátjuk. cserébe a xerox egy darabig 64 bites driverekkel sem tudott kijönni, a samuéval tettem fel hálózatinak.

[ Szerkesztve ]

(#27) QwErTy42 válasza #95590400 (#26) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az pedig tuti xerox, samu sosem fejlesztett lézert de ez már inkább történelem.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#28) epzon válasza QwErTy42 (#23) üzenetére


epzon
őstag

de a lényeg pont ott van, hogy ez nem havi több ezer oldalra van tervezve, hanem havi max 4-500 oldalra (azaz napi 10-20oldal), viszont ez folyamatosan megvan

ezek az olcsó nyomtatók is az ugy. patronok miatt szoktak tönkremenni, nem a görgővel van probléma (na jó a Hp alsó tálca miatt a görgők is nagyobb igénybevételre van tervezve). Mivel az epsonnál a fej örök élettartamú, a tinta eredeti ezért minden adott hozzá, hogy egy folyamatos de nem nagy használatra

ez a gép tökéletes pl egy iskolába óvodába, ahova nem kell semmilyen extra funkció, csak a 3 alap, viszont nagyon fontos, hogy nem tudnak kellékre költeni (beruházás és üzemeltetés nem ugyanaz)

vagy akár otthonra is, egyszer kifizetsz 50-60eft-ot és 3-4évig nem kell hozzányúlnod a géphez

nincs olyan nyomtató ami mindenki elvárásainak megfelel, ez is egy adott rétegnek megfelelő viszont azoknak nagyon jó alternatíva lehet

(#29) pusszycat válasza epzon (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindegyik nyomtatónak, fénymásolónak megvan határozva gyárilag h mennyit használhatod egy hónapban példányszám/hónap és e szerint kell megvenni. ( hogy ne érjen csalódás). :B

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) _Oscar válasza pusszycat (#29) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Saját tapasztalat, hogy ennek az értéknek a felét érdemes kihasználni, ha a garancia letelte után is használni akarod a gépet.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#31) pusszycat válasza _Oscar (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ami még nonsense hogy ha ritkán használod az pont úgy nem tesz jót neki mint ha sokat. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) epzon válasza _Oscar (#30) üzenetére


epzon
őstag

vagy még annyit sem

jellemzően az az igaz, hogy a legnagyobb kapacitású kellékanyag jellenti a max havi teljesítményt

tehát pl ha egy lézerhez kapható egy 1500 meg egy 2500 oldalas toner akkor havi max 2500 oldal az ajánlott terhelés (az adatlapján meg lehet, hogy 20 000 oldal van feltüntetve)

persze ez most pont itt nem igaz, mert ezek a nagy tintakapcitású gépek nem bírnak havi 4000 oldalt :)

(#33) epzon válasza pusszycat (#31) üzenetére


epzon
őstag

amit használatra terveznek ott már csak így van

egy autónak sem tesz jót ha évekig nem használod vagy csak néhány km-re

(#34) Gondwana


Gondwana
addikt

Ma érkezik egy ilyen L800-as, nem fogjátok kitalálni, a DVD-re nyomtatás a fő feladata. A Pixma iP4200, amit kukázunk, átlag évi két garnitúra patront zabált light-móddal balettozva (2x 60EUR), és rendszerint olyankor fogyott ki, amikor épp 20 egyszerre 20 lemezt kellett kinyomnia...
(Ha valakit érdekel, akár majd be is számolhatok tapasztalatokról)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35) epzon válasza Gondwana (#34) üzenetére


epzon
őstag

hello

szerintem sokakat érdekel, engem biztosan :D

várom

(#36) Gondwana


Gondwana
addikt

Az első és legmélyebb benyomás a rendszer kiforratlansága: még mindig nincs pontos algoritmusom, hogy miket kell végigbalettoznom a kikapcsolt nyomtatótól az első kinyomtatott DVD-ig, pedig már 30-40 lemezen túl vagyok. Háklis, ha lenyitott előlappal (tehát nem elcsomagolt állapotban) kapcsolom be, de néha mégsem. Háklis, ha a printre kattintáskor nincs benne a nyomtatandó lemez, de sokszor azon akad ki, hogy benne van a lemez.
Azt meg már említeni se merem, hogy a Canon legalább 2x gyorsabban nyomtatott.
Röviden: béta hardware, hármas alá középiskolai beadandóként megírt software körítéssel. (Lehet, hogy olcsóbb lett volna a Canont nagytartályosítani inkább...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#37) QwErTy42


QwErTy42
addikt

L200 teszt:
"az átlagnál lényegesen lassúbb, egy 10×15 centiméteres fotóhoz mintegy két percre volt szüksége, tíz oldalas monokróm szövegdokumentumunkat pedig 3 perc 22 másodperc alatt vetette papírra"
Ez kicsit az ezredfordulót idézi: akkor voltak ilyen drága és ilyen lomha nyomtatók.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#38) epzon válasza QwErTy42 (#37) üzenetére


epzon
őstag

egyet felejtettél el idézni

0,5 Ft-os lapköltség eredeti kellékkel

(#39) QwErTy42 válasza epzon (#38) üzenetére


QwErTy42
addikt

Egy dolgot még mindig elhallgatsz: csak akkor ilyen alacsony a lapköltsége a nyomtatónak, ha nem esett szét a kezdő szett kinyomtatása után.
Az alap SX130 10 rongy, az L200 50 ezerrel drágább. A kezdő oldalköltség így 6500+4000~10ezer oldal 50ezer forintért. Nem bonyolult: 5 forint egy átlagos oldal. Ezután ha tényleg nem esik szét a leggagyibb nyomtató az Epson tintasugarasai közül, akkor van csak valóban figyelemreméltó lapköltsége.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#40) epzon válasza QwErTy42 (#39) üzenetére


epzon
őstag

már megint tévedsz (szándékosan vagy véletlen azt csak te tudod)

kezdő tintaszett: 12000 oldal fekete, 6500 oldal színes azaz 18500 oldal, osztva 50 000 Ft-tal - 2,7 Ft színesben is!!!
miről beszélsz?

bár ha így számolsz akkor minden IA nyomtató lapköltségéhez add hozzá hogy mennyivel drágább

pl 10 000 Ft évi 200 oldal nyomtatásakor +50 Ft az általad hirdetett 5ft helyett.....

[ Szerkesztve ]

(#41) Gergőke88 válasza epzon (#40) üzenetére


Gergőke88
addikt

Azért azt tedd hozzá, hogy a garancia 15000oldalig szól. Ez alig több mint a kezdő szett.
2. Aki sokat nyomtatna ez a gép lassú lenne.
3. Mi értelme akkor a WP szériának?

(#42) QwErTy42 válasza epzon (#40) üzenetére


QwErTy42
addikt

Epson.hu L200 "A nagy kapacitású tintatartópalack-készlet akár 4000 fekete és 6500 színes oldal nyomtatását szavatolja rendkívül alacsony lapköltséggel*1 fekete-fehér és színes nyomtatás esetén is."

Az oldal nem fogalmaz egyértelműen. Szólj bent a cégnél hogy javítsák!

A letölthető adatlapon már korrektebb de azt ugye egy az egyben fordították angolról és nem kellett szellemi tőke, mint a magyar honlap helyes kitöltéséhez.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#43) epzon válasza Gergőke88 (#41) üzenetére


epzon
őstag

ahhoz hogy ezt megértsd értened kellene a nyomtatókhoz

az meg ugye nem megy :D

(#44) epzon válasza QwErTy42 (#42) üzenetére


epzon
őstag

mondom, hogy távolról sem láttál még ilyen nyomtató, akkor nem az internetről tájékozódnál, de mindegy is

(#45) QwErTy42 válasza epzon (#44) üzenetére


QwErTy42
addikt

Tudod hülye azért nem vagyok, hogy külön pillantást vessek erre a nyomtatóra, mikor SX125-sből láttam eleget működés közben vagy útban a kuka felé. Az L200 semmiben sem különbözik tőle.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#46) Gergőke88 válasza epzon (#43) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mar megint csak tamadsz. Ertelmes hangnemben beszelgetni veled nem lehet. Sajnalatos hogy ilyen emberek dolgoznak az Epsonnal.

(#47) epzon válasza Gergőke88 (#46) üzenetére


epzon
őstag

eszem azt az érzékeny lelkedet :D

(#48) hommeros válasza epzon (#47) üzenetére


hommeros
őstag

Nekem ilyen van, és a kalap szar.Egy egy oldalas szöveges dokumentumot kb 2 perc alatt nyomtat ki. Na ehhez mit szólsz. Epsont felhívtam, Droidnak fungja nincs a működésről, azt hadoválta a nő, csak prospektusuk van, nem értenek hozzá, de utána kérdezett, és minden kiírt adat csak a megtévesztés eszköze, attól eltérhetnek. (5% lefedettség mellett is gané a cucc) Ez a hivatalos Epson Magyarország. :D :D :R
Gyorsan csak vázlat módban megy, de akkor meg még a szöveges verzió is gagyi halvány.

Egy 5000Ft-os nyomtató egy 15000Ft utántöltő szettel felvértezve kb 50000Ft-os áron. Átverés az EPSON műhelyből. Pfej.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#49) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Jo velemenyt meg nem hallotunk errol a keszulekrol.
(Csak epzon dicseri de tudjuk hogy miert....)

(#50) epzon válasza hommeros (#48) üzenetére


epzon
őstag

A sebességre mindenhol felhívták a figyelmet, hogy nem gyors gép.

A nyomtatási költség ettől még 1 ft körül mozog. amit más nyomtatóval még csak meg sem lehet közelíteni.

Ennyi oldalt kinyomtatni pl a hp új készülékeivel kb 200 000 Ft-ba kerül

nekem megér 150 000 Ft-ot, hogy kicsit várjak a nyomatra.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.